Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  [Re:] A fenyegető Linux (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) shtml


shtml
őstag

Azon gondolkodom, ez most jó hír vagy rossz hír. Azt hiszem, inkább rossz, mert a M$ úthenger még most is képes lenne legyalulni a linuxot (enyhe képzavarral). Egy kis - vagy inkább jó sok - FUD és ez elég nagy kárt tud okozni.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#2) zrubi válasza shtml (#1) üzenetére


zrubi
senior tag

Szerintem rossz...

Amibe az MS belepiszkál abból nem sok jó sülhet ki...

De kárt azt mindenképpen okozhat, sajnos.

zrubi.hu

(#3) The_Tom válasza shtml (#1) üzenetére


The_Tom
senior tag

FUD=??

Kösz.

Üdv.

Szerintem.

(#4) L3zl13


L3zl13
nagyúr

1. Ha a linux a második akkor mi az első?
2. Szerintem azért nem (csak) hülyék dolgoznak a MS-nél. Eddig is látták a veszélyt. Szerintem ez már az új stratégia része, hogy ezt nyilvánosan is felvállalják.

Aki hülye, haljon meg!

(#5) nap


nap
addikt

Ez a telefonkonferencia sajtoanyaga, vagy csak ''kiszivargott''?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#6) Den


Den
veterán

vicces azt a muncheni 14 ezres bizniszt hogy túldimenzionálják. naponta minimum tucatjával köti a hasonló méretű üzleteket az ms. Kb olyan mint annak jelentőséget tulajdonítani, hogy Mari néni ma nem paradicsomot vett a zöldségesnél, hanem paprikát

www.simson4t.hu

(#7) shtml válasza The_Tom (#3) üzenetére


shtml
őstag

FUD = Fear, Uncertainty and Doubt

Félelem, bizonytalanság és kétely. Egy eléggé hatékony marketing-stratégia. Bővebben:

http://vyruss.cjb.net/computing/FUD_essay.html

Az Amdahl-IBM FUD-ról valahol olvastam egy sokkal részletesebb leírást is, de azr most nem találom.


A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#8) bitfarkas válasza Den (#6) üzenetére


bitfarkas
őstag

Nem csoda, hogy e tekintetben hiperérzékenyek. A német kormány komoly lépéseket tesz, illetve tett annak érdekében, hogy olyan forráskódú szoftverekre bízza az állami rendszert, amelyet ismernek.
Szerintem ebben van egy kis függetlenedési szándék is az USA-tól, ebbe a körbe tartozhat az AMD felkarolása a Siemens-Fujitsu részéről is.

(#9) Den válasza shtml (#7) üzenetére


Den
veterán

hm, egy full windows kezelőfelületű ms linux bejelentésére milyen pánik lenne :)

www.simson4t.hu

(#10) keopsz válasza Den (#9) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

na, betettem ''top''-nak a hírt, mert egy óra alatt igen komoly click-through-t hozott.. :D

cantante di sampietrini

(#11) twollah válasza keopsz (#10) üzenetére


twollah
nagyúr

OFF

click-through ---> mit jelent ez a szóösszetétel?

ON

A baltás pingvin újra lecsap.

Szerintem az M$ indokolatlanul kelti a pánikot.

(#12) bitfarkas válasza Den (#9) üzenetére


bitfarkas
őstag

Az Apple egyszer mintha már szívott volna hasonlók miatt...

(#13) Den válasza bitfarkas (#12) üzenetére


Den
veterán

úgy értem a microsoft adná ki. és természetesen nem ő lenne pánikban ;]

www.simson4t.hu

(#14) bitfarkas válasza Den (#13) üzenetére


bitfarkas
őstag

Jaj, de hülye vagyok, felületesen olvastam.:o

(#15) bitfarkas válasza Den (#13) üzenetére


bitfarkas
őstag

Ezt azért csak nem tehetné meg.
A Linux lényegében ''ingyenes'' opredszer, a fejlesztése részben üzleti alapon, részben ''társadalmi összefogásban'' történik, ugye? Az törvénytelen lenne, ha valaki az egészet ''ellopná'' és akár továbbfejlesztve is fizetős progiként árulná, nem?

(#16) Den válasza bitfarkas (#15) üzenetére


Den
veterán

nem lopná el csak kiadna egy disztribet, internet explorerrel, direcx-el, wordpaddel, aknakersővel, média playerrel.... erre ugyanúgy joga van mint a red hat-nak, vagy a többinek...

www.simson4t.hu

(#17) bitfarkas válasza Den (#16) üzenetére


bitfarkas
őstag

Kérdés, hogy a nyílt forráskódot zárrtá tehetné e jogszerűen. Használhatnák-e ezt a fejlesztést mások. Mert ha igen, az számára lenne veszélyes. Mondjuk, ha egy windows szerű felhasználói felületet kapna a linux, biztosan sokkal többen állnának át.

(#18) maniac


maniac
senior tag

Mit fog csinálni a liunx-szal BG? Mert az biztos hogy felvásárolni nem tudja, mint a Winlinux-t, és a többi particionálás nélkül használható linux ''disztribet''.

(#19) Genialis válasza bitfarkas (#17) üzenetére


Genialis
aktív tag

Jogszerűtlenül nap mint nap megteszi. A legszebb az volt, amikor a zlib hibájára reagálva a M$ is bejelentett egy hibajavítást...

Windows-szerű felület millió van. Az a baj, hogy egyrészt elég hányás az összesnek a minősége, másrészt a programok 99%-a dózeres, ergó hiába figyel egy csillivilli felület, ha másra nem jó mint csillivillinek lenni.

A M$-nak a hozzáállásal van a baja, mint mindig. Mai napig nem tette szabadon használhatóvá a DOS 1.0-t, nemhogy nyílt forrásúvá...

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#20) bdav válasza bitfarkas (#15) üzenetére


bdav
őstag

khmm nem ilyen volt anno a Basiccel is - akkor megtették?

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#21) bitfarkas válasza Genialis (#19) üzenetére


bitfarkas
őstag

Nem a minőségen van a hangsúly, a könnyű kezelhetőségen. A W egyik-másik tákolmánya sem híres a minőségéről.
A(z egyszerű) felhasználók így, vagy úgy megszoktak egy bizonyos fajta kezelésmódot. Ha ettől alapjaiban eltérő rendszerrel kell megismerkedniük, az komoly gond.
A windowst sem tanulták száz-meg százezrek tanfolyamon, és ugyanígy autodidakta módon kezdték használni az alkalmazásokat (office). Az már más kérdés, hogy optmálisan használják-e (többnyire nem), és a program képességeiből mennyit képesek hasznosítani.
Ha egy egyszerű I/O eszköz kezelése a Linuxban egy már gyakorlott windows felhasználónak nem kínálja fel magát, meggondolja, hogy van-e értelme op. rendszert váltania. Különösen, ha ez számára (a legalitástól eltekintve) nem ad kézzelfogható előnyt.
Természetesen a lelkes rendszergazdai támogatottsággal bíró nagyobb rendszerek felhasználói esetében más lehet a helyzet.
Azt hiszem a Linux-nak is el kellene érnie egy kritikus tömeget, ami után már természetessé válik a használat. Ha már nem megkerülhető, hogy ne csak office, hanem fordítva, star office kompatibilitásról is beszéljünk.

(#22) Panther válasza twollah (#11) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Szerintem itt ''látogatottságot'' jelent. Illetve azt hogy hányan olvasták el a hírt.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#23) rii válasza bitfarkas (#17) üzenetére


rii
nagyúr

''.........Mondjuk, ha egy windows szerű felhasználói felületet kapna a linux, biztosan sokkal többen állnának át...........''

van neki..... redmond95 nevű abalkkkezelö...... a debian slink-ben benne volt... nemtom a többihez alapból benne van e a disztribben.....

érdekességenk jó, de a franc akar még a LINUX alatt vindóze fiilinget......

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24) bitfarkas válasza rii (#23) üzenetére


bitfarkas
őstag

Nem a megismételhetetlen érzésről van szó.
De mondjuk, kapsz egy új Mp3 lejátszót (progi cd-n) Linux alá. Leírnád lépésenként, hogy installálod?

(#25) bitfarkas válasza bitfarkas (#24) üzenetére


bitfarkas
őstag

Ja, és mit csinálsz a régivel, hogy törlöd, az újat, ha nem tetszik?

(#26) rii válasza bitfarkas (#24) üzenetére


rii
nagyúr

/UFF
nem akartam élet adni a válasznak ...... :-)

csak mostanában a PH-n nem szmálylizok .... :-) kicsit rossz a hangulatom, hogy a politikus fórum megy ezerrel, de a Debian Linux-os topoikba alig akar válaszolni nekem valaki...... (eddig csak polesz méltatott)

a Linux egy nagy 0 topikba beir az összes linuxos, de a Debian full beconfig topicom még mindig a nyitó hozászólással zárul......
/AUN

1. én csak aszontam van olyan kinézet..... :-)
2. .... meg aszt is szontam, hogy ha már felrakja valaki a LINUX-ot, akkor lehet nem vágyik a vindóze kinézetre, hanem néz valami sokkal szebbet... (wmaker, enliegtement.... )
3. tény s való, hogy ú progit felrakni LIJUX alá nem 1xűű..... de annak is van egy menete.. és +lehet szokni....

én is NULL vagyok LINUXból, de azé bele lehet rázódni.....

drivert felrtakni.....

nvidia.tar.gz
1. gzip -d
2. tar -xvvf
3. make install

és általában ezek az alap lépések....

progit felrakni....

apt-vel (by polesz)

apt-update
apt-upgrade
apt-install mpg123

vagy valami hsanolnó

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#27) rii válasza bitfarkas (#25) üzenetére


rii
nagyúr

törölni.....

dselect-be bemész, oszt a csomag neve melett - nyomsz .. vagy mi.... oszt enter, oszt valami ilyen ..... még sose nem szettem le csomagot ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#28) JulWCZar válasza rii (#26) üzenetére


JulWCZar
senior tag

És pont ezen bukik a linux: lehet korszerűbb és átgondoltabb, szebb, gyorsabb, ha a legtöbb windowsos usernek még az installerek next gombjának megnyomása is gond...

(#29) CharlieDrop válasza rii (#26) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Eh, bele kell csócsáljak.
Én láttam már pár linuxot, igaz Wint használok, de egyik sem győz :)
Az, hogy feltegyél egy drivert az előbb említett módon, egy átlagos felhasználónak sok.
A winben letöltöd a file-t, kattintasz rá kettőt és felinstallja magát, nah míg a linux nem lesz ilyen az átlag user nem fogja használni :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#30) CharlieDrop válasza JulWCZar (#28) üzenetére


CharlieDrop
veterán

eh, pont erre gondoltam :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#31) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

A másik: az emberek nem akarnak linuxot, nem akarnak + egy nyűgöt a nyakukba venni, így sem boldogulnak a winnel. Ők ingyenes wint akarnak, a kormányok ismert forráskódot, és a kettőt kell a linuxnak ötvöznie: grafikusan úgy működjön mint a win, aztán hogy a shell alat mit művel az legyen az ''ő'' és a admin dolga.

(#32) bitfarkas válasza JulWCZar (#28) üzenetére


bitfarkas
őstag

A next gomb talán túlzás, de alapvetően tényleg azon múlik, hogy a Lámer képes-e nem túl bonyolúlt műveletek végzésére. Mert, hogy ehhez szokott.
Beteszi a cd-t, automatikus indulás, kérdés, válaszok. Ha nem tud választani a lehetőségek közül, (a nagy nehezen megtalált!) next gomb.
Ja és legtöbbször ékes magyar nyelven.
A felületet, a kezelhetőséget én erre értettem. Hogy ne kelljen valakinek ismernie a szinkron gyűrűk funkcióját és felhelyezésük sorrendjét annak érdekében, hogy sebességet tudjon váltani. (Persze, ha ismeri az elvet, kíméli a kocsit, és bizonyos dolgokra nem csodálkozik rá.)

(#33) CharlieDrop válasza bitfarkas (#32) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Bocs, nem túlzás.

Vannak olyan alakok, akik rendszergazdának hívják magukat, de még azt sem tudják mi a task, vagy hogy kell tömríteni, stb.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#34) JulWCZar válasza bitfarkas (#32) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Igen, és ha a windows autó lenne akkor egy általános hibajelző lenne csaka műszerfalon :)

/(C) nemtomhonnan

(#35) bitfarkas válasza bitfarkas (#32) üzenetére


bitfarkas
őstag

És az olcsó felhasználói programok is csak akkor lesznek bőviben, ha lesz sok Linuxos felhasználó. Ez egy kicsit róka-fogta csuka.
Én ezért nyavajgom mindenütt, ahol esetleg lehet foganatja, hogy az informatikai tárcának nálunk is komolyan kellene támogatnia a Linux fejlesztését. Mert egy csomó állami és önkormányzati intézmény hosszú távon jobban járna vele.

(#36) bitfarkas válasza CharlieDrop (#33) üzenetére


bitfarkas
őstag

De ugye nincs három-négy helyről összeszedhető irodalom, ami az önfejlődést megoldaná. Ugye ahhoz, hogy valaki igazi Linux fanná váljék, elég sokat kell búvárkodnia (munka helyett).

(#37) Ketama válasza JulWCZar (#31) üzenetére


Ketama
aktív tag

''grafikusan úgy működjön mint a win''

Erről a következő jut eszembe: ha valami úgy néz ki mint a kacsa, úgy jár mint a kacsa, úgy hápog mint a kacsa, az kacsa. :D
Ha linux olyan lesz mint a windows, akkor semmi értelme annak, hogy linuxnak hívják. Bár nemtom észrevettétek-e a mostanában megjelent linux diszrók egyre jobban elwindózosodnak.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#38) bitfarkas válasza JulWCZar (#34) üzenetére


bitfarkas
őstag

Igen, egy kék hátlapos szöveges kijelző, amin különböző számkombinációk jelennének meg. 3567.12 default hiba, forduljon (fel) sürgősen szerelőhöz. :DDD

(#39) CharlieDrop válasza bitfarkas (#36) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Pontosan, rengeteg meló kell ahhozz, hogy az ember guru legyen, de ahhoz is több az átlagnál, hogy alapuser legyen.

A Linux megbízhatósága viszont onnantól kétséges, hogyha egyszerű usernek kell lebutítani a cuccot. Már tesztelve van ez, sajna.

De ha vki okosabbnak sikerül a biztonságot és a egyszuerűséget összeraknia, akkor örülnék nekije :)

Patthelyzet

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#40) haver válasza CharlieDrop (#29) üzenetére


haver
tag

Nos, kedves ''En lattam mar par linuxot'' kollega! :D

A driver installal igazad van! Compaq laptophoz kulso USB floppy, oprendszer XP. Floppy be, uj hardver talal, driver cd-be, megtalalja, feltelepul, mukodik. A cd-n csak Windows(r)-hoz van driver.
Sajnos igazadvan, nincs mit tenni. A huje linux alatt (proba: SuSE 8.1 es UHU 1.0 Office) meg minden ceremonia nelkul mukodik, ott van. Minek is kell driver, hiszen USB-s eszkoz (mint a pendrive, hp912 digit fenykepezo, stb)

Nem ertem!

udv

Értem, hogy motor, de mi hajtja!?

(#41) CharlieDrop válasza Ketama (#37) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nono, ez nem van így!

Attól még, hogyha valaki mondjuk úgy néz ki, mint XY, attól még nem XY !

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#42) bitfarkas válasza Ketama (#37) üzenetére


bitfarkas
őstag

Nem tudom, szereted-e a bort? Az 1989-es Villányi Cabernet saugvignon a Gerétől éppúgy folyékony, éppúgy vörös, éppolyan üvegben van, és éppúgy bornak hívják, mint a 2002. évjáratú Kúnsági guggolóst. Mégis van némi külömbség. :DD

(#43) CharlieDrop válasza haver (#40) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Sosemsemnem állítottam, hogy visszájára nem mehet a dolog, de aki compaq-kal kezd meg is érdemli :)

(bocs, nem akartam fikázni semmit sem : )

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#44) CharlieDrop válasza haver (#40) üzenetére


CharlieDrop
veterán

És nem kell kiszedni, hogy láttam párat!

Igenis volt módom 5.2-es(ha jól mléx) Red hattal kezdeni, volt Mandrake-em, SuSEm, Debianom :)

És sohasem felejtem el, hogy anno nem tudtam használni az sb32-met... (t'om azóta fejlődött)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#45) bitfarkas válasza haver (#40) üzenetére


bitfarkas
őstag

De, ha én egy Fuji gépről szeretnék képeket feltölteni, utána meg korrigálni azokat valamilyen progival. Erre is igaz, hogy belököm a gépet az Usb portra és kész?

(#46) haver válasza CharlieDrop (#43) üzenetére


haver
tag

Nem, meg mindig nem vilagos. Akkor altalanosan: kolso USB eszkozhoz driver kellhet XP alatt, pont.
Ajanlom a hup.hu idevonatkozo irasat.
[L]http://www.hup.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=3913[/L]

hali

Értem, hogy motor, de mi hajtja!?

(#47) CharlieDrop válasza haver (#46) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Eddig egy USB eszközhöz sem kellett driver XPben :)) 98ban előfordul :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#48) CharlieDrop válasza haver (#46) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ha lenne SATA diszkem, akkor megemészteném ezt is, azért kíváncsi lennék, hogy a PH!nak mi erről a véleménye, náluk is volt ilyen?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#49) haver válasza bitfarkas (#45) üzenetére


haver
tag

Mint irtam, nekem HP912-es gepen van amit igy hasznalok. A ''PC Connect Mode'' menuben 'USB Disk Drive'-kent van beallitva, igy semmi nem kulonbozteti meg mas USB-s eszkoztol.

Értem, hogy motor, de mi hajtja!?

(#50) haver válasza CharlieDrop (#47) üzenetére


haver
tag

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Értem, hogy motor, de mi hajtja!?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  [Re:] A fenyegető Linux (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.