Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Franklin


Franklin
addikt

Maximálisan hiánypótló cikk, gratula!!!

Még több terméket bele!!!

Jöhetnek pl. az 1GB-os DDR2-es geforce 9500-ak és társaik! :-)

(#2) rumkola


rumkola
veterán

Kingmax ram laptól függően 1.9-2.1V-t akar és 6-6-6-20.
Ennyi a titka.

Aki 1066-os ramot vesz attól elvárható hogy ennyit tud azért...

(#3) AS


AS
félisten

X-Fi hangkártya család első igazi lépcsőfoka pedig az XtremeGamer .... igen, Musicot vennék de már nem kapható... azért ez elég nagy kicseszés...
Ott van a link
Creative SB X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Pro hangkártya ez menyivel jobb mint gamer? Vagy jobb mint Music?
Válaszokat köszi előre is...

[ Szerkesztve ]

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#4) Calibos


Calibos
addikt

Ami pofátlanság hogy mostanában a kamu X-FI Audiot olyan 17K körül árulják.

(#5) Raymond válasza AS (#3) üzenetére


Raymond
félisten

"Creative SB X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Pro hangkártya ez menyivel jobb mint gamer? Vagy jobb mint Music?"

64MB X-Ram a kulonbseg. Gyakorlatilag nem hasznalod ezert nincs ertelme felarat fizetni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#6) AS válasza Raymond (#5) üzenetére


AS
félisten

Értem .. te melyik x-fi kártyát javaslod? Music már nem kapható. ( pedig azt vettem volna) :F
Ha nincs más jó lesz sima gamer is talán...

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#7) cousin333 válasza AS (#6) üzenetére


cousin333
addikt

Én azt mondanám, hogy Xtreme Gamer-t vegyél. Hacsak nincsenek nagyon extra igényeid, akkor ez is megteszi. Legalább már nincs butítva...

"We spared no expense"

(#8) Tomate


Tomate
veterán

Nekem volt 1066-os kingmaxom. Jó volt, semmi baj nem volt vele. Azt nem tudom, hogy vitte-e az 1066-ot mert azt nem próbáltam de a 900Mhz-et 4-4-4-12-t stabilan. Gyorsabb volt mint a mostani Geil Ultrám.

(#9) Calibos válasza Raymond (#5) üzenetére


Calibos
addikt

Mostanában elvagy tűnve a hangkártyás topikok-ból. Pedig a szakértelmed jól jönne néha!

(#10) perempe


perempe
addikt

Köszönöm a tájékoztatást hangkártyaügyben.

Sokan a Xonar-ra esküdnek. Nem hallottam még, de a CS4398 nem lehet rossz... :D

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#11) engusz válasza Tomate (#8) üzenetére


engusz
veterán

1.8V-on?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#12) gab1ka


gab1ka
aktív tag

Az én Kinmax ramom alapfeszen is vitte az 1200mhz-et.Előzetes utánajárás előzte meg a vételt..Számos esetben sokkal többet ér mint a hiper szuper "márkás" ramok..

[ Szerkesztve ]

(#13) spirit007 válasza rumkola (#2) üzenetére


spirit007
senior tag

"Kingmax ram laptól függően 1.9-2.1V-t akar és 6-6-6-20"

Így van , ezt megerősíthetem !
Az utóbbi időben rendszeresen találkozom ezzel , hogy 1.8V-on nem stabilak a Kingmax RAM-ok ...
1.9 vagy 2.0V ... 'oszt jónapot ;)

(#14) Oliverda válasza AS (#3) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem az XtremeMusic a legjobb választás 15-20K környékén.

Ő talán tud szerezni, kérdezz rá.

gab1ka: Nem kételkedem ebben, hallottam én is ilyenekről. Kár hogy 20ból nem 19 vagy 18 modul tudja ezt.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15) Tomate válasza engusz (#11) üzenetére


Tomate
veterán

2V-on

(#16) bubuka71


bubuka71
aktív tag

ezért megelégszek az alaplapi hangkártyával .

[ Szerkesztve ]

(#17) Calibos válasza spirit007 (#13) üzenetére


Calibos
addikt

Geilnek is ugyan ilyen problémájuk volt, ráadásul erősen túl voltak árazva geil ramok.

(#18) dcsabesz válasza AS (#6) üzenetére


dcsabesz
tag

Ne vegyél X-FI-t, vegyél egy Audigyt2 vagy 4. Nem fogsz csalódni.
Ha X-FI-d van kell hozzá egy olyan hangsugárzó is ami képes hozni a különbségeket. És az sem 20 forint.
Szóval Audigy bőven elég. Szerintem. :K

[ Szerkesztve ]

(#19) Coyot válasza Oliverda (#14) üzenetére


Coyot
őstag

Hamár 20k egy hangkártyáért akkor asus xonar... olvass review-kat messze veri az összes x-fi-t...

Má' nem

(#20) Oliverda válasza Coyot (#19) üzenetére


Oliverda
félisten

Azzal csak az a baj hogy nem támogatja az EAX 3.0/4.0/5.0 szabványokat. Illetve mivel a Creative nem szándékozik ezeket más gyártóknak kiadni ezért feltehetőleg nem is fogja soha támogatni.

Amúgy konkrétan miben veri őket?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21) Alchemist válasza Oliverda (#20) üzenetére


Alchemist
addikt

Ezzel a filozófiával a Creative marginális piaci szereplővé válhat.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#22) Raymond válasza AS (#6) üzenetére


Raymond
félisten

Music hijan csak a Gamer marad. Annal tobbet nem erdemes kiadni ra.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23) tdd587 válasza Alchemist (#21) üzenetére


tdd587
őstag

Ezzel a filozófiával a Creative marginális piaci szereplővé vált.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#24) engusz válasza Tomate (#15) üzenetére


engusz
veterán

Köszi, ki fogom próbálni. 2V-on, 1066 közelében, 6-6-6-18-as időzítéssel próbálkoztam, de nem volt az igazi. Lehet, hogy a 6-6-6-20 sokat lendítene a stabilitás felé?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#25) Oliverda válasza engusz (#24) üzenetére


Oliverda
félisten

Elvielg 2.1V-ig nyugodtan adhatsz neki feszt. Az a 20 a 18 helyett általában nem sokat számít.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#26) engusz válasza Oliverda (#25) üzenetére


engusz
veterán

Nem hiszem, hogy az E8400-nek esne nehezére a 4 GHz. A memóriával lehet valami gond. És érdekes, mert 2V felett nem mindig megy. Mintha túl sok lenne neki a fesz. Érdekes...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#27) Skyhigh válasza engusz (#24) üzenetére


Skyhigh
senior tag

nálam 2,1 V-on megy 6-6-6-18-on

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#28) engusz válasza Skyhigh (#27) üzenetére


engusz
veterán

Érdekes. Nálam nem nagyon akar összeállni a téma. 1 GHz alatt stabilabbnak tűnnek a Kingmax-ok.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#29) Solten


Solten
addikt

:K Kingmaxtól ments meg Uram minket... :D

Saor Alba

(#30) Oliverda válasza engusz (#26) üzenetére


Oliverda
félisten

Kingmax szindróma.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#31) engusz válasza Oliverda (#30) üzenetére


engusz
veterán

B*ssz*skulcs. Akkor a hajamra kenhetem az egészet. Eladni sem tudom, mer' így csak kiszúrnék az új tulajjal.

Az OCZ Reaper milyen? Vagy Kingmax HyperX? 1066-osak...

[ Szerkesztve ]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#32) Skyhigh válasza Oliverda (#30) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Tény, hogy időzítés ide vagy oda, de a teszteken igen tré eredményeket produkál még ilyen időzítéssel is...

Ez a 2 giga majd átkerül az atom alapú házi szerverbe (illetve az egyik, a másik meg emlék egy letűnt korszakról :)) )

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#33) djbahool


djbahool
senior tag

Nekem is ilyen Kingmaxom van, és a gyártó által javasolt 2.0 helyett 1.92V-on megy 1100 Mhz felett is egy kicsivel, STABILAN, és 5-5-5-15 késleltetéssel ;)

[ Szerkesztve ]

(#34) engusz válasza engusz (#31) üzenetére


engusz
veterán

Bocs, Kingston Hyper X.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#35) Skyhigh válasza djbahool (#33) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Te Jóska! :)

És milyen eredményeket produkál a teszteken?

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#36) tupacamaru válasza Coyot (#19) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ha soxor mondogatod magadban akkor lehet hogy te elhiszed, de más nem. :o :B :U

Várjuk a cikk bővítését. :K Nagyon sok videókareszt is be lehetne ide írni. :B

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#37) Oliverda válasza engusz (#31) üzenetére


Oliverda
félisten

Nekem csak az OCZ-vel van tapasztalatom, az elég jó. :K

Add el 800-asoknak...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#38) skype


skype
tag

Jó cikk, jó hozzászólásokkal.

(#39) engusz válasza Oliverda (#37) üzenetére


engusz
veterán

Szerintem átteszem a HTPC-be, mert ezekre szereltem bordát, oda jó lesz. Abból meg elsütöm a 800-asokat. OCZ-t nézegetek, 4 Gb-os Platinum szettet.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#40) Coyot válasza Oliverda (#20) üzenetére


Coyot
őstag

Konkrétan annyi,hogy tud szépen szólni :) legszembetűnőbb a zajmentessége volt, egy x-fihez képest.

Eaxos rész teljesen jogos, sajna az nem van... :(

Má' nem

(#41) djbahool válasza Skyhigh (#35) üzenetére


djbahool
senior tag

Ment PÜ is.

Olyan 59ns késleltetést, és kb. 9000-9500 MB/s sebességet tud a mostani, 1080MHz-s beállítással.

(#42) Oliverda válasza Coyot (#40) üzenetére


Oliverda
félisten

Ebben nem kételkedek. Mondjuk én személy szerint csak a digitláis kimenetét és a mikrofon bemenetét használom tehát így a hangkártya mint zajforrás kilőve.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#43) Kloden


Kloden
senior tag

Felháborító és szánalmas egyben amit a Creative művel a hangkártyákkal, a driverekkel, és az árakkal... :((( Senkinek nem tűnik fel hogy mennyire kihasználja a gyakorlatilag monopol helyzetét?

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#44) Taranti


Taranti
senior tag

Jó cikk, nekem csak Kingmax tapasztalatom van, és tényleg nagy a szórás...

Franklin #1: itt vmilyen szempontból nem vagy hiányosan működő alkatrészekről van szó, amit Te említesz, az a "fölösleges vga kártyák" blogban kaphatna helyet (ettől függetlenül megnéznék egy 9400gt/2gb ddr2 ram kontra hd4670/128mb gddr5 ram meccset...)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#45) Taranti


Taranti
senior tag

Nekem mondjuk mostanában a csx memóriák (ddr és ddr2) látszik bejönni.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#46) Calibos válasza Alchemist (#21) üzenetére


Calibos
addikt

Szinte a kezdetektől fogva egyeduralkodója gamer hangkártya piacon. Leginkább terratec próbált vetélytárs lenni de ő is kiszállt. Most azt hiszem Auzentech próbálkozik. Creative nem saját hanem felvásárolt vetélytárs által kidolgozott technológiával indította el karrierjét

(#47) Oliverda válasza Calibos (#46) üzenetére


Oliverda
félisten

Tudtommal az EAX saját fejlesztés.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#48) perempe válasza Coyot (#19) üzenetére


perempe
addikt

Mert ugyanaz a CS4398 DAC van benne, mint az X-Fi Elite Pro-ban...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#49) Raymond válasza Oliverda (#47) üzenetére


Raymond
félisten

Talan arra gondolt hogy PCI kartyajuk nem volt anno amikor mar terjedni kezdett a szbvany. Az SB meg mindig ISO volt, az Ensoniq cuccok megvetelevel lett PCI technologiajuk.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#50) Calibos válasza Raymond (#49) üzenetére


Calibos
addikt

Köszi a pontosítást :)

Oliverda
Kb 2000-ben olvastam róla egyik német nyelvű pc fórumon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.