Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Geopolitikai okok miatt eleg nehez lesz olyan kulfoldi ceget talalni, aki meg kinan belul szeretne letrehozni barmilyen chipgyartassal kapcsolatos ceget. Epp zajlik mar a bergyartas kitelepitese Kinabol. A nyugati cegek es orszagok gondja inkabb az, hogy a TSMC se nagyon akar gyarakat telepiteni nyugatra. Lehet hogy hosszabb tavon emiatt a Samsung elonyre tehet szert, ha engedekenyebbek.

Az EU-nak tamogatnia kellene egy EU-s ceget a GloFlo felvasarlasaban, hogy legalabb ne nullarol kellene kezdeniuk a fejlesztest.

Ahogy en latom, mind Oroszorszag, mind Kina folyamatosan teszteli a nyugatot es kozben erdekbaratsagot is probalnak kotni, hogy ha esetleg lepnenek ne legyenek komoly szankciok. Eszak Korea szinten egy loporos hordo, akit behuzhatnak magukkal egy harmadik vilaghaboruba.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) Myers válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


Myers
senior tag

Szokás szerint trükköznek a kínaiak. Elhúzták a horgos-mézes madzagot. Ha az elmúlt évek, évtizedek kínai ténykedései alapján ezt valaki még mindig besz*pja, akkor az tényleg menthetetlen. És lesz ilyen.

http://www.muszaj.hu/

(#3) Segal válasza Myers (#2) üzenetére


Segal
veterán

Van az a pénz...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#4) Alogonomus


Alogonomus
őstag

Kínának mindenképpen szüksége lesz a modern technológiákra a működéshez, és sokkal kifizetődőbb a nyugati cégeknek a "halat" eladni, mint Kínát megtanítani "halászni".
Legfeljebb azzal próbálkozhat majd Kína, hogy különböző csatornákon hamis információkat szivárogtat adott területen illetékes "meg nem nevezett céggel" kapcsolatban előrehaladott tárgyalásokról, és az adott terület cégei esetleg megijednek, hogy valamelyik konkurensük a hátuk mögött lepaktál Kínával, hogy kiszorítsa őket a kínai piacról.
Tigerclaw azon véleményével pedig teljesen egyetértek, hogy az új hidegháború kibontakozása a külföldi cégeket pont a Kínával való kapcsolatukat határozottan minimális szintűre korlátozása irányába tolta el. Gyárat még Kína jelentős anyagi támogatása mellett sem létesítenének, az pedig kizárt, hogy a cutting edge know-how bármelyik szeletét is kínai kezekbe adnák.

(#5) Tigerclaw válasza Segal (#3) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Korabban is csak az volt a lenyeg, hogy a management rovid/kozeptavon mutasson fel jo szep szamokat. Roluk meg tudni, hogy meg a takarito is lojalisabb naluk a ceghez. Megvan a bolt a kinaiakkal, megvan a nagy bonusz, aztan mikor a kinaiak kezdenek kiturni a piacrol a toluk lopott knowhow segitsegevel, lehet ugra a kovetkezo cegre. Jellemzoen a nagyreszvenyesek hasonloan gondolkodnak. Befektetni, lefolozni es tuladni rajta. Meg lehet nezni hany ceget tett tonkre es azóta kerult kinai kezbe a hires kinai nyitas.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) Tigerclaw válasza Alogonomus (#4) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nezd meg, hogy mennyi kinai nevet latni az USA beli tech egyetemek kutatoi kozott, akik epp most talalnak fel, vagy fejlesztenek ki egy next gen fontos technologiat, pl. egy uj akkutipust. Azoknak legalabb a fele otthonra fejleszt.

Ez nem kis mertekben annak koszonheto, hogy az USA iskolarendszere es a szulok szamara a sport ezerszer fontosabb minden mas targy tanitasatol. Egyszeruen tudomany ellenesek lettek, mert ez lett belejukverve, aztan a neves egyetemek meg tele vannak kulfoldiekkel, pl. Kinabol, Indiabol. Mondjuk ott legalabb vannak komoly real targyas es muszaki egyetemek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) Kristof93


Kristof93
senior tag

Ha ezt is hagyjuk ellopatni, akkor meg is érdemeljük...

(#8) Alogonomus válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


Alogonomus
őstag

Lehetetlen eldönteni a név alapján, hogy tajvani, vagy kínai egy kutató. Persze ettől még igaz, hogy Kína a nyugati tudás megszerzése érdekében küldi a nagy nyugati egyetemekre és cégekhez az "ügynökeit".
A teljes technológia ellopása ellen úgy lehet védekezni, hogy a háttérellenőrzésen elbukó kutatót csak egy részfeladat kidolgozására osztják be, így a teljes technológiát nem láthatja át később Kína, de a kínai kutató attól még a nyugati cég számára hasznos munkát végzett.

(#9) Kobak77


Kobak77
aktív tag

Kína totalitárius. És ez nem csak a politikai berendezkedésére, hanem az egész ország és a gazdasága működésére is jellemző. Vele nincs olyan, hogy kompromisszum, hogy egyenrangú felek. Ha akar vmit, akkor megszerzi. Ha neki van vmi a birtokában, akkor a zsarolási szintig is lemegy - ha egyáltalán - ad belőle.

Érdemes megnézni hogy hogy alakul a története Litvániával, különösen az eszköztárra fókuszálva: https://telex.hu/kulfold/2022/02/09/livania-kina-embargo-kereskedelem-tajvan-eu-zsarolas-szuverenitas

MOST még van némi előnye a "nyugatnak" tudásban, szabadalmakban, de nem nagy ez az előny. Ha ezt átadják - puszira, vagy fillérekért, tök mindegy - akkor kb. az egész világ ugrálhat ahogy kína fütyül mert ha nem.... lásd Litvánia.

[ Szerkesztve ]

(#10) Fücsök007 válasza Kobak77 (#9) üzenetére


Fücsök007
őstag

De a Kína elleni szövetség nem fog felbomlani, mert a tagországoknak elemi érdekük kötődik hozzá. Mindig is voltak a történelemben ingadozó országok vagy államok, azon túl több ország is képes egy nagyobb járványhullámot elindítani ha végképp nincs más lehetősége gazdaságilag kárt tenni a kínai gazdaságban. (Gyakorlatilag kivédhetetlen, és az erősebb félnek rosszabb mindig.)

(#11) Busterftw válasza Kobak77 (#9) üzenetére


Busterftw
veterán

A cikk szerint ugyan szaz millio eros "karrol" irnak, viszont 1% export/importrol van szo, ami valljuk be rovid tavon megoldhato. (Tajvantol kaptak epp 200 milliot)

Nem nagyon erzodik, hogy hirtelen mekkora szarban van Litvania.

(#12) Kobak77 válasza Busterftw (#11) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Nem erre céloztam, hanem hogy még No-i cégeken keresztül is szívatja Litvániát. Miközben valljuk be, kína meg se érezné, ha kétoldali teljes zár lenne közte és Litvánia között. És amúgy ezt a jelek szerint Litvánia is beárazta.

De vhogy a naaaagy kínának nem megy, hogy egy porszemet is békén hagyjon, ha neki nem tetszőt mondott. Egy szón lovagolnak (tajvan vs. tajpei) a belügyeikbe beavatkozásként tálalva, holott legjobb tudomásom szerint Litvánia NEM a kínai népköztársaság része. Ahonnan én nézem kína avatkozik be épp Litvánia belügyeibe azzal, hogy nem képes elfogadni, hogy egy szuverén állam a saját területén azt ad el másnak amit akar, és azt ír ki az épületeire amit akar. Amit egyébként tényleg nem értek, hogy mégis mi fészkes fene köze van hozzá.

És ezek után az, hogy az összes kerülő úton, minden indirekt kapcsolatot is büntetnek a vélt sérelmeikért, na AZT már nem értem. De észrevettem, tudomásul is vettem, és baromira nem szeretném megélni. Azaz óvatosságra ösztönöz kínával és a térnyerésével kapcsolatban.

(#13) headhunter válasza Kobak77 (#9) üzenetére


headhunter
addikt

(#14) Darmol


Darmol
senior tag

#9: Én úgy tudom a cikkben szereplő "zsarolásellenes eszköz"-zel a Transzatlanti kereskedelmi egyezmény kapcsán kezdtek el foglalkozni. Persze bárki ellen, Kína ellen is használható.

[ Szerkesztve ]

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.