Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kovacs65


kovacs65
senior tag

Billentyűzet:
Létezik ilyen egyáltalán:
-nem mechanikus
-csendes
-vezeték nélküli
-makrózható
-multimédiás
-esteleg, ha van rajta USB port
-numerikus klaviatúra is kellene
-háttérvilágítás több fokozatban (nem kell RGB, csak lássam a sötétben)
-nem 30K HuF fölött

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#2) toronyhaz válasza kovacs65 (#1) üzenetére


toronyhaz
aktív tag

Az ilyen igényeket meg kell fizetni kapásból.
Amúgy Magyar legyen vagy Angol? ;]
De hátha valakinek van egy aduász ajánlata,amit kétlek.
Sok az elvárás sajnos . Ami lenne az igencsak 70K kategória. Viszont ha produktív melóra kell akkor a sok kényelmi extra biztos kifizetődik.

(#3) Csandi válasza kovacs65 (#1) üzenetére


Csandi
őstag

Logitech MX Keys és akkor csak a 30k alatti igény nem teljesült, de alig pár ezer fttal több :) Ja és nincs magyar gombokkal, de magyar kiosztásban létezik attól még :)

(#4) pusszycat válasza kovacs65 (#1) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem logitech silent touch van csendes ez a nevében is benne van, vezetékmentes, van numerikus bill. egeret is adtak hozzá. Nem világit igaz de egy led lámpa többet ér.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#5) Synthwave válasza kovacs65 (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én olyat keresnék, ami chiclet, NEM teljesen lapos kupakok, TKL (vagy 60-65 százalékos) és legalább 5KRO.

Álmodik a nyomor, de ha valaki esetleg tud ilyet, az regélhetne róla.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6) kovacs65 válasza Synthwave (#5) üzenetére


kovacs65
senior tag

Én még egy számomra megfelelő balkezes egeret is.
Mivel én vagyok a VÁSÁRLÓ, lehetnének igényeim, de senki sem foglalkozik vele.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#7) Nagus válasza kovacs65 (#1) üzenetére


Nagus
senior tag

Nincs ilyen, magyar verzióban meg pláne. Én is ilyet keresek az MX keys tökéletes lenne de a Logitech sok éve már nem gyárt magyar kiosztásban semmit. A többi gyártó sem igazán akar ilyet előállítani.

(#8) pusszycat válasza kovacs65 (#6) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Van olyan egér ami hibrid ilyen szempontból, univerzális, vagy hogyan mondjam mindkét kézre áll, onnan lehet csipegetni.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#9) fecke78 válasza kovacs65 (#6) üzenetére


fecke78
senior tag

Pedig te vagy a tipik vásárló . Semmi sem jó neki . De ha màr igènylistàd van , akkor pénztárcád is legyen

(#10) simonzé válasza kovacs65 (#6) üzenetére


simonzé
addikt

Tegyük fel, te vagy a Gyártó.
Kinek fogsz gyártani? Annak, akiből 20 van a bolygón, vagy annak, akiből 2-3 milliárd?
Természetesen a 20 fős csoport egyedi igényeire többszáz, vagy többezer mérnöki órát kell megfinanszíroznod, amit nyilván mérlegelned kell, ha nem egy "de jó fej volt, kár hogy csődbe ment" vállalkozás akarsz lenni.

De természetesen a hiba nem benned van, hanem a gyártókban.

I don't fit in. I fit out.

(#11) Synthwave válasza kovacs65 (#6) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Gyere át az egeres topikba, hátha találunk neked valamit.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#12) kovacs65 válasza fecke78 (#9) üzenetére


kovacs65
senior tag

Várom az ajánlatodat!

A jelenlegi egerem: [link]
Tehát nem feltétlenül pénzkérdés.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#13) kovacs65 válasza simonzé (#10) üzenetére


kovacs65
senior tag

Szerintem nem én vagyok a világ egyetlen balkezese.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#14) Derrewyn válasza kovacs65 (#1) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Létezik egyáltalán bármilyen vezeték nélküli periféria, amin van USB port?

(#15) pusszycat válasza Derrewyn (#14) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Amin töltöd?

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#16) Synthwave válasza Derrewyn (#14) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Abból kiindulva, hogy azt max a telepek táplálnák, nem hiszem.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17) zetor2000 válasza Derrewyn (#14) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egerek töltőcsatija, mobiltelefonok USB portja (OTG)... Ha igazán széles spektrumot nézünk, akkor egy NAS is lehet ilyen, azokon sok USB is lehet. Vagy egy router, ilyen kategóriában elég sok termék van, amin van USB, akár több is. Vagy pár komoly fotómasina, ami wifi képes, de van USB portja is. USBs távvezérlők, IP kamerák esetleg.
Biztos nem ilyenekre gondoltál, de ezek olyanok. A nagy részük persze helyhez kötött, de nem ez volt a kérdésed. :D

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#18) siposz válasza kovacs65 (#1) üzenetére


siposz
aktív tag

Az USB és a vezetékmentesség azok kizárják egymást.

De pont egy fehér cherry stream 3-mat haszálok.

-nem mechanikus: nem az.
-csendes: tényleg csendes.
-Vezetékes, de a cherrynek vannak hasonló vezeték nélküli cuccai is. De nem magyarban.
-multimédiás: van rajta 6 gomb hang és video vezérlének.
-esteleg, ha van rajta USB port: Nincs
-numerikus klaviatúra is kellene: Van
-háttérvilágítás több fokozatban (nem kell RGB, csak lássam a sötétben): Hát az mondjuk nincs, de a fehér sokkal jobban látható. Most kipróbáltam full sötétben, fekete win háttér + dark mode a böngészőben, csak a prohrdver megnyitott oldala ad fényt, és tökéletesen látható.
-nem 30K HuF fölött: 10k

(#19) tatu9 válasza Derrewyn (#14) üzenetére


tatu9
tag

Van, csak nem lehet használni az usb passthrough-t, ha wireless módban van.
Asus ROG Claymore II Wireless

“TRUST. PRAY. OBEY”

(#20) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Pont ma voltam MediaMarkt-ban és 10k alatti levő billentyűzeteket nézegettem. Hát ha le tudom cserélni IMICE AK-200 USB Wired Backlit Gaming-t. Ezt a Redragon k509 rgb dyaus 2 billenytűzetet néztem. Hát majdnem megvettem,de az ösztönöm azt súgta hogy inkább nem. A space gomb is nyikorgott. Mennyire jók ez a Redragon márka? :D

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#21) vlevi válasza siposz (#18) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Most kipróbáltam full sötétben, fekete win háttér"
Ezzel nem lehet vitatkozni, én is sokkal jobban preferálnám a fehér billencset, de a divat a feketére állt be.
Ráadásul még egy dolog. Ha van valami világítás az asztalon, akkor a világítós fekete billentyűzet esetén nagyon könnyen előfordulhat, hogy olyan irányból éri a fény a billentyűzetet, hogy a fekete billentyűk becsillognak, és konkrétan semmit sem látsz a rá írt (egyébként világító) feliratból. De, hát a trend az trend, tojunk a használhatóságra, a fekete a divat... :(

(#22) siposz válasza vlevi (#21) üzenetére


siposz
aktív tag

Menj szembe a divattal, vegyél fehér, nem világítós billenytűzetet!

Én 10 év után jöttem rá, hogy nincs szükségem világítós billentyűzetre. Ha megugrik a kereslet a fehérre, akkor visszajön a divatba.

(#23) Noukoum válasza kovacs65 (#6) üzenetére


Noukoum
veterán

Szerintem egy bőröndnyi euróval fogsz találni valakit aki megtervezi és legyártatja neked álmaid billentyűzetét. Egyedi igényekhez egyedi árcímke párosul. :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#24) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

LOL, a címoldali cikk kép montázson egy csomó olyan cucc is van, ami nincs is benne a "cikkben".

(#25) sokomst


sokomst
tag

Én egy redragon kumara tartós használata után váltottam a cikkben szereplő vishnu-ra. Míg előbbivel, mint első mechanikus élmény teljes mértékben elégedett voltam úgy utóbbival kevésbé hiába a kecsegtető tulajdonságok.

Mindkettő brown switch ezzel a részével továbbra sincs gondom sokkal jobb élmény a gépelés, mint a membrános társain (biztos magasabb kategória még jobb)

Az egyéb vonzó paramétereivel van gond... Nagyon idegesítő coil whine a háttérvilágítás esetén, amit sajnos még mindig csak 7 szín közt lehet állítani nem full RGB.
Makró gombokra valami van állítva akkor fix zöld világítás. Média gombok fix piros világítás. Ha nincs világítás akkor pedig hibásan működik a hangerő görgő.. akku százalék info sehol.

(#26) kovacs65 válasza Noukoum (#23) üzenetére


kovacs65
senior tag

Aivia K8100 van most. Teljesen jó.
Kivéve a normális világítás és a vezetéknélküliség.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#27) reds.hu válasza kovacs65 (#13) üzenetére


reds.hu
csendes tag

Én jobbkezes vagyok de ballal egerészek. Ezt csinálja valaki utánam :)
Szoval a balos egerekböl bizony jóval kevesebb van.

[ Szerkesztve ]

A sikernek nincs titka. Ára van.

(#28) Synthwave válasza SunMount3r (#24) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Noha nem tudom, hogy a cikk szó miért került idézőjelbe.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#29) ddekany válasza Nagus (#7) üzenetére


ddekany
veterán

Német kiosztás viszont gyakran van, és az fizikailag ugyanolyan mint a magyar (magas enter, +1 gomb baloldalt alul). Persze a címkézés sok helyen nem fog stimmelni, szóval csak akkor alternatíva, ha valaki amúgy is tudja, mi hol van. Bár ennek ismerete, és főleg a vakon gépelés, egy elég hasznos képesség manapság, szóval inspiráló is lehet... :)

[ Szerkesztve ]

(#30) SunMount3r válasza Synthwave (#28) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jó kérdés, ha pl. reklámot írtam volna cikk helyett idézőjelben, akkor is megkérdezted volna?

(#31) Synthwave válasza SunMount3r (#30) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igen?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#32) SunMount3r válasza Synthwave (#31) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Tehát?

(#33) Synthwave válasza SunMount3r (#32) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mindkét esetben értelmetlen az idézőjel.

Mindegy. Peace.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34) Nagus válasza simonzé (#10) üzenetére


Nagus
senior tag

Én ezen gondolkodtam és gyakorlatilag pl. az MX Keys esetében a magyar kiosztás 2db plusz gombot jelentene és egy minimális belső software módosítást. Ez lényegesen kevesebb idő "fejlesztésben", mint amit írsz és bőven több bevétel lenne belőle. Ha az angol mellett van idő a francia, holland verziókra amin több billentyű van akkor a magyar sem lenne gond. A kérdés amire a Logitech sem válaszol, hogy mi történt, hogy nem készül a magyar piacra billenytűzet? Én pl. a jelenlegi áron simán venném ha magyar kiosztás létezne, mások is vennék. Remélem ezt a 20fős csoport több száz munkaóráját nem komolyan írtad. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

A csavarhúzók miatt kattintottam, de átvertek. :U

(#36) eszterencs válasza SunMount3r (#24) üzenetére


eszterencs
HÁZIGAZDA

Haha, sosem gondoltam, hogy valaki észreveszi ezt! :D A korrektor a ludas (az én vagyok :U )!! A kész cikken, aminek már megvolt a nyitóképe is, még volt egy kis variálás az utolsó pillanatban, hogy mi kerüljön be és mi nem, végül pár cucc kikerült. És hát a nyitóképet illett volna ehhez aktualizálni, de nem tettem, mert azt gondoltam, úgysem nézegeti senki, mi van rajta. Igazából jó, hogy tévedtem. :) Legközelebb precízebbek leszünk.

[ Szerkesztve ]

(#37) vottokar válasza Ereshkigal (#35) üzenetére


vottokar
senior tag

Biztos röhejes, de én is csak azért... :B

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#38) Synthwave válasza vottokar (#37) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egyáltalán nem az. Jó tudni, hogy akadnak, akiket kifejezetten mozgatnának a szerszámok.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#39) sokomst válasza Ereshkigal (#35) üzenetére


sokomst
tag

Dettó :DDD

(#40) nyunyu válasza kovacs65 (#1) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem elég lenne egy szögegyszerű junifájingos 105 gombos halkított taktilis kapcsolós billzet valami csinos magyar dyesubbal.
Világításra, makrókra, extra USBre nincs szükségem.

Tud ilyet valaki?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41) 0xmilan


0xmilan
addikt

"A nem túlságosan drága mechanikus billentyűzeteket kereső olvasóink figyelmét vonhatja magára a Redragon 17 660 forintra pozicionált, 87 gombos, TKL kivitelű modellje, a K568 Dark Avenger."

Ezt kozben felpozicionaltak 19 100 Ft-ra.

(#42) Phobion válasza 0xmilan (#41) üzenetére


Phobion
őstag

Ha hotswap lenne, akkor még meg is fontolnám, plané, hogy még lube is kell hozzá, mert irgalmatlan hangjuk van ezek a mechanikus switcheknek lube nélkül. :(

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#43) nyunyu válasza Phobion (#42) üzenetére


nyunyu
félisten

Redragon billzetek jóideje Outemu socketesek, így tetszőleges Outemu gyártmányú kapcsoló belemegy.

Cikkben szereplő verzióban meg amúgy is Outemu Red van, ahhoz csak Outemu/Kailh nyitó, meg lube kell, aztán máris kultúráltabb a hangja, ha nem túl nehéz a kezed gépeléskor.

Persze maximalisták kitömhetik szivaccsal, filccel a házat, meg vehetnek bele Silent Whiteot, és akkor biztosan halkabb lesz a membránosok 95%-ánál.
(Mondjuk a membránosok 75-80%-át egy oldschool Cherry billzet is le tudja lépni MX Brownnal, csak o-ring kell hozzá. :DDD)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44) Phobion válasza nyunyu (#43) üzenetére


Phobion
őstag

"Redragon billzetek jóideje Outemu socketesek, így tetszőleges Outemu gyártmányú kapcsoló belemegy.
Cikkben szereplő verzióban meg amúgy is Outemu Red van, ahhoz csak Outemu/Kailh nyitó, meg lube kell, aztán máris kultúráltabb a hangja, ha nem túl nehéz a kezed gépeléskor."

Nincsenek leforrasztva? Így mondjuk már kedvezőbb a helyzet.

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#45) Synthwave válasza Phobion (#44) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem le van az forrasztva, csak felételezi, hogy mindenki pákával a kezében látott napvilágot. Ilyen pénzekért nem szoktak hot swapes foglalatokkal billentyűzetet adni.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#46) ddekany válasza nyunyu (#43) üzenetére


ddekany
veterán

Besz*rás mekkora tudomány a billentyűzetek is... És már azt is néha trükkös megtudni, hogy milyen kapcsoló van benne (pl. "brown", OK, na de Cherry vagy Gateron vagy Outemu vagy ... és mind más). És aztán még ez is tényező, hogy van-e rajta O-ring ezek szerint. Nem is láttam még tán megadva se ilyesmit. Gondolom az alap felállás, hogy nincs.

(#47) Synthwave válasza ddekany (#46) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Persze, az.

Nézz be a billentyűzetes totyikba, és meglátod, hogy ez csak a jéghegy csúcsának a csúcsa.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#48) Phobion válasza ddekany (#46) üzenetére


Phobion
őstag

https://www.reddit.com/r/MechanicalKeyboards/

Vigyázat, nagyon mély ez a nyúl lyuk! :DDD

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#49) dqdb válasza Synthwave (#45) üzenetére


dqdb
nagyúr

Van forrasztott Outemu kapcsolós Redragon is, de a legtöbb hotswap. Az Outemu nagyon olcsón adja a hotswap megoldását, amely csak saját magával kompatibilis, mert ezeknek a kapcsolóknak a lába sokkal vékonyabb, mint a többié.

Te a hotswapként reklámozott billentyűzetekben használt Kailh socketekre gondolsz, azok sem túl drágák (500 darabnál 8-9 centbe kerül egy, azaz 10 dollárnál kevesebbe kerül egy billentyűzetnyi), csak a nyák alapos áttervezését igényli a használatuk. Szerintem a gyártók alapvetően nem a költségek miatt nem élnek a hotswap megoldásokkal, hanem azért, mert úgy hoz be plusz hibaforrást a rendszerbe, hogy a vevők jelentős hányadát nem is érdekli ez a lehetőség.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#50) nyunyu válasza dqdb (#49) üzenetére


nyunyu
félisten

Redragon zoknival együtt veszi az Outemu kapcsolókat, így nem közvetlenül a kapcsoló lába, hanem a ráhúzott zokni van beforrasztva a billzet nyomtatott áramkörébe.
Így az Outemu kapcsoló kihúzható marad a zokniból, és másik Outemu kapcsolót bele lehet nyomni.

Mivel a zokni külső átmérője annyi, mint a Cherry lábának a vastagsága (emiatt nem kell más PCBt tervezni hozzá), csak a vékony lábú Outemu kapcsolók férnek bele, más gyártmány NEM!

Ha jól rémlik, Alin láttam zoknival együtt szállított Outemu Blue/Red/Brownt is, talán 1$ sem volt a különbség a komplett billzetre vetítve a zoknimentes verzióhoz képest, és még a billzet PCBt sem kell áttervezni, mint a Kailh általánosabb célú, drágább socketjéhez képest.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.