Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Lamptron FCT Touchnak tetszik az egyszűsége,semmi csicsa.
Bár én acsavaros szabályzonak vagyok a hive,de ez sem rossz.

(#2) waithEard válasza Silentfrog (#1) üzenetére


waithEard
őstag

Így van! Egyszerűség és letisztult vonalak foreva'. Hányingerem van az un. "gamer" dizájntól.
Attól tartok azonban, hogy az árcédula nem lesz ilyen "letisztult". :D

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#3) AxBattler


AxBattler
félisten

Jók a szabályzók, télleg.

De vajon az a xigmatek hűtő mennyivel nyújt többet egy CM Hyper TX3-nál?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4) waithEard válasza AxBattler (#3) üzenetére


waithEard
őstag

Amennyivel az összes mostanában megjelenő "új" hűtő: semmivel.
Csak a hőcsövek száma, és a leadó felület nagysága számít, de az is csak egy bizonyos határig. De ha ezt a gyártók beismernék, meghalna a piac, senki nem venne új hűtőket. :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#5) menalcas


menalcas
őstag

Na ezt a szabályzót imádom :C

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#6) FRENK1988 válasza waithEard (#4) üzenetére


FRENK1988
veterán

+1

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#7) Silentfrog válasza waithEard (#2) üzenetére


Silentfrog
veterán

Szerintem egy szép ,letisztult árat láthatunk majd az árcédulán, olyan 12 ezer forint könyéki árral. :)

(#8) menalcas válasza Silentfrog (#7) üzenetére


menalcas
őstag

Annyit még érne is, korrekt nagyon .

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#9) lujó55 válasza waithEard (#4) üzenetére


lujó55
őstag

"Csak a hőcsövek száma, és a leadó felület nagysága számít, de az is csak egy bizonyos határig." Lehet, hogy csak félreértelmezem a mondatot, de a felület növelésével a hőleadás egyenes arányban áll és nem csak egy határig. Ha létezne a valóságban végtelen nagy fraktálfelület, az lenne az ideális megoldás.

(#10) Yutani


Yutani
nagyúr

Annyi ilyen típusú hűtő van, mi értelme továbbiakat kiadni? :F

#tarcsad

(#11) #04441088 válasza Silentfrog (#7) üzenetére


#04441088
törölt tag

Remélem, hogy annál drágább nem lesz:)

(#12) zazahoho válasza waithEard (#4) üzenetére


zazahoho
őstag

+1 tőlem is

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#13) Srodney


Srodney
senior tag

majdnem azthittem hogy átlagos hűtőborda de aztán mégsem... ;)

(#14) Sicilian válasza menalcas (#5) üzenetére


Sicilian
addikt

+ még Én is, nekem is nagyon bejön..

nothing is true everything is permitted..

(#15) shteer válasza waithEard (#2) üzenetére


shteer
titán

letisztultan sok 9-es lesz a végén :D

..szerintem jónak tűnik

(#16) baluka26


baluka26
veterán

A hűtők lehet érdekelni fognak, ha elférnek egy Corsair Dominator fan kit mellett (bár ezt kétlem :D )
Ventillátorszabályozóból ennek az árából nagyon jó kis szabályzót csinál a hardverapron jaja1981, úgyhogy én annál maradnék :)
De amúgy tényleg nagyon szép!

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#17) proci985 válasza lujó55 (#9) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nem csak a felülettől függ, máshol is lehet szűk keresztmetszet a hűtésben (talp, hőcsövek is). a lamellák és levegő közötti hőleadás az utolsó pont.

másrészt meg méretben a D14/Arrow fölé menni nem nagyon lehet, se magasabb, se szélesebb, se hosszabb nem lehet a hűtő, mert az égvilágon semmibe nem férne be a hűtés. és már így is nagyon neccesek (az Arrowot polírozva hozza az elődmodellje... csak éppen az Arrow nem csak egy kötegnyi házba fér be). lamellaszámot lehetne növelni, de akkor meg nagyobb nyomású venti kell, hogy teljesítsen is rendesen. tehát lassú ventivel a teljesítmény a béka feneke alatt lenne.

másrészt meg jelenleg légen olyan 180-200Wig csúcshűtőkkel el lehet menni. 800-900as ventivel (tehát halkan) olyan 140-150Wot még bent lehet tartani 65-75 fok alatt már egy ventivel is, ami szerintem alapvetően nem egy rossz eredmény (ennyit tudnia kell egy Arrow/D14nek).

viszont, pl a felfogatáson (szerelés mennyire problémás) lehet fejleszteni.

más: kijelző szép. 30w pedig 5 ventinek elég szokott lenni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18) waithEard válasza lujó55 (#9) üzenetére


waithEard
őstag

Tekintve, hogy a CPU felülete véges, továbbá szeretnénk bizonyos hőmérséklet, méret és súly határokon "bévül" maradni, ezért véleményem szerint a jelenlegi CPU hűtők elérték a teljesítőképességük határát. Ez kb a hyper 212-től jelentkezik, ahonnan a ráfordítoot pénz, már nem aránylik a plusz teljesítményhez. Ugyanez vonatkozik a vízhűtésre is.
Természetesen elképzelhetőek olyan hűtők (Pl.: Peltier elemes, folyékony fémes) amikkel még alacsonyabb hőmérsékletek érhetők el, de minek?! :) :)
Ez csak biznisz.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#19) FRENK1988 válasza waithEard (#18) üzenetére


FRENK1988
veterán

Ezt inkább a chooky féle EKL hűtésnél húzom meg:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#20) Silentfrog válasza #04441088 (#11) üzenetére


Silentfrog
veterán

(#21) .mf válasza Silentfrog (#7) üzenetére


.mf
veterán

"Szerintem egy szép ,letisztult árat láthatunk majd az árcédulán, olyan 12 ezer forint könyéki árral. :)"

Szerintem felcserélted a számjegyeket, 21 már közelebb lesz ;]
Lamptron sose volt olcsó, vízhűtéses kiegészítőik sem voltak azok. Meg csak abba gondoljatok bele, hogy ez nem egy átlagos darab, lásd 6 db 30W-os csatorna...

waithEard (4): van még pár tényező (hőcső átmérője, hőcső érintkező felülete és helye, lamellák távolsága, stb), de én is ezt mondom egy ideje. Minimális fejlesztéssel vagy inkább csak optikai változtatással kiadják újra ugyanazokat a modelleket, drágábban. Röhej.
Amúgy ezen a két ventin látszik az erős költségcsökkentés (pl. egyenes csövek), remélem ez majd az árban is tükröződni fog (azaz az elődöknél olcsóbbak lesznek).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#22) aram01


aram01
nagyúr

nekem a tx3-óta nem nagyon tudnak újat mutatni

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#23) cimabue válasza waithEard (#18) üzenetére


cimabue
tag

Természetesen itt is dübörög a marketing - mint a legtöbb perifériánál - de azért ezek a xigmatek hűtők nem annyira rosszak. Természetesen alapon ugyan azt tudja mint a gyári intel, terhelésnél is lehet hogy csak 4-5 fokot farag a hőmérsékleten. Igazán csak a tuningőrültek veszik hasznát, teszem azt pl. +1GHz-el megrántott Core2 processzor hőmérséklete teljes terhelésnél gyárival akár 90 fokig is felmegy, a xigmával meg mondjuk csak 60-65 fokig. Szerintem ez azért jelentős különbség. (A hyper 212 mennyibe kerül? Kb 7ezer Ft? Egy Balder vagy egy Dark Knight meg kb 10ezer forint...)

(#24) waithEard válasza FRENK1988 (#19) üzenetére


waithEard
őstag

Csak egy példa volt a 212-es, én ezt ismerem, ilyenem van. Előtte volt TX3, meg Asus Silent Knight 2. Na az gyönyörű volt, de semmivel nem jobb (sőt) mint a mostani hyper.
Vízzel meg azért hűtök, mert tuning-ratyi és csend-meleg vagyok. (Ez így még pol.correct ugye? :D )

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#25) Probber


Probber
őstag

Ezt a Lamptron szabályzót én is szívesen látnám a házam elejében. :K

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#26) AxBattler válasza waithEard (#4) üzenetére


AxBattler
félisten

Sejtettem...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27) waithEard válasza AxBattler (#26) üzenetére


waithEard
őstag

De én legalább felvállalom a másságomat! :D

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#28) Silentfrog válasza .mf (#21) üzenetére


Silentfrog
veterán

Csak tippeltem,de szerintem 21 k ért már nagyon drága lenne, amit utoljára belinkeltem az 18k és szerintem az komolyabb kütyü :)

(#29) Nordic válasza Silentfrog (#28) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ez a Lamptron azért nekem jobban bejövős, mint az NZXT nagyképernyőse. Bár ízlések és pofonok...

(#30) TomiLi válasza Nordic (#29) üzenetére


TomiLi
addikt

Nekem is!

Az egyszerűbb néha jobb! Az tetszik benne amellett, hogy nincsenek gombok, szálcsiszolt alu keretben van, hogy nem papagály színű a kijelző, hanem stílusos, elegáns!

Bogyóka

(#31) Pixelmaster


Pixelmaster
tag

nah ez a venti szabályozó, eeez nekem nagyon kell :) tökéletes, gyönyörű és mennyire fog paszolni a coolermaster advanced II-es házamba :C ő rá vártam :D

-=The digital artist of the darkside=-

(#32) Angel1981


Angel1981
veterán

Ezek a CPU hűtők.....
Egyik olyan, mint a másik - egy két ritka kivételtől eltekintve.... :U

(#33) Puma K válasza Silentfrog (#7) üzenetére


Puma K
veterán

Szerintem drágább lesz mint 12k Ft. Én a Zalman ZM-MFC1 Plus-t (feketében) 12k-ért vettem még nyáron a legolcsóbb helyen, újonnan.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#34) sagvary


sagvary
aktív tag

Mindig rendszerben kell hűteni, a ház átfújása (2db 12 cm-es ventivel) rengeteg melegedés esetén az egyik legolcsóbb, elég halk megoldás.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#35) Воланд válasza Yutani (#10) üzenetére


Воланд
titán

Mert van piaca. Ennyi. Autóból is mennyi különböző típus van az utcán, mégis mindig vannak újabbak és sokszor semmi különbség nincs az új és a régi között.

Az az érintős szabályzó panel nekem is nagyon bejön, semmi csicsa, 6 ventilátornál meg úgysem kell több a jó szellőzéshez.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36) F e Z o válasza Puma K (#33) üzenetére


F e Z o
veterán

A PWM-es ventillátorok idején , még szükség van ilyen fordulatszám szabályzókra?
Vagy ott vannak a 15-18 db-es 12-es ventik, azokat minek még jobban leszabályozni?

H2O über alles!

(#37) waithEard válasza F e Z o (#36) üzenetére


waithEard
őstag

Szvsz sokan nem szeretnek szofveresen bíbelődni, vagy olyan lapjuk van, amin kevés és\vagy csak 3 tűs csatik vannak. Meg szép is. :) Még én is megvenném, pedig nem használok gépházat, és a lapomon rengeteg PWM-es hely van....

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#38) Puma K válasza F e Z o (#36) üzenetére


Puma K
veterán

Összesen 6db, 12cm-es ventit szabályzok a gépben (2 elől, 1 procin, 1 hátul, 2 tetőn) sajnos nem a leghalkabb verziók (1300-2400 RPM) így nélkülözhetetlen Windows alatt a szabályzó megléte amivel már teljesen hangtalanná tudom tenni őket.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#39) #16939776


#16939776
törölt tag

Értelmes lappal bios-bol meg lehet csinálni minden beállítást, és az nem foglal helyet a gépház elején.
Egyszer kell jól beállítani és nem kell tekergetni. ...most 5C°-al melegebb lett a Gpu gyorsan adok még 2-3%-ot az "Front" ventire :O

Azt elismerem hogy tettcetős a külvilága :R

(#40) proci985 válasza F e Z o (#36) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

12-18dbAs ventik mennek max 900rpmet, de néha annyit se. bizonyos körülmények között ez kevés. viszont, szabályozóval már szépen le lehet szabályozni egy erősebb ventit is erre a szintre, viszont amikor kell, lehet adni még kakót neki.

lap szabályozója lehet bugos, nálam pl a pwmes venti fix 400on volt vezérelve, mert a lap úgy értékelte, hogy felesleges többet adni (ezzel valahogy nem mindig értettem egyet). a másik PWMes a procihűtőé.

nálam a gépben pl két panel és 10 venti van.

Puma K: a Zalman MFC1plus is szálcsiszolt alu, nem is vásári, meg azért annyira nem is olcsó. valamint egyike azon kevés panelnek, ami elbír 6 ventivel.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41) Puma K válasza proci985 (#40) üzenetére


Puma K
veterán

:F

Ezt miért írtad le?
Csak mert ezeket mind tudom.
(Nézd meg az adatlapomat :U )

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#42) Asador


Asador
tag

Egy "új"abb klasszikus CPU hűtő... sok értelmét nem látom bár a gyártókat megértem persze... ;)

(#43) proci985 válasza Puma K (#41) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az árral kapcsolatbanra. arra akartam kilyukadni, hogy lehet drágább lesz, de az mfc1 se olyan nagyon olcsó darab.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.