Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bandi995


Bandi995
aktív tag

Fantasztikus, s még mindig ott a kérdés, hol az a combos hardver ami miatt ennek bármilyen logikus indoka van. :))

(#2) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Mondjuk ezen játékok alatt nem tudom ki használ HD Graphics-t - már akinek még egy HDR megjelítőre is futtja támogatott CPU mellett. :D

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#3) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A HDR miatt bármilyen alap-konfigos HTPC-ben van értelme.

Sőt inkább mára már annak kellene alapnak lennie, hogy a legolcsóbb IGP-s procikban is alap legyen a HDR támogatás, ne csak a core modellekben. Szerintem egy (a mostani minimum) 7gen i3 is túlzás, csak HTPC célra (árában főleg).

[ Szerkesztve ]

(#4) TaMat89 válasza SunMount3r (#3) üzenetére


TaMat89
csendes tag

Apollo Lake is támogatott, arra lehet viszonylag olcsó HTPC-t építeni. Nem kell core modelleket választani.

(#5) SunMount3r válasza TaMat89 (#4) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

This driver enables the Microsoft Windows® 10 Fall Creators Update, thereby providing support for users to experience
HDR playback & streaming on systems with Intel® UHD Graphics 620 and Intel® HD Graphics 620 or better
-> [link]

7th Gen Intel Core processor platforms (formerly codenamed Kaby Lake) is the first
Intel integrated graphics platform to support HDR.
-> [link] :F

(#6) sb válasza SunMount3r (#3) üzenetére


sb
veterán

Ja. Múltkor is volt vmi cikk, hogy a Celeron/Pentium kiesett talán vmi HDR támogatásból... vagy vmi decode-ból? szerk: Ja, igen, figyelmetlen voltam. Írod is, hogy HDR. :R

Anno a G3900-at is úgy vettem meg, hogy tud main10-et legalább hibrid módban aztán kiderült, hogy az 510 (de még az 515 sem, pedig az 24 EU-s) nem ugyanazt tudja mint az i3-as 530. Papíron meg semmi különbség, specekben sem.

Ez elég gáz.
Nem beszélve a 3D megnyírbálásáról is...

[ Szerkesztve ]

(#7) TaMat89 válasza SunMount3r (#5) üzenetére


TaMat89
csendes tag

Érdekes a két link amit küldtél.
Az első szerint Apollo Lake támogatott (Pentium® and Celeron® Processors with Intel® HD Graphics 500/505), a második szerint nem :)

(#8) SunMount3r válasza TaMat89 (#7) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én sem értem, de nem lehet, hogy az a felsorolás csak a Driver más részeire vonatkozik, pl. a bugfix-ekre?

(#9) sb válasza SunMount3r (#8) üzenetére


sb
veterán

Simán csak összevissza írnak. Mondom, ez volt a 3D-vel is anno az Atomoknál. Spec szerint tudta, utána kikerült a specből, de tudta, majd szerintem ma már nem támogatják.
HEVC-ről se volt biztos infó user tesztek nélkül.
:(

(#10) Cassi válasza sb (#9) üzenetére


Cassi
senior tag

Elég egyértelmű: a driver közös, de HDR-támogatás nincs az Apollo Lake-hez.

Ki várt többet az Inteltől? 50 dolláros Android-boxokban van támogatás.

(#11) sb válasza Cassi (#10) üzenetére


sb
veterán

Az a kérdés miért nincs. Sw oldali korlátok vannak legtöbbször, de ha hw-s akkor is lehetne támogatva bármi. De régóta egyértelműen úgy szegmentálnak, hogy ha vmi hasznos funkció kell akkor meg kelljen venni a 3x drágább cuccot.

(#12) Fred23


Fred23
nagyúr

Már települ is; aztán jöhet egy régi Tomb Raider kipróbálásként. Remélem, nem lesznek képi hibák most!

(#13) Falcon75 válasza SunMount3r (#5) üzenetére


Falcon75
tag

Szia. Sajnos nekem csak firmware frissítés után lesz elérhető a hdr. Gigabyte alaplapon intel hd 620 as integrált videokártya van a gépben....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.