Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rudi


rudi
nagyúr

Húha, ez brutális! Ha jól látom a HDD rezgéscsillapítását és szellőztetését sem felejtették el. Az Aspire X-QPACK-val ellentétben ebbe jó nagy processzorhűtő is befér. A táp elhelyezése szerintem nagyon ötletes, mondjuk én passzív táppal és nagy vetilátoros CPU hűtővel próbálkoznék (remélem, nemsokára próbálkozhatok is majd :) ).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2) Doviziozo válasza rudi (#1) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

Nekem is nagyon megtetszett. Ebben a kategóriában hiányzott már egy ilyen (nagyon átgondolt, és frankó megoldás, hogy a táp nagy része házon kívül van).

mod. Az ára is egész korrekt.


[Szerkesztve]

Forza Rossoneri!

(#3) anulu


anulu
félisten

régen volt olyan, h egy ház ennyire ne tetszen... túl csili-vili szvsz.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) Doviziozo válasza anulu (#3) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

csili-vili? Igaz nem vagyunk egyformák, stb. de ez egész letisztultnak tűnik, nem pedig barbie házikónak. :DDD (Legalábbis számomra) ;]

Forza Rossoneri!

(#5) Vikthor válasza rudi (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Hali!

Hát nekem az a véleményem, hogy ez elég barbár megoldás, hogy a táp kint van, nem szép egyáltalán, nem egy elegáns megoldás. Amúgy az Aspire X-QPACK-ba belemegy a sima Zalman 7000-es CPU cooler. Az is fontos, hogy jól szerelhető legyenek ezek a házak. Én ha tehetném az Aspiret választanám, mert esztétikusabb. Azért ez sem rossz, csak vannak hibái.

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#6) Alkarcsont válasza Vikthor (#5) üzenetére


Alkarcsont
senior tag

Simán jó ez a tápelhelyezés, ki a fene nézi, hogy mi lóg ki a hátulján? Én biztos nem! Viszont jó LAN-os masinát lehet csinálni egy ilyen házból! Bár nem tudom az ilyen házak mibe fájnak, de drágusznak tűnik az ára...

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7) Vikthor válasza Alkarcsont (#6) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Csá!

Én az Aspire X-QPACK 420W PFC-s táppal vettem bruttó 25k volt az ára, ami sztem qrva korrekt. Azért jó ez, mert nem vagy rákényszerülve arra, hogy gyári alaplapot vedd meg hozzá, hanem olyat veszel bele amilyet akarsz. Az én konfigom ilyen lesz nagyjából az Aspire házamban: 3500+, Gigabyte K8NMF-9, 2x512 DDR400, X800XT vagy X850XT, NEC 4551, Toshiba DVDROM és egy SB Audigy 2 ZS. Kicsi a bors de erős... :D

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#8) Scae [Edgar]


Scae [Edgar]
tag

A táp nem fog megsülni a forró levegőtől amit a prociról szív le? Dede.

(#9) Alkarcsont válasza Vikthor (#7) üzenetére


Alkarcsont
senior tag

Ja hogy az árban a táp is benne van? Az más nem tudtam!

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#10) Alkarcsont válasza Scae [Edgar] (#8) üzenetére


Alkarcsont
senior tag

Ha jó hűtőt raksz a procira, az nem engedi melegedni annyira, hogy tűzforró levegő jöjjön le róla, másrészt két oldalt a házba jön szépen befele a friss levegő!

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#11) Doviziozo válasza Vikthor (#7) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

''Én ha tehetném az Aspiret választanám''
'' Én az Aspire X-QPACK 420W PFC-s táppal vettem bruttó 25k ''

:F Most akkor mi is van?

Forza Rossoneri!

(#12) kovy79


kovy79
őstag

Tényleg csinos ez a ház, de az a táp...
Kicsit öszvérmegoldásnak tünik.
Kit érdekelne, ha az oldala mélyebbre nyúlna kb 5 centivel (értsd: teljesen sík hátfal)?

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#13) Vikthor válasza Doviziozo (#11) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ha még nem lenne és választanom kellene a 2 közül, akkor az Aspire lenne a befutó.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#14) Zoltán


Zoltán
őstag

Szerintem is baromság, hogy kívülre került a táp. Így a Lan-parti gép lényege veszik el:
1. Hogynéz már ki? Ha már ennyi pénzt beleöl valaki a Lan-partyra hurcolt gépébe, akkor azt csodálják már meg a haverok, ezen a kilógó tápon csak röhögnek majd.
2. Pont a könnyű hurcolászás előnye veszik így el, a táp beleakad a hátizsákba, vagy akármibe ha kézben viszed, nagyon kockázatos így, főleg, hogy pont a táp, egy kényes alkatrész.

(#15) _cirmos_


_cirmos_
őstag

a cím alapján arra gondoltam, hogy a tápot teljesen kivették a szellőzési rendszerből, sajnos nem így történt. már rég óta gondolkozom azon, hogy a tápot - a hagyományos elrendezéshez képest - el kéne forgatni 180 fokkal, hogy az alsó ventilátor felülre kerüljön, és felfelé tolja a levegőt: a meleg amúgy is felfelészáll, ráadásul nem a proci által felfűtött luftot kéne kivinnie, hanem csak a táp saját melegét. innentől kezdve lehetne szépen játszogatni a belső elrendezéssel, procinak nagy pexicsatorna stb.
ennek a háznak megvan az az előnye, hogy a táp oldala közvetlenül érintkezik a külső levegővel, így kevésbé melegszik át. ezenfelül nem sok előnyét látom a dolognak, bár mindenképpen érdekes az elgondolás.

(#16) FlasH-BacK válasza _cirmos_ (#15) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

A tápnak talán nem oylan nagy gond, ha meleg levegő megy át rajta egy bizonyos határig. mondjuk egy gamer pc által felhevített levegő (50fok körül), már nem biztos hogy olyan egészséges. De azért szerintem a tápnak a levegő kifújásában kell részt vennie, nem a befújásban.

Mondjuk nekem ez az egész ''lanparty-s gép barebone házban'' elgondolás kicsit ellentmondásos. Már csak a mAtx szabvány miatt is.

(#17) Pundit


Pundit
csendes tag

nekem egy dolog nem tetszik:

-a hordozhatósága nincs megioldva nemúgy mint pl a QPACKnál, ennyi erővel egy sima midi tornyot is használhatnék

-a másik hogy kicsit túl fényezett (SZERINTEM), vagyis nagyon érzékeny lehet az a festés

de amúgy szép :DDD

(#18) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Pontosan ezt mondom én is, mert nincs hordozója ennek az AOpen házikónak, ami megnehezíti a szállítást. A kilógó tápon, meg tényleg röhögnének a srácok... :)

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#19) Yaye válasza Zoltán (#14) üzenetére


Yaye
őstag

A lan-party gép lényege az volna, hogy megcsodálják a többiek?! :F Na nehogy már.
Nem fogom, ugyan mi a nevetséges azon hogy a táp kívül van? Szerintem pont annyira nevetséges mint az ha belül van, vagy a kék ledek, vagy a neonfény, vagy a plexioldal, vagy akármi más (sőt, ez utóbbiak szerintem sokkal nevetségesebbek). Ha valaki ezen röhög, az magát minősíti, ha a tulaj pedig e miatt rosszul érzi magát az csupán azt jelzi hogy rosszul választott gamer-társakat, szvsz.

Ami a szállíthatóságot illeti, nekem az első képen oldalt-fölül látható vörös idom pont egy fogantyúnak tűnik (lehet hogy tévedek, látni kéne élőben hogy alkalmas-e rá). De ha nincs fogantyú, az sem lehet tragédia, elvégre a gép kézben való szállítása még lanparti esetén is minimális (hacsak valaki nem végig kézben kívánja szállítani a gépét otthontól a partira, de asszem ez nem épp jellemző).

Az ára nem vészes ha a táp is benne van (a cikk erre csak ködösen tér ki. [''a gyártó 12 cm-es ventilátorral ellátott tápegységet kínál, illetve javasol'';]). Lehet hogy van ennél néhány ezressel olcsóbb kuckó is, de a gamer konfignál nem az a pár ezer ft fog fájni, azt hiszem.

(#20) Raymond


Raymond
félisten

Itt van meg par kep:
[link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21) Ptech válasza Yaye (#19) üzenetére


Ptech
őstag

''Szerintem pont annyira nevetséges mint az ha belül van, vagy a kék ledek, vagy a neonfény, vagy a plexioldal, vagy akármi más (sőt, ez utóbbiak szerintem sokkal nevetségesebbek). Ha valaki ezen röhög, az magát minősíti, ha a tulaj pedig e miatt rosszul érzi magát az csupán azt jelzi hogy rosszul választott gamer-társakat, szvsz.'' :R Szerintem is így van, nem kell mindenképp karácsonyfát csinálni a PC-ből. Lanparty meg azért van, hogy játsszon az ember, nem hogy csodálja a villogó biszbaszokat. Egy ideig jópofa, meg ''jéé, világít'' effektus, de hamár a szvárvány minden színében villog, az egy kicsit gyerekesen néz ki, SZVSZ.

(#22) Guruka


Guruka
senior tag

Kicsi, aranyos, jó áron van, már csak meg kellene venni. :)

(#23) bigga


bigga
aktív tag

Egész pofás kis cucc, ha négy éve olvastam volna ezt a posztot egyből könnyebben választottam volna házikót.

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.