Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Heroes fan válasza mttssz (#150) üzenetére


Heroes fan
őstag

Majd meglátjuk, visual studio 2010 ultimate-hoz milyen fordító progi a jó?

(#152) Realradical válasza Heroes fan (#151) üzenetére


Realradical
őstag

google translate

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#153) Alexios válasza Heroes fan (#151) üzenetére


Alexios
veterán

milyen fordító lenne jó? Mihez kéne ott fordító? amúgy minek az ultimate?:D van ingyenes változat is belőle, biztos vagyok benne, hogy neked az is bőőőven elég lenne :D

(#154) mttssz válasza Alexios (#153) üzenetére


mttssz
senior tag

Dehát játékot ír(at) egy professzionális fejlesztőcsapattal a Facebookra, hogy nézne már ki ahhoz az ingyenes? :DDD

(#155) Alexios válasza mttssz (#154) üzenetére


Alexios
veterán

jogos:D De ha a fejlesztőcsapattal csinálja minek neki a vs?:D Meg pár bejegyzéssel korábban még programozni se tudott egyáltalán, mostmeg a vs ultimate kell neki?:D

(#156) mttssz válasza Alexios (#155) üzenetére


mttssz
senior tag

Lehet, hogy egy meg nem értett zsenivel van dolgunk, csak nem tudunk róla. :K :DDD

(#157) Alexios válasza mttssz (#156) üzenetére


Alexios
veterán

lehet, bár azért a programozásban(illetve annak tanulásában) az angol nyelv tudásának hiánya azért elég nagy hátrány:D

(#158) mttssz válasza Alexios (#157) üzenetére


mttssz
senior tag

Neki az sem akadály, ott a fordító. ;] :D

(#159) sztanozs válasza Heroes fan (#151) üzenetére


sztanozs
veterán

Angol szótárhoz milyen fordító a jó? :U

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#160) Samus


Samus
addikt

A Google Translate univerzális, még pár év, és a beírt ötletet leprogramozza neked felhasználói programra, vagy játékra, általad választott grafikus és fizikai motorral, a fordítás végén csak egy linket kapsz, amivel letöltheted a játék telepítőjét, sőt Google+ tagoknak lehetőségük van az elkészült művet egyből megosztani a Steam-en :D

Egyébiránt halad a projekt? Azon gondolkodtam, hogy elvileg weblap készül hozzá. De mégis hogyan? Semmi leírás a játékról, nincs ingame kép (még egy nyamvadt demó sem), gameplay videó, semmi, akkor mégis milyen weblap készül róla?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#161) Heroes fan válasza Samus (#160) üzenetére


Heroes fan
őstag

Anélkül is össze lehet azt rakni, és ha lesz belőle kép vagy valami azt már csak fel kell rakni azt kész.

(#162) mttssz válasza Heroes fan (#161) üzenetére


mttssz
senior tag

Össze lehet rakni. De tartalom nélkül semmit nem ér, ugyanis az a pár sor amit fent írtál, az nem tartalom. :U

(#163) Heroes fan válasza mttssz (#162) üzenetére


Heroes fan
őstag

Más lesz benne.

(#164) mttssz válasza Heroes fan (#163) üzenetére


mttssz
senior tag

És mégis mi? Ugyanis ameddig valamennyi nincs kész a játékból, hogy lehessen róla tartalmat mutatni, addig ez a legtöbb, amid van.

(#165) Samus válasza Heroes fan (#163) üzenetére


Samus
addikt

Persze, egy játékról szóló weboldalon elég egy lábjegyzet a játéknak, a többit más foglalja el...Azért ezt egy kicsit jobban át kellett volna gondolni, bár mióta ez a topik megy, semennyit sem haladt a fejlesztés...Te a kisujjad sem mozdítod, mást meg nem érdekel.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#166) Heroes fan válasza Samus (#165) üzenetére


Heroes fan
őstag

Hétfőtől lesz csak a weblapszerkesztős pasi, a másik meg nincs fent most, meg a visualhoz kell szerezni egy fordítóprogram, hogy futtatható állományként lehessen tenni őket.

(#167) sztanozs válasza Heroes fan (#166) üzenetére


sztanozs
veterán

Vazz ki fog neked programozni, hogy a VS-hoz compilert keresel? Asszem előbb készül el program batch-ben, mint VS-ban.

:)) helyett már :W

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#168) Heroes fan válasza sztanozs (#167) üzenetére


Heroes fan
őstag

Nem összehányt vackot akarunk mi.

(#169) Samus


Samus
addikt

Miért Visual Studio-val esel neki? Nem Facebook játék lesz? Akkor nem inkább a Java és ActionScript nyelvre kellene ráfeküdnöd? Illetőleg elmélyülnöd a PHP rejtelmeiben?

Vagy inkább kezd el tanulni egy egyszerűbb nyelvet, Pascal-t, Delphi-t, vagy sima C-t, és úgy két év múlva térj vissza erre, ha már megy a programozás.

PhotoShop-ot én is le tudok tölteni, de attól még nem leszek profi fotómágus...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#170) Heroes fan válasza Samus (#169) üzenetére


Heroes fan
őstag

A kings bountyt miben csinálják?, ami a face-n van természetesen.

(#171) Alexios válasza Heroes fan (#166) üzenetére


Alexios
veterán

izé, megnyomod az f5-öt és fut is a programod. Vagy f6-al buildelheted, nem kell ahhoz semmilyen külön fordítóprogram.

De kétlem, hogy jelenleg csak ez tartott vissza, hogy ott volt a kész kód, és nem találtad a compilert.

[ Szerkesztve ]

(#172) Heroes fan válasza Alexios (#171) üzenetére


Heroes fan
őstag

Köszi, hát nem mert ha nincsen lefuttatva, vagy nem lehet akkor hiábavaló az egész.
Holnap remélem lesz a tagom azt nekikezdünk tényleg.

(#173) Alexios válasza Heroes fan (#172) üzenetére


Alexios
veterán

Szerintem első körben kéne valami kód, amit futtatni akarsz..:D

[ Szerkesztve ]

(#174) Heroes fan válasza Alexios (#173) üzenetére


Heroes fan
őstag

Van is kódom, egy könyvem van hozzá, és abban rengeteg kód van.

(#175) mttssz válasza Heroes fan (#174) üzenetére


mttssz
senior tag

Akkor hello worldből rakj már össze nekem egy játékot, köszönom. :)

(#176) Heroes fan válasza mttssz (#175) üzenetére


Heroes fan
őstag

Abból nem lehet csak kiíratni a képernyőre.

(#177) mttssz válasza Heroes fan (#176) üzenetére


mttssz
senior tag

Na, ennyit tanultál. Gondolom a szóban forgó könyv egy "Tanuljunk meg 24 óra alatt..." vagy hasonló kaliberű csoda, és te ebből akarsz megtanulni játékot fejleszteni, ráadásul (ha jól értelmeztem) C#-ban, viszont facebookon az nem fog működni... Szerintem gondold át, hogy most nekiállsz valami egyszerűbbnek, aztán pár év múlva ha már komolyan lehet venni, visszatérsz a rebootodra. :)

(#178) sztanozs


sztanozs
veterán

Ez a topic kezd egyre szürreálisabb lenni...

(#174) Heroes fan: Asszem nem a jó kódkönyved van meg.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#179) No-kia


No-kia
őstag

ha vizuális típus vagy eza film a programozásról szól,bár eza nevében látszik is, nézd meg

[ Szerkesztve ]

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#180) sztanozs válasza No-kia (#179) üzenetére


sztanozs
veterán

És akkor ott van még ez is:

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#181) Samus válasza sztanozs (#180) üzenetére


Samus
addikt

Ez komoly film. Nagyon tetszett.

Más. Heroes fan, ezt most komolyan gondoltad? Ott a könyv, rengeteg kód van benne... Egy napilapban is rengeteg betű van, de ha nem tudod mi miért követi a másikat, értelmetlen katyvasz lesz az egész.

Az online játékok pedig mint mondtam általában vegyesek, több nyelv van szépen egymásba ágyazva. PHP, java, ActionScript, de vannak nagyon komoly játékok is, rendes motorral.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#183) simontomi


simontomi
csendes tag

Asszem itt valami hatalmas gáz van. A programozói háttered most inkább nem piszkálom, mert nincs ilyesmid, viszont van egy mondanivalóm.

Ezt a játékot soha, de soha nem tudnád eladni. Egyszerűen nem hiszem el, hogy létezik olyan ember, aki kiadna pénzt egy ilyen kaliberű játékért 2012-ben. Egy flash vagy java játéknak tökéletes lenne, de azért senki se kér pénzt. A facebookra való integráció pedig marhaság, egyszerűen nincs értelme, max megosztanád 300 ismerősöddel hogy vesztettél/nyertél. A másik, hogy mégis minek kellene Cryengine 3? És azt hogy rakod fel a facebookra? Hogy lehetne egy 1991-ben kiadott, egyszerű játékból MMO-t csinálni? Ez kb. olyan lenne, mint ha a PacManből lenne MMO :) Valószínű, hogy a mai gamerek nagy része nem is ismeri az eredeti supaplexet.

Arról ne is beszéljünk, hogy a Dream Factory kiadó nem lenne boldog, ha egy engedélyük nélkül kiadott játék jelenne meg, Supaplex Reboot néven.

Szerintem menj, tanulj meg egy-két nyelvet, és pár év múlva bele is kezdhetsz.

Ha tényleg 20+ éves vagy, térj vissza a földre. Ha 12, akkor az ilyen álmodozás teljesen rendben van, de ne akarj programozócsapatot bérelni.

Már látom is a weblap címét: supaplexreboot.mindenkilapja.hu

Bocsi hogy ennyire összetörtem az álmaid, meg az érzéseidbe tapostam, de egyszerűen nem tudom nézni hogy kioktatod az olyan embereket, akik valóban értenek hozzá, esetleg programozók. :(

Ahogy elöttem is mondták, egy sor nem iródott a játékból, egy screenshot, egy árva videó nincs. Vagy egy letölthető indev verzió. Nem tartod valószínűnek, hogy ezért is szólja le mindenki az ötletedet? :U

Ne pazarold tovább erre az időt, meg a társad idejét, tanuljatok meg programozni, kezdjetek valami értelmesbe, és úgy gyertek támogatásért.

(#184) simontomi válasza sztanozs (#180) üzenetére


simontomi
csendes tag

Nagyon jó film :)

(#185) Heroes fan válasza simontomi (#183) üzenetére


Heroes fan
őstag

Akkor a dream factory mért nem foglalkozik vele? Meg kérdeztem tőlük különbenis levélben, hogy mi a helyzet a játékkal, de nem kaptam választ még.
A honlap amit írtál az nem működik.

(#186) Realradical válasza Heroes fan (#185) üzenetére


Realradical
őstag

Lehet, hogy a levél megfogalmazásából lejött nekik, hogy teljesen komolytalan vagy.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#187) sztanozs válasza Heroes fan (#185) üzenetére


sztanozs
veterán

Amúgy, ha nem válaszolnak, még nem jelenti azt, hogy csinálhatod. A "hallgatás beleegyezés" itt nem (sem) számít.
Esetleg ha majd egyértelműen leírják, hogy csinálhatod, akkor lehet csinálni (illetve csinálhatod jóváhagyás nélkül is , csak nem adhatok ki ezzel a névvel).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#188) Samus válasza Heroes fan (#185) üzenetére


Samus
addikt

Csak egy apróság, ugye angolul írtad? És még véletlen sem említetted benne az összes "ötleted", illetőleg nem kértél tőlük programozócsapatot for free, ugye?

A bejegyzés elején a Crye engine-t is átírhatnád CryEngine-re, ugyanis az a neve, és borzasztó zavaró ez az igénytelenség részedről, bár tükrözi a hozzáállásod...

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#189) Heroes fan válasza Samus (#188) üzenetére


Heroes fan
őstag

Angolul volt írva jah.

(#190) Mukorka válasza Heroes fan (#189) üzenetére


Mukorka
addikt

Nem linkeled be a levelet? Tényleg kíváncsi vagyok.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#191) simontomi válasza Heroes fan (#185) üzenetére


simontomi
csendes tag

:D nem érted, a webcím csak egy saját elképzelésem, hogy mi lesz az url címe a honlapotoknak :))

(#192) simontomi válasza Mukorka (#190) üzenetére


simontomi
csendes tag

Én is :) :C

(#193) Mukorka


Mukorka
addikt

Kibőlvült az írás... nem vagyok meggyőzve. Itt egy gyors készítésű játékom videója. Érdemes lenne valamilyen nyelven megtanulnod és ha játékot akarsz fejleszteni akkor először egy egyszerű játékot csinálj s meglátod érdekel-e még. Ha ilyet tudsz írni akkor már el tudsz képzelni egy olyan kaliberű valamit amire most vágsz s hogy mennyi munka lenne benne.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#194) cucka válasza Heroes fan (#185) üzenetére


cucka
addikt

Azért nem foglalkozik vele, amiért semmilyen komoly csapat nem fog: az ötleted értéke pontosan nulla. Bárki, aki játszott már pár játékkal, ki tud találni a tiedhez hasonló ötleteket, azok értéke is pontosan ugyanennyi, nulla.

Az, ami értéket képvisel, az az ötletek megvalósítása, mert ez a nehéz része a dolgoknak, ide kell valós munkabefektetés, tele van buktatókkal, és a pár hónap munka után simeán kiderülhet, hogy az előzetesen remeknek tartott ötleteid a valóságban semmire sem jók. Ez van.

(#195) @rglaaf válasza Mukorka (#193) üzenetére


@rglaaf
veterán

Kibőlvült az írás...amit valószínűleg nem ő irt... ;]

PSN:BiZzare_0 ️

(#196) Heroes fan válasza Mukorka (#193) üzenetére


Heroes fan
őstag

Aha értem, ez tényleg egyszerű játék, azt mennyi idő volt?

(#197) Samus


Samus
addikt

Remélem a valaki tudja, hogy beírtad egy az egyben a szövegét, mert hogy ezt nem te írtad, az is fix. De az eleje a legjobb. Jóformán semmi sincs, de bankkártyás fizetés már kell...Nem tudom, mennyire profi programozó írta, de a VS-ről úgy beszél, mintha notepad lenne, hogy bárki fél kézzel, alvás közben összeröttyint benne egy "Nyomorultak" kaliberű regényt...

Figyelj, hajrá, de hogy ez annyira komplex, hogy durván túlmutat minden eddigin (pedig volt pár cifra gondolat a témában), az biztos. Bár anno a Penumbra című epikus művet is egy akkoriban négy főből álló csapat hegesztette (a játékot nézve a szaktudásból nem volt hiány), úgy, hogy nyílt forrású motorokat használva alapnak, komplett saját grafikus és fizikai motort írtak, igazából nem lehetetlen, de ők nagyon tudták, mit csinálnak.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#198) Mukorka válasza Heroes fan (#196) üzenetére


Mukorka
addikt

A játék nincs túlbonyolítva de megírni se egyszerű ha az ember nem tud programozni. 1 hét alatt megírtam egy számomra új nyelven de mivel más nyelven már tapasztalt vagyok így sikerült. Ezért írtam hogy tanulj meg egy nyelvet hogy képben legyél.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#199) Heroes fan válasza Samus (#197) üzenetére


Heroes fan
őstag

Ismerősöm, és az lenne a legjobb ha mindenhová eljutna, hogy ismerjék meg.

(#200) simontomi válasza Heroes fan (#199) üzenetére


simontomi
csendes tag

Már látom is hogy az IGN 11/10-et ad rá, és jön a GOTY edition! :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.