Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) elite válasza 04ahgy (#146) üzenetére


elite
csendes tag

Ezt már próbáltam, kivéve a dram/fsb arányt. Azt mennyire kéne? 333 az fsb jelenleg

(#152) #64791808 válasza elite (#151) üzenetére


#64791808
törölt tag

3,2x-re

(#153) Doki-HUN1978 válasza Raymond (#148) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Nem gondolom, hogy azért a +20 ropiért "csak" ennyit adnának?!

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#154) Bálint85


Bálint85
senior tag

Hali!
miért megy a memóm / 2X2Gb Geil Ultra Plus 1066Mhz / csak 800mhz-t a p5kc alaplapomban, többet nem is akar menni mert akkor kék halál vagy be sem jön a gép? Voltot is már próbáltam 1,8-2,55V - ig de akkor sem.

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#155) Tidus válasza Bálint85 (#154) üzenetére


Tidus
addikt

He, a biost lőd be rendesen, mennek azok nyugodt lehetsz!

Oliverda: Nekem volt ilyen ramom, és becs szó ment min. 1066-ot, z OCZ-k vásárlása miatt adtam el, és az új tulaj sem reklamált! Ezek szerint egyet kifogtam!!

[ Szerkesztve ]

(#156) menalcas


menalcas
őstag

"Megeshet hogy ránk mosolyog a szerencse és egy jobb szériába markolunk, de aki nem akar totózni és a biztos 1066MHz-es sebességre vágyik az inkább válasszon valamilyen Micron chip-es modult. G.Skill, Crucial, OCZ, Corsair, Kingston, stb."

Szerintem ez teljesen relatív, mert aki annyit ad ki ramra amennyibe a Kingmax kerül az annyit is kap, egy mezei usernek amugy sincs szerintem szüksége olyan ramokra amiket életében nem fog kihasználni mint amiket te felsoroltál, aki meg valamit ad is a teljesitményre annak meg se fog fordulni a fejében hogy kingmaxot vegyen és ez így van rendjén.

Szerk.: jah egyébként listára ajánlanám a maxtor wincsiket illetve az asrock lapokat, bár ezekre is érvényes amit a kingmaxra írtam akinek annyi pénze van az használja is arra mire való és ne várjon csodát :R

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#157) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Sztem az mind marhaság már elnézést. Nem lehet csak márkanevere bontva lehet megmondani, hogy melyik jó és melyik nem. Az előttem szóló kolléga lehúzza az AsRock-ot. Nekem volt már hozzá szerencsém és jó értelemben. De volt már MSI és Asus alaplapom ami még olyan sem volt kinézet/ teljesítmény mint az AsRock.
Vannak hibás szériás modellek. De ezeket a juzerek hamar "kiszelektálják" és értesítik a többieket. A Kingmax RAMmal kapcsolatban annyit hagy nekem most KLEE88F-B8KU6/2GB-s modul van a gépemben és nagyon szépen megy és mellé nem is melegszik.
Az én szigorúan SZVSZ-em hogy csak a szerencsében lehet - sajnos - bízni, hogy ki milyet fog ki.

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#158) JanR


JanR
addikt

Az X-Fi csaladon en is meglepodtem. Elegge gany lett, szerintem. Nekem Audigy 2-m van, de nem cserelnem le semmiert sem :) Vista alatt es W7 (beta) alatt is tokeletesen teszi a dolgat!

(#159) Janix14


Janix14
csendes tag

Kingmax DDR2-1066 RAM

Nekem stablian tartja az előírt óraszámot :P

Humort vagy bölcsességet szeretne itt látni?Hívja a 1792-es számot,és szavazzon!

(#160) proci985 válasza adalbert1 (#54) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a lapi hangkeltő baromi sok zörejt szed össze útközben. az XFI lényegesen kevesebbet, de azért egy érzékenyebb fülessel érdemes berakni út közben egy erősítőt is (nagy hangerőn lesz soksok zaj is, diszkrét külső erősítővel ez elkerülhető).

én egy Live! és egy XFI Fatal1ty pro között egy Genius SWHF2500on érezhető különbséget hallottam, és az azért nem a legjobb hangfal...

a Live! eléggé elavult és nem igazán szól szépen. mp3ra még talán jó, de semmi jobbra nem használnám. főleg, hogy a mostanában alaplapokra rakott hangkeltők verik.

más: a Creative nem csak az eax miatt vesztett területet... ugye az a 64bites driver és az a vista driver jó hamar megjelent. ja nem. meg a dts passtrough. meg a hiperhülye kivezetések a kártyán (igen, a mono jack-RCA megfelel digitális passtroughra, csak eltellt egy év mire ez számomra is kiderült). meg hogy XFIhez utoljára Xpn volt tényleg remek frontend, azóta meg úgy érzem magam, hogy kiadtam majd 200usdt egy hangkártyára, ami baromi jó, csak a szoftver hozzá kritikán aluli.

egyébként az XFI Fatal1ty Gamer pro series az Xramon kívül (még a celeron2.66Dvel sokat segített ez a feature a mikroakadásokon, a quaddal sok különbséget már nem érzek:DDD) még eltért az aranyozott csatikon (ld eszmefuttatásom az RCA kivezetés hiányán) és az előlapi csatlakozó bekötési lehetőségen (ilyet adtak a csúcsgamer cuccokhoz, meg usaban lehetett külön is kapni, európában semmi jelentősége). meg volt szép nagy doboza, bár annyi pénzért az volt a minimum:DDD egyébként szépen szól, de minden más tekintetben kritikán aluli, amit az a cég művel.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#161) bajuszati


bajuszati
tag

grt :C

Jó dolog, sztem hogy elmozdula logout egy kicsit a mit ne irányba....
a milyen tuti hardvert vegyünkből van már elég, de milyet ne...az ritka

(#162) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Jézus anyám ilyeneket vesztegetnek mint a Kingmax DDR2-1066 RAM modulok, na jó lesz vigyázni. :U Köszi. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#163) Suba53


Suba53
csendes tag

Kingmax ramokkal a tapasztalataim:

Tavaly volt két Kingmax DDR2 800 as modul, ami nem ment asus P5B sorozatú lapokban.
Több alaplapon is kipróbáltam, el sem indult, nem lehetett a biost sem behívni.
Ugyanez a ram páros kifogástalanul működik azóta is egy AMD 780 chipsetes alaplapon.
A P5B lapok vígan mennek Kingston, és PQI modulokkal.

Másik tapasztalat. Vettem idén 2 db Kingmax DDR2 1066 modult, és ugyanúgy nem volt hajlandó elindulni egy asus P5K-E alaplappal, meg se nyikkant.
Ugyanez a ram páros most is kifogástalanul üzemel egy Gigabyte lapon, ami AMD 785 chipsettel van szerelve.
A P5K-E kifogástalanul megy Kingston modulokkal. Tehát sem a ram, sem az alaplap nem rossz, hanem valamiféle inkompatibilitási gondok lehetnek a Kingmax modulok, és az Intel chipsetek között.

Próbáltam rákeresni a neten konkrétumra, de csak általános megfogalmazásokat találtam eddig.
Ti találtatok valami konkrétumot azon túl, hogy az alaplapok mellé adott ramkompatibilitási lista legyen a mérvadó?
Mert azokban sokszor olyan egzotikus modulok szerepelnek, amiket itthon még nem is láttak a kereskedők.

(#164) Sotho válasza Suba53 (#163) üzenetére


Sotho
őstag

Igen adni kell neki +0,1 vagy 0,2 voltot , ha nem indul nyilván egy másik rammal kell elindítani a lapot,úgy emelni a feszt majd vissza a kingmax,indít. ( és persze memtestel atomra betesztelni)Ha ez sem segít akkor nincs mit tenni :N

(#165) Suba53 válasza Sotho (#164) üzenetére


Suba53
csendes tag

Ezt nem próbáltam, de legközelebb ha hasonló párosítás kerül a kezeimbe megpróbálom.
Neked már bejött ez a "tuning" ?

(#166) Sotho válasza Suba53 (#165) üzenetére


Sotho
őstag

Igen, használtam egyforma kingmax de nem dual-kit modulokat dualban-ban, p5b, p5q-pro lapokban és bár elindultak midkettőnél emelni kellett a feszt, mert memtestel hibáztak és instabilak is voltak alapon. De utána frankón jól mentek nincs velük gond. Amúgy a kingmax honlapján is fent van : [link] 1.8-2.1v ig toljadneki azt meglátod :K

(#167) Intel q8200 válasza Sotho (#166) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Nekem is kingmax ramom van
KLEE88F-B8, Gigabyte p43 es3g-ben gond nélkül megy 1100on az 1066os ram.

iPhone 14 pro

(#168) satee76 válasza Necc (#115) üzenetére


satee76
aktív tag

up!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.