Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aXXon


aXXon
senior tag

Szopi. Sorry... :C ;] :DDD

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#2) Grigorisz


Grigorisz
aktív tag

Nyugodt magyarsággal....: nem adok, nem kell az újság. Ha visszabeszél (magyarul vagy épp angolul akkor visszakérdezni: nem hallottad amit mondtam??? Ennyi. Legtöbbször továbbállnak.

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#3) Imibácsi


Imibácsi
aktív tag

Érdekes iromány. Szerintem félsz attól, hogy ha elküldenéd a francba, akkor mi történne veled. Egyébként ridegen és bunkón kell elhajtani a kéregetőket. Ha egy szikránnyi érdeklődést is tanusítasz, akkor tuti hogy 10 percig legalább nem vakarod le magadról. Általában úgy kezdik, hogy "Szia, ráérsz egy percre?" Erre nekem annyi a válaszom, hogy oda se nézek és "Nem". 2 másodpercel később már nem is fog rád emlékezni.

A csövesekkel még bunkóbbnak kell lenni, és rosszabb esetben hagyd ott a fenébe. Átülsz 50 méterrel odébb egy másik padra.

A lényeg, hogy ne érdeklődj, ne nézz rá, ne szólj vissza 1 szónál többet ;)

Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát, Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn, Egy nép és egy lélek, egy ország, egy érdek, Egy becsület, egy szerelem, egy mikrofon ez mindenem.

(#4) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Ez a kis írás pont jó lesz a saját blogba, úgyhogy áttettem.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#5) tildy válasza Racecam (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

köszi :R :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6) lajafix


lajafix
addikt

Lassan meg kellene tanulnod NEMet mondani Tildy!

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#7) Furky


Furky
őstag

Nekem mindig lelkiismeretfurdallásom van nemet mondani :F
Ég a pofám azt mondani, hogy nem nincs... Ezért általáben mindig megállok, és elnézést kérek, de nem tudok adni. Rákényszerítenek a hazugságra, és arra is, hogy visszafelé ne is arrafelé menjek, hanem kikerüljem őket, mert érzem, hogy esetleg megvetően néznének rám amiatt, mert nem adtam nekik. :U
Aah... nem vagyok egyszerű eset...

(#8) Renwick


Renwick
őstag

Ez az őszinteség dolog fordítva is áll ám.
Ha hozzám azzal jön oda egy láthatóan szédelgő, alkoholbűzös alak, hogy piára kell a pénz, tuti adok neki. Ha kamuzik, biztosan elhajtom.
Azt hiszem erre mondják, hogy az őszinteség kifizetődő... :D

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#9) jasszer


jasszer
senior tag

Nekem egyszer a nemleges válaszra visszakérdezett az illető h "akkor a hajléktalan dögöljön meg?!", erre kicsúszott a számon h "az ilyen igen...".

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#10) Imibácsi válasza jasszer (#9) üzenetére


Imibácsi
aktív tag

Nem is az, hogy dögöljön meg, csak rohadtul idegesít már a koldulásuk. És nem csak a hajléktalanok koldulnak, hanem krisnások, cigányok, stb is. Mifelénk vidéken amúgy max cigit koldulnak, de az is ritka. Elkukáznak maguknak, a járókelőket meg békén hagyják. Így csak akkor kell anyáznom őket, ha pesten vagyok. Ildi ha félsz, akkor esetleg szerezz be egy gázsprét. Mondjuk nem sokat használ a fajtájuknak ha lefújod, de biztos ami biztos. :U

Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát, Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn, Egy nép és egy lélek, egy ország, egy érdek, Egy becsület, egy szerelem, egy mikrofon ez mindenem.

(#11) tildy válasza lajafix (#6) üzenetére


tildy
nagyúr

Szoktam, de ha más nyelven is teszem, az miért gond?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) Thunderzolee

Diplomás kéregető? Elsőre az jutott eszembe, h szegény, vajon mi történhetett Vele, h így lecsúszott, de tovább olvasva kiderült, h elég faragatlan fajta, már egyáltalán nem sajnáltam.
Ne érezd Magad rosszul Tildy.
Nyugodtan mondj nemet, nem koldulni kell, hanem dolgozni.
Arról nem is beszélve, h egy nap sokszorosát koldulhatja össze annak amit mi keresünk munka közben. :(((

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Kétszer is elolvastam amit írtál. Nem tartom hazug dolognak amit csináltál, egyszerűen egy általad jónak vélt módon próbáltad elkerülni a konflikust.

A csövi reakciója (ha már rá is jött, hogy kamuztál) lehetett volna finomabb, kúltúrált módon is lehetett volna pontot tenni a kellemetlen helyzet végére.

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#14) Superman


Superman
nagyúr

Többször is elolvastam az írást és a kommentárokat is, de még mindig ugyanígy érzek. Biztosan én vagyok a hibás, de egyetlen ember mondta azt hogy lelkiismeretfurdalása van amiatt, hogy nem ad. Én viszont mindenki helyett szégyenkezem, hogy itt ennyi lelketlen és rideg ember van. Dögöljön éhen a hajléktalan? Óriási hozzállás. Ettől még a szociális demagógia is jobb. De hát ilyenek vagyunk magyarok, mindig a homokba dugjuk a fejünket.

Itt a Prohardveren az utóbbi időben megszaporodtak a 20 éves korukra "milliárdossá" lett emberek, az ügyeskedők és az a fajta ember, akitől mindig is irtóztam: aki azt vallja - ha egyáltalán érti mit jelent a világnézet kifejezés - hogy "nem kell ilyen helyzetbe kerülni" és "én sosem fogok ilyen helyzetbe kerülni", stb. Megsúgom, bárki kerülhet nehéz helyzetbe. Persze, aki gátlástalan és mindenkin átgázol, az...nyilván olyan ember is, aki nemcsak a hajléktalant, de a saját anyját is elevenen főzné meg, ha ellentmond neki, vagy ha pénzt sejtene egy koporsóban, hát kiásná a hullát is (a lá Mark Twain, aki nem érti az analógiát, az ne foglalkozzon vele).

Hihetetlenül sztereotip az a nézet is, hogy mindegyik hajléktalan saját magának köszönheti, hogy lecsúszott és mindegyik iszik, piás. Persze, ha egy cégvezető alkoholista és üti-rúgja az embereit, az már nem baj, sőt, kifejezetten előny a munkamorál szempontjából, már ha a félelemkeltést annak nevezhetjük.

A múltkor egy ember rosszul lett az utcán, a ruhája foltos volt, de egyébként rendezett benyomást keltett, olyan volt, mint aki elesett már egyszer. Megint jöttek az emberek körülötte azzal, hogy hajléktalan és részeg. Egyik sem volt. Megpróbáltam talpra állítani, senki sem segített. Végül az egyik kisbolt tulaja megsajnált és segített, bevittük hátra a boltba, hívtuk a mentőt. Később megtudtam, hogy szívrohama volt. Túlélte és ez a lényeg, de azzal a mentalitással, amit itt tapasztalaok, tényleg "meg is dögölhetett volna".

És végül mi van a hátrányos helyzetű gyerekekkel? Lehet, hogy egy ötvenéves piás hajléktalan számára már nincs segítség és visszaút, de a hátrányos helyzetű gyerekek közül is sokan lesznek hajléktalanok és bűnözők. Velük ki foglalkozik? Dögöljenek meg? Csak mi éljünk, akik még nem lettünk hajléktalanok?

S ha valaki közülünk ilyen sorsa jutna, akkor gondolom ő is dögöljön meg (ezt a logikát követve). Persze legfőképpen áén dögöljek meg, hogy ezt le mertem írni ennyi "tisztességes, jól kereső, rendezett, fejét homokba dugó fiú és lány között. "

Ígérem nem kekeckedem többé, elmegyek szociális munkásnak és kikapcsolom a gépemet is. :(

(#15) lajafix válasza tildy (#11) üzenetére


lajafix
addikt

azért angoloztál, mert nem mertél/akartál szimplán nemet mondani. Pótcselekedtél. Én simán megmondom, hogy hagyjál öreg, fordulj az államhoz, ott a pénzem.

Rock'n Roll

(#16) tildy válasza lajafix (#15) üzenetére


tildy
nagyúr

Vállaltam már elégszer , magyarul is, mondtam már nemet. (igaz akkor még jobban ég a pofám , hogy hazudnom kell, hogy nincs nálam csak kártya , meg hasonlók).
Igaz konfrontálódni utálok, ezért lett szokásom, angolul visszaválaszolni a koldulóknak.

Az a durva, hogy még az osztrákoknál is próbáltak kuncsorogni tőlem helyi szipus fiatalok ....

Talpraállítani én is próbáltam már elesett hajléktalant, egyszerűen megszakadt aszívem, hogy senki nem áll meg, de a pofátlanul kuncsorgókat nagyon elküldeném melegebb éghajlatra.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17) Dashes válasza tildy (#11) üzenetére


Dashes
őstag

Mert lenézted, abban bíztál, hogy nem beszél angolul, majd elmegy, de nem így történt. Persze az ő hozzáállása sem volt tökéletes..
"Köszönöm, nem"-t elsőre megértik, ha mégsem, akkor otthagyod.

(#18) PazsitZ válasza Superman (#14) üzenetére


PazsitZ
addikt

Tehát a te szemedben mindenki bunkó, önző, köcsög, aki nem ad legalább 100ft-ot minden egyes hajléktalannak vagy bárkinek, aki kér.
Emellett nem mondom, hogy mindegyik maga tehet róla, nem mondom, hogy jó az emberek hozzáállása. De azért mikor egy átlagos reggel 3-5 hajléktalan próbál lehúzni, akkor miért csodálkozol, hogy rideg az ember. :U

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#19) tildy válasza Dashes (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

Khm, én, aki szintén voltam már úgy, hogy nem tudtam másnap hol fogok aludni , nem volt hova mennem , nem hinném, hogy lenézném amiatt, mert hajléktalan . Nem nézem le. De a viselkedését nem tolerálom .

Lecsúszhat az ember, node azért élősködőket , akik ki sem akarnak törni ebből a szituból/netalátán nagyon is kinn vannak belőle, csak így próbálnak mellékest szerezni , ne kelljen már eltartani.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20) Tapsi


Tapsi
addikt

Én mindig elküldöm őket a büdös francba:) Néha teszek csak kivételt, amikor piára kérnek cash-t. Akkor adok egy 20-ast :D

(#21) lajafix válasza tildy (#16) üzenetére


lajafix
addikt

ezek szerint nem elégszer!
Annyit kell mondani, hogy nem, nincs rá keret! Ennyi.

Rock'n Roll

(#22) BITBOYS válasza tildy (#19) üzenetére


BITBOYS
addikt

Tőlem egyszer két 15 éves leányzó kért cigarettát, gondolom azért mert látták, hogy ott füstöl a kezemben. Mondtam nekik nem dohányzom, erre hatalmasat néztek és le is léptek. hihi :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#23) dabadab válasza tildy (#16) üzenetére


dabadab
titán

Nem kell hazudni, egyszeruen szigoruan nezve el kell zavarni azokat, akiket pofatlannak gondolsz. En is ezt teszem a szemmel lathatoan egeszseges, fiatal lejmolokkal meg a roman koldulomaffiaval es hasonlokkal. Akit meg megszanok, annak meg vagy adok, vagy megmondom, hogy nincs nalam apro. Ennyi.
Ha pedig ilyen sulytalan esetekben sem vallalod a konfliktust (amugy meg dehogynem, itt is ki tudod osztani a nepeket :-) - nem lehet, hogy inkabb magadban nem jutottal igazi elhatarozasra az adni/nem adni dilemmaval kapcsolatban?), akkor mi lesz, ha komoly helyzetben kell kiallnod magadert vagy a szamodra fontos emberekert?... (Nem akarok itt szemelyisegepito treninget tartani, de neha kikivankozik :) )

DRM is theft

(#24) #54715584 válasza Superman (#14) üzenetére


#54715584
törölt tag

en egyszer munkaba menet lettem rosszul tavaly nyaron, a hosegben...
az oktogonnal fekudtem egy padon, es senki nem jott oda hozzam, pedig mondhatni, eletveszelyben voltam... :(
nekem is szivbetegsegem van...

a nyugatiban szokott odajonni mindig ugyanaz a foszer, mindig penzt meg cigit ker...
sosem adok neki, mindig reszeg...
egyszer beszolt, elkuldott melegebb eghajlatra...en meg visszapofaztam neki :D jottek is a rendorok a hangoskodasra es szepen kitereltek a varakozohelyrol - a westend ele... :D

[ Szerkesztve ]

(#25) Imibácsi válasza Superman (#14) üzenetére


Imibácsi
aktív tag

Aranyos vélemény. 20 évesen gazdagnak lenni... Ha ismersz ilyeneket majd bemutathatnál nekik, mert valahogy az én pénztárcám nem akar dagadni :) Szociálpedagógiát hallgatok, és hidd el, hogy a hajléktalanokat nem lehet visszaintegrálni a társadalomba. Egyszerűen túl régóta azok, piásak, nem adnak nekik érdemi munkát, stb. Ha mégis összekeres annyit, hogy életet tudjon kezdeni, akkor azt egyből elissza. Azokon a hajléktalanokon lehet segíteni, akik még frissen azok, azokban még van motiváció. Akik már évek óta az utcán vannak, azoknak már mindegy, mi úgy mondjuk hogy "leparkoltak a hajléktalanszállón". Attól hogy te adsz neki egy százast neki még nem lesz jobb. De szórd a pénzed csövesekre ha annyi van belőle, hajrá!

Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát, Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn, Egy nép és egy lélek, egy ország, egy érdek, Egy becsület, egy szerelem, egy mikrofon ez mindenem.

(#26) #54715584 válasza Imibácsi (#25) üzenetére


#54715584
törölt tag

gondolom, az a jobbik eset, ha a hajlektalanszallon vannak...
de sokan onnan is elmennek, mert ott is meglopjak egymast...
az utcan - aluljaroban meg durvabb a helyzet...

a bajcsyn lattam par eve, hogy 1 no es 2 ferfi egy uveg boron ugy osszeveszett, hogy osszevertek egymast...mindezt 2 zold lampanyi ido alatt...

jut eszembe, a blahan van egy oregasszony...mindig meghajolva kereget a villamosmegalloban...
a ciki csak az, hogy egy kb 20-30 eves kisebbsegi, aki az erkelyunk alatt szokott atoltozni a kocsik kozott...elotte - utana ugy szalad, mint a szel... :)

(#27) tildy válasza dabadab (#23) üzenetére


tildy
nagyúr

Határozottan nem akartam neki adni, és éreztem azt is, hogy oda fog jönni. Direkt olyan pozíciót vettem fel, hogy lássa nem, nem akarok vele még csak beszélgetni sem, zavar a jelenléte, zavar hogy odajön. De csak odajött.

akkor mi lesz, ha komoly helyzetben kell kiallnod magadert vagy a szamodra fontos emberekert?

Bizonyos dolgokban -magammal kapcsolatban - tényleg nehezen hozok döntést illetve döntéseket, vacillálok , de másért kiállni , az kicsit más.
És igen, untam már, hogy el kell hajtani az embereket melegebb éghajlatra, az idegennyelvűség jó ötletnek tűnt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#28) brownus válasza tildy (#27) üzenetére


brownus
veterán

ha rajtam múlna az összes ilyen tolakodó hajléktalant és kéregetőt kizavarnám a városközpontból, de hát demszky, aki sátrakat osztogat a hajléktalanoknak... lol, egy ilyentől mit várjunk??

mielőtt superman nekem támadna, én egy segítőkész ember vagyok, de akin látom, hogy tudna dolgozni de nem akar az takarodjon innen. pénzt nem adok senkinek, egy-egy idős néninek szoktam amikor munkából hazamenet veszek a mamaszitámnak egy kis csokor kerti virágot. a vicc az, hogy volt olyan, hogy felajánlottam, hogy veszek nekik ételt, italt de az nem volt jó:)

meg amit írtál, hogy nem segítenek egy részeges fetrengőnek az emberek, hát azért ez érthető. megfogod, aztán hazaviszel valami fincsi kis fertőzést. (vagy paranoid lennék?:d)

ami durva, hogy sokszor látom, a kismamáknak sem segítenek a babakocsi fel/le vitelében. vagy idős néniknek a csomagoknál, stb...

[ Szerkesztve ]

(#29) Grigorisz


Grigorisz
aktív tag

mikdenkinek aki önkéntes csövivédő!!! lepróbált dolog. (kb 5-6 csövivel) odamentünk hozzá:
- kapsz 5k HUF-ot/nap rendbe kell tenni egy udvart
-Elmentek otthonról???? dupláját összekoldulom.
(hozzátéve erre a munkára egy háromgyerekes apuka vállalkozott ugyanezért a pénzért. Akkor hogy is van ez???)

Ezekután mit vártok tőlük? Amíg el vannak tartva a farkuk vakarásáért addig egy se fog dolgozni.

Az, hogy az utcán fekvő emerekhez nem megy oda senki ez is nekik köszönhető mert 95%-ban tényleg alkoholista csövik fetrengenek. Ha előttem egy átlagosan öltözött emberke felborul akkor odalépek felsegítem megkérdezem mi a baj. De egy alkoholista nyakig hugyban fetrengő csövihez nem fogok még ha rosszul is van tényleg mert nem fogom felismerni mikor van tényleg baja.
És én még azok közé tartozom akik nem undorodnak tőlük tehát ha tehetem adok neki pénzt vagy beszélek vele 3 szót. Persze csak annak aki kultúráltan adja elő magát. De pl sose adok (szegény szerencsétlen nem kapok munkát) huszon-harminc éves emberféléknek. Munkát lehet találni csak büdös dolgozni.

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#30) brownus válasza Grigorisz (#29) üzenetére


brownus
veterán

igen, sajnos az ilyenekből van több.... ma már a hajléktalanokban se bízhat az ember, már ők sem igaziak....

nekem feltűnt az is, hogy egyre több a fiatal/abb kéregető, főleg a lámpáknál. megpróbál bánatos képet vágni, néz szomorú boci szemekkel, van akit meghat... és többnyire azokat a felszínes és álszent embereket akiknek ez megnyugtatja a lelkét. "ma le van tudva a napi jó cselekedet" végül is ez a legkönnyebb megoldás számukra, olcsó megoldás, napi 50-10 forint és megvettem bűnbocsánatot. lol.

(#31) localhost válasza Grigorisz (#29) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én a kunyerálóktól azt szoktam mondani: Na és mit mondtam tegnapelőtt? Már akkor is azt mondtam, hogy nem adok! És javaslom jegyezd meg jól az arcomat és holnapután se gyere ide hozzám, mert akkor sem fogok.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#32) joey7


joey7
őstag

Én általában azt mondon neki,h menj dolgozni b+! :((( erre általában teljes mértékben felháborodnak,s morognak mint a bolhás kuyta. :)

(#33) brownus


brownus
veterán

még annyit a büdös hajléktalanokról, ők az országimázs részei.... :O vs :D

(#34) bullseye


bullseye
addikt

előre is elnézést kérek az alábbiakért, és tisztes embereknek érdemes átugrani az egész agymenést, de az utsó bekezdést mindenképpen...

Eccer régen, még szokásom volt adni midnenkinek (na nem is voltak ennyien). Aztán jöttek az elégedetlenek. Volt, aki az otthonom melletti aluljáróban annyiszor jött oda, ahányszor arrajártam. Volt aki megátkozott, mert "csak 1-2 forintot" kérésre huszast adtam, és nem amennyit elvárt. Volt aki hasonló helyzetben kilopta volna a pénztárcámból a neki jobban tetsző összeget (igen, ilyen hülye voltam, hogy tárcából adtam, nem előre kikészített aprót). Divatba jöttek a gyerekkel koldulók (gyámügy sehol...), meg az isten nevével zsarolók. Én meg leszoktam az adakozásról, főleg miután elkezdtem adót fizetni.

"Kösz, de nem" esetek 99%-ában bejön. Sokan nem is tudják erre mit mondjanak, nem értik, hogy mit értek ezalatt, pedig eccerű. A koldus lelkiismeret tisztító szolgáltatást végez... Sokat melózok, egész jól keresek, ő meg így él... ha emiatt elszégyellem magam, vagy van valami egyéb a rovásomon, helyrehozhatom a karmám egy százassal. Ha éppen nekem sincs jó napom, akkor nincs szükségem az "árujára"

Na most jön viszont, amitől Superman szegény kiugrik az ablakon. Magyarországon nem nagyon van ipar. Mezőgazdaság inkább csak viszi a pénzt mostság. A belső bevételeken túl csak a konferencia és egyéb turizmus az, amiből befolyik valami. Na most a város stratégiai pontjain messzire bűzlő, csontrészeg hajléktalanok szerintem nem erősítik a vadromantikus országimázst. Nem mennek be szállóba, mert nincs is elég, de ami van, abban sem mennek sokan mert: ott lopnak tőlük, vagy elvárják, hogy ők ne lopjanak, nincs csereruha és nincs kedvük megvárni a tisztítást, vagy csak annyira qrvára szabad lelkek, hogy nem tűrik az ilyet. Összefogni és bezárni őket á lá szocializmusbéli kmk... tényleg embertelen, de mondjuk egy erdős területre önfenntartó gazdaságba telepítésük ellen is tiltakoztak már megfelelő körök, mert joguk van szegénykéknek ott élni, ahol szeretnek. Még a teljesen zavartakat sem lehet kiemelni közülük (mert nehéz megállapítani ki naturál, és ki piával edz rá), meg mert annyira nem európer (meg nincs is elég intézmény mostság). Engem személyesen is zavar, ha melóba menet vagy hazafelé a buszon és az aluljárókban is majd elhányom magam, mert nyáron jó vastagon megül az egész - és ha odajönnek hozzám, "barátságosan" kezet fogni, megölelni, találgathatom mit adtak át a szereteten kívül. Szép, hogy az elesetteket megvédik az ilyen vérnősző barmoktól mint én, de engem miért nem tudnak - legalább az adóforintjaimért cserébe - megvédeni az általuk okozott sokkhatástól?

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#35) Goose-T


Goose-T
veterán

A fővárosban talán még a kutyák azok, amiket annyira útálok, mint a hajleszokat. Odaszaratják, odahúgyoztatják a barom gazdáik mindenhová, és bűzölög ebben a melegben. A hajleszok mindezt maguktól csinálják. Ki kéne az összeset tiltani a belvárosból. Érdekes, hogy más európai nagyvárosban ezek a dolgok egyáltalán nem okoznak gondot, csak itt van ekkora szartelep.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36) Flashcash válasza Superman (#14) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

"Biztosan én vagyok a hibás, de egyetlen ember mondta azt hogy lelkiismeretfurdalása van amiatt, hogy nem ad. Én viszont mindenki helyett szégyenkezem, hogy itt ennyi lelketlen és rideg ember van. Dögöljön éhen a hajléktalan? Óriási hozzállás. Ettől még a szociális demagógia is jobb. De hát ilyenek vagyunk magyarok, mindig a homokba dugjuk a fejünket."

Nem kell szégyenkezned a magyarok lelketlensége miatt. Míg fejlettebb nyugateurópai államokban kezdik kitiltani a belvárosból, műemlékek közeléből a koldusokat, addig nálunk minden megengedett nekik, a belvárosi köztereken elvannak, így már nem csak kutyaszaros fővárosunk van.
Nagyon jól profitál a magyarok hülyeségéből a román koldusmaffia is. Megnyomorított emberi roncsokat hoznak budapestre, őket terítik a belvárosban, papírjaikat elveszik, mozogni is alig tudnak és így egyszerűen összeszedhetik tőlük a bevételt minden nap.

Ha a magyarok lelketlenek akkor miért települt ide ez a maffia szerinted, és miért működik zavartalanul évek óta?

-Ha nagyon kritizálni akarsz valakit akkor kritizáld a magyar politikusokat, nálunk megengedett a koldulás, de csak azért mert nem akarnak foglalkozni ezzel a problémával állami szinten. Milyen álszent Demszky is amikor sátrat osztogat nekik, hiszen ez a legkönnyebb megoldás, itt aztán nincs tolerancia hanem egyértelmű az utalás, hogy tartsák el magukat.
-Sokmillárdot szórunk két kézzel ki az ablakon, miközben semmilyen komolyabb rehabilitációs program nem indult hajléktalanoknak. Ők nem számítanak embernek ebben a társadalomban, míg más 'hátrányos' helyzetű csoportoknak kiemelt jogaik vannak ingyen segélyre, ingyen önkormányzati lakásra stb.

[ Szerkesztve ]

(#37) localhost válasza Flashcash (#36) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Márpedig én nem adok. Soha nem adtam soha nem is fogok! És nyugodtan alszom tőle.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#39) brownus válasza Goose-T (#35) üzenetére


brownus
veterán

akkor így helyes a mondat: [I]A fővárosban talán még a kutyák gazdáik azok, amiket annyira útálok, mint a hajleszokat. ....[/I]

én a galambokat utálom, meg az azokat etető nyanyákat:D

igen, be kellene tartatni mindenkivel a szabályokat és máris szebb és tisztább lenne a városkép...

(#40) Flashcash válasza bullseye (#34) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

"Divatba jöttek a gyerekkel koldulók (gyámügy sehol...), "
Azok is román import koldusok. Ugyanúgy ahogy a román késelős gyerek esetében sem tettek semmit, úgy a magyar jogrendszer szerint ez a tevékenység is teljesen törvényes. EU állampolgárok, szabadon koldulhatnak a gyerekekkel, nincs olyan szabályozásunk ami ezt megtiltaná. Ráadásul a sokat emlegetett országimázsunkon is sokat 'javít', amikor egy külföldi meglátja és azt gondolja, hogy magyar gyerekek koldulnak pl. a Deák téren.

[ Szerkesztve ]

(#41) BITBOYS válasza Kalandor (#38) üzenetére


BITBOYS
addikt

Volt barátnőmmel mekiben kajáltunk. Odalépett egy c. kislány az asztalunkhoz és szinte belenyomta a szendvicsünkbe a kezét kéregetés gyanánt, aminek nem tom mi baja lehetett de szinte csuklóig hiányzott vagy mi, nem lehetett felismerni a kézfejét :F Barátnőm kimenekült az étteremből, én utána...a kiscsaj pedig ment tovább a többi asztalhoz, viszont a többiek már nem várták meg, hogy odaérjen, sietve távoztak.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#42) dabadab válasza Flashcash (#36) üzenetére


dabadab
titán

"Nagyon jól profitál a magyarok hülyeségéből a román koldusmaffia is."

Az osztrakokebol is, Becs is tele van roman koldusokkal. (Meg a "Fedel nelkul" osztrak valtozata is letezik, foleg jo eroben levo fiatalemberek szoktak arulni.)

DRM is theft

(#43) Flashcash válasza dabadab (#42) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Olasz módszer: [link]

(#44) Calibos


Calibos
addikt

Hogy nézett ki ez a ember? Jöhet priviben is.

(#45) Majstor


Majstor
senior tag

Szép kis reakció! :U :DDD
Velem is történt hasonló, csak nem jött rá arra, hogy nem vagyok "SZTRÉNGYÉR".
Ugye szintén Ft-ból Euró/Dollár lett > Mondom: "NIIIINCSSSSSS!!!"
Adtam egy cigit + tüzet aztán szVsz. ;)

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#46) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ház én meg tudom érteni azt a hajléktalant. Te örülsz neki, ha hazudnak neked? Miért nem mondtad egyszerűen azt, hogy nem akarsz neki pénzt adni?

***

(#47) tildy válasza ollie (#46) üzenetére


tildy
nagyúr

Mióta hazugság az, ha angolul mondom, hogy nem akarok venni valamit? HM? Az igen, az az, hogy azt mondtam, nem beszélek magyarul.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#48) Majstor válasza ollie (#46) üzenetére


Majstor
senior tag

"Miért nem mondtad egyszerűen azt, hogy nem akarsz neki pénzt adni?" :U
Ahammmm... Utána meg úgy néz rád, mintha maga az Ördög lennél... egy utolsó szívtelen mocsok... így komolyan néha az egész napomat tudják elQrni. :(((

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#49) GML válasza Majstor (#48) üzenetére


GML
őstag

Egyszerűen csak nézzél át rajtuk. vagy, ha olyan helyen kéreget, akkor meg elküldöm. messzire...

(#50) zolynet válasza tildy (#47) üzenetére


zolynet
addikt

szerk: inkább mégsem :B

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.