Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) satz18


satz18
őstag

Aki nem akar játszani, annak ez a Pentium N3520 ideális választás lehet. Hihetetlen, hogy milyen kis fogyasztás mögött mekkora erő lakozik. Hasonló utat jár be az NV a maxwellel is.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#2) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Jó ez a CM Nepton 280-as csak drága és kevesebb rá a gari, mint a H110-re...

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#3) Akula


Akula
őstag

ThinkPad X1 Carbon: " Így aztán nem csoda, hogy a ... ...változat közel 560 000 forintba kerül. Kiskereskedelmi partnerünk visszajelzése alapján még a komoly ár ellenére is keresett modellről van szó."
Persze, hiszen a cégek ezt simán leírhatják működési költségként. Azért kíváncsi lennék, hány egyetemista tudná megvenni az ösztöndíjából :)
Mindezek mellett tényleg korrekt gép :K

[ Szerkesztve ]

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#4) orbano válasza Akula (#3) üzenetére


orbano
félisten

lamborghinit is ritkán vesznek egyetemisták. nyilván mert nem nekik készült. ahogy a thinkpadek sem :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#5) donjohnson


donjohnson
addikt

épp ma vettem egy ilyen patriot supersonic magnum pendrive-ot az aqua-ban. eszméletlenül gyors. :K

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#6) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

7.5 W fogyasztással,ez az eredmény nem semmi....egy am3 athlon,vagy egy C2D szintje körül mozog,vagy még jobb is.....

Wasabi...

(#7) Mercutio_ válasza donjohnson (#5) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mi az a felhasználási kör ahová ez jobb választás mint 10k-val olcsóbban egy usb3 - as tok benne egy 120GB - s SSD - vel?

Asus X200CA baja, hogy fixen beforrasztott a memória és nincs lehetőség bővítésre 2GB pedig nem az igazi :( viszont ez a kis baytrail ha csökken kicsit az ára :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8) donjohnson válasza Mercutio_ (#7) üzenetére


donjohnson
addikt

20k-ért 120 gigás ssd + 10k-ért usb 3.0-as keret az már 30k. annyiért kapsz 128 gigás pendrive-ot és jóval kisebb. az egyik elfér a zsebedben, a másik meg nem.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#9) Mercutio_ válasza donjohnson (#8) üzenetére


Mercutio_
félisten

18,05k az ssd [link] és 3,7k a külső box.[link] a farzsebemben ez is elfér és megsporoltam 10k-t ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10) donjohnson válasza Mercutio_ (#9) üzenetére


donjohnson
addikt

ok, te nyertél. ennyiért nem láttam még. :B

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#11) HummeRC


HummeRC
senior tag

Mivel ahonnan én nézem, rengeteg a hülye az utakon ( :DDD ), erősen gondolkodom egy autós kamera beszerzésén.

Viszont az ütött szöget a fejembe, hogy mi a helyzet ezekkel a manapság oly divatos autós kamerákkal itthon, jogi szempontból?

Ugyanis ahogy olvasom, a 2014. március 15-én hatályba lépett hazai Ptk. módosítás alapján nemhogy nem használható a rajta levő felvétel, ha más is látszik rajta, de kifejezetten bűncselekmény a felvétel elkészítése, ha a rajta szereplő nem adta engedélyét előzetesen a felvétel elkészítésére.

Idézet a hírből:
A jogi szöveg: „a jogsértés tényén kívül további hátrány bekövetkeztének bizonyítása nem szükséges”
Nem kell bizonyítania ezentúl senkinek, hogy anyagi kára, vagy erkölcsi kára keletkezett a felvételből, már az is elég, hogy lefotózták és már meg is nyerte a pert.

Sok helyen megjelent a hír, de pl forrás: [link]

Ezek alapján, ha meglátom valaki autójában a kamerát és látszódhatok rajta, már perelhetem is befelé a kártérítésért és garantált a bevétel. Csodás. :Y

Akkor most hogy is van ez? :F

(#12) b. válasza HummeRC (#11) üzenetére


b.
félisten

Erre én is kíváncsi lennék.
Jó lenne olvasgatni tesztet ezekről a kamerákról hogy milyen minőségű képet szolgáltatnak a száraz adatokon túl. mennyire jó a fókusz, mennyi helyre tömörítenek és mennyi felvételt, hangot stb. érdekes téma lenne, Én beszerzek egyet valamelyik középárú termékből, mert szinte az egész napomat az úton töltöm -sajnos :U

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#13) pusszycat válasza HummeRC (#11) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ezek szerint leszerelnek minden térfigyelő kamerát mert jogsértő... :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#14) HummeRC válasza pusszycat (#13) üzenetére


HummeRC
senior tag

Jogos kérdés. Ahogy próbáltam utána olvasni, valóban felmerült ez is lehetőségként, de hihetőbb, hogy beadnak majd egy törvénymódosítást, hogy az állami szervekre nem vonatkozik. Nem tudom mi lesz, de a jelenlegi szabályozás szerint azok is törvénytelenek. :U

Ettől még a kérdésem áll, hogy az autós kamerákkal mi a helyzet, hátha tud valaki valamit róla. Gondolom a Ph-nak, vagy a fórumlakóknak vannak végzett jogtudor ismerőseik, akik nálam sokkal jobban képben vannak. ;)

[ Szerkesztve ]

(#15) oraihunter válasza donjohnson (#5) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Gratula! :C Ez már tényleg sebesség. Nem úgy mint az USB3- as Hama 45mb/s -je.

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#16) Akula válasza orbano (#4) üzenetére


Akula
őstag

Ja. Nem nekik készült :N Mert mi kell egy egyetemistának? Pl. programozni, órák hosszat tanulni a letöltött PDF-ből, jegyzeteket készíteni, bonyolultabb alkalmazásokat, pl. CAD futtatni, párhuzamos feladatokat megoldani és egy fél éven keresztül írni a diplomamunkát. Akár a koliban, ahol nagy a sérülésveszély, akár egy gyárban, de otthon is. Szóval ki van téve a noti rendesen mindenféle terhelésnek.
És ki a célközönség: a menedzserek a multiknál. Na ja, nekik tényleg kell ez, mert enélkül nem megy a zótluk meg a zekszcel. :U
Bocs, csak a tapasztalataimat írtam le. Én is a földön járok, tudom, hogy nem egy magyar egyetemista a vevőkör. :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#17) donjohnson válasza oraihunter (#15) üzenetére


donjohnson
addikt

köszi! épp azt nézem, hogy délelőtt még 20k volt a 64 gigás bolti ára, mostanra meg felemelték 30k-ra. szóval duplán örülök neki, hogy sikerült megcsípni ennyiért. :D

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#18) csizo13 válasza Akula (#16) üzenetére


csizo13
tag

A mindenit, micsoda tapasztalat tenger.
Tanulj még sokat és szélesítsd a látóköröd aztán majd másképp látod, mert addigra nem egyetemista vagy.
Egyébként a te gondolat meneted szerint:
"minek ilyen gép egy egyetemistáknak, amikor csak piálnak, buliznak, szexelnek. Inkább bárki másnak, aki rendesen dolgozik. Bocs csak a tapasztalataim írtam le. :R "

[ Szerkesztve ]

(#19) #95590400 válasza HummeRC (#14) üzenetére


#95590400
törölt tag

pontosan így szól:
2:48. § [A képmáshoz és a hangfelvételhez való jog]

(1) Képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges.

(2) Nincs szükség az érintett hozzájárulására a felvétel elkészítéséhez és az elkészített felvétel felhasználásához tömegfelvétel és nyilvános közéleti szereplésről készült felvétel esetén.
valamint

amit inkább alkalmazni lehet ebben az esetben az nem a kártérítés, hanem:
2:52. § [Sérelemdíj]

(1) Akit személyiségi jogában megsértenek, sérelemdíjat követelhet az őt ért nem vagyoni sérelemért.

(2) A sérelemdíj fizetésére kötelezés feltételeire - különösen a sérelemdíjra köteles személy meghatározására és a kimentés módjára - a kártérítési felelősség szabályait kell alkalmazni, azzal, hogy a sérelemdíjra való jogosultsághoz a jogsértés tényén kívül további hátrány bekövetkeztének bizonyítása nem szükséges.

(3) A sérelemdíj mértékét a bíróság az eset körülményeire - különösen a jogsértés súlyára, ismétlődő jellegére, a felróhatóság mértékére, a jogsértésnek a sértettre és környezetére gyakorolt hatására - tekintettel, egy összegben határozza meg.

az autóból készített felvétel inkább tömegfelvétel, mint nem. persze szerepelhet rajta a baleset után a pofázmány, de ha mondjuk leállítod a kamerát... akkor nem. alapesetben autó, rendszám látszik.
másrészt meg a jogsértés a készítéssel és felhasználással valósul meg. szerintem az nem felhasználás, ha ezt valaki mondjuk a nyomozó hatóság vagy pl. egy kártérítési perben a bíróság rendelkezésére bocsátja egy jogsértés tisztázásának céljából. legalábbis egy normális világban.

[ Szerkesztve ]

(#20) HummeRC válasza #95590400 (#19) üzenetére


HummeRC
senior tag

Állítólag pont az változott most márciusban, hogy már nem kell engedély nélkül felhasználni a felvételt a törvénysértéshez, elég az elkészítés ténye is. Pont ez a dilemma tárgya. :U

(#21) h1mpi válasza HummeRC (#20) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ez igaz tényleg hoztak egy ilyen törvényt, ami full nem betartható...

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#22) Akula


Akula
őstag

Nem is olyan drágák ezek a RivaCase táskák :C

OFF ON
(#18) csizo13: Igyekszek majd többet tanulni!
Bár 40 évesen, család mellett már nehéz, de igyekszek... :R

[ Szerkesztve ]

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#23) oraihunter válasza donjohnson (#17) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Csak 20.000Ft -ért vetted a 64GB-ost ebből? :Y :Y :C
Nem adod el? Mivel már használt 18.000-ért átveszem! ;] :DDD

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#24) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Elsőre azt hittem a RoadRunner 310-ről, hogy egy stroboszkóp amit gyújtásbeállításhoz használnak. :DDD

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#25) Taky


Taky
senior tag

TravelMate 120-ért?! Az regebben business kategoria volt csak, nem?

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#26) #95590400 válasza HummeRC (#20) üzenetére


#95590400
törölt tag

egen, csak ez a törvény magyarázatában benne van. majd a joggyakorlat eldönti. gondolom lesz majd alkalomadtán jogegységi határozat a kúriától.
azért ez egy ptk-s dolog, a sérelemdíj mértékéről is bíróság dönt mérlegelés után. simán elképzelhető, h jogsértés rögzítése esetén azt hozzák ki, tűrje a sértett.

[ Szerkesztve ]

(#27) zoltan6


zoltan6
őstag

ebből a pendrive-ból még 256gb-os is van,nem semmi.
Patriot 256GB Supersonic Magnum USB 3.0 Flash Drive Super Speed 250MB/s

(#28) pusszycat válasza zoltan6 (#27) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Tetszene is nekem ha nem lenne ilyen bili-kék díszítés rajta. Komolyan csak nekem szúrja a szemem. :F

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#29) Pandasonic válasza pusszycat (#28) üzenetére


Pandasonic
csendes tag

Igen csak neked.

(#30) Poplacsek válasza pusszycat (#28) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Corsair Voyager GS szálcsiszolt fém háza kicsit szebb..

(#31) pusszycat válasza Pandasonic (#29) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az nem lehet kihalt volna a jó ízlés a világból. :(

Poplacsek: komolyabbnak is néz ki. :K

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#32) Pandasonic válasza pusszycat (#31) üzenetére


Pandasonic
csendes tag

Nem.csak valakinek ez tetszik másnak meg az.es ez így van jól.nincs ebben semmi furcsa.

(#33) zeg válasza HummeRC (#11) üzenetére


zeg
senior tag

Rákerestem neked, kellemes olvasgatást:)
[link]

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#34) zeg válasza HummeRC (#20) üzenetére


zeg
senior tag

Ezentúl mindenkit lőjünk a Dunába, aki az ezermegapixeles csodamobiljával nem csak a célszemélyt örökíti meg? A jogi eset ha ezen felvételt megosztja másokkal, az illető beleegyezése nélkül.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#35) oraihunter válasza pusszycat (#28) üzenetére


oraihunter
aktív tag

A színe, mondjuk nekem sem jön be. De azért elnézném neki, ha vki olcsón hozzám vágna egyet. :DDD

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#36) pusszycat válasza oraihunter (#35) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ugye, erről pampogok... :))

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#37) deja vu válasza Mercutio_ (#9) üzenetére


deja vu
addikt

Ez jó fajta ssd, túl olcsó? :F Én csak a samsung 840 proból vennék ssd-t mert MLC és 5 év gari van rá. De lehet, hogy jó a crucial, de én még nem hallottam megemlítve ezt a márkát ha valaki megbízható tuti ssd-t akart.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#38) D1Rect


D1Rect
félisten

Gratulálok a CM-nek az oldallap szétbarmolásához!

(#39) Mercutio_ válasza deja vu (#37) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jófajta, van rá 3 év gar és MLC-s mint - többek közt - a 840 pro. De 800 Ft - vel többért ott a Kingston V300 vagy a Samsung 840 EVO is, élettartamban simán hozzák mind amit az a pendrive.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40) deja vu válasza Mercutio_ (#39) üzenetére


deja vu
addikt

Az jó akkor ha MLC. Tudom nem ide tartozik, de akkor a Samsung 840 pro nem éri meg a 32 ezer forintot? Tehát az árban lévő másfélszeres szorzót reálisnak tartod-e?

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#41) Mercutio_ válasza deja vu (#40) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én nem, de neked lehetnek mások a szempontjaid, egyébként mlc és mlc közt is van különbség, ahogy valós max írási mennyiség terén is.
Nekem a saját használati szokásaim mellett, és tudva, hogy a gari lejárta előtt cserélem a cuccaimat megfelelnek az olcsóbb bevált modellek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#42) k_laci


k_laci
tag

ezeket a rivacase táskákat hol lehet megvenni ennyiért?

(#43) imibogyo válasza D1Rect (#38) üzenetére


imibogyo
veterán

Pont ez jutott nekem is eszembe. :(

(#44) _Csaba_


_Csaba_
senior tag

Kis Asus laptopot épp a héten vettem. Egész jó kütyü.

(#45) CM Hungary válasza Akula (#3) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

5 év gari a Neptonra kevés? Menniy a Corsair H110?

(#46) rudi válasza CM Hungary (#45) üzenetére


rudi
nagyúr

Az a gond, hogy nagykerben (Expert 2 év szerepel), a kiskerek pedig változóan 2-3 évet adnak meg (persze ugyanez igaz a Corsairekre is). A teljes 5 évet, hogyan lehet érvényesíteni, ha a kisker mondjuk csak 2-t vállal?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#47) CM Hungary válasza rudi (#46) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Igen, sajnos ez probléma, de minden ilyen esetben lehet engem keresni és a garanciát elintézzük. Volt erre élő példa tápegység esetén is, pont itt a fórumon. A garanciát a CM vállalja, függetlenül attól, hogy a kisker, vagy az importőr mit nyomtat a papírra.

(#48) rudi válasza CM Hungary (#47) üzenetére


rudi
nagyúr

Na, ez jó hír! :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#49) HummeRC válasza CM Hungary (#47) üzenetére


HummeRC
senior tag

Na, így lehet értelmesen brand-et építeni. :R

(#50) CM Hungary válasza HummeRC (#49) üzenetére


CM Hungary
Hivatalos

Igen, csak nehéz eljuttatni az üzenetet a végfelhasználók felé, pléne a kiskerek akadékoskodása miatt. De hát azért vagyok itt, hogy terjesszem az igét. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.