Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16) hdanesz válasza Csemike (#13) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Ok, nem forgatom ki a szavaidat. Részemről a vita (már ha egyáltalán volt...) lezárva. És nem győzöm hangsúlyozni, hogy nem a büntetés jogosságát vitatom, hanem a mértékét.
Ha megnézünk 5esetet mondjuk ugyanebben a kategóriában, amit én követtem el (gyalogosok elsőbbsége), lehet olyan, hogy egy gyalogost/gyalogosokat fellök az autós, lehet olyan,h. "csak" óriásit fékez az autós,hogy elkerülje a gázolást, lehet olyan eset is, hogy ahogy többen írták "még belefér" befordulok kategória. De előfordul olyan eset is, mint az enyém. Az én esetemben a leginkább veszélyes helyzetben lévőnek a két rendőr számított akik kb. 3méterre voltak a kocsitól a kb. 5-6méter hosszú zebrán. Na mármost, ha megnézzük, hogy az autónk 1.9-2méter széles, és ezt levonjuk a 6méterből...akkor kapásból 4méter marad..még akkor is marad 3.5méter ha ráhagyok egy kicsit, mivel nem a padka mellett szorosan fordulok be. Akkor kérdem én, ki kap 3ezres bírságot a fent felsoroltak közül?
Ha meg szigorítanak, és komolyan veszik a dolgot, akkor szabják meg azt, hogy egységesen 20ezer ft a büntetés annak aki a gyalogosok elsőbbsége ellen vét. Mondok egy példát: belvárosi parkolóházban, elvesztem a parkolókártyám (pedig 1órán keresztül ingyenes a parkolás), ezért fizetek fix pótdíjat, és kiengednek hajrá. Beismerem, balf*sz voltam, fizetek és megyek. De ha itt is tól-ig határ lenne: pl. én 1500ft-ot fizetek, mert kilopták a zsebemből a parkolókártyát. Valaki más 3000ft-ot fizet, mert ő figyelmetlenségből hagyta el. A harmadik személy meg 10000ftot fizet, mert egyenesen a kukába dobta a parkolókártyát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.