Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13) Viszlát


Viszlát
addikt

A minap elvittem szerelő haveromhoz az autómat, cserébe kaptam egy kis Punto-t, amit ő használ lóti-futi autónak, akkor is azzal érkezett haza Pestről. Beszélgettünk, átbeszéltünk egy-két dolgot, majd beültem a csereautóba, hogy elindulok haza Érdről. Körülbelül 200 méterre lakik az autópályától, ismeretlen kocsiról lévén szó, óvatosan mentem, ismerkedtem a géppel, beállítottam az ülést, tükröt, majd felhajtottam az autópályára.

Kb. 80-as tempónál egyszercsak iszonyatosan elkezdett rángatni a kormány és szitált a kocsi eleje (ekkor már fent voltam az autópályán). Rögtön fék, lavírozás a leállósávba, és éppen mikor megálltam, a bal első kerék kifordult a helyéről. Nem ragozom, a hátsó kerék csavarjai is meg voltak lazítva, tehát igencsak valószínűsíthető, hogy megpróbálták ellopni az alufelniket, de vagy más, vagy mi megzavartuk őket. Nekem majdnem az életembe került, ha csak 1-2 másodpercet tétovázok, akkor menet közben esik ki a kerék és ki tudja mi a vége. Arról már nem is beszélek, hogy mit szenvedtem, mire fel tudtam emelni az autót és visszatenni a kereket...

Egy szó mint száz, kívánok hasonló jókat a tolvajoknak...

Vladimir: ez nem így van. Ilyen közlekedési helyzetben csak akkor vagy vétkes, ha vészfékezésre kényszeríted a másikat és még úgy is baleset van belőle. De még akkor is el lehet érni a közös felelősséget, mivel a másik fél nem a szabályokat betartva közlekedett.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.