Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MSI.Navi


MSI.Navi
tag

Sziasztok! Valaki meg tudná mondani hogy ha betöltök egy játékprofilt akkor a globális miért állítódik el, az elején meg jól működött de 6 hónapja már ezt műveli pedig Win újratelepítés is volt.

[ Szerkesztve ]

(#2) Sub-ZeRo válasza MSI.Navi (#1) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem tudom, nekem nem jött még elő ilyen hiba. Próbáld meg törölni a drivert, újraindítod a gépet és ezt a legújabb drivert rakd fel és nézd meg. Ha úgy sem jó, akkor nem tudom mi lehet nálad a gubanc. :(

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3) Lacccca87 válasza MSI.Navi (#1) üzenetére


Lacccca87
őstag

Pontosan mit is csinálsz? Nálam a global fülön minden marad ugyanugy, a játékokban külön külön állítgathatok össze vissza bármit.

(#4) MSI.Navi válasza Lacccca87 (#3) üzenetére


MSI.Navi
tag

Tehát ha a global fülön leveszem a frekvenciát és az áramfelvételi korlátot majd később betöltök egy játékprofilt akkor a global fülön is elállítódik a beállított frekvencia és az áramfelvételi korlát, ez egy időben rendesen működött és tartotta a beállított értéket.

[ Szerkesztve ]

(#5) #25068288 válasza MSI.Navi (#4) üzenetére


#25068288
törölt tag

Ez érdekes. Én sem tapasztaltam még ilyet.
DDU -val (..vagy esetleg az AMD driver uninstaller segítségével..)is próbáltad már a drivert újrarakni?

(#6) MSI.Navi válasza #25068288 (#5) üzenetére


MSI.Navi
tag

Már mindennel próbáltam.

(#7) Lacccca87 válasza MSI.Navi (#4) üzenetére


Lacccca87
őstag

Valamit szerintem te félreértettél akkor.
Global fülön ha a wattmanba profilt töltesz be akkor az az alapértelmezett beállítás, ezen felül ha a játék profiljába lépsz be és ott állítod a wattmant akkor elvben annak csak a játék alatt kellene aktiválódnia.

(#8) bivalyolo


bivalyolo
őstag

Csakúgy, mint az előző driverrel, ezzel is törik a kép freesync-es monitoron. :(
Marad a 18.4.1 egy darabig, azzal nincs gond.

"Let's agree to disagree!"

(#9) MSI.Navi válasza Lacccca87 (#7) üzenetére


MSI.Navi
tag

ezen felül ha a játék profiljába lépsz be és ott állítod a wattmant akkor elvben annak csak a játék alatt kellene aktiválódnia.

Éppen az a gond hogy nem így működik, a játék profil elvileg nem szabadna felülírja a globális wattmant de nálam ezt teszi, ha nem lenne fogyasztásmérőm talán észre sem vettem volna.

(#10) #25068288 válasza MSI.Navi (#9) üzenetére


#25068288
törölt tag

"..a játék profil elvileg nem szabadna felülírja a globális wattmant de nálam ezt teszi.."

ŐŐŐ.....de, pont ez a lényege. Tehát, adott játéknál, felülírja a globális beállításokat.

....nálad úgy működik ez, hogy amikor kilépsz a játékból, akkor a globális beállítások "átállítódnak" az adott játék-profil beállításokra, gondolom.
Így van?

Melyik játékokról volna szó, milyen oprendszer, milyen proci és VGA?
Melyik driver óta tapasztalod ezt?

(#11) MSI.Navi válasza #25068288 (#10) üzenetére


MSI.Navi
tag

....nálad úgy működik ez, hogy amikor kilépsz a játékból, akkor a globális beállítások "átállítódnak" az adott játék-profil beállításokra, gondolom.
Így van?

Igen így van, bármelyik játékkal ugyanezt teszi és 6 hónapja így működik vagy nem működik a dolog.

(#12) #25068288 válasza MSI.Navi (#11) üzenetére


#25068288
törölt tag

ok, értem.

Többi kérdésre viszont nem válaszoltál.

(#13) MSI.Navi válasza #25068288 (#12) üzenetére


MSI.Navi
tag

R9 Fury, Ryzen 1600x, Windows 10/64, és bármelyik játékkal ugyanezt műveli, de az Inteles konfigommal is ugyanígy működött..

(#14) #25068288 válasza MSI.Navi (#13) üzenetére


#25068288
törölt tag

Mondjuk a Fury nyűgjeit nem ismerem.
Mivel nincs a CPU -ban GPU , ezért az nem zavarhat be.
Ilyenkor valamilyen egyéb szoftver szokott még bekavarni.
(PL MSI afterburner, vagy más FPS és egyéb mérő, statisztikázó, vagy OC program...)

Illetve még itt tudnak segíteni, konkrétan VGA problémákkal foglalkoznak:[link]

[ Szerkesztve ]

(#15) leviske


leviske
veterán

Nyugtasson meg valaki, hogy nem csak nálam jön elő "feketeképernyő" probléma telepítéskor. A 18.5.1-essel semmi gond nincs, ez viszont nem hajlandó feltelepülni a 1803-as W10-re. (Először megrémültem, hogy sikerült tönkrevágni a VGA-t Linux-al, de szerencsére a régebbi driver megnyugtatott, hogy csak driver gond. :DDD )

(#16) Sub-ZeRo válasza leviske (#15) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nálam semmi gond nincs 1803 alatt... ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.