Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [hcl:] Ne dobd ki

Hozzászólások

(#51) janeszgol válasza Krugszvele (#49) üzenetére


janeszgol
félisten

Ebbe a HSZ-be nem tudok belekötni, mert mindent leírtál és elég logikus is. Elfogadom a véleményed. :R

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#52) Vladi válasza hcl (#47) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szerintem ezzel alapvetően nincs gond. Egy termék azért legyen szép. Koszos és szakadt mobillal megjelenni szerintem olyan, mint koszos és szakadt ruhában. Valamit kommunikál rólad.

A gond ott van, mikor:
- nép sorban áll, hogy megvegye a legújabb ájfónt, mert a jóságnak egy szintje akkor. Nem, ez a gazdagságot sugallja, ezért sorban állni... minimum ciki
- nem tudok olyan strapa telefont venni, ami jól néz ki és tartós is. Oké, jól néznek ki, a legutóbbi samsungom ilyen volt, meg a mostani evolveo is. Valamit sugall amivel egyetértek: az ilyen ember praktikus, körültekintő, munkájából adódóan veszélyes helyeken is előfordul. stb. Nade 1-2 év után úgy néznek ki, hogy szégyen. Még a betűk sem látszanak a billentyűzeten, anynira elkopik. Bezzeg faterom strapa samsungja 6 (!) év intenzív használat után is: vállalhatóan nézett ki - megbízhatóan működött. Ilyen mobil mér nincs? Ilyen mobilért én adnék 120 ezret. :K

(#48) Tim82:

:B

Megvanni megvan... :DDD

(#49) Krugszvele

Újítás? Én pc vonalom sem láttam érdemi újítás 10 éve, aminek értelme lett volna. Nekem valahol az ssd-vel véget is ért a pc forradalom. ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#53) Tim82 válasza Vladi (#52) üzenetére


Tim82
nagyúr

És működőképes is? :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#54) hcl válasza Vladi (#52) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A szépséggel a legtöbbnek nincs baja, szerintem. Ezzel a szóval azt szokás kifejezni, hogy nem csak van egy telefonod, de ooolyan telefonod van... Érted, nem az a lényeg, hogy jó telefon legyen, hanem hogy almás logó, vagy látsszon - ha már nem Apple - hogy valami durva drága cucc. Iskolapélda, amikor feltöltőkártyásként használja, pénz nincs rajta, de iPhone :D

"Nem, ez a gazdagságot sugallja, ezért sorban állni... minimum ciki"
Iggen, érted te ezt :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#55) Vladi válasza Tim82 (#53) üzenetére


Vladi
nagyúr

:(

(#54) hcl

:DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#56) hcl válasza Vladi (#55) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És nem adod el? :D Én 61-et akarok tartalék gépnek - akkor nagyjából full Lenovo lesz minden laptopunk.

Mutogatni való hater díszpinty

(#57) Dr. Romano válasza Vladi (#41) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Most csináltam meg egy 14W-os LED izzót. Annyira össze volt ragasztva hogy csak kalapáccsal tudtam szétkapni, búra a művelet közben elrepedt de majd összeragasztom. Ez sem a javíthatóságáról híres.
Természetesen itt is a szokásos; az egyik led volt teljesen szétégve és emiatt kiment az egész sor.
Hűtőpaszta a fémlap és a lámpatest között teljesen minimális és az is kőszáraz.

Ment ez is max másfél évet talán.
Emlékszem amikor új dolog volt a ledizzó meg ledtv stb... Jött a bs, hogy "Húú ezek sokkal tovább bírják, örök élet stb..." Aztán már nem is számolom hanyadik led izzó ez ami rámrohad (az meg pláne komoly hogy az emberek mennyit dobálnak ki csak azért mert egyetlen led kiég benne, vagy épp a puffer kondi folyik szét a nem létező hűtés miatt és már nem is világít).
De TV-nél ugyanez. 10 éves LG fénycsöves TV mai napig világít hibátlanul. 3 éves Samu led, már kettő kiégett benne pedig a fényerő is 60%-ra volt állítva direkt a ledek kímélése miatt (szerencsére itt nem áll meg az élet ha valamelyik off)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#58) hcl válasza Dr. Romano (#57) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azám, nekem ilyen LED izzó hiba az volt, hogy az előtétellenállás égett el. Kapott nem SMD-t, és jól megy.
Az a baj, hogy nagyon bénán volt kommunikálva az egész energiatakarékos világítás dolog, kezdve ott, hogy a fényforrások fényereje teljesen légből kapottan volt megfeleltetve egy "hagyományosnak", meg hogy a lakosságnak nulla információja volt az egészről pl. hogy miért nem érdemes wattban megadni az izzók teljesítményét.
Én sok energiatakarékos fénycsöves cuccot is megjavítottam már, saját részre szinte csak ilyen van. Régenmindenjobbvolt, mera60asizzónállehetettlátni (ma meg 60W-ból 2x akkora fényerőt alkotok :D ), de ha az az izzó kiégett, akkor az kiégett. Ma meg a nagyon rossz új cuccokat meg lehet javítani (legrosszabb esetben jó elektronika + jó cső párosokat keresve).
Ha meg van agyad, akkor a villanyszámla is kevesebb.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#59) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Hjajj, emberek! A nagy újrahasznosítási hullámba beszállnék:

Egy otthoni projekthez keresek kidobásra ítélt régi kazettás magnót, rádiót. Hordozható elemes változat felelne meg az igényeimnek legjobban. Az sem baj, ha a magnó része nem működik, csak a rádió szól, sőt! Kifejezetten előny.

Ha valaki megszán egy szebb darabbal, akkor még szép színes-szagos posztot is csinálok belőle ami majd jó kis újrahasznosítási hullámot indíthat el.

:)

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#60) Vladi válasza hcl (#56) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem, mert:
- működésképtelen
- köll nekem

Talán tavasszal valamit csinálok vele. :F

(#57) Dr. Romano:

Az utóbbi 2-3 évben mélyebben beleástam magam a műszaki tudományokba. Gépészet, villamosság stb.
Én úgy látom, hogy az elektromos gépek gyakorlatilag emberi léptékkel elnyűhetetlenek. Lennének, ha az lenne a fejlesztés célja. MOst komolyan: egy számítógépben mi és hogy romlik el? :F :W

A led pölö tényleg olyan technológia, hogy simán az unokádra hagyhatnád. Igaz annak a gyártási költsége magasabb. Tehát nem 17 forint, hanem 19. :C

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#61) Hieronymus válasza hcl (#42) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Nem tudom, mi dominált. Nyugatabbra ez az egyik hibája a társadalomnak, amin jó lenne változtatni."

Németországban a rendszer jól van kialakítva, mégsem működik rendesen a dolog. Az emberek átnevelése eddig minden esetben diktatúrába fordult. Mellőzni kellene ezt a vonalat.

Az üveget, fehér, zöld és barna színek szerint elkülönítve gyűjtjük.
A papír és a háztartási növényi hulladék is saját gyűjtővel rendelkezik. Az utóbbiból termőföld lesz.
Az újrafeldolgozható műanyag hulladékoknak és fémeknek is saját gyűjtője van.
A maradék szemét elszállításáért kell csak fizetni.
A gyűjtők lakótömbönként és néhány utcánként találhatóak meg.

Néhány kerület vagy település(rész) gyakoriságban van hulladékudvar.
Ide ingyen lehet elhelyezni a nem veszélyes hulladékokat.
Külön gyűjtőhelye van a még tökéletes állapotban lévő dolgoknak.
Az elektromos hulladékot TV és monitor egyben a maradék külön gyűjtőhelyre elhelyezve.
A vegyes anyagú hulladékot méret szerint két gyűjtőbe kell elhelyezni. A fa és kerti hulladék szinték elkülönítve van gyűjtve. Van ahol a műanyag is méret szerint szelektálva gyűlik. Az építkezési maradékok is külön vannak gyűjtve. A fémeket egybe és nem alapanyagonként gyűjtik, ma még.

A veszélyes hulladékot, havonta kettő alkalommal, ingyen lehet átadni a mobil begyűjtőknek.

Ami nem működik.
Az ingyen elvihető. Egyrészt nem akarok futóbolondot beengedni a lakásomba, másrészt azt sem aki csak szét akar nézni. Néhányszor elmentem a tuti jó ingyenes dologért az elején. A legjobb esetben is csak részben működött az elvihető eszköz.
A szelektív gyűjtés.

A hulladékudvarba raktam már be néhány dolgot. A legkelendőbb egy LG 19" LCD monitor volt, eredeti csomagolásban. Azonnal vitték tovább, az akcentus alapján valószínűleg Ukrajnába.
.
"Ugyanakkor, a szemét megy keletre - és ezzel azért valahol megvalósul az újrahasználás."

Nem! Határozottan nem jó megoldás.
A tovább szállítás csak eltolja a hulladék problémáját, de nem oldja meg. Ráadásul könnyen kerül hagyományos szeméttelepre, ahol évszázadokig szennyezik a környezetet. Vagy addig, amíg drága pénzen fel nem számolják a telep maradványát.

A korrekt megoldás a szakszerű szétszerelés és alapanyag gyűjtés. Amivel ma még nem tudunk mit kezdeni azt raktározni kell biztonságos körülmények között. Bajorországban működik ilyen üzem, némi állami támogatással üzemelnek. De egy fecske nem csinál nyarat.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#62) Tim82 válasza Vladi (#60) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mi történt vele? Hátha megint meg tudom oldani. (Ha jól emlékszem, hogy tavaly nem volt gond vele, legalábbis egy darabig, miután beletettem az új alaplapot.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#63) hcl válasza TheLázs (#59) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

LOL, ha délelőtt írsz, hozok egyet, és oda tudom adni :D
Ha gondolod, 31-e/1-én meg tudom nézni, akkor járok anyám felé.

@Vladi, na nem baj, egy 61-es amúgy is jobban megfelelne :D Csak rohadt drágák.

Mutogatni való hater díszpinty

(#64) TheLázs válasza hcl (#63) üzenetére


TheLázs
csendes tag

:DD

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#65) Stanlee válasza Hieronymus (#61) üzenetére


Stanlee
őstag

Németországban a rendszer jól van kialakítva, mégsem működik rendesen a dolog. Az emberek átnevelése eddig minden esetben diktatúrába fordult. Mellőzni kellene ezt a vonalat.

Az emberek iszonyat lustak. Ha nem buntetik / szankcionaljak a lustasagot, akkor nem valtoznak meg. Amit iriok az Munchen-re vonatkozik. Munkatarsaim fiatalok (30 alatt), allitolag mindegyik nagyon kornyezettudatos. Evek ota pampogtak, hogy nincs szelektiv hulladekgyujtes az irodaban. Bevezettuk, mindenhova kerult kulon kuka a papirnak, konyhaba Gelber Sack a csomagoloanyagoknak, kulon uveghulladekgyujtes, stb. Egy honap utan mintha semmi sem tortent volna, mindenki ossze vissza dobalja a szemetet. Ertem en, hogy Munchenben nincs minden haztartasban szelektiv hulladekgyujtes, csak a papirt es a konyhai hulladekot kell kulon gyujteni, a tobbi megy egybe, de ha megvan ra a lehetoseg, hogy kornyezettudatosan eljunk, akkor hasznaljuk mar a rendelkezesunkre allo infrastrukturat.

Baratnom munkahelyen sotetzold munkatarsak tomkelege, nem hasznaljak a szelektiv gyujtoket. Ha ezek a beallitottsagu emberek sem kepesek szetvalogatni a szemetuket es elvinni az arra kijelolt helyekre, akkor hogyan varjuk el a tarsadalom nagyobbik reszetol?

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#66) UnA


UnA
Korrektor

El is szégyelltem magam, hogy már több hónapja halasztgatom a régi cuccok meghirdetését, amik itt rejtőznek az asztal alatt... :)

(#67) Vladi válasza Hieronymus (#61) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor bezony mi itt szabolcsba jobban állunk, mint a németek. :P

Növényi hulladékra a kertvárosi részekben van ingyenes gyűjtő, áprilistól novemberig hetente ingyen viszik. Cserébe minden avar égetés tilos! Ezekből komposzt lesz a város melletti komposzt üzemben, virágföldet készítenek. Ez uniós pénzből épült fel, de működik.

Üvegért sajnos nem sok pénzt adnak.
De van a kertvárosi részekben 240 literes sárga kuka, a szelektívnek. Ezt használjuk örömmel, mert ingyen viszik, sok helyen a 120-as előfizetést pont ezért cserélték 80-asokra, sőt van ahol 40-esre. :Y

Nemond már, hoyg az ingyen elvihető cuccra nincs ember? :U Minálunk már ilyen szakma van, hogy lomolás németből. :DDD Szabolcsba a kisebb falvakban alakultak ki nagy lomos boltok. Nagyok, tényleg nagyok. Picsányi falvakban pl ilyen 2-300 négyzetméteren árulnak temérdek cuccot. Ha friss áru érkezik pl: kedden, akkor szerdán mozdulni se tudsz. Annyi a nép. :DD A hibás se akadály, nagyobb gépeket, bútorokat simán megcsináljuk magunknak.

Fémhulladék? Ne bosszancs! Olyat te itt nem látsz, seholse, egy rozsdás szöget se. Mind a méhtelepen végzik, onnan megy kohóba. Nagyon jó üzlet. Annyi a baj, hogy kínai annyira lenyomta az acél árát, hogy felére esett a fémhulladék felvásárlási ára. De nagyon érdekes, mert itt nálunk a méhtelepen nem csak leadhatod, de meg is veheted a fémet. Ráadásul olcsón. Látsz is "guberálókat" nagyon gyakran. Sokat. Én is szoktam néha menni. :D -ezek nem igazi guberálók, sokszor "szakik" szerszámkészítők meg ilyenek.

A fém begyűjtésére is alakult ki szakma Magyarországon... khm... :U

A maradék szemét égetése sem "probléma" ezt megoldják házilag. Jó oké, ez tényleg nagy probléma. Vannak területek, ahová a kukás autó se megy be, mert minek? :W
Nah ezért reális környezetterhelési díjat kellene fizettetni, amiből mondjuk x mennyiségű fát ültetnek.

(#65) Stanlee

Van olyan ismerősöm, aki épített házilag - tudod: méhtelep - hidraulikus brikettálót. A papírt meg jól összegyűjtik, összepréselik, hogy jó tüzelő az. :DDD

Hidd el, ha ők is csórók lennének, mint a magyarok már vagy 1000 éve és az evolúció kifejlesztette volna náluk is ezt a fajta "kreativitást" amit fent is írtam, ők se dobálnák ész nélkül. :N

A sötétzöldnek meg úgy be tudnék szólni.... az otthonomban is keményen szóvá teszek minden pocsékolást. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#68) hcl válasza Stanlee (#65) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez rém fura. Pont az iskolázottabbak szoktak jobban odafigyelni.
Melóhelyen működik a külön gyűjtés, és az előzőeken is ment. (Az első gyár volt, ott kötelező is volt cégszinten, szóval...)

S ja. Ha nincs rákényszerítve az ember, nem foglalkozik semmivel.

@Vladi : Otthon én is szelektíven gyűjtöm. Már az áldás, hogy nem kell olyan gyakran levinni :D

"De nagyon érdekes, mert itt nálunk a méhtelepen nem csak leadhatod, de meg is veheted a fémet."
Azám, én is tapasztaltam nem egy hulladéklerakóban itthon (pl. mikor vittem leadni a rossz alaplapjaimat, stb.)

"Nemond már, hoyg az ingyen elvihető cuccra nincs ember? "
Na azt tuti viszik :D

Amúgy nem vagyok biztos benne, hogy csóróság kérdése az ésszel használása a dolgoknak. Kultúra kérdése inkább.

A kollegának amúgy az nem esett le, hogy a legjobb újrahasznosítás az, ha nincs kidobva - a szakszerű szétszerelés, stb., soha nem olyan hatékony, mint ha nem kerül a szemétbe, és nem kell újat gyártani.

Mutogatni való hater díszpinty

(#69) Hieronymus válasza Vladi (#67) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Nemond már, hoyg az ingyen elvihető cuccra nincs ember? "

Van, mert gyűjtenek a magyarok. :DDD

Van egy réteg. Az ingyen elvihető, nyilvános és nem nyilvános hulladék gyűjtőket ellenőrzik illetve a hulladékudvarokban gyűjtenek vagy kérik el a még eladhatónak látszó dolgokat. A bolhapiacokon árulják a dolgaikat, ahol a keletről érkező gyűjtők vásárolják fel a kínálatot.

A kéregetésnek van egy elfogadottabb fajtája. Szórólappal beszórják a negyedet. A megadott napon begyűjtik, amit kiraknak az emberek. Felénk nyomul időnként egy magyar csapat. Szoktak kapni kisebb-nagyobb dolgokat, tőlünk is.

A németek és azok akik már hosszabb idő óta itt élnek (már) nem gyűjtögetnek.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#70) Stanlee válasza Vladi (#67) üzenetére


Stanlee
őstag

Szerintem ez nem azon mulik, hogy csoro az ember vagy sem, hanem hogy van-e ra igenye, vagy sem. Az iskolazatlan takaritoneni is ugyanugy egybe tolja a szemetet, mint a egyetemi vegzettsegu "kornyezettudatos" kollega.

Ahol en lakom, ott mar kulon van papirra, konyhai hulladekra, csomagoloanyagra es minden egyebre kuka/zsak. Csak az uveget kell elvinni gyujtoszigetre. Baratnom szuleinel is hasonlo rendszer van. Ott is mindenki masszivan szelektal.

Nalunk kethetente viszik el a 240 literes Restmüll-t, 23,4€-ert, ez evente 538 euro, ha jol szelektalsz, akkor a feleakkora is boven eleg, ez a 260 euro mar akkora penz, amiert megeri lehajolni es egy picit szelektalni. A muncheni azert nem szelektal, mert o csak feleannyit fizet a 240 literes edenyert, sot, ami nekem a Biomüll eseteben evente meg 130 euroba kerul, azt tole ingyen elviszik.

Ha az onkormanyzat nem tereli a nepet a szelektiv gyujtes fele dragabb dijakkal, akkor a nep nem fog jofejsegbol szelektalni - max az olyan loserek, mint en.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#71) Vladi válasza Stanlee (#70) üzenetére


Vladi
nagyúr

"ez nem azon mulik, hogy csoro az ember vagy sem,"

"60 euro mar akkora penz, amiert megeri lehajolni es egy picit szelektalni."

khmm

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#72) hcl válasza Vladi (#71) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Értelmes ember adó nélkül is megteszi, mert úgy különben nulla erőfeszítés. (Én kitettem egy papírdobozt, az a szelektív szemetes, amit néha leviszek.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#73) bkercso válasza Vladi (#11) üzenetére


bkercso
nagyúr

Személyi számítógép nélkül talán nem is tudnánk a globális felmelegedés okáról és lehetséges megoldásáról.

Ilyen a fejlődés. Általában nem volt tankönyvszerű, hanem ad hoc. Egy-fél évszázada akkora volt a légszennyezés, hogy a múzeumban kiállított madarak a mai napig feketék a koromtól. Korábban meg a neandervölgyit és a többi embertípust írtottuk ki vélhetően.

Szerintem a vallások és a kultúra tudja mederben tartani a fejlődésünket, hogy ne ösztönszerűen történjen (érdeklődés alapján csupán), hanem célvezérelten. A szegényeken segíteni pl. nem tűnik biznisznek, bár hosszabb távon mindenkinek jó lenne, ha kevesebb, de műveltebb és egészségesebb ember élne, és nem a kilátásralanságra születnének családonként hatosával.
Nem kell Afrikáig menni, itthon is van mit tenni.

Messzire vezet a téma, hogyan lehet olyan társadalmat kialakítani, aminek van megfelelő kapacitása a mély problémák megoldására, de szerintem addig, amíg az emberek szegények és küzdenek a saját megélhetésükért, nem fognak erre szavazatot/adópánz/energiát fordítani.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#74) UnA


UnA
Korrektor

Kéretlen hirdetés :)

A téma engem is megérintett, és gyorsan meghirdettem a Hardveraprón néhány régi, nem használt cuccot – már meg is tudjátok nézni, és mind ingyenesen elvihető.

(#75) UnA válasza UnA (#74) üzenetére


UnA
Korrektor

elvitték :)

(#76) hcl válasza UnA (#75) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Helyes :D

Mutogatni való hater díszpinty

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [hcl:] Ne dobd ki
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.