Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A TN-panelt lassan kukázhatnák, de legalább van alternatíva:R. A PG27UQ nagyon szimpatikus, előrelépés lenne a mostani Swiftemhez képest, bár 4k felbontáshoz már lehet átmérőben is feljebb mennék, 32"-ra.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) myckey


myckey
veterán

Jöhetnének már a 32"-40" közötti modellek, valamelyik gyártótól.
Amik 144Hz körül bírnak freesync kíséretében, megfelelő panellal és 1440P -ben. :B

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#3) Egon válasza t72killer (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Én kiegyeznék egy 27 colos, 1440p-s, G-sync-es 120/144 Hz-es IPS/VA Asus monitorral, max. 180K-ért... ;]
De ne legyen ívelt... :O

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Na végre 4K 144Hz meg G-sync. Mielőtt valaki megkérdezi, nem, nem akarok 4K-ban 144 Hz-en játszani, elég arra a fullHD felbontás, de jó lenne, ha nem kellene 2 monitort az asztalra pakolni, attól függően, hogy böngészni akarok, vagy játszani.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#5) #72042496


#72042496
törölt tag

Az a 4K és 144 Hz bitang, kíváncsi leszek mennyibe kerül majd.

Tévékbe is jöhetne a 120 Hz lassan. Kocajátékos vagyok, mindenféle sync nekem nem köll. Az ilyen 27-34"-nál nagyobb méret viszont igen. :)

[ Szerkesztve ]

(#6) Redneck


Redneck
veterán

Nekem elég lenne egy 24" FullHD IPS 120 vagy 144Hz-es G-Sync monitor. Van ilyen vajon?
Sőt azt sem bánom ha csak 75Hz de G-Sync-et tud mondjuk 30-75Hz között. A HC multi már nem izgat.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7) t72killer válasza #72042496 (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ami igazán bitang, hogy mindezt IPS panellel tudják. A PG27UQ-ra valahol láttam egy 1100EUR-s számot :Y

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) keIdor válasza Egon (#3) üzenetére


keIdor
titán

Ilyen már van, csak nem 180k. PG279Q.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9) #72042496 válasza t72killer (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez IPS panel? Wow, azt hittem, TN.

Amikor kerestem, 1100, 1500 és 2000 dollárt is találtam rá, de mindegyik csak spekuláció volt. Drága lesz az biztos, csak kérdés, hogy mennyire. :)

(#10) Egon válasza keIdor (#8) üzenetére


Egon
nagyúr

Csinálhatnának belőle 144 Hz-es verzsönt, occsóér'... ;]

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11) Crytek


Crytek
veterán

Remélem ,hogy még élek majd akkor, amikor egy 4K/IPS/G-Sync 27-32'-os monitor 100k alatt lesz kapható.

Next PC Upgrade: 2022

(#12) #72042496 válasza Crytek (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha élsz is, addigra esélyes, hogy ekkora kijelzőn az XGA-hoz is szemüveget veszel és közel hajolsz majd. ;] :D

(Nem bírtam kihagyni.)

[ Szerkesztve ]

(#13) keIdor válasza #72042496 (#9) üzenetére


keIdor
titán

Engem jobban zavar az, hogy mivel fogjuk kihajtani. Elég lenne 100fps/100Hz is, felette úgyse látom a különbséget, de még ez is elérhetetlennek tűnik. SLI-t hagyjuk, az túl kiszámíthatatlan.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#14) Turmoil válasza Crytek (#11) üzenetére


Turmoil
senior tag

Mire annyi lesz, már nem lesz ilyen. És nem is akarsz majd ilyet.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#15) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

PG27VQ Kéne "egyenesbe"

27"
WQHD
G-Sync, 165Hz
HDR

200-220K-ért már venném is. :D

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#16) Duddi


Duddi
aktív tag

Rog-os villanyborotva :DD :DD de király :R vajon mennyibe kerülhet?

(#17) Akula válasza Crytek (#11) üzenetére


Akula
őstag

Már csak a forintnak kéne egy komolyat erősödnie.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#18) saen


saen
veterán

Ezek már megint ilyen marketing monitorok...

Miért nincs 24", 144hz, nem hajlított, IPS monitor?

(#19) t72killer válasza #72042496 (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, IPS-el már majdnem A tökéletes monitor, átmérőben van még kis difi, kéne az a 32", ha már egyszer a pixelszám megvan.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Ennek semmi értelme, JÁTÉKRA - csupa nagybetűvel - szerintem szigorúan 21:9-es monitort vennék. A herz hajlított stb. már csak hab a tortán a lényeg a 21:9

(#21) warcat válasza saen (#18) üzenetére


warcat
veterán

Mivel évek óta senki sem csinál,ezért szerintem nem éri meg mert nem versenyképes,túl szűk réteget érdekelne,mert tippre 120k felett lenne

EA: It's in the crate!

(#22) saen válasza warcat (#21) üzenetére


saen
veterán

Szerintem meg azért nem csinálnak mert akkor mindenki azt venné és nem ezeket az új csodákat.

(#23) #72042496 válasza keIdor (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

Amihez ez sok, azt le lehet venni kisebb felbontásra, be lehet kapcsolni egy Adaptive (Half Refresh Rate) VSync-et, vagy korlátozni hány FPS-sel rendereljen a kártya, hogy ne ingadozzon.

Ez nem jelenti azt, hogy mindent 4K@120 Hz-en kellene játszani, csak hogy annyin is lehetne (meg nyilván úgy a legjobb). :) Éppen az első Witchert játszom újra, és 4K-ban egy alapórajeles GTX 1060 is jellemzően 140-150 FPS-t tol. Milyen tök jó lenne, ha nem csak 60 látszana belőle a tévén. :)

(Filmeknél is el tudnám felejteni a 24p módot és a 3:2 pulldownt is, mehetne az 5:5 minden további nélkül. Engem mondjuk a 3:2 sem zavar, így ezt csak zárójelben.)

[ Szerkesztve ]

(#24) keIdor válasza Cs1csó (#20) üzenetére


keIdor
titán

Én meg a 21:9-et szigorúan kerülöm, ha játékról van szó, ha nem. Úgyhogy mit lehet ebből leszűrni? Nem vagyunk egyformák, legyen választék... a 16:9 tökéletes, ez is van támogatva rendesen.

Videót szerkeszteni viszont kiváló.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#25) Formaster válasza t72killer (#1) üzenetére


Formaster
addikt

Én nem feltétlen gondolom kukázandónak. A feketéje még mindig a legjobb, a válaszidő/input laggal egyetemben. Múltkorában akartam high end monitort venni, de amikor megláttan az 1100 euros ROG feketéjét inkább hátat fordítottam és maradtam a kis 7 éves selejt LG TN panelos monitoromnál. Konlrétan azt éreztem h fakó, bármit állítottam rajta az is maradt. :N

(#26) tailor74


tailor74
őstag

A 4K/144Hz monitort jelenleg vajon milyen kártya hajtja ki?

Kissé korai még ez, vagy a vga gyártóknak kellene belehúzniuk.

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#27) Cs1csó válasza tailor74 (#26) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gondolom egy 1080ti SLI-ben. Tipp.

(#28) #72042496 válasza tailor74 (#26) üzenetére


#72042496
törölt tag

Játék és beállítás függő. Az új AAA játékokat feltolt grafikával szerintem kb. semmi nem viszi így. A Witcher 1-et meg pl. írtam feljebb.

4K mellé mondjuk nemigen kell (olyan erős) élsimítás, ez azért segít. Ennél a monitornál a G-Sync is segít.

[ Szerkesztve ]

(#29) t72killer válasza tailor74 (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha Diablo3-azom, akkor gondolom a 1050Ti is elég lesz:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) deja vu válasza Formaster (#25) üzenetére


deja vu
addikt

VA feketéje a legjobb továbbra is. VA tud ötezres kontrasztot is, például az Eizo Foris FG2421 Sharp panellel. TN-ből én még 1000 fölötti kontraszttal nem láttam monitort, ellenben az LG, Panasonic gyárt 1500-as IPS paneleket. Szóval feketében a TN a legutolsó.

Ezt láttad?
ASUS PG348Q ROG SWIFT

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#31) Formaster válasza deja vu (#30) üzenetére


Formaster
addikt

Ezek számok, a fekete meg fekete. Én a PG279Q-et láttam élőben, volt alkalmam kipróbálni, a beállításokban szöszölni, de nem nyert meg. Szép színek, 4k/kristálytiszta kép, de nekem fakó volt. VA-t még nem láttam élőben, majd megsasolok egyet. De egy 1000 euró körüli monitortól többet várok el, ha ips ha nem.

(#32) deja vu válasza Formaster (#31) üzenetére


deja vu
addikt

"Ezek számok, a fekete meg fekete."

Ezt magyarázd el kérlek. Láttál egy IPS-t de te olyan kijelentéseket teszel amiknek köze sincs a valósághoz. Azaz, hogy a VA és az IPS is gyengébb feketében. Egy, azaz egy monitor alapján leírtál mindent és a TN a király?

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#33) Formaster válasza deja vu (#32) üzenetére


Formaster
addikt

Kicsit eltévedtél, szóval nem mondtam, hogy a VA nem jó. Nekem viszont nem jött be amit egy 1000 eurós IPS mutatott, szóval nem győzött meg, hogy leváltsam a TN monitorom. Ennyi a történet, számomra fakó volt.

(#34) kromatika


kromatika
veterán

Végre már ips panelek.

(#35) #16939776 válasza Formaster (#33) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azok az ips-ek, amelyek magas frissítési frekire vannak tenyésztve nem kapnak olyan bitmélységet támogató panelt, elektronikát, amitől teltek lennének a színek, és a fekete sem fekete, csak szürke paca.

[ Szerkesztve ]

(#36) Formaster válasza #16939776 (#35) üzenetére


Formaster
addikt

Ez így már érthető, csak gondoltam lecserélem a TN-em mert kicsit már fakult a fényereje 7 év után, de akkor már magasabb Hz-est nézek. Aztán megdöbbentem, h a high-end ips sokkal fakóbb ettől is. Jó lenne szemügyre enni a VA-kat, de baromi nehéz kiállított darabokat találni, mindenhol csak megrendelésre megy, aztán vagy tetszik vagy nem. Vegyél meg egy monitort úgy, hogy nem láthatod milyen képe van :U

(#37) t72killer válasza #16939776 (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fantasztikus, tehát a gyorsabb paneleknél az "IPS" jelző nem több marketingfogásnál:W? Najó, max nagyobb a betekintési szög, amit lesz@rok, lévén egyedül használom a gépet...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38) Formaster válasza t72killer (#37) üzenetére


Formaster
addikt

Pont ez a bajom, nagyobb latency, nagyobb input lag, ok cserébe kapsz 100% rgb profilt, de a színek mégis fakók. És nincs fekete, szal nem is értem fekete nélkül h lehet 100% színhelyesség :U

(#39) t72killer válasza Formaster (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ráadásul 90+% rgb mintha már már TN-panelen is elérhető lenne... Mindenesetre mind2töknek nagyon köszi az infót, ezzel valszleg komoly összeg ablakon való kihajításától óvtam meg magam...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40) #72042496 válasza #16939776 (#35) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi, ez nekem is új. Én nem vagyok olyan érzékeny a feketére (kellemes volt a 4K OLED, de nem hiányzik), viszont ha a színeken is látszik a gyengébb panel, az már azért baj.

Ennyiből nem tudok véleményt mondani, meg kéne néznem élőben pár ilyen panelt, hogy mégis milyenek.

(#41) #16939776 válasza Formaster (#36) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szerintem lehet majd találni valódi 8bit-es et, de az nem fog frissítési rekordot dönteni, e-mellé jó drága lesz a jó minőségű elektronika, panel-meghajtás miatt. Azt is mondhatnám hogy nem "gamer" hanem grafikus monitor, prioritással lehetne hatékonyabban rátalálni az igazira.

(#37) t72killer: Azért így is van különbség használhatóságban, de a felárat messze nem indokolja a kettő között lévő különbség(még mindig a gamer vonalról beszélünk).

(#38) Formaster: Jó minőségű elektronikával ellátott, azonos felbontású IPS monitort mellé tennéd a 7 éves TN-ed, Ua a VGA-ra rákötve mindkettőt, nem biztos hogy meg tudnád mondani egyértelműen, melyik a responzívabb, inkább csak ghost-ing-ban találnál "ordító" különbséget. Ha ultra-gaming TN-ed van mellé rakva, akkor már lehet hogy kilógna a lóláb, ami az input lag-ot illeti.

Kb.: 6 éve megszenvedtem a TN-IPS váltást, napokig kerestem kipeckelt szemekkel a hibát az AH-IPS-es NEC monitorban aztán ráhagytam ;] Most hogy bejött a frissítés-őrület én is tanácstalan vagyok, hogy mivel tudnám helyettesíteni a kínálatból.

(#40) Balika911:
Egymás mellé téve látszik a különbség avatatlan szemnek, főleg az árnyékok, egyszínű részlet-fekete különbségek vesznek el.
Ezekből mozgás közben még kevesebbet látsz, mert keni a panel, nem 0 idő alatt váltanak fényerőt a pixelek.
Ennek ellensúlyozására agyon hajtják a panelt, "gyorsítják" amitől meg elveszik a folyékony-kép érzet.

[ Szerkesztve ]

(#42) t72killer válasza #16939776 (#41) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Persze, a 60Hz-es, kifejezetten képszerkesztésre ajánlott monitorokban nem kételkedem, csak reméltem, hogy végre jön egy, ami mind2 feladatra jó: 120(+)Hz-es vagy 3Dvision játékra ÉS kreatív munkára/képnézegetésre. Nekem nem kell a csúcs 160Hz-es csodafrissítés, 120-al is ellennék, de kéne egy legalább jól emulált 10bites panel.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#43) #16939776 válasza #72042496 (#40) üzenetére


#16939776
törölt tag

Legdurvább, látható különbség, hogy éjszakai/horror játékban nem kell folyvást zseblámpát kapcsolgatni, elég egy nagyon picit feljebb tolod a gammát a játékban, és a legnagyobb "besz@r@tóban" is látsz mindent, még színeket is. :)

(#42) t72killer: Ez a "fokozott igény", előszór tartalom előállításban szolgáló eszközöknél kell hogy általánossá váljon, utána nemsokkal fog a tartalom fogyasztásra szánt termékek közé is begyűrűzni, ezért mertem a grafikus monitorokat ide citálni.

[ Szerkesztve ]

(#44) warcat válasza #16939776 (#35) üzenetére


warcat
veterán

A PG279Q(165Hz) valódi 8bites, vagy már 10 bites lenne a cél? Erősen bilibe lóg a kéz,hogy hhány paraméternek kellene megfelelni még átlag embernek elérhető áron.

Amúgy a TN+ panelek mindig kérkednek ugye az 1 ms válaszidővel,de az átlagos válaszidő 3-3.5ms körül van,míg ez a fenti monitornál 5s

EA: It's in the crate!

(#45) #16939776 válasza warcat (#44) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nagyon jól összefoglaltad!

De igen! A marketing útjára indította a HDR-t, ahhoz a 12-14 bit információhoz nagy szükség lenne a 10bit-es panelre. Azt nem tudom hogy a minőségben miben tudnak még kompromisszumot kötni, hogy ezt elérjék TV méretben és "olcsó" is legyen, elterjedjen.

Elég lehetetlenek látszik ez is, valószínű valami látszatmegoldást találnak ki majd erre a problémára is, mint a képfrissítésre, vagy a panel-késésére tették.

Tudom hogy csak elütötted: 5S az 5ms.

[ Szerkesztve ]

(#46) t72killer válasza #16939776 (#45) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sajnos ott tartunk, hogy még a 8bit se valós 8bit.

12bit infód amúgy max fotón lesz, még a RED-ekkel se nagyon rögzítenek 10bitnél mélyebben.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#47) #16939776 válasza t72killer (#46) üzenetére


#16939776
törölt tag

Tesznek mögé még "extra fényerő" információt, - amit majd valaki, valami hozzárendel minden egyes pixelhez - és lám megalkotta a marketing... Senkit nem fog érdekelni hogy ez mennyire hihető, tartósan élvezhető a kép, csak - szó szerint - a szem kápráztatásról fog szólni.

itt az alvégen meg össze tesszük a kezünket rendes minőségű 8 bites panelért, és örülünk ha minden rajta van a képen, valós arányokkal, mert azon lehet bántódás nélkül dolgozni, szórakozni.

[ Szerkesztve ]

(#48) t72killer válasza #16939776 (#47) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem. Nekem egy valós 10bit megjelenítés és 12bit rögzítés több, mint elég lenne, káprázatból - ha nincs mögötte valós infó - köszönöm nem kérek:R

Minőségi 8bittel sztem én is ki fogok egyezni, a saját anyagaim is ennyit tudnak (fotókat leszámítva, de mostanság inkább videózom).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#49) #72042496 válasza #16939776 (#43) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ejha, ez elég rosszul hangzik. Azt hiszem, át kell értékelnem, tényleg akarom-e azt a 120 Hz-es panelt a tévékbe is. :)

Talán OLED-ekben normálisabban működne. A gyors válaszidő miatt elvileg lehet hajtani a panelt, csak korrekt elektronikát is csináljanak hozzá. De ennek az egésznek nem hiszem, hogy pár éven belül bármi realitása lehetne sajnos, még ha a HDMI 2.1 kész is van, és támogatja a 4K@120 Hz-et.

[ Szerkesztve ]

(#50) Formaster válasza #72042496 (#49) üzenetére


Formaster
addikt

Tévéknél az a 120Hz az MCI érték, ami a valóságban pont a fele :N Nálam a 120Hz MCI IPS tévének elég szép képe van és elégedett vagyok a feketéjével is (persze valóságban 60Hz-et tud max, 65-re próbáltam túlhúzni, de már lekapcsolt). Ehhez képest az említett monitoron fekete nem volt, csak világos szürke. :F

warcat: Az is pont majdnem a kétszerese, ha figyelembe vesszük, hogy akkor az 5ms sem lesz 5ms, hanem 7-8, esetleg több. De sztem fontosabb kérdés az input lag a gaming esetében. Bár ott már egyes IPS-ek is majdnem hozzák a high TN kategóriát.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.