Hirdetés

2022. december 3., szombat

Gyorskeresés

(#1) Franklin

Franklin
addikt

Maximálisan hiánypótló cikk, gratula!!!

Még több terméket bele!!!

Jöhetnek pl. az 1GB-os DDR2-es geforce 9500-ak és társaik! :-)

(#2) rumkola

rumkola
veterán

Kingmax ram laptól függően 1.9-2.1V-t akar és 6-6-6-20.
Ennyi a titka.

Aki 1066-os ramot vesz attól elvárható hogy ennyit tud azért...

(#3) AS

AS
félisten

X-Fi hangkártya család első igazi lépcsőfoka pedig az XtremeGamer .... igen, Musicot vennék de már nem kapható... azért ez elég nagy kicseszés...
Ott van a link
Creative SB X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Pro hangkártya ez menyivel jobb mint gamer? Vagy jobb mint Music?
Válaszokat köszi előre is...

[ Szerkesztve ]

Realme GT 2 Pro, Samsung Galaxy S20 FE 5G , Samsung Galaxy Tab S6, Nubia Red Magic 3, Samsung Watch Active 2

(#4) Calibos

Calibos
addikt

Ami pofátlanság hogy mostanában a kamu X-FI Audiot olyan 17K körül árulják.

(#5) Raymond válasza AS (#3) üzenetére

Raymond
félisten

"Creative SB X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Pro hangkártya ez menyivel jobb mint gamer? Vagy jobb mint Music?"

64MB X-Ram a kulonbseg. Gyakorlatilag nem hasznalod ezert nincs ertelme felarat fizetni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#6) AS válasza Raymond (#5) üzenetére

AS
félisten

Értem .. te melyik x-fi kártyát javaslod? Music már nem kapható. ( pedig azt vettem volna) :F
Ha nincs más jó lesz sima gamer is talán...

Realme GT 2 Pro, Samsung Galaxy S20 FE 5G , Samsung Galaxy Tab S6, Nubia Red Magic 3, Samsung Watch Active 2

(#7) cousin333 válasza AS (#6) üzenetére

cousin333
addikt

Én azt mondanám, hogy Xtreme Gamer-t vegyél. Hacsak nincsenek nagyon extra igényeid, akkor ez is megteszi. Legalább már nincs butítva...

"We spared no expense"

(#8) Tomate

Tomate
veterán

Nekem volt 1066-os kingmaxom. Jó volt, semmi baj nem volt vele. Azt nem tudom, hogy vitte-e az 1066-ot mert azt nem próbáltam de a 900Mhz-et 4-4-4-12-t stabilan. Gyorsabb volt mint a mostani Geil Ultrám.

(#9) Calibos válasza Raymond (#5) üzenetére

Calibos
addikt

Mostanában elvagy tűnve a hangkártyás topikok-ból. Pedig a szakértelmed jól jönne néha!

(#10) perempe

perempe
addikt

Köszönöm a tájékoztatást hangkártyaügyben.

Sokan a Xonar-ra esküdnek. Nem hallottam még, de a CS4398 nem lehet rossz... :D

[ Szerkesztve ]

* Franck: A-dúr szonáta *

(#11) engusz válasza Tomate (#8) üzenetére

engusz
veterán

1.8V-on?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#12) gab1ka

gab1ka
aktív tag

Az én Kinmax ramom alapfeszen is vitte az 1200mhz-et.Előzetes utánajárás előzte meg a vételt..Számos esetben sokkal többet ér mint a hiper szuper "márkás" ramok..

[ Szerkesztve ]

(#13) spirit007 válasza rumkola (#2) üzenetére

spirit007
senior tag

"Kingmax ram laptól függően 1.9-2.1V-t akar és 6-6-6-20"

Így van , ezt megerősíthetem !
Az utóbbi időben rendszeresen találkozom ezzel , hogy 1.8V-on nem stabilak a Kingmax RAM-ok ...
1.9 vagy 2.0V ... 'oszt jónapot ;)

(#14) Oliverda válasza AS (#3) üzenetére

Oliverda
félisten

Szerintem az XtremeMusic a legjobb választás 15-20K környékén.

Ő talán tud szerezni, kérdezz rá.

gab1ka: Nem kételkedem ebben, hallottam én is ilyenekről. Kár hogy 20ból nem 19 vagy 18 modul tudja ezt.

[ Szerkesztve ]

CURVE kártya regisztráció 2000 forint bónsszal! (Transfer)WISE átutalás 150 000 forintig ingyen: kód privátban

(#15) Tomate válasza engusz (#11) üzenetére

Tomate
veterán

2V-on

(#16) bubuka71

bubuka71
aktív tag

ezért megelégszek az alaplapi hangkártyával .

[ Szerkesztve ]

(#17) Calibos válasza spirit007 (#13) üzenetére

Calibos
addikt

Geilnek is ugyan ilyen problémájuk volt, ráadásul erősen túl voltak árazva geil ramok.

(#18) dcsabesz válasza AS (#6) üzenetére

dcsabesz
tag

Ne vegyél X-FI-t, vegyél egy Audigyt2 vagy 4. Nem fogsz csalódni.
Ha X-FI-d van kell hozzá egy olyan hangsugárzó is ami képes hozni a különbségeket. És az sem 20 forint.
Szóval Audigy bőven elég. Szerintem. :K

[ Szerkesztve ]

(#19) Coyot válasza Oliverda (#14) üzenetére

Coyot
őstag

Hamár 20k egy hangkártyáért akkor asus xonar... olvass review-kat messze veri az összes x-fi-t...

Má' nem

(#20) Oliverda válasza Coyot (#19) üzenetére

Oliverda
félisten

Azzal csak az a baj hogy nem támogatja az EAX 3.0/4.0/5.0 szabványokat. Illetve mivel a Creative nem szándékozik ezeket más gyártóknak kiadni ezért feltehetőleg nem is fogja soha támogatni.

Amúgy konkrétan miben veri őket?

CURVE kártya regisztráció 2000 forint bónsszal! (Transfer)WISE átutalás 150 000 forintig ingyen: kód privátban

(#21) Alchemist válasza Oliverda (#20) üzenetére

Alchemist
addikt

Ezzel a filozófiával a Creative marginális piaci szereplővé válhat.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#22) Raymond válasza AS (#6) üzenetére

Raymond
félisten

Music hijan csak a Gamer marad. Annal tobbet nem erdemes kiadni ra.

(#23) tdd587 válasza Alchemist (#21) üzenetére

tdd587
őstag

Ezzel a filozófiával a Creative marginális piaci szereplővé vált.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#24) engusz válasza Tomate (#15) üzenetére

engusz
veterán

Köszi, ki fogom próbálni. 2V-on, 1066 közelében, 6-6-6-18-as időzítéssel próbálkoztam, de nem volt az igazi. Lehet, hogy a 6-6-6-20 sokat lendítene a stabilitás felé?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#25) Oliverda válasza engusz (#24) üzenetére

Oliverda
félisten

Elvielg 2.1V-ig nyugodtan adhatsz neki feszt. Az a 20 a 18 helyett általában nem sokat számít.

(#26) engusz válasza Oliverda (#25) üzenetére

engusz
veterán

Nem hiszem, hogy az E8400-nek esne nehezére a 4 GHz. A memóriával lehet valami gond. És érdekes, mert 2V felett nem mindig megy. Mintha túl sok lenne neki a fesz. Érdekes...

(#27) Skyhigh válasza engusz (#24) üzenetére

Skyhigh
aktív tag

nálam 2,1 V-on megy 6-6-6-18-on

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#28) engusz válasza Skyhigh (#27) üzenetére

engusz
veterán

Érdekes. Nálam nem nagyon akar összeállni a téma. 1 GHz alatt stabilabbnak tűnnek a Kingmax-ok.

(#29) Solten

Solten
őstag

:K Kingmaxtól ments meg Uram minket... :D

Saor Alba

(#30) Oliverda válasza engusz (#26) üzenetére

Oliverda
félisten

Kingmax szindróma.

(#31) engusz válasza Oliverda (#30) üzenetére

engusz
veterán

B*ssz*skulcs. Akkor a hajamra kenhetem az egészet. Eladni sem tudom, mer' így csak kiszúrnék az új tulajjal.

Az OCZ Reaper milyen? Vagy Kingmax HyperX? 1066-osak...

[ Szerkesztve ]

(#32) Skyhigh válasza Oliverda (#30) üzenetére

Skyhigh
aktív tag

Tény, hogy időzítés ide vagy oda, de a teszteken igen tré eredményeket produkál még ilyen időzítéssel is...

Ez a 2 giga majd átkerül az atom alapú házi szerverbe (illetve az egyik, a másik meg emlék egy letűnt korszakról :)) )

(#33) djbahool

djbahool
senior tag

Nekem is ilyen Kingmaxom van, és a gyártó által javasolt 2.0 helyett 1.92V-on megy 1100 Mhz felett is egy kicsivel, STABILAN, és 5-5-5-15 késleltetéssel ;)

[ Szerkesztve ]

(#34) engusz válasza engusz (#31) üzenetére

engusz
veterán

Bocs, Kingston Hyper X.

(#35) Skyhigh válasza djbahool (#33) üzenetére

Skyhigh
aktív tag

Te Jóska! :)

És milyen eredményeket produkál a teszteken?

(#36) tupacamaru válasza Coyot (#19) üzenetére

tupacamaru
veterán

Ha soxor mondogatod magadban akkor lehet hogy te elhiszed, de más nem. :o :B :U

Várjuk a cikk bővítését. :K Nagyon sok videókareszt is be lehetne ide írni. :B

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#37) Oliverda válasza engusz (#31) üzenetére

Oliverda
félisten

Nekem csak az OCZ-vel van tapasztalatom, az elég jó. :K

Add el 800-asoknak...

(#38) skype

Jó cikk, jó hozzászólásokkal.

(#39) engusz válasza Oliverda (#37) üzenetére

engusz
veterán

Szerintem átteszem a HTPC-be, mert ezekre szereltem bordát, oda jó lesz. Abból meg elsütöm a 800-asokat. OCZ-t nézegetek, 4 Gb-os Platinum szettet.

(#40) Coyot válasza Oliverda (#20) üzenetére

Coyot
őstag

Konkrétan annyi,hogy tud szépen szólni :) legszembetűnőbb a zajmentessége volt, egy x-fihez képest.

Eaxos rész teljesen jogos, sajna az nem van... :(

Má' nem

(#41) djbahool válasza Skyhigh (#35) üzenetére

djbahool
senior tag

Ment PÜ is.

Olyan 59ns késleltetést, és kb. 9000-9500 MB/s sebességet tud a mostani, 1080MHz-s beállítással.

(#42) Oliverda válasza Coyot (#40) üzenetére

Oliverda
félisten

Ebben nem kételkedek. Mondjuk én személy szerint csak a digitláis kimenetét és a mikrofon bemenetét használom tehát így a hangkártya mint zajforrás kilőve.

(#43) Kloden

Kloden
senior tag

Felháborító és szánalmas egyben amit a Creative művel a hangkártyákkal, a driverekkel, és az árakkal... :((( Senkinek nem tűnik fel hogy mennyire kihasználja a gyakorlatilag monopol helyzetét?

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#44) Taranti

Taranti
senior tag

Jó cikk, nekem csak Kingmax tapasztalatom van, és tényleg nagy a szórás...

Franklin #1: itt vmilyen szempontból nem vagy hiányosan működő alkatrészekről van szó, amit Te említesz, az a "fölösleges vga kártyák" blogban kaphatna helyet (ettől függetlenül megnéznék egy 9400gt/2gb ddr2 ram kontra hd4670/128mb gddr5 ram meccset...)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#45) Taranti

Taranti
senior tag

Nekem mondjuk mostanában a csx memóriák (ddr és ddr2) látszik bejönni.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#46) Calibos válasza Alchemist (#21) üzenetére

Calibos
addikt

Szinte a kezdetektől fogva egyeduralkodója gamer hangkártya piacon. Leginkább terratec próbált vetélytárs lenni de ő is kiszállt. Most azt hiszem Auzentech próbálkozik. Creative nem saját hanem felvásárolt vetélytárs által kidolgozott technológiával indította el karrierjét

(#47) Oliverda válasza Calibos (#46) üzenetére

Oliverda
félisten

Tudtommal az EAX saját fejlesztés.

(#48) perempe válasza Coyot (#19) üzenetére

perempe
addikt

Mert ugyanaz a CS4398 DAC van benne, mint az X-Fi Elite Pro-ban...

* Franck: A-dúr szonáta *

(#49) Raymond válasza Oliverda (#47) üzenetére

Raymond
félisten

Talan arra gondolt hogy PCI kartyajuk nem volt anno amikor mar terjedni kezdett a szbvany. Az SB meg mindig ISO volt, az Ensoniq cuccok megvetelevel lett PCI technologiajuk.

(#50) Calibos válasza Raymond (#49) üzenetére

Calibos
addikt

Köszi a pontosítást :)

Oliverda
Kb 2000-ben olvastam róla egyik német nyelvű pc fórumon.

Copyright © 2000-2022 PROHARDVER Informatikai Kft.