Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .mf


.mf
veterán

Remélem érkeznek a közeljövőben újabb és gyorsabb (Cortex-A8 DC vagy -A9 MPC prettyplease :DDD) processzorokkal szerelt, még jobb dekódolási képességű SoC-ek több RAMmal is, amiken nem csak alibiből van net, hanem már lehet rendes "light" netezés is. Onnan már csak egy lépés egy jó főzött ROM linux-szal és kész is az energiatakarékos nagygép-pótló :)) Tudom, már megint a bilibe lóg a kezem... de nem tudom felfogni, hogy miért nem lépi ezt már valamelyik gyártó végre meg.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2) jerry311 válasza .mf (#1) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ezek médialejátszók. Simán visznek mindent 1080p-ben is. Ez a dolguk.Lightos netezésre HTPC való.

(#3) devast


devast
addikt

"A feliratos részen minden a legnagyobb rendben volt. Szépen kezelte a lejátszó az ő és ű betűket. Akkor sem leszünk meglőve, ha olyan anyagunk lenne (jellemzően japán anime sorozatok), aminek aljára angol feliratot kódoltak. Ilyenkor a magyar szöveget a képernyő tetejére tolhatjuk."

Ez egy kicsit gyengus felirat tesztelés téren szerintem. Engem személy szerint nagyon érdekelne, hogy az ilyen lejátszók elboldogulnak-e animált softsub-okkal. Emelett még nagyon réteg igény, de léteznek olyan 1080p anyagok, amiket 7.1-es flac hanggal kódoltak. Az is egy érdekes téma lehetne. Ha teszt anyag kell szóljatok :DDD

(#4) LackoMester


LackoMester
addikt

Nagyon kiváncsi volttam, Wi-fi-n keresztüli adatátvitelt.
Szóval a Wi-Fi-s HD filmnézés egyelőre még hiú ábránd ezeken az eszközökön. Ennyi elég is.
Amikor lecserélem a WD TV Live-t, addigra ez már megoldott lesz. :K
Egyébként jó tesz :R , jó kis kütyük. :C

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#5) .mf válasza jerry311 (#2) üzenetére


.mf
veterán

Pedig a tesztben is leírják, hogy nem visznek mindent ;)
A HTPC arra való, hogy szinte mindent tudjon, amit egy normál PC, csak legyen halkabb, legyen különösen erős multimédiában és ne lógjon ki annyira egy nappali bútorzatából. Amiről pedig én beszélek, annak az lenne a dolga, hogy a filmek/multimédia mellett tudjon néhány egyszerűbb dolgot, amire általában PC-t szoktunk használni. E kettőben használt processzorok között óriási különbség van fogyasztásban és árban.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) h-yle


h-yle
addikt

Standard 720p-s ~3300 Kbps AVC-vel kódolt sorozatot simán tudok G-s Wi-Fi-vel szerelt notebookról streamelni TV-re, úgy, hogy a router a másik szobában van.
Most akkor hogy is van ez? Ennyire trágya a lejátszók wifije, vagy az intelé ilyen jó a notebookban?

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#7) FefeeX válasza .mf (#5) üzenetére


FefeeX
veterán

Eddig, az elmúlt majdnem 2 évben 1, azaz egy darab olyan filmet találtam, amit a WD TV-m nem tudott megfelelően lejátszani. Elindult, játszotta, csak szaggatott picit. Ezen kívül nem találtam ilyet.
Jó dolog az elmélet, persze, olyan videót is lehet csinálni, amit az i7 sem tud lejátszani, de a gyakorlat azt mutatja, hogy bizony bőven elég az is ami jelenleg elérhető.
Aki FTP szervert meg torrent szervert akar, az meg vesz egy HTPC-t, ugyanis idézlek: "E kettőben használt processzorok között óriási különbség van fogyasztásban és árban." ez erre is válasz. Az ezekben az eszközökben használt processzor ilyen munkálatokra alkalmatlan, gyenge. Egy laptop ezzel szemben fogyaszt 40W-ot, 2Ghz procival, és bővel megfelel az általad említett feladatokra.

(#8) twine válasza h-yle (#6) üzenetére


twine
addikt

Az én beltéri egységem(250 MHz IBM PowerPC Processzor (350 Mips) ) is routerhez kapcsolódik, és van olyan funkciója hogy a Pc-ről tud filmet lejátszani hdd-n keresztül...A pc-m egy linksys usb-s stickel kapcsolódik a routerhez/beltérihez, és a 720-as filmeket meg lehet vele nézni....bár hozzáteszem gyorsan igazán keveset teszteltem hd filmel, mert még hagyományos CRT TV ül a beltérin... :B

[ Szerkesztve ]

(#9) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Lehet mégiscsak veszek egy ilyet mostanában. Akárhogyis számolgatom, sokkal gazdaságosabb, mintha összedobnék egy kicsi olcsó pc-t.

Nekem már az is elég, ha rádugom a pendriveot, és a rajta lévő mkv-t le tudja játszani döccenés nélkül. Gondolom ezek az ezközök már mind alkalmasak erre. :F

Most, hogy 24K az asus (nem a wifis) lehet be is nevezek egyre. Meg is kérdezném, hogy a különbség akkor ugye annyi, hogy a HDP-R1 a sima vezetékes, ezen tesztben szereplő HDP-R3-as pedig a wifivel szerelt változat? És a vezeték nélküli hálózatot leszámítva ugyan azt tudják?

Egyébként jó, hogy van ilyen teszt is, pont gondoltam, milyen jó lenne madzag nélkül nézni a filmet, de akkor ezért még nem éri meg többet kiadni.

(#10) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Szerintem D-link Boxee Box a nyerő ha méltóztatnának már végre megjelentetni. Plex-et használom Os X alatt ami egy Mac-es XBMC fork, hasonlóan mint a Boxee. Sokkal ízlésesebb és funkcionálisabb a menü, eszméletlen jó témákkal. A kis ventilátorokat viszont hanyagolni kéne. Ha külön eszközt veszek erre a célra akkor alap elvárás, hogy hangtalan legyen.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#11) max-pain


max-pain
senior tag

Bocs a kotozkodesert, de "drót nélküli"??:)
Egy muszaki oldalon?:) Inkabb vezetek nelkuli, nem?:)

(#12) balcsy válasza max-pain (#11) üzenetére


balcsy
aktív tag

:DD

Nem én írom a szabályokat, csak kitalálom.

(#13) TraceR


TraceR
tag

Nekem a Playon!HD Minim 720p-s filmeket simán streamel számítógépről Wifin keresztül egyik szobából a másikba. 1080p már akad.

(#14) h-yle válasza TraceR (#13) üzenetére


h-yle
addikt

Gyorsan kiprószáltam: Intel5100-as N-es 300Mbps miniPCIE WIFI notiban egy WNDR3700 routeren és egy alap 8 portos gigabites Linksys switch-en keresztül simán tudta az 1080p-t is streamelni (15kbps kb) desktop PC-re.

Szóval vagy a PH setupjában van valami gigszer, vagy a médialejátszók wifije gyalázatos. :F

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#15) TraceR válasza h-yle (#14) üzenetére


TraceR
tag

Médialejátszók wifije gyalázatos... de nem annyira, mint ahogy az a tesztből kiderült (akad az xvid... hmm).

(#16) aram01


aram01
nagyúr

na ez már tetszik,venni kéne egyet

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#17) .mf válasza FefeeX (#7) üzenetére


.mf
veterán

Nem arról beszélek, hogy most mi van, hanem arról, hogy mi lehetne, ha a mostani őskövület, lassú és viszonylag alacsony órajelű ARM11-magos SoC-ek helyett nV Tegra 2 vagy TI OMAP4 vagy QC Snapdragon vagy egyéb hasonló kaliberű chip lenne. Vagy legalább a szokásos 3-500MHz helyett 6-800MHz, mert ez az alacsony sebesség néha a fájlműveleteket is visszafogja (ld. hálózatra csatlakoztatható külső HDD-k 3-6MBps-os "sebessége", amit a 166-266MHz-es procijaik szoktak okozni)

"Aki FTP szervert meg torrent szervert akar, az meg vesz egy HTPC-t"

azt pont nem az veszi... Nálam előbbire egy erősebb router szolgál pár éve, mások torrentre is használják.

"Egy laptop ezzel szemben fogyaszt 40W-ot, 2Ghz procival, és bővel megfelel az általad említett feladatokra."

Laptopba ált. csak egyetlen 2.5"-es HDD fér, és az is jóval többet fogyaszt, mint egy ilyen eszköz.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#18) krealon válasza h-yle (#6) üzenetére


krealon
veterán

Standard 720p-s ~3300 Kbps AVC-vel kódolt sorozatot simán tudok G-s Wi-Fi-vel szerelt notebookról streamelni TV-re, úgy, hogy a router a másik szobában van.
Most akkor hogy is van ez? Ennyire trágya a lejátszók wifije, vagy az intelé ilyen jó a notebookban?

Kifelejtetted, hogy a notebook kepes pufferelni, ezert nem akad meg rajta a lejatszas.
Az atvitel ugyan olyan ingadozo azon is (a wifi mar csak ilyen) mint a medialejatszon.

(#19) jerry311 válasza .mf (#5) üzenetére


jerry311
nagyúr

Van egy ilyen lejátszóm (Popcorn A110), eddig mindent vitt, amivel találkozott. A legegyszerűbb avi-tól a 40 Mbps 1080p/DTS mkv-ig. Nyilván nem ismerhet minden létező formátumot, de ha nem teszt fájlokkal próbálkozik az ember akkor nincs is rá nagy szükség.

(#20) GuruZone válasza jerry311 (#19) üzenetére


GuruZone
őstag

én is a pch mellé teszem le a voksom. A-110 már egy éve.

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#21) Integra válasza antikomcsi (#9) üzenetére


Integra
titán

nagyon jó a sima asus is, nekem is az van, meg egy wd tv is, de csak asust ajánlom már.
az meg hogy nem magyar a menüje? aki nem tud angolul meg is érdemli.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22) Ombi5 válasza Integra (#21) üzenetére


Ombi5
őstag

Miert jobb az asus, mint a WD TV?

(#23) Core2duo6600 válasza Integra (#21) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Szeintem egy számítógéppel a legcélszerübb megoldani, az garantáltan elvisz mindent.
És már relative olcsón is össze lehet rakni.
2 core2duo bőven megteszi, persze egy cuda s vagy egy dxva -s vga nem árt bele.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#24) Integra válasza Ombi5 (#22) üzenetére


Integra
titán

fene tudja, szubjektív jobban szeretem az asus-t. a wdtv előbb volt.
szerintem erősebb is valamivel.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25) Integra válasza Core2duo6600 (#23) üzenetére


Integra
titán

vagy nem. sokkal kényelmesebb, kisebb, csöndesebb egy media lejátszó.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#26) decibel


decibel
aktív tag

Valami itt nem stimmel, nálam az Asus simán viszi az 1080p-s filmeket, bár nem szoktam rendszeresen ezt nézni mivel crt-m van, de amikor kipróbáltam a sávszéllel semmi gond nem volt.

"you are a monkey poo-poo"

(#27) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Nekem A.C. Rayen lejátszó, van, Wi-Fi vel használom és eddig nem volt gondom a sebességgel.
Leszedem ezeket a teszt videókat és holnap letesztelem már ezekkel is .

(#28) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem rosszak ezek a lejátszók, de a wifi nagyon gyenge... Ennél azért többre lenne szükség 2010-ben.

(#29) Eddie141 válasza Integra (#25) üzenetére


Eddie141
senior tag

és biztosan kevesebbet is fogyaszt. És ha még mondjuk egy beépített torrent kliens is van, akkor sok sok legyet ütünk egy csapásra :) (ár, hely, kinézet, fogyasztás, kezelhetőség, ráfordítás stb)
Én is szivesen bevásárolnék egy ilyet :) A szálcsiszolt előlap igen impozáns az én szemszögemből :)

(#30) h-yle válasza krealon (#18) üzenetére


h-yle
addikt

NotebookRÓL TVRE. Bár lehet hogy a TV pufferel, azt nemtudom, elvileg semmi "ráutaló magatartást" nem mutat.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#31) FefeeX válasza Core2duo6600 (#23) üzenetére


FefeeX
veterán

Persze meg 3-4szer annyit is fogyaszt, sokkal hangosabb, körülményesebb távvezérléssel, több kábelezéssel... Meg drágábban is.

decibel: mármint wifin, számítógépről játszva? Mert a kérdés itt sem az volt, hogy USBről játssza-e az 1080p-t.

[ Szerkesztve ]

(#32) ellesime


ellesime
csendes tag

Sziasztok!

Én arra lennék kíváncsi, hogy a tesztben szereplő videók között miért nincs egyetlen DTS vagy HD DTS hanggal ellátott videó?

Ezeket nem kezeli egyáltalán?

Köszi

(#33) Osibaa


Osibaa
senior tag

Sziasztok!

Én a teszt értékelését nem értem. Az ASUS wifi nélkül olcsóbb és jobb, wifivel pedig drágább, de sokkal jobb (magasabb adatátvitel, ergo többféle filmet vitt el), mint a másik kütyü. Akkor miért lett a Ferguson az ajánlott? Ha pedig csak az ára miatt, akkor almát hasonlítottunk körtével (N-es wifi persze, hogy drágább). Nekem ez a cikk nem tűnik túl objektívnek...

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#34) decibel válasza FefeeX (#31) üzenetére


decibel
aktív tag

Persze wifivel. Hétvégén letesztelem megint, de emlékeim szerint a sávszél elég volt hozzá.

"you are a monkey poo-poo"

(#35) FefeeX válasza decibel (#34) üzenetére


FefeeX
veterán

Akkor lehet a routerük volt trágya... :)

ellesime: egyik sem dekódol DTS-t, viszont mindegyik kiküldi digitálisan az erősítőre. Mondjuk hülyeség is lenne DTS-t 2.0-ra dekódolni...

[ Szerkesztve ]

(#36) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Leszedtem az itt lévő teszt videókat. Az én A.C. Ryan lejátszóm Wi-Fi-vel a szomszéd szobából akadás mentesen viszi a videókat, kivéve a killasample-t és a 14Mbps-os Quicktime videót.

(#37) Osibaa válasza Pharaoh (#36) üzenetére


Osibaa
senior tag

Követtem a példád... NAS és Linksys WRT54GL router az emeleten, Samsung média lejátszó a földszinten felállás mellett 8Mbps alatt nem volt problémám. (társasházi lakás, körben más wifikkel)

[ Szerkesztve ]

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#38) jerry311 válasza Osibaa (#37) üzenetére


jerry311
nagyúr

Popcorn Hour NMT A-110: 10 teszt fájlból 8 teljesen jó.
Amivel gondok akadtak:
Quicktime_720p@14Mbps.mov - no sound, nem tetszett neki a hangsáv formátuma, kép akadásmentesen ment.
x264_killa_sample.mkv - 11 sec-nél akad egyet, előtte utána folyamatos a kép és hang, nincs csúszás se.

Mindez vezetékes hálózaton keresztül, ki nem állhatom a wifit.

(#39) Pharaoh válasza jerry311 (#38) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

A vezetékes persze, hogy jobb, a legtöbben nem szórakozásból használják a jóval lassúbb Wi-Fi-t ,hane mert a kábelt nem tudják elvezetni a falban, stb.

(#40) jerry311 válasza Pharaoh (#39) üzenetére


jerry311
nagyúr

Vagy csak lusták kábelezni...
Én 2 falat fúrtam és 3 szekrény mögött vittem el a kábelt. Persze a szegőlécet is leszereltem, hogy mögé rakjam. Volt vele munka rendesen, de megérte.
Mellesleg az elméletileg (:DDD) 300 Mbps WiFi-nek simán vinni kellene bármelyik teszt videot. Kár hogy csak elméletileg 300 Mbps.

(#41) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Hahó!
Nem tudjátok véletlenül, ezek a lejátszók kezelnek USB-n optikai meghajtót?

(#42) Baltazár84


Baltazár84
csendes tag

nem teljesen tartozik ide de normális kábeles megoldással hálózatba jó a hd film nézés?
nem akad egyik se?

Nem a remény hal meg utoljára, hanem a sejtszintű enzimműködés.

(#43) Suker10 válasza Baltazár84 (#42) üzenetére


Suker10
aktív tag

Ez így nem elég egyértelmű kérdés. A hálózati szabványoktól biztosan nem függ, nem befolyásolja a lejátszás sebességét, ha megfelelő az átviteli módszer. Lokális hálózatra gondolsz? Milyen kábel (anyag, típus)? Ha viszont azt nézzük, akkor optikai kábellel jelenleg kilométerenként ~300 Pb sebességre képesek másodpercenként, ami nagyságrendekkel több, mint a UHDV igénye. :D Még a kép és a hang tömörítése nélkül is bőven elég. A továbbítás üvegszálas kábelen történik nagy sűrűségű hullámhosszosztásos multiplexeléssel.

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#44) g_miki


g_miki
csendes tag

Sziasztok!

Meg szeretném spórolni, hogy asztali gépet kelljen összeraknom, mert mindenre amit csinálok, jó a notebook, HD filmekkel viszon nem bír, és nem szeretném azt se, hogy egész nap menjen a torrent kliens miatt.
Tudtok nekem ajánlani olyan lejátszót, ami emberi árban van, lehet bele rakni/rádugni már meglévő HDD-t és ellátná a fenti funkciókat?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv,
Miki

(#45) Mercutio_ válasza Integra (#21) üzenetére


Mercutio_
félisten

Aszondod irassam be a 70 éves rokont nyelvtanfolyamra :DDD

Ami nincs a tesztben leírva, és talán lényeges lehet: Az Ariva alapból úgy működik a rádugott külső USB-s dvd-meghajtóval mint az asztali lejátszók, azaz gond nélkül olvassa a dvd-n lévő anyagokat (gyári, vagy másolt dvd, illetve dvd-n lévő DivX-ek, +BDrip-ek is persze)
A másik lényeges pozitívum még, hogy kezeli a több külső feliratfile-t, amit pl. a popcornok (A-110 és klónjai) a mai napig nem tudnak.

Oldmobil: Az ariva igen, be is van integrálva a menüjébe ha jól emlékszem, az Asus-t nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Ja és állítlag ez a 3,5ezerért beszerezhető N-es usb-s wifi is használható a Fergusonnal és az Asus-sal:K

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#47) cooldoc válasza LackoMester (#4) üzenetére


cooldoc
csendes tag

Ez már nem így van. Az !Oplay Air (1.23 gyári FW) ragyogóan viszi a 720p-s filmeket Wifin. Ld.:
http://prohardver.hu/tema/re_asus_o_play_hd2_harmadik_felvonas/hsz_72-72.html

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.