Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Akkor most már csak azt mondja meg nekem valaki, hogy notebookokba miért nem képesek a gyártók még mindig normális méretű akkumulátort rakni? Gondolok itt a középkategóriára. S gondolok egyben a Samsung laptopokra is.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#2) aelod


aelod
veterán

Ennyire zabálná az üzemidőt az 5g, hogy kicsit vaskosabb teleppel kerül forgalomba az új készülék?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#3) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Annyira azért nem gigászi

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4) INGJOKE válasza enginev3.0 (#3) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én is azt hittem, hogy valami 5000, vagy az fölötti lesz, de nem... :D

(#5) VIBO


VIBO
őstag

Hatalmasról nekem nem ez volt az elképzelés

:F

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

(#6) nyisziati válasza VIBO (#5) üzenetére


nyisziati
veterán

Clickbait. :D

(#7) aelod válasza INGJOKE (#4) üzenetére


aelod
veterán

Én is. Ez a 4500 egy ekkora lécben nem nagy dolog. :U

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#8) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

A 2 évvel ezelőtti telefonjukhoz képest több mint a negyedével nő. Azért ez tényleg nagy ugrás, komoly előrelépés. Más kérdés hogy valószínűleg az 5G miatt szükség is van rá.

(#9) forgonati


forgonati
őstag

Ez hatalmas? Hagyjuk már. Úgy mondanám, a minimális elvárható, de inkább nagyobb kellene.

Keelah Se'lai!

(#10) Kasya


Kasya
nagyúr

Jöjjenek csak a pletykak. Remelem aug elejen bejelentik, mert aug kozepen mar a boltokban szeretnem latni :B

(#11) RIC5I


RIC5I
tag

mi lenne ha a telefon picit vasgabb lenne és bele raknának egy 6.000 aksit ? na deal ? samsung ? lécci :W

Hatékonyság nem tetszés kérdése.

(#12) TeeJay válasza RIC5I (#11) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor senki se venné mert a másik gyártó 1mm-el vékonyabb telefont ad ugye :D
mindenki sír ha nagyobb a telefon kijelző mérete persze azt nem veszik észre hogy a káva meg kisebb mint pár éve így egy 3éves 5,5" telefon nagyobb mint ma egy 6,3"-os pl
vastagságra meg a mostani generációnak fogalma sincs 10-12éve egy Nokia milyen vastag volt és azzal is el voltunk vígan. most sem halna bele senki ha 2mm-el vastagabb lenne cserébe +1000mAh akku
én 4Ah akku alatt nem is fogok már telefont venni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13) szabyka95 válasza RIC5I (#11) üzenetére


szabyka95
őstag

Nem a vastagsaggal van a baj, hanem a sullyal.. Lenne vagy 300 g

(#14) Carbonado11


Carbonado11
tag

Mi Max 2-m 5300 mAh-s... Több, mint 2 éve nyúzom...Ergo a 4000-es, az egy picsafüst! 🤣🤣🤣

Redmi Note 8

(#15) Noukoum


Noukoum
veterán

Nem olyan vészes ez, pláne ha vékony is lesz egyben.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#16) <Lacy85> válasza Hopkins95 (#1) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Mi a gond a noti akksikkal?
Egy sima 200+ ezres Acer, Asus, stb. is elmegy normál használat mellett 7-8 órákat.
Mondjuk nem tudom, hogy nálad mi számít árban középkategóriának, de pl. a MacBook Air 12-13 órát is elketyeg.
Nyugisabb használat mellett heti kb. kétszer töltöm.

[ Szerkesztve ]

(#17) Hopkins95 válasza <Lacy85> (#16) üzenetére


Hopkins95
addikt

Oké akkor mondom máshogy.
Laptopom: Acer V 15 Nitro(i5-6200U, GTX 950m)
Batterymoon szerint: Design capacity: 4950 mAh, Full charge capacity: 3497 mAh. Na most így telepről elmegy a laptop úgy 1,5 - 2 órát max. Új korában olyan 3,5 - 4 órát tudott ha jól emlékszem.

Volt Macbook Airem pár éve, igen, azoknak van a legjobb üzemidejük a piacon. De nagyobb akku is volt benne, mint a mostani laptopomba. Elvittem egyetemre, az kibírt egy teljes napot, 10 óra nem volt gond. Viszont tudom, hogy egy Windowsos laptop valamiért nagyobb telepet kíván ugyanazon üzemidő elérésére. Van amúgy erre jó példa(Dell XPS 15 9570), de az már egy más árkategória.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#18) elfelejtette válasza TeeJay (#12) üzenetére


elfelejtette
veterán

A Xiaomi Mi A2 Lite 149.3 x 71.7 x 8.8 mm-es, és bele fért a 4000mAh-s aksi. Innentől kezdve a mai trendeknek megfelelő 156 x 75 mm-es átlagméretű tepsikbe Lazán bele kellene férnie legalább 4500-5000mAh-s aksinak.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#19) Fitzgerald válasza Carbonado11 (#14) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ja, csak abban egy olyan chip van, ami processzoros teljesítményben valahol a 6 éves Snapdragon 800 szintjén van, az IGP teljesítménye pedig meg sem közelíti azt. Ergo nem kiemelt szempont a melegedés, hőelvezetés.

Nem akarnak még egy Note 7 balhét szerintem, ezért nem tesznek a brutál hardver mellé 6000-es aksit.
Illetve a tömeg is szempont lehet, ahogy más is írta.

(#20) TeeJay válasza elfelejtette (#18) üzenetére


TeeJay
félisten

az a baj hogy mindegyik gyártó vékonyabbra akarja a telefont alkotni
1mm-el kevesebb vastagság máris gyengébb akku fér csak be

nekem LG G4 van most az 9,8mm vastag igaz nem teljes hátoldalával mert hajlított picit és csak 3000mAh akku fért bele az NFC miatt
egy Redmi Note 7 Pro 8,1mm vastag teljes hátoldalán és 4000mAh akku viszont nincs NFC

szóval ha 9mm telót gyártanának NFC nélkül simán menne a 4500-5000-es akku is és még nem lenne vastag sem a telefon simán fogható lenne
ehhez képest szifon xs max 7,7mm vastag
s10 7,8mm vastag

szóval látod mindegyik vékonyabb telefont akar gyártani még azon az áron is hogy nem fér bele nagy akku
nekem a Redmi Note 7 féle bejön minimum 4000-es akku de hátha jövőre növekszik majd még az is picit

itt leszűrtem az összes 2018tól készült telefont amiben snapdragon van és minimum 4Ah akkuja van
elég sok közül lehet választani azért
[link]

snapdragon nélkül meg 161 telefon van úgyhogy nem rossz a helyzet
igaz 4500mAh felett már csak 36-ot szűr

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#21) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Note és a nagy telep.. Izgalmas lesz.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) hhenry


hhenry
őstag

Az ára milyen lesz te jó ég? :Y

(#23) -Skylake- válasza enginev3.0 (#3) üzenetére


-Skylake-
addikt

Hat nem, elolvasva a cimet en valami 5500-6000 akkura gondoltam. Azert a plusz 500mah tavalyhoz kepest eleg messze van a hatalmastol. Foleg, hogy ocsem 2 hete vett s10+-t es az egyetlen gondja vele, hogy merul mint a titanic. Ugyhogy ja, durvan clickbait cim...

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#24) INGJOKE válasza Hopkins95 (#17) üzenetére


INGJOKE
veterán

A xiaomi laptopom játék mellet megy el 1,5-2 órát ha fel van töltve. Böngészéssel rohadt sokáig bírja... :D

(#25) Narancskoma


Narancskoma
tag

Azért ez nem olyan acélos, a cikk címe után azt hittem valami 6Ah telep lesz.

(#26) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Nem értem, ebben mi a különlegesség: másfél éve vett, alsó polcos (42 ezer forint) Xiaomi Redmi 4X-emben (pedig az egy pici telefon) is 4100mAh-s akku van, 2,5 - 3 nap üzemidővel egy feltöltéssel. :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#27) Sonja


Sonja
veterán

A Mi Max 3 telefonomban (6.9") van 5500mAh-s akku, szóval ez csak max. "átlagos" ahhoz a mérethez. Szerintem.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#28) aelod válasza Sonja (#27) üzenetére


aelod
veterán

Az jó nagy böszme dög :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#29) nyisziati válasza aelod (#28) üzenetére


nyisziati
veterán

Tablet igazából. :D

(#30) gzbotii


gzbotii
veterán

Lenovo P2 5100, Moto G7 Power 5000mAh kapott. Egy megjelenésekor 60.000Ft-os készülék, mint a Mi A2 Lite kapott 4000.
Minek ez a clickbait, ki a konkurencia, a Blikk? :(

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#31) dz1989


dz1989
senior tag

Ne vicceljünk már... :W 6000mAh felett a hatalmas. :((( tény hogy tovább bírja, remélhetőleg. De nem olyan egetrengető újdonság. :((

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#32) Graphics válasza dz1989 (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem védek senkit, de átlagot nézve 1,5-2x akku hatalmas.

A Xiaomit vehetjük persze, nagy átlag 3400-4000-es aksikkal vannak szerelve a telefonjaik.

Azért 5000-es aksis telefon nem sok van... Megint valami front jön úgy néz ki.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) enginev3.0 válasza -Skylake- (#23) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát ennek örülök mert s10+ nézegettem :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#34) dz1989 válasza Graphics (#32) üzenetére


dz1989
senior tag

Akkor úgy fogalmazok hogy kiemelkedő. De szerintem akkor sem hatalmas.
A Xiaomi igen ilyen szempontból jók. Azért is szoktam javasolni ha valaki normális megbízható ár/értékarányú telefont szeretne.
Felső vagy pémium kategóriában nem ezt a kapacitás gondolnám az ilyen kifejezés mellett.

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#35) -Skylake- válasza enginev3.0 (#33) üzenetére


-Skylake-
addikt

Hibatlan keszulek, csak a 4100 akksibol amit gondolnal uzemido es amit kapsz uzemido az ket olyan halmaz, ami nemhogy nem esik egybe de megcsak metszete sincs. Ne 2 ora sotra gondolj itt, hanem arra , hogy nagyon varakozas alatt teljesit. Nalam egy nokia 7 + atlagos hasznalattal 4ezres akkuval hoz 6,5-7- neha 8 ora SoT-ot, ugyan ilyen hasznalattal az s10+ (ami raadasul amoled, a nokia meg ips) olyan 4,5-5 orat. Az akku viszonylag nagy, az uzemido meg teljesen atlagos.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#36) Noukoum válasza -Skylake- (#35) üzenetére


Noukoum
veterán

Azért nem mindegy mire van használva, mi van bekapcsolva.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#37) Aryon87


Aryon87
félisten

Csak 4500? LoL :))
Ismerve a Samsung szuper uzemido optimalizaltsagat, ez semmire se lesz eleg. (S9+ felevesen emiatt van szervizben)
Na akkor a Mate30Pro kijon 5000-es akksival, es annak lesz is ertelme :))

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#38) enginev3.0 válasza -Skylake- (#35) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen, ezért adtam el az S8-at, délben töltöttem
Mi 8-at, meg alig nagyobb akksival, csak este

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#39) gzbotii válasza enginev3.0 (#38) üzenetére


gzbotii
veterán

Mi A2 Lite-ot azért nem adtam még el, mert két naponta kell tölteni, 5 óra SoT mellett...
Állandó 4G, WiFi, BT. Imádom. Nem tudnék visszaszokni arra, amikor a napot sem bírja ki a telefon...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#40) RIC5I válasza TeeJay (#12) üzenetére


RIC5I
tag

ez a gondom tök jó hogy a kijelző nagyobb és király csak ezzel a fogyasztás is nő , nekem semmi gondom nincs a vastag telefonokkal gyülölöm ezt a vékony trandet nem birom biztonságosan meg fogni a telefon :(

eddigi kedvenc telefonom a sony ericson xperia x1 volt ami olyan batár vastag vollt hogy szappanos kézzel is foghattam nem volt gond :D kérem vissza ezt jó nagy aksikkal

2019-04-29 15:41:34 (#13) szabyka95
az engem ugyan nem zavarna nagyobb aksiért kis ár ez

Hatékonyság nem tetszés kérdése.

(#41) nyisziati válasza RIC5I (#40) üzenetére


nyisziati
veterán

Bizony, ez a vékonyítás nagy butaság volt. A felhasználhatóság nagyrészét feláldozták vele. Én azért is teszek rá tokot, mert biztosabb a fogása.
Ezek az újabban alkalmazott anyagok csúszósak is, de nagyon.

(#42) aelod válasza RIC5I (#40) üzenetére


aelod
veterán

Energiser lesz amit keresel ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#43) TeeJay válasza RIC5I (#40) üzenetére


TeeJay
félisten

IPS panelnél kétlem hogy észrevennéd ha 5" helyett 6" van a telóban
ott a háttérvilágítás ami fogyaszt főleg a pixelek váltásához lepkefing energia kell főleg ha a két panel felbontása is azonos.
nekem bejön a full kijelző telefon, ha jövőre eltűnik a front kamera és kitolós verzió lesz belőle nagyon csípni fogom.
az a fránya 1-2mm vastagságcsökkentés ami miatt nem tudnak nagy akkut berakni telefonba
9mm-es telefon simán jöhetne 4500-5000-es akkuval
a mai modern Snapdragon 855,730,675-el 7-8-10nm gyártással biztos hogy jó üzemidőt lehetne elérni akkora akkuval már

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#44) Graphics válasza aelod (#42) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Energizer, nem? :D
Status Cancelled

Szóval abból nem sok minden lesz...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45) Kasya


Kasya
nagyúr

Arról mindenki elfeledkezik, hogy itt van egy toll is, ami szinten helyet foglal.

(#46) aelod válasza Graphics (#44) üzenetére


aelod
veterán

Dede, elírás volt sorry.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.