Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Athlon 64-pletykák (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) robekri


robekri
addikt

Na kezdik a kavirnyát a foglalatokkal, mint anno az Intel! :(:(

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#2) tuctuc


tuctuc
aktív tag

Éljen, végre az AMD is átvette a minden évben új tokozás Intel-hülyeséget, de hogy ennyire belehúz... szomorú, mert öngólt fognak rúgni az Athlon64 eladásaival, mert amikorra elegndő proci lesz, akkorra már csak 1-2 hónapot kell várni az új alaplapokra, amit szerintem elég sokan ki tudnak várni... Ráadásul a butítások új tárháza is elénk tárul. Ez nem jó stratégia szerintem.

20 éve a PH-n

(#4) At-boy válasza robekri (#1) üzenetére


At-boy
tag

Na eddig csiptem az AMD tokozási rendszerét!
Volt egy fajta azt viszlát!!
Kezd felálni a hátamon a ször ettől a sok fajta tokozástól!
Eddig is meg voltak azzal az egy fajtával, nem értem miért kell ennyit variálni,
hacsak nem azért, hogy nehezebb legyen upgrade egy A64-ről FX-re és több zsével lehessen lehuni a juzert!:(((

(#5) Aylarth


Aylarth
tag

Egyszerűen nem értem az AMD-t!
Végre egy sikeres felfele vezető út előtt állnak, amikor elkezdik ők ezt a tokozásos hülyeséget!
A kapkodás miatt milliók vesznek kárba, mert ilyen kavalkádban a juzer úgy gondolkodik, hogy az Intelé áttekinthetőbb, és talán igaza is lesz.
Az AMD magának köszönheti majd az eredményt.

(#6) At-boy válasza Kalandor (#3) üzenetére


At-boy
tag

Milyen igazad van!
Csak egy idő után már az is kevés lesz:(
És akkor jön, hogy most milyet is?

(#7) faster


faster
nagyúr

Miért csodálkoztok rajta? A 940-es FX életképtelen. Főként a registered ECC ram igénye miatt. Ezt a 939-es foglalatot már jó előre bejelentette az AMD, asszem, mikor kiadták az FX-eket, már akkor tudni lehetett. A 940 megmarad az Opteronoknak. A 754 meg egyelőre nem pusztul ki.

(#9) zfarkas


zfarkas
senior tag

Hát nem tudom... Ezek most még csak tervek, szerintem nem lesz ekkora tökölés, ennyiféle foglalat. Szerintem volt egy váltás, most letisztázódnak a dolgok, és megtalálják az arany középutat.

Raw Dark Pure

(#10) At-boy válasza Kalandor (#8) üzenetére


At-boy
tag

Öszintén, szerinted 3 év múlva már nem lesz kevés egy ilyen proci???
Sztem már 2 év múlva is!
Amúgy nekem is Bartonom van:DD

(#11) At-boy válasza zfarkas (#9) üzenetére


At-boy
tag

Nagyon remélem, hogy igazad lesz!!!
És egy év mulva már csak 2 féle tokozás lesz: egy az Opteronnak és egy az A64-nek és változatainak!

(#13) LordX


LordX
veterán

Húú de nagy érvágás a K8 nem abban a foglalatban jelent meg..

Amikor megjelent a K7, akkor is volt egy plusz tokozás egy-másfél évig (Slot A ismerős valakinek?). Ha megnézitek, ugyanez a helyzet itt is... Csak a ''SocketB'' az a 939-es lesz..

Más: A régi AthlonXP mag? K8 architektúrán? Nehezen hiszem el, hiszen az EV6 buszból (K7) nem lesz hip-hop HT-link... Minimum azt kell áttervezni, de akkor inkább csinálnék egy Athlon64 Duront, ahogy az Intel sem a P3-at tápolta fel és rakta rá a P4 buszára Celeronként...

(#14) LordX válasza LordX (#13) üzenetére


LordX
veterán

... amiben évekig fog tengődni (valahogy kimaradt)

(#16) crab


crab
senior tag

Szerintem nincsen ok parázni, lesz 2 foglalat otthoni felhasználóknak, mindenki eldöntheti, kell-e neki valaha a nagyobb teljesítmény, vagy elég a kissebb is valószínűleg jóval olcsóbban , mint egy s939 proci befogadására is képes lap.
2 foglalatba és 4prociba(amiből szerintem a Paris nem lesz népszerű) senki nem fog belekavarodni.

(#17) hobizoli válasza crab (#16) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Dehogynem...hisz' lathatod






hobizoli

több drón kell ;P

(#18) simonzé válasza crab (#16) üzenetére


simonzé
addikt

Szerintem sem kell pánikba esni, a teljesítményszinteket különböztetik meg egymástól a tokozással. Persze kényelmesebb volt, amíg csak egyfajtából kellett választani, de még most sincs itt a világvége.

A 939 lábas megoldásról meg annyit, hogy nekem csak két lábam van, és ennyire jól nézek ki. Akkor ez? :DD

I don't fit in. I fit out.

(#19) Deathcourier válasza Kalandor (#3) üzenetére


Deathcourier
aktív tag

Kalandor komolyan mondom egész németórán ezen gondolkoztam!Hogy most a 2000+ majd egy 2800+ cseréljem, ha az lemegy nettó 25000 vagy majd jövőre vegyek egy fasza Athlont meg egy új lapot!de jelenleg a Barton felé húzok...

Asus A7V8X 1009 BIOS , AMD Athlon XP 2000+ ™ , h2Twin , 256MB PC2700 (333Mhz) , AsusV9280 Ti4200 128MB 8x AGP (275/600) ,Samsung 80GB + Seagate 8.6GB, 17'' Samsung SM 753S

(#20) Fawkes


Fawkes
őstag

Hát szerintem meg nem baj ha van 2 tokozás, nem jó de nem kell hátast dobni tőle...
van két foglalat egy 939 meg egy 754...
939 felsőkategória fx-ek és sima A64-ek egyaránt de itt az sima A64-nek kétcsatornás a memvezérlője 512kb másodszintű csécs mellett..

754 középkategória-alsókategória paris és egycsatornás memvezérlős A64....

Ilyen egyszerű akinek nincs pénze Fx-re az vesz simán A64-et vagy Parist...

Egyszerű és nagyszerű amúgy a paris az nem K7 hanem K8 arhitktúrájú proci csak le van butítva...

(#21) Deathcourier válasza Fawkes (#20) üzenetére


Deathcourier
aktív tag

''Hihetetlenül hangzik ugyan, de az látszik a legvalószínűbbnek, hogy Paris kódnéven klasszikus Athlon XP processzorokat látunk majd viszont Socket 754 tokozásban.'' Nem hinném hogy nagy sikert fog hozni de...





Asus A7V8X 1009 BIOS , AMD Athlon XP 2000+ ™ , h2Twin , 256MB PC2700 (333Mhz) , AsusV9280 Ti4200 128MB 8x AGP (275/600) ,Samsung 80GB + Seagate 8.6GB, 17'' Samsung SM 753S

(#22) bujdyka


bujdyka
tag

Most lehet, hogy nagy baromságot mondok, de nem lehetett volna eleve a 940/939-cel kezdeni? Nem lehetne tenni még egy rakás lábat az A64-re úgy, hogy kompatibilis legyen az FX-szel? Csak azt a sok lábat nem használná ki... Vagy ez az ECC miatt nem lehet?

Úgy tanul a gyerek, ha kérdez...

(#23) HiperG


HiperG
addikt

Ne nyafogjatok már...
S939 tartós lesz még K9 is abba fog menni

(#24) steveetm válasza HiperG (#23) üzenetére


steveetm
őstag

Biztos én maradtam le nagyon, erről a K9, s939 ben, hol találni infot?
Üdv.: steveetm

(#25) PNEUM válasza HiperG (#23) üzenetére


PNEUM
aktív tag

''Ne nyafogjatok már...
S939 tartós lesz még K9 is abba fog menni''

Megnyugtattál!

Amúgy nekem is ez a véleményem! A másik az, hogy mire mi meg fogjuk tudni venni, ( itt a negytöbséget értem a mi alatt ) addigra le fog tisztulni az egész!

"A gonosz győzni fog, ha a jó emberek nem tesznek semmit" Edmund Burke

(#26) Deathcourier válasza PNEUM (#25) üzenetére


Deathcourier
aktív tag

Tökéletesen igazad van!
Mi addigra már az egész Athlon 64 és Athlon 64 Fx-t oda-vissza vágjuk majd! :DD
Szerintetek mikor lessz reális nekünk ''mezei''(ha jobban tetszik átlag) júzereknek ennek a cucnak a megfizetése?

Asus A7V8X 1009 BIOS , AMD Athlon XP 2000+ ™ , h2Twin , 256MB PC2700 (333Mhz) , AsusV9280 Ti4200 128MB 8x AGP (275/600) ,Samsung 80GB + Seagate 8.6GB, 17'' Samsung SM 753S

(#27) fanatic válasza Deathcourier (#26) üzenetére


fanatic
aktív tag

Jövő 3. negyedévben már szvsz elfogadható lesz az ára!

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#28) Power


Power
senior tag

Énse értem a sok nyafogást.
Csak nem gondoltátok, hogy Bartonról alaplap csere nélkül A64-re lehet váltani? :)

Aki most A64-et vett, annak marad ugyanaz a tokozás.

Aki FX-et vett annak majd cserélnie kell, de aki 200 ezer pénzt kiad egy prociért az vagy komplett gépet vesz legközelebb is(pl. cég) vagy ne sírjon egy új alaplap miatt. Ami az A64 Socket 940-es tokozását illeti ez sokkal inkáb ''FX SE'', mint sima A64.

Opteron marad ami a tokozás.

''A Paris kódnevű processzorok esetében az amúgy igen fantáziadús értelmezők is zavarba jöttek. Hihetetlenül hangzik ugyan, de az látszik a legvalószínűbbnek, hogy Paris kódnéven klasszikus Athlon XP processzorokat látunk majd viszont Socket 754 tokozásban. ''

Ez eddig pusztán spekuláció. Van benne ráció, ugyanis a sok fajta tokozás csökkentése teljesen ésszerű.

Power

(#29) Power válasza fanatic (#27) üzenetére


Power
senior tag

Ez kb. a 90 nm bevezetésére esik.

Power

(#30) zax


zax
tag

Az AMD-nek ezt az ötletét jobban díjazom, mint az Intel (fél)évenkénti foglalat cseréjét. Itt most van választási lehetőség: ha van pénzed, veszed a Socket939-et, ha nincs pénzed, veszed a Socket754-et. Egyébként nehéz lenne a két féle integrált memóriavezérlő miatt egységes tokozást kialakítani. Ha mindkét A64-nek ugyanolyan tokja lenne, akkor az A64 nem lenne sokkal olcsóbb, mint az A64 FX. Akkor meg felesleges lenne A64-et gyártani, mert valószínüleg mindenki A64 FX-et venne.

R.I.P. Pentium 4

(#31) Fiery


Fiery
veterán

Kizart az Athlon XP mag S754-ben, mar csak az eltero buszrendszer miatt is. Sokkal valoszinubb, hogy kapunk egy 256 vagy 512 KB L2 gyorsitotarral szerelt, letiltott AMD64 utasitaskeszletu K8 procit, single DDR400 memoriavezerlovel.


Fiery

(#32) faster válasza bujdyka (#22) üzenetére


faster
nagyúr

Ez nem ilyen egyszerű. Valószínűleg nem készültek el időben a kétcsatornás A64-es procik az unbuffered modulokhoz tervezett memóriavezérlővel. Ezért fogtak egy Opteront, kicsit tuningolták, hogy 400MHz-vel is menjen a RAM, és elnevezték FX-nek. Tulajdonképpen ez a proci egy egyprocesszoros Opteronnal egyenértékű.
A 939 viszont új foglalat lesz, remélhetőleg legalább 2-2,5 évig (vagy még tovább) lesz bele proci is.

(#33) HiperG


HiperG
addikt

Olyan pletykákat halottam, hogy A64-et átteszik S939-be, kap dual csenel mem vezérlőt azonban költségcsökentési okokból 512kbyte cacheja lesz...

(#34) Power válasza HiperG (#33) üzenetére


Power
senior tag

Akkor azon is 128 bites busz lesz?
Gondolom igen.
Ez így a dualosan sztem jobb lesz, mint a mostani A64, a fele L2 cache ellenére is.

Power

(#35) dnacrew


dnacrew
tag

A híresztelések szerint tehát az utolsó Socket 940 foglalatba illeszkedő Athlon 64 FX processzor az Athlon 64 FX-53 lesz. Ez a modell még regiszteres DDR400 memóriamodulokat és hatrétegű alaplapi nyákot igényel. Ezt követően az Athlon FX sorozat már 939 tűs tokozásban kerül forgalomba.

Nem vagyok AMD ismerő de a Socket 940, mint az intelnél, nem 940 lábat jelöl? Mert ha igen akkor a 939 azaz 1!-el kevesebb láb tuti hogy nem technológiai követelmény hanem szopatás. :)

Resist TCPA and Microsoft! Support Open-Source and Scene!

(#36) Power válasza dnacrew (#35) üzenetére


Power
senior tag

Az biztos jó lesz. :DD

Power

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Athlon 64-pletykák (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.