Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) buherton


buherton
őstag

Ha fűszerpaprikát kóstol, akkor azt zsiradékkal együtt tegye, különben nem jön ki az íze pl. libazsír.

Pálpusztaival bepróbálkoznék.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#2) Heimdallr75 válasza buherton (#1) üzenetére


Heimdallr75
őstag

Szerinted túléli a 4-7 nap postát?

الغريبة في هذا الكوكب

(#3) Gdi


Gdi
senior tag

pirosarany, vegeta (az van még?)
majoranna, köménymag
meg valami hagymát :D

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#4) szente


szente
addikt

PH!álinka!!!!

(#5) Heimdallr75 válasza Gdi (#3) üzenetére


Heimdallr75
őstag

vegeta jó gondolat :D

esetleg fokhagyma

الغريبة في هذا الكوكب

(#6) thesound


thesound
őstag

Sport szelet

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#7) DeFranco


DeFranco
nagyúr

libazsírt támogatom, szárazkolbász esetleg, szalámi mehet bele, ezeket hűteni sem kell, paprikakészítmény (erős pista, stb.) mehet de igazából az nem annyira büszkélkedős szerintem, tejföl érdekes lenne de nem éli túl, rétes sem.

sok mindennel az a gond, hogy kontextust kell neki adni, hogy tényleg élvezhető legyen, hiába küldöd ki, hogy nesze tejfel nem fogja érteni, mert nem csirkepörköltre pakolod vagy tejfölös-sajtos lángosra teszed.

paprika ugyanez, pálinkát is nagyon mesélni kell, hogy ne dobja el messzre az első cent után, de a zsíros kenyér se biztos, hogy jó lesz bagetten camemberttel.

kolbászt szalámit ismerik azzal nem lősz mellé. paprikához meg írj manualt hogy miként hogyan használja, küldj édeset és csípőset is.

(#8) Stanlee


Stanlee
őstag

A vegeta az horvat termek...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#9) zarayg


zarayg
aktív tag

krumpli cukor, esetleg töpörtyű :)

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#10) JasL


JasL
senior tag

Kapuciner, kakasos nyalóka, medvecukor, dianás cukor, dunakavics, sport szelet, pilóta keksz, vaníliás karika, balaton szelet, negro. Csak hogy mondjak párat :) Túró rudi nem biztos, hogy túlélné.

(#11) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Tokaji aszú / szamorodni :)

(#12) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

piros arany meg ezek igazi ipari melléktermékek. ha már érdeklődik a magyarosch dolgok iránt, akkor valami rendes száraz kolbász, erős paprika (nem por), egyéb húsáruk, olaj, ilyenek.

ajánlom ezt a bolt:

http://www.oshonosdelikat.hu/

itt minden eredeti, rendes termelőktől, nem ipari, nem műanyag.

(#13) dugynok


dugynok
senior tag

Torma. Màs nemzet konyhàjàba még nem talàlkoztam vele.

(#14) RexMaximus válasza dugynok (#13) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

off ujat akartam nem valast...

[ Szerkesztve ]

(#15) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Vegetat azert ne :D

Kolbaszok az mehet.

Viszont nincs kint olyan bolt ahol ezeket meg tudja venni? Elosszor ezt nezze meg.

Kis gugli utan - http://www.hongrie-gourmande.com

[ Szerkesztve ]

(#16) alibaba78


alibaba78
őstag

Téliszalámi, Unicum, Tokaji bor.

[ Szerkesztve ]

(#17) Soybex


Soybex
őstag

Erős pistát

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#18) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Ha nem tűnik fel neki, hogy junk foodot küldesz (vagy kifejezetten azt kívánja), akkor simán mehet bele amit eddig írtak +gyíkhúskonzerv, pilóta keksz, mézeskalács szív meg minden színezékkel és ízfokozóval megrakott jóság. Máskülönben én inkább a kézműves/kisipari termékek körül nézelődnék. Mák, tökmagolaj, aszútea, méz, Stühmer csoki, valami jó alföldi chili szósz meg valami nem túl kommersz, de megbízható lekvár.

(#19) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Próbáljunk egy listát összehozni azon magyar termékekről, amit ajándékba lehet adni.
Persze azokról is, amit semmi esetre sem.
Indítónak.:

A megfelelő termékek.

Törtpaprika csípős és nemes. Adni kell hozzá néhány tippet. Egyszerűen elkészíthető ételek.
Pirosarany és gulyáskrém. Ezekhez is felhasználási tipp jár. (Tömegtermékek, de ezek beleférnek a külföldiek ízvilágába.)
Pick téliszalámi (és Gyulai kolbász).
Házi jellegű, mangalicából készült füstölt szalonna. Az ízvilága rendben. Hasonló az olasz füstölt szalonnák egy részéhez. Receptet érdemes hozzá adni. Például cigánypecsenye.
Tokai bor. leginkább a száraz fajtákból.

Amit semmi esetre sem.
Lekvárok, sütemények és torták. A magyar ízvilág eléggé visszafogott, más országok termékeihez képest. (Ha leírnám, hogy íztelen vacakok, akkor fel lennék koncolva, ezért nem írom le.)
A legjobb magyar fehér kenyér, a dél-németországi élelmiszer üzletekben kapható. Pusztabrot néven forgalmazzák. A hűtőpultnál találsz debreceni pároskolbászt is, hagyományos és csípős változatban.
A Vegeta és társaival az a baj, hogy nem magyar kitalálás. Ráadásul több EU országban kaphatóak.

[ Szerkesztve ]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#20) BoB


BoB
veterán

Ólmot a pirospaprikába, úgy magyaros igazán ;]

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#21) dugo_ válasza BoB (#20) üzenetére


dugo_
veterán

Jó kis dioxinosat. ;]

(#22) villamos


villamos
őstag

Lehetne Gyulai, de akkor igazi gyulai Gyulai legyen, mert a csabai Gyulai nem jó, nem olyan. :))

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#23) Heimdallr75


Heimdallr75
őstag

köszönöm a tippeket, viszont tényleg elgondolkodtató hogy ilyen kevés magyar dolog van.
paprika, piros arany, erős pista és "családja", torma (ez jó ötlet).

A Srác (mellesleg a főnököm, imádja a magyar történelmet, mindent tud a monarchiaról, Batók a kedvenc zeneszerzője, stb. jövőre jön a feleségével 2 hétre.)
Akkor eddig a lista:
-paprikák, krémeik
- pick, gyulai
-torma.

Ilyen pilóta keksz meg hasonló ezeket kerülném, sajnos már nyomokban sem hasonlítanak a régiekre :D

Be kell látnom hiába gondolkodom semmi egyéb nem jut eszembe.

الغريبة في هذا الكوكب

(#24) buherton válasza Heimdallr75 (#2) üzenetére


buherton
őstag

No mert mi tortenne a sajttal?! A vegen meg eheto lesz? :D Igaz nem probaltam meg ki hogy 4-7 napig hagyom a konyhaba mert az asszony kidobna, de az ilyen sajtok tipikusan akkor jok amikor mar lejart a szavidejuk.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#25) Heimdallr75 válasza buherton (#24) üzenetére


Heimdallr75
őstag

A főnököm :D nem akarom kísérteni a sorsot egy kellően érlelt pálpusztaival :D

الغريبة في هذا الكوكب

(#26) buherton válasza Heimdallr75 (#23) üzenetére


buherton
őstag

Nem kell am szegyenkezni. Tejfolt pedaul nem ismeri a Nyugat csak a saurecreme-t vagy mi a fenet, ami hasonlo de nem ugyanaz. Akkor ott van a turo, savanyusagok, kovaszos uborka, tarkony, lestyan, hurka, kocsonya, disznosajt, tarhonya, griz, kefir, stb.

A legnyagyobb kulonbseg nyilvanvaloan a fotetelekben van.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#27) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

en jellemzoen tartok itthon par uveg Márton és lányait es Bestillot. Egy uveg mezagyas málna pálinkat anno negyen ket ora alatt toltunk be par eve baratokkal.

Tokaji aszu szinten hires, volt, hogy a sved kollega finn felesege kozolte amikor vittem ajandekba, hogy ez a finn edesanyja kedvence volt amirol sokat meselt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28) Avicularia válasza buherton (#26) üzenetére


Avicularia
veterán

Svédben van tejföl, gräddfil a neve [link]
Korábban említett torma is kapható simán , pepparrot a neve, [link] ez csak egy bolt a sok közül.
Túró az viszont sajna nincs ,max lengyel boltban lehet kapni. Se mák, vagy gesztenyepüré.
Sajtot nem küldenék franciába, kicsit jobb választékuk van belőle mint a magyaroknak.
Inkább tokaji aszú, téliszalámi, túró rudi ami hirtelen eszembe jut.

(#29) proci985 válasza Avicularia (#28) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

mak van, csak irdatlanul draga

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#30) Avicularia válasza proci985 (#29) üzenetére


Avicularia
veterán

Én eddig csak lengyel boltban láttam, mindig ott vettünk karácsonyi bejglihez. Malmöben nem láttam boltokban, de szerencsére el tudtunk abból a gettóból költözni majdnem 400 km-el feljebb egy kis faluba :)

(#31) proci985 válasza Avicularia (#30) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

na remek, merre költöztetek? tavolsag alapjan Fredrikstad / Karlstad? (privatba is ok)

Willysbe mi talaltunk.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#32) bambano válasza Gdi (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tisztázzunk valamit: a vegeta nevű gasztronómiai bűnözésért a franciák ölnek.
tehát csak olyannak küldjön, akivel nem akar többet szóba állni.

szerk: a pirosarany mehet, de csak ha házi, tartósítószer nélküli. a tubusos pirosarany egy kategória a vegetával meg a podravkával.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) Gdi válasza bambano (#32) üzenetére


Gdi
senior tag

Hát, azok után, hogy csigát esznek.. egy kis fűszerkeverék beleférne :D
Bár itt korábban is mondták, hogy nem igazi magyaros dolog amúgy sem. Mondjuk nálunk meghatározó volt, még "falun" is.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#34) buherton válasza Avicularia (#28) üzenetére


buherton
őstag

A svédek mióta vannak Nyugaton :D , ők Észak, nem? ;]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#35) Avicularia válasza buherton (#34) üzenetére


Avicularia
veterán

Szvsz közbeszédben van kelet meg nyugat és az észak-európai országok is nyugatnak számítanak, nem szokták őket külön kiemelni :)

(#36) DeFranco válasza Avicularia (#35) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(#37) Avicularia válasza proci985 (#31) üzenetére


Avicularia
veterán

Västervik környéke. Nevetséges árért tudtunk venni egy kétszobás lakást.
Pont tegnap beszélt az asszony a lányával és Malmöben az egyik nem létező no-go zónában a lánya barátnőjét hasbaszúrták és a barátját aki védeni próbálta annak levágták az egyik ujját :( :(((

(#38) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Egy rendes kolbászt neki, mert amit ott lehet kapni magyar szemmel kriminális. ;]

(#39) proci985 válasza Avicularia (#37) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

na, orulok hogy tudtatok koltozni.

malmö tulzottan nagyvaros.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40) bambano válasza Gdi (#33) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

kicsit más dologról beszélek.
a franciák összezabálnak mindent, ami túl lassú ahhoz, hogy elszaladjon.
de azt, amit megesznek, minőségi módon készítik el. a vegeta a beleöntött rakás nátriumglutamáttal meg a többi e-s marhasággal kifejezetten nem az, amit a rendes konyhában megtűrnek.
mi szoktunk venni "falusi" zöldségkeveréket, abban csak sima szárított zöldség van, vegyészlabor nélkül.
ugyanezért ehetetlen kategória nálam a bolti pirosarany. ha magadnak csinálod, akkor rendes paprikát ledarálsz, összekevered sóval, megy az üvegbe, nincs benne más. a boltinál???

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41) Gabás válasza juliabrilke (#38) üzenetére


Gabás
addikt

Inkább fordítva:)
Jó ötlet lehet egy jobbfajta vörösbor is, ha éppen borissza, bár persze abból sincs hiányuk:)

(#42) Avicularia válasza bambano (#40) üzenetére


Avicularia
veterán

Bolti pirosarany elképesztően sós lett valamikor az elmúlt időkben, nem tudom mikor. Gyerekkoromban a 70-80-as években egyáltalán nem volt ilyen sós, gyakorlatilag most ehetetlen.

(#43) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

az erőspaprikákról még annyit hagy mondjak, hogy kétféle ember van:
- aki gyűlöli, hogy mindent agyoncsípősöznek, pl. én.
- aki szereti a csípőset.

az elsőnek ne küldj erőspaprikát, mert ki fogja dobni. a másodiknak szintén ne küldj magyar erőspaprikát, mert a cukorkát nem szereti (értsd: a magyar "erős" paprika egyáltalán nem erős a mezőnyben).

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) Hieronymus válasza Heimdallr75 (#23) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"-torma."

Ez miért lenne magyar specialitás?
Felénk folyamatosan kapható nyers és feldolgozott formában is. Az osztrák sógorok almamaggal kevert változatot is gyártanak.

(#26) buherton : Tejfolt pedaul nem ismeri a Nyugat csak a saurecreme-t vagy mi a fenet, ami hasonlo de nem ugyanaz.
A franciák Crème fraîche néven gyártanak tejfölöket. A termékek 10–45% közötti zsírtartalommal készülnek. Megtalálható közöttük a magyar ízvilágú változat is.

A túrót se gondoljátok magyar találmánynak. A sajtkészítés legegyszerűbb módjának részterméke. Van ahol nincs külön neve, friss sajt vagy hasonló néven lehet vásárolni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#45) Avicularia válasza Hieronymus (#44) üzenetére


Avicularia
veterán

Felénk a fent említett gräddfil a kisebb zsírtartalmú, a creme fraiche jellemzően jóval magasabb zsírtartalommal bír.
Magyar túró sajnos nincs svédben, amit Keso néven árulnak túrónak annak köze nincs a magyarhoz. Ha túrós palacsintát akarok enni, akkor egy északi tejtermékből kell kitermelnünk felfőzéssel és utána való leszűréssel un. filmjölk-ből [link]

(#46) Eastman


Eastman
őstag

Francia drazsét. ;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#47) DeFranco válasza Eastman (#46) üzenetére


DeFranco
nagyúr

parizert

(#48) Gabás válasza DeFranco (#47) üzenetére


Gabás
addikt

camembert, tihanyit

(#49) Lacc válasza Heimdallr75 (#23) üzenetére


Lacc
aktív tag

Én vittem a szlovák és holland kollégáknak Pilóta kekszet és vaniliás karikákat. Zabálták, tömték magukba nagyon.
Ennek talán az az oka, mert a mi édességünk több cukrot tartalmaz, mint az övék, amikor néztem odakint is dolgokat, nekem ez jött le.

Rengeteg magyar dolog van :). Én inább édesszájú vagyok, ezért jobban ismerem ezeket, és hamarabb is mondanám, mint az erős pistát és társait ;)

Bor-t tudom ajánlani, ha szereti, főleg ha már csak a történelem miatt: Egri Bikavér.
Magyar Görögdinnye, vagy Sárgadinnye, ezeknek elég jó híre van szerencsére. Csemege szőlők között is rengeteg finom hazai van: Attila, Pannónia kincse (nagyon nagy szemű), Narancsízű (igaz nem ősmagyar, de nálunk jellemző), Sárga muskotály ami az asszúhoz is megy.
Zwack Unicom még amit lehet ide mondani.

Mézes pálinkát is kedvelték a többiek. Turórudival nem probálkoznék, én úgy vettem észre, hogy sok külföldinek nem jön be.
Lehet még Pölöskei, Ági vagy Sió szörpöt küldeni azok is finomak sokak szerint (azokban is magasabb a cukortartalom ahogy én észrevettem).

Boci csokoládé, hiába, hogy a Nestlé gyártja, egyedi az íze, szerintem a mi tejcsokink jobb. Esetleg Tibi csokoládé.
Szerencsi bon-bon, a szerencsi macskanyelv, Szamos marcipán.

Sok kolbász van, amit a többiek mondtak. Esetleg még az Univer mustárt tudom ajánlani, nem olyan prémium, mint a francia márkák, de árához képest nagyon jónak tartották a külföldiek akiket ismertem. De akkor itt van még a Lucullus fűszerek, ők magyarok.

Lekvárok is vannak mint a Kecskeméti. Na meg az akácmézünk is nagyon jó, főleg, ha kistermelőtől veszed!
Tésztáknál ott van a Gyermelyi, az is hazai. Még a Korona is.

A teljesség igénye nélkül itt a link a magyar termékekről. (Igaz, nem mindegyik az)
Egyébként nem kevés osztrák-magyar születésű torta/sütemény is van.

Tipp: Stühmer-től szerintem a Melódia nevű mandulás csokija a legfinomabb. Kóstoltam nem egy terméket tőlük, de engem az fogott meg a legjobban. (15km-re van a gyáruk ahol olcsón adják helyben a terméket)

(#50) Lacc válasza Hieronymus (#44) üzenetére


Lacc
aktív tag

"A túrót se gondoljátok magyar találmánynak."
Ebben van igazság, sőt a túró inkább balkáni termék. Mint a túros csúsza is balkáni kaja :D. Na de már mangalica szalonnával mégis csak a miénk.

Azért ízre van különbség a túrók között is. Szerintem a szerb a legjobb. De más a magyar, ha itt nősz fel, és ehhez vagy hozzászokva ízre, akkor azért hiányzik.

Ez olyan, mint a borokkal, az sem magyar találmány, de van olyan, hogy francia borok, olasz borok, német borok, magyar borok stb.

Tejtermékek esetében ami idehaza finom az szerintem a kefír.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.