Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] HD filmek, x264, DXVA, HDMI audio (téma lezárva)

Hozzászólások

(#301) HeXa válasza PuMbA (#300) üzenetére


HeXa
csendes tag

Igen, ugyanaz. Konkrétan egy sorozatnál vettem észre, hogy egy nappal korábban még tudtam nézni, most meg már nem. Régebbi 720p filmjeimet sem tudom megnézni, pedig szépen futottak.

Win7 + memóriabővítés bekavarhat?

(#302) PuMbA válasza HeXa (#301) üzenetére


PuMbA
titán

Ha leszedsz minden kodeket,feliratozót,lejátszót és megcsinálod ebben a cikkben leírtakat akkor sem jó?

(#303) HeXa válasza PuMbA (#302) üzenetére


HeXa
csendes tag

Nem, már megcsináltam, és semmi változás.... sosem találkoztam még ilyennel, pedig már igen régóta foglalkozok számítógépekkel. Ja és mintha sokkal jobban igénybe venné a processzort a 720p-s filmlejátszás, mint winXP alatt.

(#304) PuMbA válasza HeXa (#303) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor válts vissza XP-re,azért a Win7 biztos nem süvít egy ilyen konfigon. Na meg valamennyivel több processzort használ a Win7 alapjáraton ,mert több szolgáltatása van,mint az XP-nek.

(#305) HeXa válasza PuMbA (#304) üzenetére


HeXa
csendes tag

Igen én is arra gondoltam, mivel alapjáraton is 5-10 %-on megy a proci, lehet h pont az hiányzik neki.....
Sajnos alaplap miat már bővíteni sem tudom csak a processzort :(

(#306) Ukraan


Ukraan
aktív tag

WonderCSabo, PuMba: köszönöm a válaszaitokat!
Nemrég találtam egy új lejátszót, ami mindent tud amit a MPCHC is, HD-t is csuklóból, mindenféle állítgatás nélkül gyorsítja VGA-val. Egy próbát szerintem megér, ajánlom mindenkinek!

BÚÉK!

(#307) joshua7


joshua7
veterán

Frankó leírás.
Nekem egy problémám van csak, nem megy az 5.1. AC3 rendesen fönt van, ha viszont film alatt kiválasztom az audiót, egyik hangcsatornánál sincs hagszint. Mintha néma lenne. Pedig szól, 2.0-ban. Output format-ot állítottam mindenre, de mindig ugyanúgy szól.
Ötlet valakinek?

Semper Fi

(#308) Ukraan válasza Ukraan (#306) üzenetére


Ukraan
aktív tag

Új fejlemények az általam ajánlott lejátszóval: a legfrissebb verzió lefagy programindításkor :O , tehát az "ajánlás" egyelőre visszavonva.

BÚÉK!

(#309) BBéci válasza joshua7 (#307) üzenetére


BBéci
titán

Ötletem nincs, viszont csatlakozom a kérdésedhez egy hasonlóval.
HP Pavilion dv1040EH laptop, P7350 proci, nVidia 8600GT. Amit szeretnék az le tudom játszani, viszont a hang kijuttatása HDMI-n az nincs rendben.
DVD-ről filmeket WMP-vel lejátszva megjelenik az erősítőn a Dolby Digital felirat, viszont a merevlemezen lévő mkv-k hangja csak sztereó. Próbálkoztam mindenféle beállítással, nem vezettek eredményre. Fél évvel ezelőtt PCM jeleket is sikerült az erősítőre juttatni, most a DD sem megy.
Hol hibáztam, mit állítottam be rosszul???

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#310) stevve válasza joshua7 (#307) üzenetére


stevve
nagyúr

Ha az adatlapodon lévő ATI HD 4850-nel próbálod, akkor:

1. fent van a Realtak HD Audio driver?
2. A HDMI #1 porton próbálod?
3. Milyen erősítő - már ha erősítőbe megy?

(#311) joshua7 válasza stevve (#310) üzenetére


joshua7
veterán

Na, ezeknek utána kell néznem. :) Driver fönt van, az biztos.
Viszont megnéztem az AC3-at sima avi+jetaudio kombón, ott teljesen jól megy az 5.1.

Semper Fi

(#312) stevve válasza joshua7 (#311) üzenetére


stevve
nagyúr

Lehet, hogy bug? :F BBéci is hasonló problémával küzd éppen... ment ez már régebben, azért nem értem egészen.

(#313) sityuka80


sityuka80
tag

Sziasztok.
Pattog-serceg ugrál a hang.
A windows hangoknál is.
Nemrég óta van win7-em.
Nem tettem fel külön audio drivert mivel nincs is a 7-eshez.
Lapom ASUS M2N-E SLI.
Elég sokat szerkesztek DVD-ket és néha bele kell néznem a minőségébe.
Media Player Classic-ot használok plusz tettem mellé ac3 filtert.
Semmi más kodek csomag nincs a gépen.
Esetleg valaki tud segíteni.

köszönettel

(#314) PuMbA válasza sityuka80 (#313) üzenetére


PuMbA
titán

Jó lenne tudni,hogy milyen hangkártyád van. Vista driver is jó a 7-hez.

(#315) joshua7 válasza stevve (#312) üzenetére


joshua7
veterán

Közben megnéztem. De egyikre sem tudok tiszta választ adni. Szvsz nálam nincs semmi hdmi. :F Alaplapi hangkari van kiválasztva, abba van dugva az 5.1. Ennyi. Erősítő nincs.

Semper Fi

(#316) frankie!


frankie!
őstag

Sziasztok!

Nekem működött eddig a DXVA úgy ahogy ebben a cikkben le van írva, de amikor a viszonylag friss Windowst rátelepítettem a meglévőre, azóta nem játszik le semmit ebben a módban. Megcsináltam már mindent: uninstalláltam minden nVidia programot (kivéve az alaplapi , újratelepítettem midnen szükséges dolgot. vezérlőket, mert azok is tőlük vannak) + a Driver Cleanert is lefuttattam. Ezt is végigcsináltam (ami lényegében ugyanaz mint ami itt van), és ezt is, hátha a KMPlayerrel jó lesz, de nem.
Érdekes, hogy a Control Panelben a Video settingsnél pl. az "Edge Enhancement" működik.
GF 8600 GTS-em van, a legfrissebb drivert tettem fel.
Van valami ötletetek, mit csinálhatnék? :F

(#317) PuMbA válasza frankie! (#316) üzenetére


PuMbA
titán

Hogy telepítetted rá? Biztos emiatt van. Újratelepítésnél alap,hogy formázzuk a rendszerpartíciót.

(#318) D®. GeNy@


D®. GeNy@
aktív tag

Sziasztok!

Egy orbitális baromságot fogok kérdezni, de komolyan vki okítson már ki! :DD

Szóval nem vagyok egy informatikai zöldfülű, de némi homály fedi ezt a részt az agyamban.
OS: Win XP SP3...Tehát MPC-HC legutolsó stabil, nem béta verzió van felrakva.
*.mkv lejátszásánál DXVA működik, DE nektek is ilyen szellemképes a 720p és 1080p?
Gondolok itt arra, amikor pl közeli képet mutat a kamera és szépen viszi a képet jobbra, balra, fel és le, akkor a szememnek igen rossz fókuszú, homályos "szellemképet" ad.
A monitorom 2ms-os képfrissítésű LG W2284F-PF...nem hiszem, ez lenne a ludas.
A VGA HD dekódolása lenne ilyen vacak? (Sapphire HD4870 Full Toxic)
Tudom, vannak már olyan TV-k, amikbe ilyen szép folytonos a HD lejátszása, de az se olyan szép, mert sokszor számomra teljesen irreális a képalkotás, főleg az emberi mozdulatokra, mozgásra gondolok (mintha gyorsított mozgás lenne). Szóval nektek is ilyen a HD, vagy nálam van vmi gigszer? -Nem lenne vmi aranyközépút, h. éles legyen a kép, de egy minőségi DivX-hez hasonlóan "szaladna" a kép? :U

[ Szerkesztve ]

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#319) PuMbA válasza D®. GeNy@ (#318) üzenetére


PuMbA
titán

Nincs fent kodek vagy feliratozó a gépen és minden a cikk szerint van beállítva? Jó lenne ha ki tudnád próbálni egy Vistával vagy 7-tel ,mert az XP videóleképezőjét nem HD-ra találták ki (2002-ben még sehol nem volt ilyen). A videókártyád is jobban járna hiszen egy XP nem használja ki egy ilyen modern videókártya teljes tudását.

[ Szerkesztve ]

(#320) D®. GeNy@ válasza PuMbA (#319) üzenetére


D®. GeNy@
aktív tag

Természetesen a cikk szerint van beállítva minden, szóval nagyon furi... :F
(AC3 Filter van, DirectX frissítés, VGA frissítés, MPC-HC...ennyi)
Na meg a másik, h. olyan jelenséget is tapasztaltam HD film lejátszása közben, mint pl játékban, ha nincs bekapcsolva a Vsync, akkor ugye "szétszakad" a kép a játékban, de csak pillanatokra...na ilyen is van HD film közben...(nem tudom, érthető voltam-e vagy írjam még körül?) :)

[ Szerkesztve ]

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#321) PuMbA válasza D®. GeNy@ (#320) üzenetére


PuMbA
titán

Úgy néz ki,hogy a videóleképező nem bírja a filmet. Próbáld ki a [Halli] renderert az MPC-HC-ban. Ha így sem megy akkor Vista v 7 kellene.

[ Szerkesztve ]

(#322) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Sziasztok! Valaki tud segíteni, ha a MPCHCben vagy bs playerben akarok filmet nézni akkor miért van az egész képen egy szürke fátyol? A VLC-ben tökéletesen tiszta a kép de ezekkel nagyon szar. A VLC viszont megakadt nálam a m2ts-el szal valamivel muszáj lejátszanom de nagyon idegesít ez a fátyol!

(#323) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#322) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na az MPCHC -ben eltűnt a fátyolosság az egészet letöröltem és újra csináltam ahogy a cikk is írja. De most meg akad. Pedig elvileg nem kéne... :/ Viszont a BsPlayerben még mindig ott van a fátyolosság. VLC továbbra sem játsza le az m2ts-t. :W

(#324) PuMbA válasza Atomgeszi (#323) üzenetére


PuMbA
titán

MPC-HC-ban be kell tenned a 16-235-->0-255[SD][HD] shadert.

(#325) Atomgeszi válasza PuMbA (#324) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hogy mit hova? :B

(#326) PuMbA válasza Atomgeszi (#325) üzenetére


PuMbA
titán

Filmlejátszás közben Play menü-->Shaders-->16-235-->0-255[SD][HD]

(#327) Atomgeszi válasza PuMbA (#326) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Tényleg! Ezerköszi! :)

(#328) frankie! válasza PuMbA (#317) üzenetére


frankie!
őstag

Alap, nemalap - valami elromlott a windowsban, emiatt nem indult el, viszont voltak értékes adataim, amik nem veszhettek el. Ezen kívül viszont minden tökéletesen működik, a játékok is. De kösz a a segítő választ! ;)

(#329) gexona


gexona
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni az alábbiakkal kapcsolatban:
feltelepítettem az mphc-t ahogyan kell.Film lejátszása közben használná is a DXVA-t, ha elindulna a film.
Amelyik fullHD filmem elindul, annál nincs dxva használat, viszont amelyiknél lenne, az meg fekete képernyő és csak annyi van kiírva, hogy lejátszás, de minden áll.
Mi lehet a problémája?
(semmi más codec, csak mphc, ATI 2600XT + win7)

A másik problémám pedig az lenne, hogy amelyik mkv elindul, annál pedig a következőt csinálja:
kiterjesztett monitort használok a gép és az LCD TV között. Az mphc úgy van beállítva, hogy a film a monitoron indul, de mihelyst kirakom teljes képernyőre, automatikusan átrakja a TV-re. Ilyenkor viszont csak fekete képernyő van a TV-n. Ha visszaváltok teljes képernyőről, már a monitoron is csak fekete kép marad.

Ami érdekes, hogy egy DIVX-es filmnél minden rendben van.

Előre is kössz!

(#330) PuMbA válasza gexona (#329) üzenetére


PuMbA
titán

[legújabb videókártya driver] + [legfrissebb DirectX] fent van?
[1.3.1489-es MPC-HC]-val nézd meg. Próbáld meg úgy csinálni,hogy egyszerre csak az egyik megjelenítő legyen aktív,mert a HD2600 nem bírja két képernyőn a DXVA-t.

[ Szerkesztve ]

(#331) gexona válasza PuMbA (#330) üzenetére


gexona
csendes tag

Köszi, megoldottad a problémám! :C :R

A driverek rendben voltak és mphc-ból is a legfrissebbet tettem fel. A problémát a 2 kijelző okozta. Ahogy kilőttem a tv-t, elindult minden.
Ezek szerint ha mphc-val szeretnék HD filmet nézni a DXVA előnyeit kihasználva, akkor vagy veszek egy másik videokártyát, vagy pedig mindent a tv-re kell áttennem?
Szuper :W

Persze azért köszönöm szépen!

(#332) frankie! válasza frankie! (#316) üzenetére


frankie!
őstag

A megfejtés: túl friss driver volt fönn(195,196), amivel a kártyámon nem működött a DXVA. 190-est föltéve egycsapásra megoldódott minden. + az új driver a tuningot sem támogatta pl. RivaTunerben. :W

(#333) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Szevasztok!
A problémám nem HD lejátszással kapcsolatos(az műxik szuperül), hanem sima DVD lemezekkel. Ha MPCHC-val próbálom őket lejátszani, a lejátszó ablaka bezöldül. Erre valamilyen megoldást tudnátok ajánlani? Mégegyszer bocs, hogy itt tettem fel a kérdést :R !

BÚÉK!

(#334) scope2007


scope2007
addikt

köszi! hatalmas! :R

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#335) petakpa1


petakpa1
őstag

Az aláírásomban szereplő konfigon van értelme vesződni a VGA videógyorsítási képességeinek beüzemelésével? Ha jól értem DXVA-t nem támogatja a 6600GT. Jól értem? Egy videógyorsítási ficsőrök hoznak érdemit a konyhára?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#336) PuMbA válasza petakpa1 (#335) üzenetére


PuMbA
titán

"Az aláírásomban szereplő konfigon van értelme vesződni a VGA videógyorsítási képességeinek beüzemelésével?"

Nincs.

"Ha jól értem DXVA-t nem támogatja a 6600GT. Jól értem?"

Igen.

(#337) petakpa1 válasza PuMbA (#336) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi.
Egyéb videógyorsítási ficsőrök jelentenek bármi gyorsulást egyáltalán?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#338) Pékmester


Pékmester
tag

hasznos volt a cikk, de sajnos a MPC ezután sem lesz egy megbízható blu ray rip lejátszó.
m2ts fájlokat beolvassa (sajnos nem mindegyiket indítja el), de a felirattal nem tudok mit kezdeni. ha kiteszi az ember teljes képernyőre, akkor széthúzza őket. hogy lehet beállítani, hogy a feliratok méretaránya állandó legyen?

(#339) WonderCSabo válasza Pékmester (#338) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az m2ts-eket TotalMedia Theatre 3-al nyisd meg. Az MPC-HC meg tökéletes blu-ray rip lejátszó, hiszen azok mkv-ben vannak...

(#340) PuMbA válasza petakpa1 (#337) üzenetére


PuMbA
titán

Nem

(#341) Vassili


Vassili
tag

Kicsit off, de azért megkérdezem. Én eddig mindig feltettem az ffdshowt meg a MPC-HC -t, és ezzel a kombóval néztem mindent. De akkor tulajdonképpen nem is kell az ffdshow, ha mpcvel filmezek, mert abba be vannak építve a codecek meg szűrők amik kellenek a filmek lejátszásához? Amúgy jó és kimerítő cikk!

(#342) Gordiann


Gordiann
őstag

5ös :R

(#343) Findzs válasza petakpa1 (#335) üzenetére


Findzs
addikt

a te kártyád a pure videot támogatja
[link]

ami szintén ilyen video lejátszási szépítő izé akar lenni

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#344) todie


todie
tag

sziasztok!

friss win7re felraktam mpchc x64-es utolso stabil verziojat es olyan problemam van, hogy a masodlagos kepernyon (plazma) a kep also harmadanal(oldaliranyu illetve mas gyors kameramozgasoknal) ugy tunik mintha szakadna/vibralna/villodzna a kep.

korabban (xp-nel) volt ilyen gondom. akkor azt a valaszt kaptam, hogy rakjam fel win7et. megtettem es kb fel evig minden nagyszeruen ment is (mondjuk az x86-os enterprise) de teljesen mas okbol ujraraktam win7et (ez most x64-es ultimate)

szoval wint ujraraktam. legujabb directx, ati catalyst (radeon 4770-em van) es a legujjabb mpchc es megint elojott a villodzas. majdnem elsirtam magam...

kerlek, ha valaki tud segitsen!

elore is koszi: Balázs

(#345) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello

Letöltöttem a tesztvideokat egyedűl a "madaras" (x264_killa_sample) teszt fogta meg a gépet olyan 80% CPU használat.Ha vennék egy jobb vga-t akkor nem fogná meg ennyire a gépet?

(#346) Anal válasza CPT.Pirk (#48) üzenetére


Anal
tag

Helló Pirk!

A segítségedre lenne szükségem.

Beszéltünk mi már anno a softmodos totyikban is: van nekem AU2 ZS Platinum Pro-m és azt ugye anno régen moddoltam fel AU4-re, de nem ez lenne a lényeg most... :O

Az a bajom, hogy egy pár napja a következő hibajelenséget produkálja ez a csodálatos MPC: ÍME

Egyszerűen nem jövök rá mi lehet a baj. :O

Eddig tökéletesen működött minden.

Van egy DDTS-100-asom is azt is belőttem vele anno, minden ment csont nélkül ezidáig.

Valamelyik nap birizgáltam a gépemet, pontosabban kihúztam többek közt az AU2 kábeleit ( mielőtt megkérdezed kioffolt gép mellett :D ).

Más hirtelen nem jut eszembe.

Nagyon megköszönném a segítségedet.

:R

[ Szerkesztve ]

Ha gyüssz löszöl, ha hozol öszöl // 24/72 forever! Szól a Bumeráng!!!!!!!!!!!!!!!

(#347) CPT.Pirk válasza Anal (#346) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hy!

Ez MpcHC, vagy sima Mpc? Ahogy nézem, nem talál kodeket a film hangjához. HD filmes leírásomat nézted a logouton?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#348) Anal válasza CPT.Pirk (#347) üzenetére


Anal
tag

MpcHC, természetesen olvastam, az alapján állítottam be. :D

Csak mondom nem raktam fel semmit, nem szedtem le semmi és itt állok és pislogok mint hal a szatyorban mért csinálja ezt a hibát. :O

Ráadásul a feleségem is nyaggat mert ezt használná ő is :D

:R

Ha gyüssz löszöl, ha hozol öszöl // 24/72 forever! Szól a Bumeráng!!!!!!!!!!!!!!!

(#349) CPT.Pirk válasza Anal (#348) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez minden filmnél előjön, vagy csak annál?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#350) Anal válasza CPT.Pirk (#349) üzenetére


Anal
tag

Sajnos minden egyes filmél. :Y

Ha gyüssz löszöl, ha hozol öszöl // 24/72 forever! Szól a Bumeráng!!!!!!!!!!!!!!!

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] HD filmek, x264, DXVA, HDMI audio (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.