Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Móci


Móci
addikt

Az 5770-es nem egy rossz ötlet, bár ha már htpc, nem tudom, hogy kinek mennyire éri meg a plusz pénz/fogyasztás a nagyobb teljesítményt. Bár egy kicsi, halk, multimédiás/játékos konfigba telitalálat lehet.
DDR5 helyett raktak volna rá DDR3-at, szerintem az is bőven elég arra a kártyára, s kevesebbet is fogyaszt úgy a cucc, ha jól tévedek.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#2) joi29 válasza Móci (#1) üzenetére


joi29
őstag

A DDR3 nagyon vissza fogná a kártyát, már így is a memória sávszélesség
hiány, az ami miatt nem lépes hozni a számítási kapacitásban vele megegyező,
4890 teljesítményét.

(#3) szombatitomi válasza Móci (#1) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Jaja, az 5770-es jó ötlet. Ha valaki olyan HTPC-t épít, hogy BD50-es forrásokat is le akar vele játszani, akkor megérheti. És még passzív is.

(#4) bartucc


bartucc
addikt

Azért a GDDR5-ös 5550 meg 5570 nem semmi... 128 bit, 320/400 Shader, gyakorlatilag 5670 szint, nemde? (kevesebb textúrázóval)

5770-re nagyon jól jön a GDDR5, az adja az erejét. De kis gépet tényleg csak HD-ra épít az ember, meg alapvető multimédiára, oda ez felesleges. Ha meg teljesítmény a lényeg, azért nem mini-itx-ben meg hasonlókban kell szerintem gondolkodni.... (táp kapásból kevés lesz)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#5) Móci válasza joi29 (#2) üzenetére


Móci
addikt

Én mondjuk az 5550/5570-es kártyákra gondoltam...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#6) misx


misx
senior tag

De legalább nem DDR2...

(#7) Móci válasza misx (#6) üzenetére


Móci
addikt

Majd lesz az is... ;]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Hát azért nem lettek semmik a kicsi 5500-asok. Megkockáztatom, hogy erőben nem sokkal marad el a 4830-tól. Az meg már nem semmi egy ilyen belépő szintűnek kinéző félmagas megoldástól. Régen ilyenféle kártya éppen hogy elég volt a HD videók lejátszására, és a COD2 közepes részletességű meghajtására. Itt meg azért elég komoly erőt vélek benne gyanítani a számok alapján.
Jóformán NV fronton egy 8800GT teljesítményéről beszélhetünk. Csak ez egy hideg pici nyavalya ahhoz képest. :U

(#9) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Jó féle az a low profile 5770-es.

...

(#10) Chaser válasza bartucc (#4) üzenetére


Chaser
titán

Lanparty gépbe pont ez az 5770 kártya kell, nem csak HTPC-nek építenek kis gépet.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11) Giot válasza Chaser (#10) üzenetére


Giot
addikt

Olvasom a cikket hogy: Félmagos kártya. Mi van :F ketté vágtag egy GPU-t replay jaaa hogy félmagas :B .

Nem is lehet rossz az a passzív His kártya. Az a félmagvas :DDD meg...... Bevallom őszintén valahogy előitélettel voltam a PWC (linóleum) márka iránt de annyi tetszetős VGA-t prezentáltak már hogy kezdem elfogadni őket. :D

Chaser: nem neked szántam csak félrekatt. :)

[ Szerkesztve ]

(#12) Silentfrog válasza tzsolesz (#8) üzenetére


Silentfrog
veterán

Azért az áruk szerintem hatalmas hátrány.
A mostani árfolyamon majd 30 ezer magyar pénz,pont ott kezdődnek a 5750 ek is .

[ Szerkesztve ]

(#13) bartucc válasza tzsolesz (#8) üzenetére


bartucc
addikt

Szerintem attól messze vannak, mert jóval kevesebb azért a Shader egység (-50% a kisebbnél) és ahol nagyon nagy a különbség, az a TMU és TAU-k (textúrázók) száma, 20 vs. 32.... (ez -50% feletti különbség). Jóval gyengébbek még, egy 4670-hez merném méregetni őket.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#14) tzsolesz válasza bartucc (#13) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

A 4670-től meg erősebbnek kellene lennie.

128bit+GDDR3 VS. 128bit+GDDR5
320SP VS. 400SP

Tehát majdnem dupla sávszélességgel, és több SP-vel benne van a +20-25% többlet szerintem. Tuninggal befogható a 4830, ami kicsivel erősebb egy 8800GT-től. Nem mondtam azért akkora marhaságot. A shaderek mennyiségéből ráadásul nem mindegyik játék profitál %-os mértékben kifejezve. Tehát hiába a dupla annyi SP, az nem jelent +50% teljesítménytöbbletet, ez már a korábbi boncolgatásokból szépen kiderült. Gondolom van még ezekben tuningpotenciál rendesen, már csak az alacsony gpu órajelből kiindulva, és a 40nm-es gyártási technológiának áldásos hatásának is köszönhetően.

Az árához pedig:

23-24K-ért még jó vétel. Viszont 30K-ért én inkább egy 4870 1Gb-ot vennék.

[ Szerkesztve ]

(#15) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

uhh az LP kari nagyon jó :Y

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#16) ^Clown válasza misx (#6) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sparkle megcsinálja :)

Helyes, terjedjen az alsó kategóriában is a GDDR5! A low profile 5770 meg nagy húzás, időnként azért jól jön egy HTPC-nél is a kraft!

(#17) Pista0001


Pista0001
addikt

Nem kellett volna a CF-et lespórolni. Vannak már gazdagon mATX lapok CF lehetőséggel. Mekkora poén lenne LP géppel alázni a többieket LAN-on. Néznének nagyokat :))

(#18) Mattanyahu


Mattanyahu
tag

félmagas helyett csináltak volna inkább egyslotost :W
annak még piaca is lenne...

The right man in the wrong place can make all the difference in the world

(#19) Quan-Chi válasza Mattanyahu (#18) üzenetére


Quan-Chi
őstag

szerintem is ez nem egy forró VGA simán elmenne egy X800-as hűtővel is :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#20) he7edik. válasza Giot (#11) üzenetére


he7edik.
addikt

"Bevallom őszintén valahogy előitélettel voltam a PWC (linóleum) márka iránt de annyi tetszetős VGA-t prezentáltak már hogy kezdem elfogadni őket."

Kiváncsi lennék hogy ha fentartásaid vannak a PowerColor márkával kapcsolatban akkor melyik az a márka amivel feltétel nélkül kiegyezel?

Égő szöveg a flém vázon

(#21) DMG


DMG
senior tag

Azok közé tartozom, akiknek ilyen félmagas optiplex gépe van, nem szándékosan építettem, céges, vettem bele egy ati 4650-et amivel frappánsan megy minden mai játék persze max 1024x768-ban, de akadás mentesen. Most kinéztem magamnak az 5570-et ami szintén lowprofile, és állítólag erősebb, de minden esetre az tény, hog ytöbbet tud a 4650-nél.

Örülök ennek az 5770-nek, csak az a baj, hog ya gépben csak egy 280 W-os táp van, a tesztek alapján egy alap 5770-es re épült rendszer csúcson 250 körül fogyaszt, de ez csajna elég határeset, lehet ilyen kis tápot kapni nagyobb teljesítményben?

Jó volna egy 350-400 W körüli táp a gépbe.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.