Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hory


Hory
aktív tag

Huh? Mi koze az NCQ-nak a hyperthreading-hez?
agyatlan forditas-szagu a dolog...

(#2) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Ez nekem is új. Remélem csak valami félrebeszédről van szó.

Aki hülye, haljon meg!

(#3) fanatic


fanatic
aktív tag

400 / 133 = 3

Lemeztányér = korong mindkét oldala?

Ha igen, akkor miért nincs kihasználva a 4. oldal?
Ha nem, akkor miért csak 3-mat raktak be, hamár 5 befér (később belekerül és vegyük azt jó drágán)?



Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#4) Renwick válasza L3zl13 (#2) üzenetére


Renwick
őstag

NCQ provides a new advantage in today's systems with Hyper-Threading Technology, which allows multiple applications to send I/O requests at the same time. NCQ boosts performance still more when applications take advantage of Asynchronous I/O.

Forrás itt: Bővebben: link

Kicsit félreérthető volt a szöveg, javítottam.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#5) mg105


mg105
senior tag

és mennyibe kerül egy ilyen?

(#6) L3zl13 válasza Renwick (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Na igen, de sima egyprocis rendszerben ezek szerint semmit nem ér? Ott is akarhat több alkalmazás egyszerre hozzáférni a lemezhez szerintem.

Aki hülye, haljon meg!

(#7) Renwick válasza mg105 (#5) üzenetére


Renwick
őstag

Még nincs ára...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#8) Renwick válasza L3zl13 (#6) üzenetére


Renwick
őstag

A szövegből nekem az derül ki, hogy igazán többprocis (illetve HT) rendszerekkel domborít a cucc...

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#9) t-shirt


t-shirt
veterán

jól gondolom hogy azonos fordulatszám mellett a nagyobb adat sűrűség gyorsabb olvasást eredményez?

Nem biztos, hogy érthető amit irtam, szóval egy fordulta alatt több adatot tud kiolvasni a sűrűbb tányérról tehát gyorsabban olvas.

(#10) Male válasza fanatic (#3) üzenetére


Male
nagyúr

Lemeztányér = korong mindkét oldala. Csak nem gondolod, hogy a marketingesek kihagynák ezt a lehetőséget...

A 4. oldalt és az 5 lemezt nem igazán értem, hogy hogy jön ki.

t-shirt: jól gondolod, ez általánosan igaz.

Amúgy a 250 GB az hogy jön ki 133 GB-os lemezekből? (csak nem megint a selejt letiltott területekkel)

(#11) L3zl13 válasza Male (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

''A 4. oldalt és az 5 lemezt nem igazán értem, hogy hogy jön ki.''

Úgy, hogy ő oldalanként 133-al számolt, és így a 400GB másfél lemezre jönne ki. A legtöbb lemezt tartalmazó 3,5''-ös vinyókban pedig 5 lemez van. -> 5*133 lenne az elérhető max elvileg. Ehhez képest nem is olyan sok a 400GB.

Aki hülye, haljon meg!

(#12) Male válasza L3zl13 (#11) üzenetére


Male
nagyúr

Akkor már értem, hogy hogyan gondolta. Azért az ötlemezes megoldás nem túl gyakori (legalábbis ezekben a ''költséghatékony'' vinyókban 3-nál több nem szokott lenni).

(#13) karib


karib
addikt

Gratula a Seagate-nek, szép teljesítmény. Valszeg jönnek majd a többiek is. A sebességére kíváncsi leszek, abban nem nagyon remekeltek mostanában a Barracudák. Hitachi 7K és Maxtor MAXLine III sorozatok tartolnak mostanában sebességre.

Látszik, hogy a marketingesek is vérszemet kaptak a Seagate-nél... ez a HyperThreading nagy duma. Igazából annyi az egész, hogy egy jól csengő nevet odabiggyesztettek a sajtóanyagba és kész. Ilyen alapon azt is beírhatták volna, hogy a 64 bites rendszereket milyen frankón megtolja az NCQ.

Pedig az NCQ desktop felhasználásnál nem sokat számít, legalábbis eddig ezt mutatják a tesztek. Szerver felhasználásnál már mutatkozik előnye, de szegény SATA azért még köszönő viszonyban sincs a SCSI megoldásokkal, ahol például a CQ rendesen implementálva van már rég.

A tányér vitákhoz: 1 tányér = 1 korong = 2 felület (2 fej), tehát a csúcsmodellben 3 van. Igen, a Hitachi (IBM) meg asszem a WD szeretnek 5 tányéros felépítést csinálni, a Seagate asszem nem, tehát én nem bazíroznék arra, hogy nyakunkon lesz a fél terabájtnál nagyobb Barracuda holnap...

A HDD méreteket meg már réges régen pofára állítják be, ahogy az autógyártók is legtöbbször kényük-kedvük szerint lövik be egy motor teljesítményét egy adott intervallumon belül. Tehát mondjuk 3 tányéron 412 GB-ot tudnak fizikailag elhelyezni, akkor abból szép kerek 400 GB-ost csinálnak, a kéttányérost pedig 250-re szabják. Csak hogy minden szép és kerek legyen.

Amúgy az adatsűrűség növelésével nem feltétlen nő a sebesség. A lineáris átvitel javul, mert adott forgási sebességgel több adat pörög át a fej alatt, viszont a precízebb pozicionálás nehezebb feladat, ezért az adatsűrűség növelése akár az elérési idő rovására is mehet. Persze a mechanikát is fejlesztik a gyártók, ezért általában szinten marad vagy javul az elérési idő is - ami amúgy sokkal fontosabb paraméter, mint a lineáris átvitel...

Hasznos olvasnivalók:
www.storagereview.com
www.lostcircuits.com/hdd/
www.xbitlabs.com/articles/storage/

Illetve az Anandtech is be akar szállni a storage témába és lezúzni mindenkit - ez egyelőre még folyamatban van.

Department of Redundancy Department

(#14) Bally


Bally
senior tag

A Hitachi 7K400-as már régóta létezik, nem? Legalábbis Storagereview-en már írtak róla.

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#15) Male válasza Bally (#14) üzenetére


Male
nagyúr

Csak abban nem 133 GB-os lemezek vannak (ha jól emlékszem, akkor 100GB-osak)

(#16) Bally válasza Male (#15) üzenetére


Bally
senior tag

Jahogy úgy, én a 400Gb-ban láttam az ujdonságot, de így visszaolvasva igazad van :B

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#17) karib válasza Bally (#14) üzenetére


karib
addikt

Igen, már egy ideje kapható. Az 5 korongot használ, így bonyolultabb felépítésű, mint az itt beharangozott Barracuda 7200.8. Hogy melyik a gyorsabb, majd kiderül.

Department of Redundancy Department

(#18) Kriza


Kriza
őstag

Miért írjátok, hogy ''Kapható a 400 GB tárolókapacitású Barracuda merevlemez.'', mikor kis hazánkban ez még 6-8 hónap múlva jelenik csak meg???

Na mindegy. Ez az NCQ akkor nem olyan, amire érdemes várni??? Mert én azt hittem, hogy okos dolog asztali gépekben is...

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#19) Bally válasza Kriza (#18) üzenetére


Bally
senior tag

Hithachi-t irtunk, nem Seagate-et :U

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#20) polika


polika
senior tag

bocs nagyon laikus vagyok de ha már mondjuk 3 tányér van meg 6 fej egy ilyen vinyóba akkor elméletileg ez tudna úgymond raid szerűen párhuzamosan olvasni adatokat a kül tányérok/fejekről, vagy már most is így működik? Csak az adatokat kellene neki ''ésszerűen'' kiírni meg egy kicsit nagyobb puffert rakni ahol ha van kis szinkronizálási gond ott az adatokat összetudná rendezni
vagy ez túl bonyolult/vmi miatt nem megoldható?

(#21) marcee válasza polika (#20) üzenetére


marcee
addikt

A fejek fésűszerűen állnak a lemezek között, tehát csak egyszerre tudnak mozogni. És milyen ''raid mód''-ra vágynál? Mert a biztonságot nem lehetne fokozni úgye. A lineáris sebességet talán, bár komoly fragmentációt okozna.

\m/

(#22) TeeJay


TeeJay
félisten

most akkor egy olyan korong ami a vinyóba van azon kétoldalán 133gigát tud tárolni?
akkor ha jól számolom lesznek 120gigás egy tányéros lemezek is?
vagy nem?
mert azok a legvéknyabbak és legkevesebb elektronika abba van
nemde?


én szeretem ha kevés van benne mert az szerintem biztosabb lehet
nemde?

egy 5 tányéros vinyó hát nem is tudom:(

majd meglássuk

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#23) marcee válasza TeeJay (#22) üzenetére


marcee
addikt

Elvileg lehetséges. De minthogy a hírben is benne van, hogy 200GB-os a legkissebb most bejelentett drive, ezért nem valószínű. Gondolom gazdaságosági megfontolások döntenek. (valószínűleg nem annyival olcsóbb ezeket a lemezeket gyártani, mint a 60, 80GB-osakat, ill. eddig sem volt egylemezes modelje a seagate-nek, tehát még tervezni/gyártani is csak plusz költség lenne)

\m/

(#24) TeeJay


TeeJay
félisten

a Maxtornál láttam akkor

nekem ma meglett az everest progi és a vinyómra

Seagate 7200.7 120Gb 2mega

azt írja hogy 2 tányéros

hát akkor az 2x 60gigás tányér lehet?
mert akkor ezekbe az új vinyókba a 200gigás alap is 2lemezes lesz
ami meg egész jó szerintem

persze nem tudom hogy van e valami eltérés a 3nál több tányéros vinyóknál

én egyet tudok hogy az egy lemezes az tuti vékony és kevés benne az alkatrész
szóval 200giga a minimum

értem

majd még várok pár választ

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#25) TeeJay válasza TeeJay (#24) üzenetére


TeeJay
félisten

már rájöttem

nekem 120gigás vinyó van és kideerült hogy 2lemez 3 adathordozó réteg
amiből arra következtetek hogy 80gigás tányér van benne aminek a negyedik adathordozója nincs meg:)

akkor a Samsuung 80as már tudom miért halk:)
mert csak egy tányér van benne:)

hát ez zsír

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#26) karib válasza TeeJay (#25) üzenetére


karib
addikt

Jaja, nagyon megy ez már neked :) Amúgy a fejek számából lehet következtetni a használt felületek számára: egy fej, egy felület. Egy tányéron pedig 2 felület van, amiből nem mindig használják ki mindkettőt.

A Samsungokban a nevükbe is van kódolva a fejek/felületek száma, pl. 120 GB 8 MB cache PATA asszem 213-as típusszámú, amiből a 3 a fejek számát jelentni, azaz 2 db. 80 gigás tányérból 3 felületet használ.

Department of Redundancy Department

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.