Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47) Chain|Q válasza Parci (#46) üzenetére


Chain|Q
tag

Én egyébként azon sem csodálkoztam volna, ha az Intel richtig mást csinál, tekintve hogy ez a dolog már a legkevésbé sem szól a technológiáról, ellenben a marketingről, a presztízsről meg a hatalomszerzésről annál inkább. Szerencsére túl későn kapcsoltak, addigra az AMD gyakorlatilag sikerre vitte az x86-64-et. Nem kétséges, hogy az Intel az Itaniumot féltette, ezért várt az utolsó pillanatig, de így most mindkét fronton elveszítette ezt a csatát. Persze a háborút távolról sem.

A 3DNow! vs. SSE tényleg teljesen más volt. Az a baj, hogy az már az MMX-et megjelentetni sem lett volna szabad abban a formában amiben megjelent végül, mivel mai szemmel nézve kb. semmire nem jó, és csak egy további szoftverfejlesztési zsákutcát jelentett. A 3DNow! annyiban volt jó, hogy végre használhatóvá tette az egyébként (IMHO) elégge használhatatlan MMX-et, de éppúgy zsákutcát jelentett, mint az MMX, amire épült. Újabb ballasztot, amit a CPU-k évekig hurcolhatnak majd magukkal, pedig az új szoftverek már réges rég az SSE-t preferálják, érthető okból. (Most nem akarok megint a PPC-vel példálózni, de azért érdemes megnézni az AltiVec utasításkészletet, na az ér valamit, nem is kellett hozzányúlni évek óta.)

Az x86-64 meg az SSE3 körül most kísértetiesen hasonló dolgok játszódnak le, akkörül a néhány utasítás körül, ami különbözik az Intel és az AMD CPU-iban. Most késhegyre menő csata zajlik néhány órajel körül, amit ezekkel az utasításokkal nyerni lehet, miközben a gyenge fordítóprogramok és a hanyag programozás (meg az x86 egyéb gyengeségei) miatt milliószor annyi teljesítményt (és ezzel együtt energiát) önt ki a világ az ablakon. Szóval ismét megy a sok hűhó a semmiért. Nemtom ki hogy van vele, én speciel nagyon unom...

Pegasos II/G4 -=- Amiga 2000/060 -=- Amiga 1200/060 | hosting www.amigaspirit.hu and www.pegasos.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.