Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .:ADAM:.


.:ADAM:.
aktív tag

HÁt ez érdekes. Miért lesz kompatibilis, ha a mag ua marad, ezt nem vágom...

.:tweaKntuniNg.tk:.

(#2) thord


thord
tag

Hát ugye elvileg OEM procik sem lehetnének a kiskereknél... :)

(#3) -Devil- válasza .:ADAM:. (#1) üzenetére


-Devil-
aktív tag

A TBred és a Barton mag tök ugyanaz, az egyetlen különbség, hogy a Bartonban 512KB Cahce van 256 helyett. Tehát ha a fele cahce-t letiltják, akkor olyan lesz mint egy TBred. Kíváncsi vagyok mikor jönnek majd rá, hogy hogyan lehet engedélyezni a maradékot. :)

Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

(#4) .:ADAM:. válasza -Devil- (#3) üzenetére


.:ADAM:.
aktív tag

AKkor miért van, hogy az én lapomban (ABIT KT7a) a TBRED-ek még mennek, a Barton meg már nem???

.:tweaKntuniNg.tk:.

(#5) Den válasza .:ADAM:. (#4) üzenetére


Den
veterán

mert magasabb a barton fsb-je

www.simson4t.hu

(#6) Den válasza -Devil- (#3) üzenetére


Den
veterán

szvsz, soha. Eddig még egy procinál sem sikerült (cerka, duron), egyrészt hibás darabokból csinálják ahol a kes egyik felében van pár hibás tranzisztor, másrészt fizikailag tiltják le.

www.simson4t.hu

(#7) .:ADAM:. válasza Den (#5) üzenetére


.:ADAM:.
aktív tag

AKkor nem hivatalosan, de menne a proci??? Jól értem??? CSak kicsit overclockoljam a lapot, meg vegyek bazi gyors sd-t :DDD

.:tweaKntuniNg.tk:.

(#8) Den válasza .:ADAM:. (#7) üzenetére


Den
veterán

valszeg nem tudnál elég magas szorzót állítani hogy az alacsonyabb fsb-vel kijöjjön az órajel.

www.simson4t.hu

(#9) Fiery válasza Den (#6) üzenetére


Fiery
veterán

A Duronnal nincs letiltva az L2 cache, hanem fizikailag van kevesebb L2 cache a CPU magjarra integralva. A tobbi korrekt.


Fiery

(#10) eddie303 válasza Den (#6) üzenetére


eddie303
őstag

Ugyanaz a zene, csak kissé remixelve, mint jóóóó régen a 486 SX-nél, csak ott a hibás koprocesszort kapcsolták ki....

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#11) Den válasza Fiery (#9) üzenetére


Den
veterán

Ezexerint az amd külön gyártósoron csinálta a duront? jó tudni.

www.simson4t.hu

(#12) Fiery válasza Den (#11) üzenetére


Fiery
veterán

Bizony... A kisebb magmeret naluk sokkal fontosabb volt, mint az Intelnel (koltsegcsokkentes).


Fiery

(#13) petakpa1 válasza Den (#11) üzenetére


petakpa1
őstag

Igen, ha jól tudom az XP-k a drezdai gyárban készülnek, a Duronok meg valahol Texasban (talán Austinban, de ez nem tuti).

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#14) LordX válasza petakpa1 (#13) üzenetére


LordX
veterán

Újabban nem. Most már csak Drezdában gyárt az AMD procit. Austinban csak flash memóriát (és lehet, hogy más hasonló cuccot is, de procit nem)

(#15) LionTm


LionTm
aktív tag

Hét nem tudom, de a keverés az igaz, de azért tegyük hozzá ezt a cikket a PH! is megkeverte.

hm..hm..hm..

(#16) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Valahányszor az AMD egy újabb bőrt próbál lehúzni a régi Athlon termékeiről számítani lehet az új sorozat további csúszására. Emlékszem még amikor az volt a vízió, hogy a teljes Athlon XP vonal képviseli az ócsóó processzorokat, míg az Athlon 64 lesz a csúcskategória.
Most meg képesek alibi termékeket kreálni, visszabutítással.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#17) esteban válasza LordX (#14) üzenetére


esteban
senior tag

akkor mi az a felirat a CPU-n hogy Malaysia ? itt tokozzak ?

iBook + RedBull :)

(#18) esteban válasza TheVeryGuest (#16) üzenetére


esteban
senior tag

ez nem alibi termek, teljesen ertheto .. ua. azt csinaljak mint az intel. Egy gyartosoron fog keszulni a Barton es ez a CPU .. egyszeruen tul jo a Barton, hogy a low end kategoriaba lepjen ....

iBook + RedBull :)

(#19) Gaius


Gaius
tag

Előrebocsátom, hogy én is AMD-fan vagyok. Hogy ezt miért írom le? Mert egy kicsit kezd nevetségessé válni, amit mostanában az AMD-nél kavarnak.
Barton ki, Athlon 64 ki, butított Barton (Thorton) ki. Csak győzzék követni az emberek. Azt hiszem, hogy suttyomban valami nagy baj lehet az AMD-nél, amit nagyon sajnálnék. Valószínűleg így akarnak pénzt csinálni az olcsó szegmensben. Nem biztos, hogy akkora szám lesz a 64-es Claw...
Pedig várom már nagyon...

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#20) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

''amennyiben azonban valamelyik nagy OEM-partnernek szüksége lesz hirtelen nagyobb mennyiségű Thoroughbred-kompatibilis CPU-ra, deaktiválják a másodszintű gyorsítótár felét és a Thortonokat átalakítják FSB266-os Athlon XP-kké''

Nem úgy akartátok írni hogy a Bartojn cachének a felét, ami így Thorton lesz (persze kisebb FSB is), és el lehet adni OEM piacon XP-ként?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.