Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rickenstein


Rickenstein
senior tag

Na azért széplassan csak elindulunk egy tisztább világ felé. USA-ra és Kínára kellene egy üvegburkot rakni, illetve a kocsikat kellene még hidrogénhajtásúvá tenni.
Na majd kiderül a végén, hogy megfulladunk, vagy öröm lesz Budapest utcáin mászkálni a friss levegőn :))

PS C:\>_

(#2) Laci_a_Paci


Laci_a_Paci
tag

lol, először amikor olvastam azt hittem h ilyen repülő léghajó szerű bázisokat akar a t-mobile telepíteni :D és elkezdtem agyalni rajta h milyen lehet a műszakváltás a levegőben

(#3) gliskard


gliskard
senior tag

a hidrogén előállítás jelenleg közel sem környezetbarát az elektromos energia forrása miatt. Szép lenne ha szélerőművek termelnék de az még utópia.

Metán és vízgőz reakcióján alapuló megoldás az iparban leginkább elterjedt, sajnos itt a felszabaduló hidrogénen kívül szén-monoxid is keletkezik. Ennyit a környezet barát technológiáról.

Kanarev féle alacsony áramú elektrolízis tudomásom szerint ipari méretekben még nem alkalmazott, de javítsatok ki ha ez már nem igy van és müködő a technológia, mivel elméletben ennek nagyságrendel jobb a hatásfoka mint a "hagyományos" elektrolízisnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.