Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Oliverda válasza Calibos (#50) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

"Ensoniq's sound cards became immensely popular, no doubt due to their many wins with the big OEM system manufacturers. Towards the end of the DOS gaming era, every game supported the Ensoniq Soundscape. In fact Ensoniq was the first to come up with an ISA software audio emulation solution for their new PCI sound cards that was compatible with most DOS games. It is likely that this was a big motivator in the Creative/E-Mu purchase of Ensoniq because Creative Labs had not developed a high-compatibility method to support audio in legacy DOS software. According to one source, because of the wide range of patents Ensoniq had involving the PCI bus support for the sound cards, and the fact that Ensoniq wanted what E-mu's technologies, the buyout of Ensoniq became the best of both worlds."

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#52) Skyhigh válasza Calibos (#46) üzenetére


Skyhigh
senior tag

És most jön az Asus is!

Illetve már a piacon van és eléggé feltörekvő!

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#53) ollie


ollie
MODERÁTOR

Jó ötlet ez a cikk!

Még hozzátenném az Xtreme Audiohoz, hogy egy EMU chipes SB Live! Digital is összehasonlíthatatlanul jobb, mint ez a herélt kártya.

Esetleg kiegészíthetnéd a cikket Codegen és társaival is. :)

[ Szerkesztve ]

***

(#54) adalbert1


adalbert1
veterán

Engem leginkább az érdekelne ha már hangkártya a téma, hogy milyen cucc kell ahhoz hogy egy x-fi és egy alaplapi hangkeltő közötti különbséget észrevegyünk? Legalábbis most az alaplapi hangkeltőre egy régi Sony Hifi van rákötve analógon, gondolom sok különbség nem lenne. :F

ollie : Van régi SB Live-om... Viszont valami oem verzió, csak a saját driver cdjéről használt driverrel hajlandó menni. Vista alatt meg sehogy sem, xp alatt is csak a win2k-s driverrel... Viszont azzal meg 1-2 játék alatt gondok voltak, most így hirtelen a PES 2008 jut eszembe amivel nem igazán szerették egymást.

[ Szerkesztve ]

(#55) ollie válasza adalbert1 (#54) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Dehogynem lenne. A Hifi pont kihozza a különbségeket. Én még egy "ócska", 5-6 éves Creative 2.1-es hangfalon is hallom a különbséget, még egy SB Live! Digital (analógon) meg egy alaplapi között is.

Arról nem is beszélve, hogy az alaplapi hangkeltő a CPU-t is jobban terheli.

[ Szerkesztve ]

***

(#56) Calibos válasza Oliverda (#51) üzenetére


Calibos
addikt

Akkor tisztában voltál vele, csak azt hitted hogy EAX-re gondoltam.

Skyhigh
csak meddig tart a lelkesedés?! :)

(#57) ollie válasza adalbert1 (#54) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Van hozzá 3rd party driver (mind Live!-re, mind Audigy-re), asszem Vista alá is, sőt módosított Creative drivereket is találni itt-ott. Pl: kxproject és youp-pax.

***

(#58) danee91


danee91
senior tag

LooooL :D
Csodálkoztok, h 1,8V-on nem bírja az 1066MHz-et a Kingmax ram? Azt a szégyent...Én 1066MHz-re simán 2,1V-ra tolnám, jobb esetekben még 2V-on is stabil lehet...Amúgy meg, aki figyeli a gyári oldalt, az látja, h az 5-5-5-18 késleltetésű 1066MHz Kingmax ram Out of Stock, helyette a 6-6-6-20-asok jönnek...Ezek persze, h még kevésbé bírják az iramot. Szal csak tájékozódni kéne, mielőtt beállítod a ramot...

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#59) adalbert1 válasza ollie (#57) üzenetére


adalbert1
veterán

Akkor lehet hogy este újból kipróbálom hogy mit tud...
Viszont tényleg úgy emlékszem, hogy egyetlen gyári driverrel sem ment a hozzáadotton kívül.
Ezek a 3rd party driverek mindenesetre megérnek egy próbát.
Megnéztem a kártyát, elméletileg ez : SB Live! 5.1 Digital, EMU10K1-JFF van a chipre írva ami rajta van.

(#60) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Bárcsak a teljes lista 2szereplős lenne. :) Köszönjük a cikket, teljesen egyetértek! :R

(#61) Oliverda válasza danee91 (#58) üzenetére


Oliverda
félisten

Senki sem csodálkozik. Van ahol 2.2V mellett sem megy 1066-ot, én nem 1.8V-ra gondoltam.

mod: A megjelenésük előtt amúgy még 1.8V-ról szólt a fáma.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#62) twollah


twollah
nagyúr

Remelem idovel bovulni fog a lista.

(#63) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Ezt kell elolvasni a kingmax 1066os ramjairól mielőtt megvesszük és akkor tudjuk mit vásároltunk:[link]
Le van írva minden a gyártó honlapján, max órajel 1.8~2.1V senki sem garantálja 1.8V-on!
A ramok kivállóak, megbízhatóak és ami nem utolsó szempont 12-13k 4GB, amivel bármilyen porcit tudunk tuningolni (FSB miatt nem lesznek gondok) és kapunk rá jobb helyeken élettartam gart!
Én elégedett vagyok velük!

A PH-n meg egy hír volt amit senki nem erősített meg. Egy termék manuálja a mérvadó. Ha egy bármilyen(nem a PH!-t akarom bántani ezzel csak a kingmax szemszögéből nézve kb ennyi...) oldal az fogja írni hogy az új E8700 10Ghz-en megy akkor majd azért fogunk sírni, h mért nem megy annyin?

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#64) Oliverda válasza MZsoltee (#63) üzenetére


Oliverda
félisten

Már fentebb leírtam hogy van ahol 2.2V-on sem megy 1066-on.

"A ramok kivállóak, megbízhatóak"

Neked szerencséd volt velük, örülj neki. :) A laptopomban nekem is 2x1GB 800-as Kingmax van és semmi gond nincs velük, szépen mennek 800MHz-en.

Amúgy szerintem nem nehéz kitalálni hogy miért lett "Out of stock" a CL5-ös verzió.

[link]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#65) rumkola válasza Oliverda (#64) üzenetére


rumkola
veterán

Mert 2 oldalas volt, és olcsóbb gyártani az egy oldalast.
:)))

(#66) Oliverda válasza rumkola (#65) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, és mint tudjuk az egy oldalas modulok még kevsébé bírják a magasabb órajeleket és a tuningot mint a 2 oldalas társaik.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#67) rumkola válasza Oliverda (#66) üzenetére


rumkola
veterán

Az első szériás egyoldalasok 1.9V-vel mentek 950-et.

(#68) Oliverda válasza rumkola (#67) üzenetére


Oliverda
félisten

...és 1066-ot mennyivel?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#69) rumkola válasza Oliverda (#68) üzenetére


rumkola
veterán

bocs, 800-asokról beszéltem utoljára
:)

(#70) Foglalt név válasza Oliverda (#68) üzenetére


Foglalt név
addikt

Gigabyte P35-DS3-ban 2,1V-al mentek 5-6-6-21-el 1280-at. Szerintem is elég ratyi. Nem költenék mégegyszer gigánként 3000Ft-ot rá :U :DDD
(1066 Kingmax ;) )

[ Szerkesztve ]

(#71) Oliverda válasza Foglalt név (#70) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha mind ilyen lenne akkor azt hiszem hogy csak egyes számban említettem volna főnevet a címben.

Ja, és tessék örülni neki. :)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#72) Foglalt név válasza Oliverda (#71) üzenetére


Foglalt név
addikt

Szerinted azért írta 7 ember 70 hsz alatt, hogy nála jó a ram, mert mindegyik gyenge? Azt fel sem hozom, hogy 100as nagyságrendben adtunk el belőle és nem sok panasz volt rájuk :U

(#73) Oliverda válasza Foglalt név (#72) üzenetére


Oliverda
félisten

Arra a veled együtt 4 emberre gondolsz? Nem nevezném túl soknak, és azért a másik oldalt se hagyd figyelmen kívül.

Elhiszem hogy nem volt rá panasz, talán azért sem mert nem 1066-on használták. De mint azt már említettem az írásban is nem mindegyik darabra jellemző ez a jelenség.

Mindenesetre én akkor sem javasolnám senkinek 1066-os modulként ha valakinél stabilan 1500-at menne CL4-ben. Pl.: [link], [link], [link], [link], [link], [link],

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#74) Skyhigh válasza Oliverda (#64) üzenetére


Skyhigh
senior tag

2,1V-on 1066 Mhz 5-5-5-15

tesztelgetem

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#75) johnny82


johnny82
őstag

Én is szívtam már 1066-os kingmaxokkal,mikor kicsit jobban fel akartam volna tuningolni a gépem. Megvettem a gépembe 2*1 giga+2*512 mega ramot és 1000-et nem mentek! Azt hiszem 960-on még elindultak nálam. Próbáltam 2*1 gigát, 2*512-t, csak 1 gigát, de egyik se volt hajlandó elindulni 1000-en se. Hozzáteszem, a kingmax honlapján az vagyon írva, hogy biosban csak +0.1 voltot kell nekik adjál, ahhoz, hogy menjenek, de nálam 2.1-en se mentek. Visszavittem a boltba, mondván ezek nem mennek 1066-ot. Azt mondta a boltos, a tuningra nincs garancia, ja bocs, előtte megkérdezte milyen gépem van. Elregéltem neki, ami az adatlapomon van, hát ő nem tudja, de az nem baj, ha az 1066-os ram nem megy annyin amit a gyártó megad! Ott kell hagyni tesztelésre. Otthagytam. Pár óra múlva visszaszól, hogy nincs olyan gép a műhelyben, amivel ki lehetne hajtani. 940-ig jutott, nálam 960-on még elindultak. Az lett a vége, hogy 3 giga árából vettem 2*2 giga 800-as kingmaxot(amiket 840-en járatok, 880-on már hiba), merthogy normális ram nem volt náluk raktáron. Hozzáteszem, előtte 2*1 giga 800-as kingmaxom volt, amiket eladtam én hülye, azok mentek 960-on 2 volton! :W Csak már nem volt pofám visszamondani!

(#76) rumkola válasza Oliverda (#73) üzenetére


rumkola
veterán

1066-os modulok mennek 1066-on. Ahol nem, ott vagy Asus lap van vagy júzer error.
Rengeteget adunk el és tesztelünk le belőle, sokkal jobbak mint a CSX és kevesebb a gondd velük mint az agyonhype-olt geilekkel.

(#77) Foglalt név válasza Oliverda (#73) üzenetére


Foglalt név
addikt

rumkola
Tomate
gab1ka
spirit007
Calibos
djbahool
danee91
MZsoltee

Magamat nem írtam bele, úgyhogy részemről végeztem is...

(#78) Oliverda válasza rumkola (#76) üzenetére


Oliverda
félisten

Gigabyte lapokban is fennáll a probléma. Erősen kétlem hogy az összes júzer error lenne, főleg úgy hogy RAM csere után furcsa mód általában már mególdodnak a problémák. A Geil-t sem javasolnám senkinek, az írásban beleírtam azokat a márkákat amikkel szerintem érdemes foglalkozni. A CSX-et nem ismerem.

Foglalt név:

Tomate: 920-on hajtja.
gab1ka: "előzetes utánajárás előzte meg a vételt"
Calibos: Geil-ről beszélt.

Meglehetősen nagy a minőségbeli különbség ugyanazon típusok között. Azt hiszem valami nincs rendben a Kingmax vagy a Nanya minőségellenörzésével. Ezért nem javaslom senkinek hogy bemenjen egy x boltba és csak úgy kérjen két ilyen modult. Bár ezt már leírtam, és jópáran sajnos alá is támasztották a negatív tapasztalataikkal.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#79) HarryPotter válasza Foglalt név (#77) üzenetére


HarryPotter
őstag

na várjunk.....Oli csak leírta a tapasztalatát, ami nyilván nem kitalált vagy kamu. Az, hogy ez nem egyezik a te tapasztalataiddal, nem jelenti azt, hogy semmi alapja nincs annak, amit mond.

Én Geil-eket hajtok, és úgy mennek 1066-ot, mint a kisangyal.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#80) johnny82 válasza rumkola (#76) üzenetére


johnny82
őstag

Nekem momentán Giga lapom van, amik tudomásom szerint szeretik a Kingmax ramokat. Persze júzer error még lehetett, de nem valószínű, a boltban sem ment csak 940-et. Miért olyan nehéz elhinni egyébként, hogy vannak sz@r példányok is? :F

(#79) HarryPotter: egyetértek!

[ Szerkesztve ]

(#81) MZsoltee válasza HarryPotter (#79) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ezzel semmi baj nincs is csak úgy állította be mintha minden ram olyan lenne... (Mármint ez a vélemény került a cikkbe és a kinek ilyen ramja van gondolta megcáfolja...) Egyébként ha a gyári specifikációit nem viszi a memória tessék elmenni a szervízbe, hiszen ez garanciális probléma!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#82) johnny82 válasza MZsoltee (#81) üzenetére


johnny82
őstag

Mi van akkor, ha azt mondja az eladó, hogy az 1066-os memóriának nem kell mennie 1066-on? Mert nekem azt mondta a szervízes srác. Tuningra nincs guarantee! 3 lehetőségem volt: választok az árban másik ramot; felküldik szervízbe, ami ki tudja, mennyi idő, addig persze nincs memory a gépbe; elfogadom, hogy nem megy annyit és együttélek vele! Én választottam másikat.

Mod.: jó az aláírásod! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#83) engusz válasza Oliverda (#78) üzenetére


engusz
veterán

Napközben kicserélem OCZ-kre a Kingmax-okat. Kíváncsi vagyok.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#84) MZsoltee válasza johnny82 (#82) üzenetére


MZsoltee
veterán

Választhattál volna egy másik kingmax-ot, amúgy akkor a szervizes átbaszott! Mert ez nem tuning a specifikációja 5-5-5-18 vagy 6-6.. és nem tuningolsz csak beállítod a gyári értékre. Ez olyan mintha egy árlistán 640GB vinyó lenne de csak 500GBosat adnának. Nevetséges fogyasztó véfedelem. Az meg hogy gariztatja 15 mukanap ezt el kell fogadni...

Mod: Csak egy baj van a tökéletes nővel! Még nem találkoztam vele! :( Lehet nem is létezik? :F
:DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#85) the_one


the_one
tag

Nekem 4 db van a fenti 1GB-os ram modulból. 2.08 volt feszültséggel és 5-5-5-18-as időzítéssel 1066 Mhz-en tökéletesen működnek egy Gigabyte P35-DS3 lapban. Nagyobb frekvencián még nem próbáltam.

(#86) Vamp


Vamp
senior tag

Hümm... Egy KX driverrel megtámogatott lassan 8 éves SB Live 5.1 csücsül a gépemben. Volt lehetőségem meghallgatni az X-Fi sorozat összes kártyáját, olyan egetverő különbséget mégsem hallottam, pedig nem túlzok, egy K-1000-es AKG fülessel hasonlítottuk össze őket anno stúdióban. Ezzel a fülessel azt is meghallottam, ha a légy beszáll a szobába, a szárnyait mozgató izmok elektromosságot termelnek, és mágneses teret indukálnak, majd a hangkártya árnyékolatlansága összeszedi a jelet... Nem vicc, a folyosón pislákolt a villany, a feszültségingadozás pedig tisztán hallható volt...

Mégis, számomra a legmegdöbbentőbb dolog, hogy ezek a hangkártyák kvázi semmi extrát nem tudnak felmutatni a stúdiócuccokhoz képest, se hangzásban, se sebességben. Az átlagusernek bőven elég akár a legdurvább X-Fi is, de egyszer hallana csak a fenti összeállításban egy Yellowtechet, vagy egy E-Mut, és ezek még csak nem is a húdedurva kategóriák.

Hogy visszatérjek a földre, itthon 2 db Tesla hangfal bömböl gyakorlatilag 24 órában, így a hozzászólásom tán picit elfogult, de mégis, furcsa volt megtapasztalni az igazi hangzást, stúdiókörülmények között.

(#87) johnny82 válasza MZsoltee (#84) üzenetére


johnny82
őstag

Nem akartam még tovább szopni az 1066-osokkal, inkább cseréltem 2*2 giga 800-ra. Amúgy meg ebben a topicban most teljesen felesleges arról vitatkozni, hogy átb@sztak-e, vagy igen! :((( A lényeg az, hogy nem ment 1066-on.

(#88) icon


icon
senior tag

Nekem 2 db 1GB-os 1066-os Kingmax ram-om van, de viszont én tudom használni rendesen. Egy kicsit emelni kellett feszt nekik (+0,2V) a Bios-ban.

Azért ha nem tudunk valamit beállítani, ne törjünk már pálcát felette... :F

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#89) johnny82 válasza icon (#88) üzenetére


johnny82
őstag

"Azért ha nem tudunk valamit beállítani, ne törjünk már pálcát felette..."
Mivel nem válaszoltál senkinek, csupán beírtad ezt a mondatot, így jogosan gondolom azt, hogy te azt hiszed, hogy minden 1066-os kingmax megy 1066-on, ellenkező esetben csakis és kizárólag júzer hiba lehet! Te most ezzel a kijelentéseddel minden olyan júzer hozzáértését megkérdőjelezted, aki szerintem sz@r ramot fogott ki. Ezen elgondolkoznál egy kicsit? Olvass már egy picit vissza a kedvemért, please! THX!

(#90) Oliverda válasza icon (#88) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor örülj neki. Ha figyelmesen elolvastad volna az írást és a hozzászólásokat akkor most ezt nem írtad volna ennyire meglepődve.

Amúgy pedig afölött török pálcát ami fölött csak jókan látok. Nem viccből hoztam szóba a témát. Nagyon sokan szívnak ezzel a RAM típussal. Természetesen számítottam hasonló kapálózásra azok részéről akiknél mennek úgy ahogy kell, de én sehol sem állítottam hogy mindegyik rossz. Viszont jóval kevesebb esély van az 1066-os sebességé elérésére ezzel mint bármelyik más általam említett Micron chip-es modullal.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#91) Foglalt név válasza icon (#88) üzenetére


Foglalt név
addikt

Nem feltétlen user error. Az asus lapokat magas frekin nem szereti. Ezt tény. Van belőle hibás darab, mint minden másból. Ez is tény. Viszont kicsit fals dolog emiatt azt mondani, hogy ne is vegyél ilyet. Azt pl. hogy akinek asus lapja van, kerülje, az egy korrekt kritika lett volna.
Az s939-es dfi lapok is a legjobbak voltak tuningban, de pl. a ramokra nagyon hisztisek voltak, csak válogatott alkatrésszel mentek normálisan. Ezekre is megfontolatlanság leírni, hogy ne vegyél ilyet. Inkább azt, hogy az vegye, akinek fontos az extrém tuning és rendelkezik megfelelő ramokkal. :U

Oliverda: mostmár úgy tényleg érdekelne, hogy mégis mekkora merítésből dolgozol vagy honnan vannak az infóid? Azt hiszem ketten is leírtuk, hogy ilyen ramokkal kereskedtünk és nincsenek rossz tapasztalataink. Ennek ellenére még mindig hozod ezt a megkérdőjelezhető stílust:
"Nem viccből hoztam szóba a témát."
"Természetesen számítottam hasonló kapálózásra"
Örülnék, ha mondanál valamit, hogy milyen alapja van részedről a dolognak.

[ Szerkesztve ]

(#92) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Nekem van 4*1GB kingmax 1066 om és gyönyörűen beton stabilan futnak 1154 en 6-6-6-20 al, 2,1 feszkóval, eddig abban a tévhitben voltam hogy ez nagyon jó, de úgy tűnik jobb ha kidobom :DDD :DDD jah és ráadásul én elvetemült két külön boltban vettem külön 2 őt 2 őt, már mondták nekem hogy nem jó ez így, vegyek inkább pakkot, mert így nem futnak majd pariban, lehet a ramjaimnak ezt nem mondta még senki, úgyhogy maradjon köztünk :DDD

Véleményem komolyan : Szerintem még a legmárkásabb legminőségibbnek beállított gyártók is dobnak piacra nem csak hibás darabokat, hanem pocsék szériákat is. Az IPON osok szerint a Kingmax jelenleg a legfaszántosabb DDR3 a piacon, és azért ők ott jó párat teszteltek, ezzel persze lehet vitatkozni, de inkább csináljon valaki egy nagy ram tesztet és lásunk mind csodát, hogy mit is érdemes venni a pénzünkért.

[ Szerkesztve ]

(#93) ollie válasza Vamp (#86) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na én is ezt mondom, egy EMU chipes SB Live! vagy Audigy kártyánál nem kell jobb. :)

***

(#94) icon válasza Oliverda (#90) üzenetére


icon
senior tag

Akkor pontosítok... akkor nem júzer hiba van, hanem én voltam ügyes :DD

Én még abból a jó kis 5-5-5-15-ösből vettem még, amikor a jelenlegi masinám összerakásán fáradoztam, kezdetben én is bepánikoltam, hogy alapból 800-nak állt be.
De egy kis állítgatás, és beállt az 1066MHz. Feljebb menni nem akartam, nem is próbáltam, hogy mit bírna.

Amúgy még a boltban is próbáltak erről a ramról lebeszélni, mert az ottani eladó elmondása szerint sokan nem tudták beállítani, és visszavitték becserélni 800-asra...

Más ramokat nem próbáltam, nem vagyok egy kisérletezős típus, asszony ki is nyírna... ;]

Inkább utánajárok, honnan, mit és hogyan...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#95) Oliverda válasza Foglalt név (#91) üzenetére


Oliverda
félisten

Jópár boltos ismerősöm van és jópár gépet rakok össze. Általában a végfelhasználókkal találkozok és nem nagytételben adok el x boltnak modulokat. A Kingmax pedig se kutyám se macskám, tehát nekem személy szerint édesmindegy higy ki mit vesz, nem leszek ettől se szegényebb se gazdagabb. Engem csak frusztrál amikor sorra jönnek a panaszok miatta. Btw, gondolom ha ti ilyen RAMokkal keresekedtek akkor még véletlenül sem lehet egy kicsit sem elfogult az álláspontod.

Egyébiránt már mint leírtam, a laptopomba is Kingmax RAMokat vettem, és már korábban másokkal is vetettem Kingamx-ot, csak nem ebből a fajtából. Tehát nem a márkával van probléma. Az 1066-os DDR2 pedig a mai napig nincs véglegesen szabványosítva a JEDEC részéről, és nagyon valószínű hogy már nem is lesz. Gondolom az sem véletlen hogy pl. a Samsung nem állt elő hasonló chip-ekkel és modulokkal.

Linkeltem innen a fórumról eseteket és itt is leírták egy páran hogy mi a gondjuk ezekkel. Összességében szerintem ezek megfelelő alapot szolgáltatnak számomra hogy kinyilvánítsam az ezzel kacsolatos véleményemet és levonjam a konzekvenciát.

icon:

Örülök hogy szerencséd volt és sikerült jó darabokat kifognod.

"Amúgy még a boltban is próbáltak erről a ramról lebeszélni, mert az ottani eladó elmondása szerint sokan nem tudták beállítani, és visszavitték becserélni 800-asra..."

Erről beszélek...

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#96) rumkola válasza Foglalt név (#91) üzenetére


rumkola
veterán

Mi is több százat adunk el ezekből a kingmaxokból. Sokkal kisebb a hiba aránya mint a geilnek, csx-nek. Amikor konfit kell szerelni, már előre megy az imádkozás, hogy ha 1066-os ramot kér az -idióta - júzer, akkor az legalább kingmax legyen, mert menni fog. Mindegy én befejeztem, de elég vicces cikkben azt leírni, hogy kerüljük. Sőt, hitelrontás.

(#97) Oliverda válasza rumkola (#96) üzenetére


Oliverda
félisten

Senki sem akadályoz meg abban hogy közzé tedd ezt a fajta a véleményedet és tapasztalatodat itt egy hasonló írás keretein belül.

Ezen a "hitelrontás" dolgon azért jót nevettem. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#98) Skyhigh válasza johnny82 (#89) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Na akkor megvan megint egy eredmény,
5-5-5-15 időzítéssel 2,1 V-on megy 1111MHz-en a Kingmax 1066, de sajna csúfos az irási sebessége 5700MB/s

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#99) BemAnyó válasza Oliverda (#95) üzenetére


BemAnyó
senior tag

"édesmindegy higy ki mit vesz, nem leszek ettől se szegényebb se gazdagabb" ez gondolom így is van, csak hogy befolyásolhatod mások véleményét(erre épül ez a cikk nem ?" amiket nem ajánlok"), és ez nagyon meggondolatlan dolog, lehúzni egy hardverről így a keresztvizet, ha még azt írtad volna hogy ezt és ezt a szériát kerüld, vagy esetleg van egy jó kis statisztikád a disztribútor tól, de nem, ne vegyél 1066 -os kingmaxot mert nekem nem jött be és mások is szidták korábban, dióhéjban ezt írtad...

hozzátenném helyesírás ellenőrző beépülő modul használata ajánlott...(édesmindegy higy ki mit vesz)

Az x-fi -s résszel semmi bajom, tényleg parasztvakítás, de azt meg ezer másik cikk meg topik már taglalta korábban,

[ Szerkesztve ]

(#100) rumkola válasza Oliverda (#97) üzenetére


rumkola
veterán

Nevethetsz, ez akkor is az.
:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.