Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Heroes fan válasza cskamacska (#50) üzenetére


Heroes fan
őstag

Nem, hanem azért írtam nekik mert hátha elkezdik csinálni a játékot.
Csak ha nem tudják megcsinálni akkor elkezdem csinálni, ha olvasod a hírt akkor tudni fogod, meg a kommenteket nézve.

[ Szerkesztve ]

(#52) Thome válasza Heroes fan (#51) üzenetére


Thome
addikt

Nem megsérteni akarlak, de ez így elég komolytalan vállalkozásnak tűnik.

(#53) Lenry válasza Heroes fan (#51) üzenetére


Lenry
félisten

mert hátha elkezdik csinálni a játékot

ne haragudj, de ezek után már meg kell kérdeznem, hogy hány éves vagy és mikor jöttél le a falvédőről?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#54) Heroes fan válasza Lenry (#53) üzenetére


Heroes fan
őstag

Ha folytatják ők akkor már nem kell elkészítenünk a játékot, mindig elsőnek a fejlesztőket kell megkérdezni, hogy tervezik-e folytatni vagy sem.

(#55) Lenry válasza Heroes fan (#54) üzenetére


Lenry
félisten

jó, de ők Android fejlesztők, te meg PC-re akarod megcsinálni. a kettőnek játékfejlesztés szempontjából nagyjából nulla köze van egymáshoz.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#56) Gergő_


Gergő_
őstag

kezd nagyon erőssé válni ez a topik :)

(#57) Lenry válasza Gergő_ (#56) üzenetére


Lenry
félisten

és ehhez még csapd hozzá az előzőt... :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#58) SzaboShepard


SzaboShepard
újonc

Sok sikert,remélem sikeres lesz a projekt. Még akkor is ha nem hisznek benned.

(#59) Szabesz válasza SzaboShepard (#58) üzenetére


Szabesz
őstag

Egy IP címet szívesen megnéznék :)

¯\_(ツ)_/¯

(#60) Mukorka


Mukorka
addikt

Másodreg ^ :D

Mókás itt olvasgatni a kommenteket. Engem az érdekelne hogy a fejlesztőknek milyen nyelven küldte a levelet a rebottal kapcsolatban

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#61) SzaboShepard válasza Szabesz (#59) üzenetére


SzaboShepard
újonc

Talán valami hacker vagy ? :D

(#62) SzaboShepard válasza Mukorka (#60) üzenetére


SzaboShepard
újonc

Másodreg?

Ebből én most azt veszem le hogy ti valakinek néztek akit bannoltatok vagy ilyesmi,de az is lehet hogy tévedek?

(#63) Samus


Samus
addikt

Ez már kezd nekem is erős lenni...ha a készítők folytatják, nem kell nekünk megcsinálni...komolyan mondom, mintha meg tudnád csinálni...egy épkézláb terved nincs, nem hogy strukturált folyamatábrád vagy egy játékprojekt...halvány lila gőzöd sincs, hogy állj neki, utána sem nézel. Olvasd át újra ezt a bejegyzést és a topikot. Majd nézz ki a címlapra, van ott egy írás, egy PROOFPS címmel, olvasd el, tanulságos, a kolléga írt egy játékot, egymaga...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#64) proof88 válasza Samus (#63) üzenetére


proof88
addikt

PR00FPS :B

(#65) Realradical válasza Mukorka (#60) üzenetére


Realradical
őstag

Szerintem meg egy eddig évek óta read-only módban lévő tapasztalt szaki beregelt, hogy megvédje projectet és ezért megírta az első hsz.-ét. Mi olyan hihetetlen ezen? Bah rosszmájúak!

:))

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#66) Szabesz válasza Samus (#63) üzenetére


Szabesz
őstag

Na ezzel most azt érted el, hogy szegény PR00F lesz zaklatva a játék elkészítésével :D

¯\_(ツ)_/¯

(#67) Mukorka válasza Realradical (#65) üzenetére


Mukorka
addikt

lolol :DDD

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#68) proof88 válasza Szabesz (#66) üzenetére


proof88
addikt

:DDD :C

(#69) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Majd jön a levél.

(#70) DNDN.


DNDN.
csendes tag

Ember te mit szívtál? Mond, hogy valamit mert ha ez a józan állapotod az elég gáz :Y :))

(#71) Realradical válasza Heroes fan (#69) üzenetére


Realradical
őstag

Kicsit gondolkodj...
Kb. olyan szinten irreális vagy, mintha odamennél építészekhez és közölnéd velük, hogy szeretnél egy modern jól kinéző házat és jó lenne ha megépítenék. Neked nincs telked, nincs pénzed, nincs ötleted , mit is szeretnél pontosan.

Mit gondolsz mikorra fog elkészülni?

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#72) Heroes fan válasza Realradical (#71) üzenetére


Heroes fan
őstag

Egyszer csak az építőmunka meg játékfejlesztés két külömböző dolog.
Ehhez a játékhoz akkor milyen progit szedjek le?

(#73) Samus válasza Heroes fan (#72) üzenetére


Samus
addikt

Nem teljesen, a hasonlat majdnem tökéletes, az építést sem úgy kezdik, hogy most akkor milyen téglát vegyek? Először kipattan az ötlet (játék kell), majd megnézik a telket (milyen platform?), készül pár ötlet, hogy mégis hogy férne el a ház (koncepció), közművek, hol lehet rákötni (tervezés), a pár terv közül végül egyet kiválasztanak, engedélyeztetik, felmérik a területet (a csapat kiválasztása), jönnek a munkások, ásnak, fúrnak, faragnak, építenek, a nagyját felépítik (játéknál ez körülbelül a motor), jönnek a mesterek, a durván összerakott dolgokat elsimítják (3D játék lesz, textúrák, modellek, animációk, hangok, effektek, zene, stb), kívül-belül kipofozzák, hogy hasonlítson már az elképzelésekre, elintézik a papírokat, végül bekerülnek a bútorok, és átadják a kulcsokat.

Te ebből jelenleg ott tartasz, hogy játék kell...Tényleg nem kritizálni akarlak, de olvasd át még egyszer ezt a fórumot.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#74) Realradical válasza Samus (#73) üzenetére


Realradical
őstag

Respect, én is gondolkodtam, hogy szemléletesebbé teszem, aztán inkább legyintettem.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#75) Heroes fan válasza Samus (#73) üzenetére


Heroes fan
őstag

Ebben igazad van, de van egy bökkenő, az hogy elsőnek meg kell kérdezni a fejlesztőcsapattól akinél a jogok vannak, hogy elkészíthetem-e a játékot.
Nem adhatok ki játékot egy olyanról aminek a jogok nem nálam vannak, ezért írtam nekik levelet, majd írnak vissza, és mondom, hogy mivan.

(#76) Gergő_ válasza Heroes fan (#72) üzenetére


Gergő_
őstag

Olvass sokat, tájékozódj, tapasztalj, dolgozz, tanulj.

(#77) Heroes fan válasza Gergő_ (#76) üzenetére


Heroes fan
őstag

Oksa azt teszem.

(#78) Lenry válasza Heroes fan (#75) üzenetére


Lenry
félisten

de ha mégis megkapnád az engedélyt, akkor sem tartanál sehol, mert nem értesz a játékfejlesztés egyetlen mozzanatához sem.

nem az a kérdés, hogy milyen programot kell letöltened, amiben programozhatsz, hanem, hogy mikor kezdesz el programozni tanulni? bármilyen nyelven... bármilyenen.
mondjuk kezdj Pascalt tanulni. Javat. C-t. azok "egyszerű" nyelvek, amiket általános meg középiskolásoknak tanítanak, ha az megvan, akkor jöhet valami magasabb szintű. nem fogsz tudni rögtön C++-t tanulni, mert lövésed nem lesz semmilyen alapfogalomról.

jelenleg ott tartasz, mintha idegen nyelveket akarnál tanulni, de nem tudsz az anyanyelveden sem, mert néma vagy és süket.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#79) Heroes fan válasza Lenry (#78) üzenetére


Heroes fan
őstag

Az is igaz mindent az alapoktól kell kezdeni aztán továbbmenni.

(#80) Samus


Samus
addikt

De akkor állj neki. Párszor már mondták, te mindig helyeseltél, de egy billentyűt nem nyomtál le az ügy érdekében. Mások nem fogják megcsinálni helyetted, és majd a te neved lesz rajta, ha pedig megcsinálja valaki(k), közöd nem lesz hozzá...

Bár a bejegyzés első mondata: keresek olyan embereket, akik meg tudják csinálni a játékot, mondjuk ezt olvasva fogalmam sincs, miért tépjük itt a szánkat, hisz eszedben sincs bármit is csinálni...

Egyébként a cím nem "reboot" akar lenni? Annak van értelme, a "rebot" az mit akar jelenteni?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#81) Heroes fan válasza Samus (#80) üzenetére


Heroes fan
őstag

Nem azt mondtam, hogy semmit se akarok csinálni rajta, a rebot az újrakiadása a játéknak felturbózása.
Én is csinálnék benne sok mindent.

(#82) Lenry válasza Heroes fan (#81) üzenetére


Lenry
félisten

"a rebot az újrakiadása a játéknak felturbózása."

a rebot egy nem létező szó (illetve most, hogy leírtad, már létezik), amire te gondolsz, az a reboot

Én is csinálnék benne sok mindent.

egyelőre viszont nem értesz semmihez, tehát térjünk vissza erre a játékfejlesztősdire úgy 3-5 év múlva, mire megtanulsz valami olyat, amivel érdemben hozzá tudsz szólni a témához.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#83) Heroes fan válasza Lenry (#82) üzenetére


Heroes fan
őstag

Jaaaa akkor javítsa ki valaki.
Most a programot már felraktam, aztán holnaptól kezdem böngészni, mi merre hány méter.

(#84) sztanozs


sztanozs
veterán

Ott van a bejegyzés címe alatt - nálad látszik a bejegyzés módosítása menü...

Javasolhatnám a törlést is, de nem vagyok ennyire rosszmájú... :U

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#85) Heroes fan válasza sztanozs (#84) üzenetére


Heroes fan
őstag

Ezt most miért írtad?

(#86) Thome válasza Heroes fan (#85) üzenetére


Thome
addikt

Hogy kattints oda a bejegyzésed címe alatt arra a gombra, mert ott tudod javítani. Ne akarj játékot csinálni, ha ennyire nyilvánvaló dolgok nem tiszták számodra!

(#87) Heroes fan válasza Thome (#86) üzenetére


Heroes fan
őstag

Hát ha nem mondod akkor tényleg kihagyom pfffffffffffffff.
Na de a viccet félreértve, komolyan gondoltam ezt a játékot.

(#88) Alexios


Alexios
veterán

Nem tudom eldönteni, hogy tényleg ennyire naív vagy, vagy csak trollkodsz.

Játékot készíteni nagyon komplex, és időigényes feladat, igényes játékot készíteni meg pláne. Gondolkodj el azon, hogy mennyi ideig csinálnak a nagy stúdiók egy játékot, és azon nem 1-2 ember dolgozik(nézd meg egy játék "stáblistáját" mondjuk, meg fogsz lepődni hány embernek van köze hozzá). És ezekben a stúdiókban az emberek napi legalább 8 órában ezen dolgoznak, nem munka után 1-2 órát szórakozásból csinálnak valamit. Ráadásul sikerült egy olyan játékot találnod aminek szerintem nincs is jelentős rajongótábora, hogy onnan szedjél fanokat.

Ezen felül ha én pl. azt mondanám hogy segítenék neked megcsinálni, nem nagyon látom, hogy te pl. mit tudnál az egész projektért tenni. Mert őszintén szólva az nem ötlet, hogy van egy régi játék, legyen ugyan az csak új, ennyi ötlete bárkinek lenne.

(#89) Heroes fan válasza Alexios (#88) üzenetére


Heroes fan
őstag

Ezt tudom képzeld el, és azt is hogy mennyi idő mire kész lenne nagyon tisztában is vagyok vele.
Ott volt a duke nukem is akkor ennyi errővel azt se csinálták volna meg, mert ősrégi volt, de mégis meglett csinálva, ugyan segítséggel, minden üggyel bajjal, de kész lett.
Ott a Bladurs Gate is akkor azt se kéne, azt mégis kijön egy hónap múlva, ugyanígy a Carmageddon is, az Elite 4, bár róla semmit nem tudni, csak azt hogy készül, akkor ott van a diabló is, a starcraft is, igaz a Blizzard-ot ismeri mindenki, hogy nem kapkodják el, de ezek is mind mind kijöttek egy kivétellel ami még kérdéses, ja és a legrégebbi játék az nem más mint a TinTin kaladjai. Ami tudtommal 1984-es játék volt, és 2011-ben jött ki az új része, a másik nagy vetélytársa a Dark Voild ami igaz nem volt jó játék elcseszték meg is látszott rajta.
Hogy mondjak jót is, akkor ott van a Monkey island+ Sam and max is ezek is régiek voltak és hatalmas sikert könyvelhettek el, akkor nem tudom a Supaplex esetében mért ne sikerülne összehozni?
Időm az lenne rá mint a tenger kit érdekel a fejlesztési idő, egy korrekt játékért cserébe, a lényeg nem ott van hanem hogy milyen jó a játék.

(#90) Thome válasza Heroes fan (#89) üzenetére


Thome
addikt

Ezen játékok és a tiéd között van 2 nagy különbség:
1. Nagyobb-híresebb stúdiók állnak mögöttük
2. Nem kevés marketing (és abba ölt pénz) van mögötte

+1 a ráadás: Azokra van igény.

(#91) Alexios válasza Heroes fan (#89) üzenetére


Alexios
veterán

De pont ez a lényeg ,hogy azokat a játékokat mind nagy stúdiók csinálták, nem 2 emberrel. Ráadásul azt sem várhatod el senkitől, hogy minden nap az összes szabadidejét ennek szentelje, míg ismétlem, az általad felsorolt játékoknál mind ez a munkájuk, fizetést kapnak érte. Ráadásul ha elhúzódik a fejlesztési idő figyelembe kell venni, hogy elavul a grafikai motor, akkor lehet újra kezdeni azokat a részeket amik már kész voltak stb.
És van még egy nagyon fontos dolog: Az általad felsorolt játékok közül szinte az összes kultuszjáték, míg a supaplex nem az.

(#92) Heroes fan válasza Alexios (#91) üzenetére


Heroes fan
őstag

Boccs ez duplán volt.

[ Szerkesztve ]

(#93) Heroes fan válasza Alexios (#91) üzenetére


Heroes fan
őstag

Akkor mi volt?, egyáltalán minek készítették el egyáltalán?

(#94) Alexios válasza Heroes fan (#93) üzenetére


Alexios
veterán

Értem én, hogy neked tetszik, de ettől még nem lesz kultuszjáték. Most komolyan, diablóhoz, meg carmageddonhoz hasonlítani? Akárkit kérdezel, valami fogalma legalább lesz, hogy miről beszélsz, míg ha aztmondod hogy supaplex akkor azért ez kevésbé valószínű.

(#95) proof88 válasza Alexios (#94) üzenetére


proof88
addikt

pedig van aki nem tudja mi az a wolfenstein, mert wolf6-nak ismeri :DD

(#96) Heroes fan válasza Alexios (#94) üzenetére


Heroes fan
őstag

Jó hát de mért is?, csak azért mert nem jutott el sok lakásba és nem tudták letölteni se boltokba se lehetett kapni se, internet meg nem is volt nagyon ha egyáltalán volt akkor.

(#97) Alexios válasza Heroes fan (#96) üzenetére


Alexios
veterán

Jelen esetben számít ez? A lényeg, hogy nem lett kultuszjáték belőle, ezért se érdekelné az embereket a reboot, mivel nem is hallottak még róla. rebootot azért alapvetően inkább népszerűbb játékokból szoktak csinálni.

(#98) Heroes fan válasza Alexios (#97) üzenetére


Heroes fan
őstag

Hát akkor itt lesz az ideje hogy halljanak róla, megismerjék az emberek.

(#99) Samus


Samus
addikt

Szerintem egy trollal vitatkozunk. Kezd egyre nyilvánvalóbb lenni. Egy szót nem hajlandó megérteni abból, amit más ajánlj, csak a saját igazságát hangoztatja, ami hogy is mondjam, inkább vicces, mintsem megalapozott.

Kérdés, hogy milyen programot szedtél le (azt meg sem kérdezem, hogy mennyire legálisan csináltad...), illetőleg milyen nyelvet sikerült elsajátítanod röpke pár nap alatt? Mondjuk azt sem értem, miért kell a Cryengine 3 ehhez, miért nem egyszerűbb az Unity, ha már ennyire "modern" grafikával megáldott játékot akarsz kreálni.

A másik, mielőtt még nekiállnál, van egyáltalán konkrét elképzelésed, hogy mit akarsz csinálni? Nem, a "van a pálya, van rajta egy irányítható karakter meg pár ellenfél", az nem nem terv... Mert a játékfejlesztés nem úgy működik, hogy elkezded (hol?), és majd lesz valahogy...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#100) Lenry válasza Samus (#99) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem meg egy rettentő naiv 13 évessel, aki egyszerűen nem fogja fel, hogy a "rohadt sok munka van vele" az tényleg baszottul sok munkát jelent.
az ilyennek hagyni kell, hogy álljon neki, kezdjen el valamit, aztán 2 hét múlva úgyis megunja az egészet, mikor elkezdi látni, hogy mennyire nem tart sehol, és mennyire nem fog még 2 hét múlva sem tartani.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.