Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) satz18


satz18
őstag

Napi miért nincs 10 nm-e az intelnek cikkünket olvashattuk. Érdemes amúgy erről cikkezni? Nem lenne elég évente egyszer írni róla egy cikket, hogy idén miért is nem veti be a 10 nm-t az intel?

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#2) Segal válasza satz18 (#1) üzenetére


Segal
veterán

Ne irj ilyeneket mert Abu vallasi hivei lehordanak teged:DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#3) TeeJay


TeeJay
félisten

Na aszongya 2022 :DD
AMD + TSMC + Samsung sírva röhög szerintem :))

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4) #92006144 válasza satz18 (#1) üzenetére


#92006144
törölt tag

Ha kicserélem az intel-t sörös-re, a címekből simán elhinném, hogy az origo-n vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#5) DraXoN válasza TeeJay (#3) üzenetére


DraXoN
addikt

sejtettem, hogy ez lesz, és asztalra sose jön majd 10nm... ha jó is lesz végül, akkor is a nyakán a 7nm-er, nem biztos, hogy "megéri"...

TeeJay:
ott addigra az 5nm dübörög már... és épp "felkészül" a 3nm a tömegtermelésre...
persze, tudom nem "egységszámok" ezek, de ott se áll meg az élet, hogy "bevárják" a konkurenciát... az intel meg ha annyira azt mondja az "én 7nm-em az ő 3nm-ével egyenlő) ... miért nem nevezi át?

persze bármi lehet ... csúszhat TSMC/Samsung, de akár az intel is bénázhat a 7nm-el is ... sok idő még 2022... de érdekes év lehet majd az is, vagy a rá következő, akkor tájra sejtem a Zen 3D felépítésű változatát...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#6) -vitya-


-vitya-
őstag

Mit nyafogtak sokan, hogy miért nem pozitív hangvételű egy intel hír... hát nem azért, de ennél kedvesebben, pozitívabban megírni, hogy a 10 nano is csak negyed tervezet kapacitáson fog beindulni, ha fog egyáltalán, de micsoda szuper ötlet, hogy a 7 nanora komolyan rááll a cég, és oda tényleg rendesen fordít erőforrásokat.

Különben meg kész szappanopera :D

-=Витя=-

(#7) Petykemano


Petykemano
veterán

Ez egészen biztosan kamu.
Az intel simán leállt a fejlesztéssel - dollármilliárdokat takarít meg és közben nem csökkennek az eladások, hiába a rizsa hiába az epika. Zseniális húzás, hogy a küszködés és dollármilliárdok elégetése helyett szépen megfejik a vásárlókat. Aztán majd amikor épp örülne mindenki, hogy jön föl az AMD, szépen kirakják az asztalra a nexgen xeont működő node-on és mindenki csak néz, főleg a szaros kis AMD, háháhá

:(

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#8) FeRRaR1 válasza Petykemano (#7) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Szimpatikus ember vagy, nem ülünk össze ezentúl közös vasárnapi ebédekre?

(#9) janeszgol válasza satz18 (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

Érdemes. Megtudtuk, hogy az Intel a 7nm-re akar lőni hamarjában. Elképzelhető, hogy már 2021-ben megjöhetnek a bemutató példányok.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#10) Taranti


Taranti
senior tag

Nekem erről valamiért az AMD GPU-k "jövőígéretei" jutnak eszembe... ;]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#12) DraXoN válasza Taranti (#10) üzenetére


DraXoN
addikt

hát nem hallottad még, hogy sok ex-amd mérnök az intelhez igazolt át? ;] .... (főképp a marketing osztályokról, valódi szakember nem sok)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#13) Geller72


Geller72
veterán

Majd ha CPU limitesek lesznek a legfrisebb játékaim, elkezdek aggódni..De mivel csak FHD-n játszok, így még abban sem vagyok biztos, hogy a minap eladott 4790K nem elhamarkodott döntés volt e. :D.

(#14) Tidus válasza TeeJay (#3) üzenetére


Tidus
addikt

Az AMD-nek ehhez mi köze.
Nincs gyártó sora, bérgyártóval gyártat.

(#15) Petykemano válasza Tidus (#14) üzenetére


Petykemano
veterán

Ponthogy a TSMC-nek és a Samsungnak van ehhez a hírhez kevés köze. Nekik csak PR értéke lehet annak, hogy átvették a legjobb gyártástechnológia címet.
az AMD-nek viszont kézzelfogható lehet az intel gyártástechnológiai gyengélkedése. (Ebből most még csak azt érezni, hogy hiánytermék az intel cpu itt-ott. ) Ez persze csak egy lehetőség, egy nyíló ablak, amivel majd meglátjuk, hogy valóban tud-e élni a konkurencia

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#16) TeeJay válasza Tidus (#14) üzenetére


TeeJay
félisten

Az Intelen kívül kb. Mindenki aki gyárt vagy gyártat röhöghet hogy 3 év múlva talán beindul nekik a 7nm mikor már most elérhető másnál gpu vagy mobil SOC sőt lassan jön proci formában is. 3 év az nagyon sok ebben a témában

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Innen indultak,hihetetlen

Life, Uh, Finds A Way

(#18) Alogonomus válasza Segal (#2) üzenetére


Alogonomus
őstag

Az Intel-vallás feltétel nélküli hívei viszont szobrot állítanak neki, szóval jut neki simogatás is. :))

(#20) janeszgol válasza runingman (#19) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem értem a fikázásod okát. Most nincs előrébb még így is a TSMC?

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#21) Fücsök007 válasza runingman (#19) üzenetére


Fücsök007
őstag

Arról nem tehet a TSMC, egyébként pl. a 7nm-es Vega (Radeon VII) is kb. 40%-al kisebb méretű, és jóval kevesebbet eszik ha az előd órajelén járatod, de még kimaxolva is kevesebb hőt termel kisebb fogyasztás mellett. Továbbá 1-1,5 év múlva már az igazán nagy node-ok gyártása is megoldott lesz 7nm-en, és ezek ellen megy Intel a bejáratott 14nm++ node-jával. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22) janeszgol válasza Fücsök007 (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Voltak problémái ezzel a csíkszélességgel a TSMCnek, de már bőven elhárult a baj és ki tudja szolgálni az igényeket. Sőt olyannyira, hogy mér üresedése is volt, amit ha jól olvastam a hírekben, már "betömték" (van az üres gyártósorokra is megrendelő).

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#23) yericho800 válasza Geller72 (#13) üzenetére


yericho800
aktív tag

ha fhd nyomulsz, akkor bőven sok az is szerintem!
mi váltja? :D

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#24) joey04 válasza Segal (#2) üzenetére


joey04
titán

Már be is indultak :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25) TeeJay válasza Fücsök007 (#21) üzenetére


TeeJay
félisten

ráadásul gondolom minden egyes EUV gyártott negyedév hasznos a gyártás csiszolásában
szóval nem mindegy hogy addigra valamelyik már 2-3 éve gyárt rajta vagy akkor kezdi éppen beindítani
na de majd 2022-ben meglátjuk mi lesz :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#26) Geri Bátyó válasza #32839680 (#11) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"lehet még valahova fejlődni architektúrálisan?"

Lehet. Volt is rá példa a múltban, csak a szoftverfejlesztők pont lesz@rták. Úgy hívták őket, hogy netburst, itanium, bulldozer. Azt persze már sosem tudjuk meg, hogy tényleg csak a megfelelő szoftveres támogatás hiányzott-e.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#28) Weareus


Weareus
addikt

Az AMD 12 nm-en van, nem?
Miért kellett az Intelnek 14-ről mindjárt 10-re lépni?
Nem lett volna jó a 12?
Csak kérdezem.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#29) M@cika válasza Petykemano (#7) üzenetére


M@cika
őstag

Miért is nem Te vagy az Intel vezérigazgatója? LOL

Weareus: AMD már 7nm-en lesz a nyáron. (nyilván már most is vannak működő példányok ES mondjuk)

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#30) Geri Bátyó válasza Weareus (#28) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Valójában a GloFo 12-je is csak egy javított 14. Az intel 14-ese is már számos javításon esett át, ezért az most 14+++.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#31) poci76 válasza runingman (#27) üzenetére


poci76
aktív tag

A Radeon VII-ben lévő Vega 20 a TSMC 7 nm-es node-ján készül, 331 mm2, és megkapod a sarki számtechboltban...

(#32) Tentalus válasza TeeJay (#25) üzenetére


Tentalus
tag

Most arról a 2022-ről beszélünk,ami a 2023 szilvesztere utáni következő évben lesz és az Intel új 7 nm-es node-ja már csak egy évet kell várni?! :)

Egyébként nekem hírértékű a dolog,nem gondoltam volna,hogy még 2021-ben is 14 nm-es lesz a gyártott procik zöme...

(#33) Geri Bátyó válasza Tentalus (#32) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"Egyébként nekem hírértékű a dolog,nem gondoltam volna,hogy még 2021-ben is 14 nm-es lesz a gyártott procik zöme..."

Pedig várható volt, miután egy rakás pénzt invesztáltak a 14nm-es gyártósorokba. Tipikus rövid távú gondolkodás. Azt a pénzt inkább a 10nm fejlesztésébe kellett volna ölni (annyira rossz nem lehet, ha szerver procit gyártanak rajta hamarosan). Még ha nem is bírja a magas órajelet, a 8-10 magos desktop procikhoz jó lehetett volna.
Nekem inkább az volt a meglepő, hogy már két 10nm-es node-ot töröltek. Csak egyről tudtam.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#34) M@cika válasza Tentalus (#32) üzenetére


M@cika
őstag

Ezt egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy csak 2024-re legyen 7nm Intel proci, de nem fogok sírni, ha mégis így lesz. Remélem addigra minden alkalmazási területen az AMD kerül előnybe! (természetesen árban jóval olcsóbb lesz a piros proci, mint a kék)

Nasit a kis fehér medvének!

(#35) DraXoN válasza M@cika (#34) üzenetére


DraXoN
addikt

ezt nem szabd "természetesnek" venni, amd is megkéri az árát majd a termékeknek ha azok egyértelműen jobbak lesznek

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#36) Kvg válasza Weareus (#28) üzenetére


Kvg
senior tag

Mert annyit (hasznot) nem hoz fejlödésben, mint amenyibe kerül váltás.
Az AMD nek is csak egy rövid átmnenet, egy lesz 12nm az is csak pár terméknél.

(#37) Geri Bátyó válasza Kvg (#36) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Az AMD-nek a 12 nm nem átmeneti volt és nem néhány termék. Egy teljes processzorgenerációt építettek rá (Ryzen 2xxx).

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#38) DraXoN válasza Kvg (#36) üzenetére


DraXoN
addikt

még a zen2 is használja majd az IO-hoz a 12/14nm-es sorokat, ... de lehet a x570 chipset is azon készül (csak lehet, nem tudom min jelenik meg... lehet marad nagyobban)

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#39) Geri Bátyó válasza DraXoN (#38) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Jó volna, ha az X570/B550 azon készülne, mert jelenleg, ha jól tudom 65 nm (Lehet, hogy rosszul tudom, de az biztos, hogy valami nagyon régi). Már jelentős a fogyasztása platformszinten a chipsetnek. A GloFo 14-esére lehozhatnák. :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#41) Vesa


Vesa
veterán

Csak engem zavar, hogy ezt a témát heti szinten a címoldalon kell olvasni? Lehet, hogy az én emlékezetem csal, de az elmúlt 20évben a tizedét nem olvastuk az AMD bénázásainak, a sorban kiadott trágyahalom és kazánfűtésű CPU-knak, ellenebn tolták bele a világba a csodás ígéreteket állandóan. Szánalmasnak tartom, hogy egyetlen vallásos újságíró ennyire el tudja vinni egy IT portál minőségét ezzel a nyilvánvaló fanboysággal, miközben az objektivitás megőrzése kiemelten fontos lenne.

Nem érdekel az Intel vs. AMD fanboykodás, sem egyik, sem másik oldalról. Viszont az szerintem elvárható lenne, hogy kiegyensúlyozott arányban cikkezzenek, és ne húzzon el az oldal ilyen nyilvánvalóan az egyik oldalra, mert baromi unalmas már állandóan ezt 10nm-es vergődést olvasni a címlapon.

A tudomány a valóság költészete!

(#42) Alogonomus válasza Vesa (#41) üzenetére


Alogonomus
őstag

Valóban sok írás születik az Intel aktuális bénázásáról, de így sem sajnálom meg az Intelt, mert ugyanazt csinálta az Intel, amit a VW. Képtelen volt tisztán nyerni, ezért bő 10 éve bevetette a processzorok hibásra tervezését, hogy jobb teljesítménymutatókkal rendelkezhessenek a processzorai.

Most körülbelül az történik, hogy az Intelt kikötötték a szégyenpadra, és nagy nyilvánosság előtt mindenki dobálja rá a szemetet. A szomorú az, hogy végeredményben valószínűleg még így is megéri neki (szintúgy a VW-nek), mert jövő ilyenkorra már valószínűleg mindkét területről kikopik a téma, de a bűnös évtized alatt megszerzett 100 milliárd dollárokban/eurókban mérhető haszon nagy része megmarad nekik, az emberi emlékezet pedig rövid távú.

(#43) Vesa válasza Alogonomus (#42) üzenetére


Vesa
veterán

Ez világos, de ez sem változtat érdemben a mondandómon. Nem az Intelt sajnálom, félreértés ne essék, csak idegesít ez a fanboykodás egy IT portálon. A piaci szereplők -ezen a szinten pedig pláne-, egyike sem angyal. Nagyobb fogadást mernék kötni arra, hogy az AMD-nek is vannak piszkos ügyei (ki tudja, miért lett övék kvázi a teljes konzol piac??). Mindenki hajlamos azt feltételezni, hogy az AMD-nél nem pont akkora gazember üzletemberek és menedzserek csücsülnek, mint bárhol máshol. Nekik pont annyira csak a profit számít, mint az Intelnek. Láttuk már a RAM gyártók kartellezését, egyéb nagy gyártók ügyeit, az MS annak idején sokak szerint konkrétan lopással tett szert előnyre és lehetne sorolni. Vagyis nem lenne szabad ilyen szinten kiemelni egyetlen piaci szereplőt és állandóan azt ekézni. Vagy lehet, de akkor az a tisztességes eljárás, ha legalább ilyen intenzitással ekézzük a többit is, nem pedig az, hogy az egyikről lejön heti egy ilyen cikk, a többiről meg évi egy, mutatóba.

A tudomány a valóság költészete!

(#44) M@cika válasza Vesa (#43) üzenetére


M@cika
őstag

Miután mocskosul uralták az elmúlt bő 10 évet Intelék és tudjuk, hogy nem épp tisztességes eszközöket is jócskán bevetettek, most "mindenki" örül, hogy végre lehet miért ekézni őket. De ettől Intel nem fog sírni, mert a negatív reklám is reklám, most éppen fost, de írnak róluk, foglalkoznak velük. A felhasználók nagy része pedig idióta és még így is a fostalicska Intelt veszi, akár többszörös áron.
Amúgy megértem, hogy uncsi neked, a címből egyértelműen kiderül, hogy ugyanaz a csontrágás lesz, ne olvasd el a cikket.
Focis párhuzammal élve nem véletlen alázzák most a Barcát a Liverpooli zakóért. De ettől Messi fizetése nem lesz kevesebb, pedig 2 napja másképp kelt fel a nap. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#45) #25068288 válasza Vesa (#41) üzenetére


#25068288
törölt tag

Kicsit belepte a sötét agyadat a kékköd, nemde?
Ahogy látom, itt egyedül te vagy max fanboy és amellett, hogy ezt a tényt tagadod, még hülyeségeket is hordasz össze. Ha nem tetszik a tényállás, hát ne olvasd, világszerte írnak ugyanezen gondjairól az intelnek, de rengeteg oldal viszont intelpárti, amelyik meg pont ezekről nem cikkezik(PL.: hwsw), hát akkor szárnyalj át oda, de ezért nemkell egyfolytában lehordani, leokádni a másik oldalt, pláne ocsmánynak tartom lehordani, vegzálni a cikkírót azért, mert leírja a tényeket, vagy az éppeni helyzetet!
Mindezt a mocskolódást, okádást, csupán, mert az épp jobban teljesít a kedvenceddel ellenben a másik oldal! Ez, amit csinálsz, az nem más, mint féreg dolog és igenis, szánalmas fanboyság!
Az állítmányoddal ellentétben, végig olvasni lehetett a másik oldal rossz helyzetéről is, csak esetleg épp tettél rá és nem olvastad, mert épp a nem sokkal jobb, de annál hamisabb, álszentebb, portálokat, tesztpogramokat lefizető, megvesztegető kedvenced kékködében nyáladzottál mámorosan.
Szóval ja! A tények csak téged zavarnak!

(#46) -vitya- válasza #25068288 (#45) üzenetére


-vitya-
őstag

ez nem volt kicsit erős? :D

nem mondom, a tartalmával alapvetően egyet értek, de mintha nem ittad volna meg a reggeli KV-t, nem?

-=Витя=-

(#47) #25068288 válasza -vitya- (#46) üzenetére


#25068288
törölt tag

Lehet, igazad van, erős volt, kijött belőlem, elnézést, de a tartalmával legalább egyet értünk :)

(#48) Kvg válasza -vitya- (#46) üzenetére


Kvg
senior tag

Szerintem nem volt erős, én is ezt gondolom.Idegállapotban én így fogalmazok. ;)

(#49) Vesa válasza #25068288 (#45) üzenetére


Vesa
veterán

Ha tudnál olvasni és értelmezni, akkor felfogtad volna a mondandóm lényegét, de sajnos úgy túnik, ez neked most nem sikerült. Annyi baj legyen! Az alpári, útkaparó stílusod meg szimplán önmagáért beszél, ráadásul nem ide való...

Azt pedig nem te döntöd el, én mit, hol, és mikor olvasok, vegy melyik portált nézem. "Picivel" régebb óta vagyok itt tag, mint Te, pubi!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#50) #25068288 válasza Vesa (#49) üzenetére


#25068288
törölt tag


(#51) MeszesKPT válasza Vesa (#43) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Mégis ki tudott volna még AMD-n kívül egy x86 alapú cpu mellé egy potens gpu-t tokozni? VIA? Nem, biztos az AMD vastag bőröndökkel tömte ki a Sony-t és az MS-t, hiszen évekkel ezelőtt is már milliárdos profitot termelt.

Néha nem árt gondolkozni.

(#52) #25068288 válasza Vesa (#49) üzenetére


#25068288
törölt tag

Elnézést, lejárt a szerkesztési lehetőség.

Ahogyan te kezdted, a helyedben én inkább befognám a szám és csendben lapítanék, nemhogy rátegyek még egy lapáttal.
Itt maximum csak neked volt alpári és útkaparó stílusod, mindjárt a legelején, ami...önmagáért beszél.......pubi! ;)

...és ezért ez a kis különdíj is jár neked :U :

Részemről zárom is a dolgot, további kellemes vergődést.
-----------------------------------------------------------------------------

#51 meszesKPT:
Hagyd a fenébe, nem fog gondolkodni, mert nem tud...
Előbb veri szét a billentyűzetet, meg az egeret.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.