Hirdetés

2021. január 23., szombat

Gyorskeresés

(#51) Degeczi válasza kenand (#50) üzenetére

Degeczi
nagyúr

Azt én ez alapján állítottam be. Ebben a dockerben ott a Letsencrypt cert automatikus generálása és egy Nginx, így magát a Home Assistantot nem kell átállítani, az helyi hálóról marad továbbra is http.

[ Szerkesztve ]

(#52) kenand válasza Degeczi (#51) üzenetére

kenand
veterán
LOGOUT blog

Köszönöm a linket, megnézem hátha sikerül.

(#53) LógaGéza válasza Degeczi (#40) üzenetére

LógaGéza
addikt

Köszönöm!
Közben találtam egy teljesen egyszerű, és célratörő leírást, amivel pillanatok alatt fel lehet rakni RasPi3-on lévő Raspbianra a Hass.io-t, így mehetnek a pluginok is, és lehet használni másra is a Pi-t.
Ha valakit érdekel, erre találja: [link]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#54) kenand válasza kenand (#52) üzenetére

kenand
veterán
LOGOUT blog

Sajna nem indol a konténerben , Synologyn van egy Nginx amivel akad a 433-as port..

(#55) Janou

Janou
őstag

Srácok

Ha valaki lecseréli a firmware-t a sonoff cuccon és beintegrálja a hass.io -ba utána hogyan lehet beállítani schedule be és kikapcsolást rajta? Illetve vissza lehet flashelni a régi firmwaret? Bocsi ha esetleg evidens lenne csak gondolkodom hogy belevágjak a Raspberry-s mókába.

(#56) LógaGéza válasza Janou (#55) üzenetére

LógaGéza
addikt

Ha belerakod, akkor kap egy entitást, és onnan triggerekkel tudod automatizálni. Itt van pár minta: [link]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#57) Janou válasza LógaGéza (#56) üzenetére

Janou
őstag

:R

(#58) kicsiii

kicsiii
tag

:C Köszönjük a cikket

(#59) kenand válasza Janou (#55) üzenetére

kenand
veterán
LOGOUT blog

Találtam egy Gihub projectet amivel Home Assistantba integrálható a Sonoff fw csere nélkül. Igaz kínai szerver függő marad, de azért működik....

TH10/16-ot és T1 EU és Touch EU is működik

(#60) Janou válasza kenand (#59) üzenetére

Janou
őstag

Nagyon frankó! Köszi. :R

Így a legkönnyebb kipróbálni a dolgot. Ez egy úgymond köztes megoldás. :)

(#61) szabifotos válasza LógaGéza (#53) üzenetére

szabifotos
senior tag

Wow, köszi. Régóta próbálom Raspbian alatt működésre bírni. Nem vagyok egy linux guru, de ezzel sikerült, úgy tűnik. :R

(#62) krizitomo

krizitomo
csendes tag

Hello, nem tudom valaki tud-e segiteni. Friss Raspberrys, linuxos vagyok, ugyhogy sok mindent meg nem tudok. Eddig raspbian volt felrakva, csak egy plex server ment rola egy 1tbos kulso vinyoval. Ezt most lecsereltem a legfrissebb hassos home assistantra, viszont ami valtozott, hogy nem latszik hardwareben a csatlakoztatott vinyo. Bedugom, semmi. Viszont ha hdmin nezem a dolgokat, latom, hogy mountolja sda1re. SSHbol sem latom a tartalmat, ugy nem lehet fdisket sem nezni. Ha kezzel mountolom a sajat clijeben (nem ssh), akkor meg tudom nyitni, latszik is a tartalma. Viszont ugyanekkor HAban nem jelenik meg, SSHn sem latszik. SSHn fstabot hiaba modositok, nem tortenik semmi, ujrainditas utan visszaall. Clibol matatva ki is irja, hogy read only file system. Hogyan tudnam annyi idore irhatova tenni, amig egy mappat csinalok, illetve beallitom a mountot?

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.