Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#89) Giovan! válasza Tigerclaw (#80) üzenetére


Giovan!
addikt

Most az egyik legnagyobb konkurensuk kispadozik, ami nagyon jol jott nekik, de ez valtozhat. Nem tudjuk Biden mit fog lepni. Ez az egyik ugy, ahol szorulhatnak.

Legnagyobb konkurensük? Lol. A Huawei az Apple fő piacain (vagyis nyugaton) azért nem volt akkora tényező, az eladásaik jelentős része főleg keleten jött nekik össze, és ott sem feltétlenül a csúcskategóriában, ahol az Apple versenyez. Persze egyesek szeretik azt hinni, hogy az Apple foglalkozik azzal, hogy hány mobilt ad el, de igazából csak a profit számít nekik (Tim Cook vezetése alatt meg pláne), ott meg messze vezetnek. Szóval ja, szerintem pont nem a Huawei gyengélkedésének köszönhetik azt hogy gurul a szekér.
Bidenhez meg én nem fűznék túl nagy reményeket a Huawei helyében, ez az ügy már rég túlnőtt Trumpon.

Itt azt elemzik, hogy talan az Apple tulsagosan nyeregben erzi magat, de ez visszauthet: [link] Elpartolhat toluk a piac egy szamottevo resze, akiknek fontos lenne a felhos jatek. Ez egy masik ugy.

Én nem hiszem hogy akkora lenne ennek a hatása, mint amilyennek beállítod, de majd a piac eldönti. Abban biztos lehetsz, hogy ha tényleg emiatt fognak visszaesni az eladások, akkor az Apple is lépni fog.

Halvany eselyel, de elindulhat ellenuk az USA-ban is egy vizsgalat monopolium ugyben. Ott eleg nagy szazalekat birtokoljak a telefonos piacnak es a masik oldalon osszefoghat az MS, Google es Facebook is. Ez egy harmadik ugy.

Nos egyrészt a fent felsorolt cégek egymásnak is riválisai és üzeleti partnerei egyszerre, akárcsak az Applenek, szóval én nem hiszem, hogy az Apple-lel szembeni összefogás a közeljövőben realizálódna. Másodszor, ezen cégek ellen is vizsgálódik az amerikai törvényhozás ha jól tudom, szóval ők sincsenek éppen biztonságban.

Negyedik dolog lehetne, hogy egy regi/uj szereplo lep a mobil piacra, a Microsoft es a telefonuk igazi sotet lo, a hatasa nem kiszamithato, foleg ha szerenyebben araznak. Ok pont ki fogjak emelni, hogy naluk megy az xCloud. Raadasul most nem az Apple utan, hanem elottuk mutatjak be a telefonjukat, meg elvileg Augusztusban.

A Microsoft egy androidos mobillal fog elstartolni, ami elsősorban a többi androidos gyártó számára jelent majd konkurenciát.
Nyugaton akinek iPhone-ja van, az általában rendelkezik még pár Apple kütyüvel, és ezen felhasználók nagy része szerintem nem fog csak azért lemondani erről a bejáratott és olajozottan működő ökoszisztémáról, hogy tolhasson xbox játékokat a felhőből a telefonján. De majd meglátjuk.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.