Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] ATI: gyorsuló grafikus processzorok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) beeboy


beeboy
addikt

LOL azért megnézném mit tudna egy r9800 2.5 gigán :DD

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#2) F-ECT$


F-ECT$
titán

Ebből szerintem 1-1.5 évig nem lesz ''közös'' termék. Addigra futnak ki az ATI saját fejlesztései.

Dive ever, work never.

(#3) L3zl13 válasza F-ECT$ (#2) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az pont jó. Akkor kb a következő kártyavásárlásomre pont időben jelenik meg. :))

Aki hülye, haljon meg!

(#4) Yutani


Yutani
nagyúr

Tehát a tervezés automatizálható, de az optimalizáció egyes lépéseit kéézel kell elvégezni.

#tarcsad

(#5) L3zl13 válasza Yutani (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Én úgy értelmeztem a hírt, hogy ezzel a technológiával a az optimalizáció is automatizálható.

Aki hülye, haljon meg!

(#6) eper-fa válasza L3zl13 (#5) üzenetére


eper-fa
aktív tag

én meg úgy, h ez olyan lesz, mint mondjuk a programozásban teszem azt egí C fordító. sok időt és energiát megspórolsz vele, bár nem lesz teljesen optimalizált. ettől függetlenül biztos megéri

egyébként az egy érdekes dolog, h mostanában már majdnem nehezebb drivert írni vmire (jót), mint magát a hardwaret megcsinálni. nem fogja ez azt eredményezni, h még nehezebb lesz drivert írni?

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#7) FlasH-BacK


FlasH-BacK
senior tag

És milyen nehéz lesz ezeket a procikat hűteni!!:(
Ha már 500MHz környékén is alig lehet lehűteni egy ilyen 3számjegyű tranzisztoros monstrumot, akkor mi lesz 2.5gigán:F:F:F

(#8) LordX válasza FlasH-BacK (#7) üzenetére


LordX
veterán

Nem 3 számjegyű tranzisztor van benne, hanem 9 :)

Egyébként a félelem jogos.. A CPU-k ugyanis úgy mennek néhány gigahertzen, hogy a tranzisztorok több mint fele cache (DRAM -> annyira nem melegszik). GPU-k esetében ezek szinte mind a futószalagok részei..

(#9) rudi válasza Yutani (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

A tervezés most automata, de amit a ''buta'' automoata 0,13on csinál az max 500MHz fut stabilan, míg amit az ''okos'' ember csinál 0,13on az pár GHz-t is elbírhat. Most olyat vettek meg amivel ''okos'' automata csinálható, mert 2-3 év múlva szükség lehet rá. Ma 0,13asak a csúcs VGA chipek, holnap 0,11esek majd 0,09esek lesznek és talán 2-3 év múlva (inkább később) 0,065ösök, de addigra ki kell találni valamit amivel majd a 0,065ről továbblépnek...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) FlasH-BacK válasza LordX (#8) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Ja én is úgy értettem...3 számjegyű millió tranzisztoros:DD

(#11) reandre válasza rudi (#9) üzenetére


reandre
tag

ott a foton-technológia...

(#12) modder válasza reandre (#11) üzenetére


modder
aktív tag

hehe!
jah.
még ráér ezen gondolkodni.
lesz vagy 3 év mig kijönnek az ilyen GPU-k.
de az biztos kihasználja már a 8x-os AGP-t meg a fastwrite-ot

(#13) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Lehet, hogy ha p4-ről váltok majd, akkor a zalman 7000cu hűtőt megtartom, jó lesz még pár év múlva az akkori radeonra, mint most a Globalwin wbk68 a radon 8500-ra. :D

Impresszív teljesítményt nyújtana egy 2,5GHz radeon mondjuk 32 futószalaggal, és 1 giga rammal, ami quadro vezérlős. :D

(#14) Umbrella válasza zsoltee10 (#13) üzenetére


Umbrella
tag

Eszmeletlen .
A legjobb idoben szulettem meg, ez a technikai fejlodes elképeszto.
(nem csak erre a témára vonatkozoan)

(#15) Gamma válasza Umbrella (#14) üzenetére


Gamma
tag

OFF

Ja.... Csak nem lehet a vegtelensegig huzni a fejlodest ha a tarsadalom nem tud vele lepest tartani ... (megjegyzem : mar most is igy van...)

ON

Az automatizalas jo dolog... de egyelore ''csak'' arra kepes hogy a meglevo tudast optimalizalja.... uj dolgot nem fog belerakni a chipbe :)) - de biztos hogy a mernokoknek sokat segit ...

Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] ATI: gyorsuló grafikus processzorok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.