Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ivana


ivana
Ármester

:) Én is amikor több gép lett itthon gondoltam kellene valami NAS, de az nagyon drága ahhoz képest amit tud, tehát a pc mellett döntöttem, abból is először egy pentium 3-as volt, de azon nem volt sata, így csak torrent szerverként ment, most pedig egy sempronos gép van, ami igaz, hogy normál atx-es de szerencsére elfér, opensuse 13.1 megy rajta, tökéletesen konfigurálható ssh-n. Videó lejátszásra én lehet, hogy ún. androidos mini pc-t vettem volna, de az se rossz amit választottál, a mini pc-n a tv modem megoldható lenne valószínűleg, de az inkább annak aki tudja, hogy hogyan kell linuxon kernelt fordítani.

Szerk.: Én XBMC szoktam használni nagy képernyős videó lejátszásra...

[ Szerkesztve ]

(#2) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Jól összeírtad! :K
Érdekes, hogy a NAS-ba rakod a tunert, erre nem is gondoltam anno. (Mármint, hogy csak a tuner legyen a NAS-ba.) Jó 5let. :)

Én a set-top box mellett döntöttem, bár sajnos nagy hibája, hogy hiába játszik le hálózatról videókat, felvenni így nem tud.. Sőt, a felvett műsorokat is csak magán a lejátszón lehet megnézni. Ezt leszámítva elégedett vagyok vele.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#3) hati válasza Honkydoo (#2) üzenetére


hati
addikt

A NAS-ba, én sem tudtam tv tunert rakni, az csak egy fejtegetés volt a részemről.

Amiket leírtál a set-top box-ról, az vezetett rá, hogy nem lesz megfelelő az nekem, ha több helyen akarom a felvételeket visszanézni.

[ Szerkesztve ]

(#4) Armagedown


Armagedown
őstag

HTPCnek sokkal jobb egy Kabini alapu gép, fogyasztás és tudás szempontjából is

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#5) hati


hati
addikt

Info: a jövőhéten jelenik meg a MediaPortal 1.11 Pre Release. Sok munkánk van benne. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.