Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #27441408


#27441408
törölt tag

Szerintem jó lett, határozottan gyorsan és simán hozza be a weboldalakat,ha ez így marad megtartom első számú böngészőnek.

(#2) t72killer válasza #27441408 (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én viszont egy ideje elbúcsúztam tőle. Régen nagy rajongója voltam - különösen a beépített mail-kliens miatt, de mióta chrome-skinné degradálták, 1 esélyt kapott pár hónappal ezelőtt, azt is eljátszotta. "összeomlasztja a böngészőt" - no ilyesmi gondjaim voltak többek között, és nem a fejlesztői, hanem a hivatalos verzióval. Ezenkívül hajlamos volt a netkapcsolat elveszítésére is, főleg turbó módban.

Mobilon viszont használom, főleg az adatforgalom-spórolás miatt.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) #27441408 válasza t72killer (#2) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nekem semmi ilyesmi gondom nincsen egyszer sem omlott össze pedig használom rendesen, 1 kiegészítő van rajta a lastpass, és semmi extrát nem használok, se VPN se turbó csak simán böngészek vele, nekem akadás mentesen és rendkívül gyorsan teszi a dolgát,kb 3 szűrőlista van a reklámblokkerében.

(#4) t72killer válasza #27441408 (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

VPN-t én se használok, turbót viszont a csiganetünk miatt szerettem volna - de nem így. Hogy a win10, az intel grafika, vagy bármi egyéb csoda okozta nem tudom, nem is vesződtem vele.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) #27441408 válasza t72killer (#4) üzenetére


#27441408
törölt tag

Lehet nálad a hiba,mint írtam összeomlás nálam nem fordult elő, néha lelassul stb, de nem omlott össze.

[ Szerkesztve ]

(#6) t72killer válasza #27441408 (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tavaly pl volt gondom a PH fórummal is - őszintén nem győzött meg.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) #27441408 válasza t72killer (#6) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ez nekem nem igen volt, ha volt is a többi Chrome alapúban is volt ami a gépemen van maga a Chrome és a Vivaldi.

Egyenlőre nekem a legjobb, gyors stabil, sokkal jobban működik mint a másik kettő.

[ Szerkesztve ]

(#8) WildBoarTeam


WildBoarTeam
aktív tag

Eddig valóban jelentősen gyorsnak tűnik az alapértelmezett böngészőmtől, így lehet váltok. Persze, csak ha nem lesznek más gondok. :)

blabla

(#9) #27441408 válasza WildBoarTeam (#8) üzenetére


#27441408
törölt tag

Engem egyedül az zavar kicsit, hogy kínai tulajdonos lett, de úgy vagyok vele, amég nem derül ki, hogy ok van az aggodalomra, addig marad az opera, mindegyiknél gyorsabb és kényelmesebb.

(#10) tusi74


tusi74
őstag

Hogy lehet átváltani benne 64 bitre? Sem a telepítőt nem találom, sem az átváltási lehetőséget.

(#11) #27441408 válasza tusi74 (#10) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nekem eleve azt töltötte le az oldalukról amit kellett. [link]

(#12) tusi74 válasza #27441408 (#11) üzenetére


tusi74
őstag

Nekem 64 bites Windows 10-em van Core i3, 8 GB RAM, és a Program Files (x86)-ba került be a program.

(#13) Fred23


Fred23
nagyúr

Operát használok, de nem szokott sok füllel indulni, szóval nálam a frissülés után nem tűnt fel semmi gyorsulás.

(#14) #27441408 válasza tusi74 (#12) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ezt kérdezd a szakiktól, ehhez nem értek, én telepítettem csak letöltöttem és kész a jó verziót szedte le.

Fred23 Nekem max 3 fül van de általába 2, én azonnal érzékeltem a frissülése után a gyorsulást. (előtte se volt lassú :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#15) AtHoS válasza Fred23 (#13) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ne izgulj, mert ugyan nálam 40+ füllel indult eddig is az opera, de szintén nem tapasztaltam a gyorsabb indulást (SSD bizonyára jótékony hatással volt eddig is az indulására), viszont a frissítés szétvágta a fülek háttérben történő betöltődését.

Az első 11 fület szépen betöltögeti a háttérben, de onnantól kezdve az összes többi csak akkor töltődik be, ha aktívvá teszem a kérdéses fület, tehát akkor még várakozhatom az adott fülön lévő oldal tartalmára, míg betöltődik.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#16) myke01


myke01
senior tag

Nálam látványosat gyorsult az indulás ,de maga a böngésző sem lett "lustább" :K . Nálam maradt 32 bites , annak ellenére ,hogy 64 bites rendszeren fut . Vagy ez a "fjucsőr" csak a 42-es fejlesztői verzióra vonatkozik?

(#17) WildBoarTeam válasza myke01 (#16) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Szerintem csak abban van:
"A fejlesztői változatba pénz- és architektúraváltó is került."

blabla

(#18) #27441408 válasza myke01 (#16) üzenetére


#27441408
törölt tag

de maga a böngésző sem lett "lustább"

Főleg ha van benne 1-2 reklámszűrő :)

(#19) myke01 válasza #27441408 (#18) üzenetére


myke01
senior tag

Csak a gyári alapértelmezett van ,de az is ellátja a feladatát tulajdonképpen. A FF-ot "seggberakja" sebességben :D , lehet azon bármilyen reklámszűrő :K . Nem fikázni akarom a rókát ,de sorra buknak be a projektjeik, lásd pl. az op.rendszerük ,amit fejlesztettek, a sok baromságról nem beszélve,amit a böngészőbe integráltak aztán később kivettek.

(#20) #27441408 válasza myke01 (#19) üzenetére


#27441408
törölt tag

[link] innen betettem kb 4-et, és hasít. :) Firefox már a épemen sincs rajta, Chrome van meg a Vivaldi.

(#21) UHHH


UHHH
senior tag

Nagy firefoxos voltam, de par honapja attertem. Telefonon es asztali gepen is kiralysag!
Egy dolog zavar: amikor keresek egy oldalon, a firefoxban csak elkezdtem gepelni es maris keresett, itt meg kontrol f vagy f3 utan. :( Erre nincs valakinek otlete? :)

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#22) #27441408 válasza UHHH (#21) üzenetére


#27441408
törölt tag

Keresési beállításokat megnézted?

(#23) juhasz22


juhasz22
aktív tag

Ki fogom próbálni... Hátha

 iPhone SE (2020) --- Nintendo Switch™ OLED --- Sony PlayStation™ 4 Slim 500GB --- 55" LG C1 OLED

(#24) UHHH válasza #27441408 (#22) üzenetére


UHHH
senior tag

Sajnos igen, es meg angolul is beirtam a gugliba, hatha, de nem talaltam sajnos.
A firefoxnal: "Szöveg keresése a keresett szó beírásának elkezdésétől bekapcsolásával. A beállítás használatakor, a gépelés megkezdésekor automatikusan elindul a belső keresés." Nagyon csodas dolog pedig, csak ez hianyzik, de ez nagyon.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#25) #27441408 válasza UHHH (#24) üzenetére


#27441408
törölt tag

Én sem találtam beállítási módot, azt hittem van, de tényleg nincs, bár én azt amit szeretnél más böngiken elsőként kapcsolom ki. Szóval engem nem zavar,hogy nincs.

(#26) tusi74 válasza tusi74 (#10) üzenetére


tusi74
őstag

A developer verzió már 64 bitest rakott fel. Ez a 42-es verzió.

(#27) Micsurin


Micsurin
nagyúr

... a Vivaldi még mindig ígéretesebbnek tűnik. :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#28) #27441408 válasza Micsurin (#27) üzenetére


#27441408
törölt tag

Szerintem az opera nyomába se ér, de persze magán vélemény.

(#29) Micsurin válasza #27441408 (#28) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Még nem is... nem egy idősek. De én sokkal több fantáziát látok benne a későbbiekben. Ez is csak magánvélemény persze.:)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#30) #27441408 válasza Micsurin (#29) üzenetére


#27441408
törölt tag

De az alapító ugyan az. :C :DDD (nem bírtam ki :) )

[ Szerkesztve ]

(#31) Micsurin válasza #27441408 (#30) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Jól esett mi? :DDD :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#32) myke01


myke01
senior tag

Eme oldalon hol lehet megtalálni a 64 bit verziót Operából : link ?
Csak én találom ,vagy nincs a stabil verzióból 64 bites,vagy "lámaságról" van szó ? :D

(#33) tusi74 válasza myke01 (#32) üzenetére


tusi74
őstag

Nekem csak a preview verzió (42-es verzió) ismerte fel, hogy 64 bites a rendszer és tette fel a gépre a jó verziót. A stabil verzió a 32 bitest telepített fel. Viszont a preview-nál is csak egy Windows-os telepítő van, és mag a telepítő szelektál.

[ Szerkesztve ]

(#34) myke01 válasza tusi74 (#33) üzenetére


myke01
senior tag

Értem , Köszönöm :R

(#35) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Már annak is örülnék, ha nem fagyna szét teljesen egy-két oldal használata közben 8.1 meg 10 alatt is ugyanúgy.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#36) UHHH válasza Petyyyyy (#35) üzenetére


UHHH
senior tag

Nekem soha nem fagy meg, takarekos es gyors, pedig nyitva van VPN-es inkognitoablak is 10-20 fullel, a sima is 10 fullel uzemel. Szoval nem ertem, mi nem megy rajta?

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#37) Petyyyyy válasza UHHH (#36) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Van egy darab userem, aki folyton panaszkodik, hogy pl chat.hu borítja a böngészőjét. De ezt már nem is tudom hány verzión keresztül. Boldog lennék, ha megszűnne a panasz, de azt nem szabhatom meg milyen oldalakat látogasson.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#38) UHHH válasza Petyyyyy (#37) üzenetére


UHHH
senior tag

A chat.hu ha jol tudom java alapu, igy mar jobban ertem a bajsagot. Nalam a se a java se a flash nem tartozik bele a normal ugymenetbe!

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#39) #27441408 válasza Petyyyyy (#37) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nekem se omlott még összer soha! Java nincs is a gépemen de a flash-t azt használom, sosincs összeomlás gond....

(#40) gabor7th válasza WildBoarTeam (#8) üzenetére


gabor7th
addikt

Gondok voltak. Mesélj mik?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#41) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Köszönöm urak, sokat segítettetek. :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#42) Veritas2


Veritas2
újonc

Sziasztok

Valaki győzzön meg, hogy az Opera böngésző nem a legkókányabb böngésző,
amit hivatalos programozók készítenek.
Régi szép időkben az Opera volt a legesleggyorsabb, legerőforráskimélőbb böngésző.
De mióta átváltottak, eladták etc. a motorját, már nem csak akkor képtelen elindulni, ha
ujraindítés előtt elfelejtem bezárni az összes ablakát, hanem bármikor,
és másodpercenként.
Érdekes módon a Firefoxal SOHA SINCS ilyen probléma
Hogy aszondja

"A felhasználói profil könyvtárát nem lehet megnyitni,
mert Ön nem rendelkezik a megfelelő engedélyekkel.
Forduljon a gép rendszergazdájához"

W7
Érdekes, mivel én Rendszergazdaként vagyok belépve.
Linux alatt valamiért 'hiányzik" ez a bug ami Operáéknál feauture.

Egyesével kellene bezárni a megnyitott ablakokat vagy el kellene küldeni
az Opera programozóit egy alapfokú első osztályos programozói suliba?
Illetve melyik böngészőt ajánlanátok az ipari szabvány Firefox
mellé?
Tudom azt hogy röpke fél óra alatt párszor csökkentett módban ujraindítva ezt az akármit,
majd törölve a history-t, majd még 15X ujraindítva helyreállítja nagy kegyesen a normál műküdést.

köszönöm a válaszokat

[ Szerkesztve ]

(#43) mark777 válasza #27441408 (#3) üzenetére


mark777
csendes tag

Sziasztok

Ez Windows 98 környékén még menő volt de most ultra gáz.
Valaki tud másik megoldást a problémára?
Például mint firefox-exe -p , parancssorból

köszönöm a választ

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.