Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) floatr


floatr
veterán

Csakazértis h264 :) nice

(#3) st4rlight


st4rlight
tag

Egy ideje már használom, egyre kúlabb ez a szkájdrájv, tetszik, komolyan! Van hozzá SDExplorer, ami szépen beintegrálja az Intézőbe mint meghajtó, és simán drag-n-droppolni lehet vele, ingyenes (persze van pro verzió is), de amire kell megteszi, habár nálam egy ideje Mesh végezt mindent, nincs időm ilyenekre :D

//developer

(#4) WonderCSabo válasza floatr (#2) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jó is az.

Debians: LOL vagy öregem.

Télleg jó lett, és full HTML5! (persze kivéve a feltöltést)

(#5) attila9988 válasza st4rlight (#3) üzenetére


attila9988
őstag

Egy ideje már használom, egyre kúlabb ez a szkájdrájv, tetszik, komolyan!

Beszélni magyar nyelv? :U

Egyébként nem sok értelme van ennek a szolgáltatásnak, néhány nem túl fontos dolgot fel lehet töltögetni, de ha nagyon oda akarom adni valakinek azt megtehetem sokkal egyszerűbben is.
Esetleg még szénné titkosított biztonsági mentéseknek jó lehet, de azon már erősen elgondolkodnék. A "sörözös" fotóknak meg mindegy.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#6) floatr válasza attila9988 (#5) üzenetére


floatr
veterán

Kb annyi értelme van, hogy ha levelezésed, online doksijaid vannak, vagy ha rendszerbeállításokat szeretnél szinkronizálni, akkor tudhatod használni ezt is.

(#7) hohoo


hohoo
senior tag

Én mostanában kipróbáltam a skydriveot, és hát enyhén szólva borzalmas.
A live mesh-es tárhely (a live mesh(csak az kijelölve) egyébként kb 10 perc vad vinyókerregtetéssel települt, és 5 perc szintén vad vinyókerregtetéssel távolítódott el (mondjuk ennyi idő alatt egy 6 gigás játékot feltelepítek), tényleg csak gépek közti szinkronizálásra használható, más felhasználásoknál erősen korlátozott (dropbox nem). A tényleg mindenre használható tárhely meg csak webes felületről meg talán webdavval elérhető, ráadásul korlátozott fájlméretekkel (dropboxnál minden elérhető a klienből, és csak tárhelykorlát van), ami ugye ellehetetleníti a folytatható feltöltés, és a nagy fájlok felpakolását.
Emellett a webes felület is zavaró, lassú és nem jó kialakítású.
Egyedül a tárhely hangzik jól, de az említett durva korlátozások miatt már nem hangzik annyira jól.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#8) Debians válasza WonderCSabo (#4) üzenetére


Debians
tag

Tényleg fetrengek a röhögéstől... :)

Egyszer a Windows és a DRM is elbukik... csak idő kérdése. És tudod, hogy mennyi IP cím van még? S hány openproxy?

(#9) attila9988 válasza hohoo (#7) üzenetére


attila9988
őstag

Emellett a webes felület is zavaró, lassú és nem jó kialakítású.

Azt én is megfigyeltem hogy minden igyekezet ellenére is, meglehetősen kaotikus lett a live rendszer webes felülete... Ismerek olyanokat, akiknek tényleg csak a levelezés és az msn miatt kell, de kezdik megutálni a kellemetlenségek miatt.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#10) domi007


domi007
őstag

Nekem ez tetszik, egy kis weboldal mögé mint file tároló szerver szerintem tökéletes :B :K

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#11) st4rlight válasza attila9988 (#9) üzenetére


st4rlight
tag

Levelezéshez pont nem kell a web-es felület, a Messenger dolgot (amire gondolom az msn-nel hivatkozol, pedig az kicsit bővebb fogalom) megint csak nem értem, ahhoz is van rendes kliens, az csak plusz feature, hogy web-ről is van Messenger. A web-es felületet mint kiegészítést lehet felfogni, nekem pl az nem tetszene, ha az e-mail címemen és jelszavamon kívül mást is bekérne a telefonom (WP7), vagy ha a gépen az online profilommal szinkronizált OneNote dokumentumaimat nem érném el mondjuk egy másik városban (így viszont telefonról tudom olvasni őket!), mert elfelejtettem pendrive-ot vinni, vagy mondjuk telefonon út közben nem tudnám az itthoni doksijaimat olvasgatni (mert sajnos az én telefonomról hiányzik a pen drive támogatás, de szóljon, akinek bele lehet dugni, és rendszeresen frissíti is!), vagy ha ellopnák a telefonom, és nem tudnám live maps-en megnézni, hogy éppen merre tart a tolvaj (és vagy lezárni a képernyőt, törölni a kontakt listát és megcsörgetni vagy üzenetet küldeni neki), de aki igazán belemélyedt, és nem csak fikázza, az nyilván ismeri az egyik legszuperebb feature-t is: bármelyik account-hoz tartozó gépen (Mesh kell csak) mindenféle előzetes telepítés nélkül lehet távoli asztal kapcsolatot indítani IP cím nélkül, tűzfalazva is!

Ja, hogy van mellé 25 GB skydrive-od is? Ki nem szarja le :) A Live vegyük tudomásul, hogy nem= Messenger+SkyDrive...

Ha valaki rászánna mondjuk csak 1-2 napot, hogy tanulmányozza a rendszert, talán soha többet nem is akarna mást, csak ezt (mondom én ezt úgy, hogy használok Wuala-t!).

Aki nem ért hozzá, meg jobb ha nem okoskodik, mert csak beégeti magát :U Live-ot f*sozni NEM MENŐ!

[ Szerkesztve ]

//developer

(#12) attila9988 válasza st4rlight (#11) üzenetére


attila9988
őstag

Levelezéshez pont nem kell a web-es felület, a Messenger dolgot (amire gondolom az msn-nel hivatkozol, pedig az kicsit bővebb fogalom) megint csak nem értem, ahhoz is van rendes kliens

Nekem mondahatod.... én tudom. De hidd el nekem, hogy sokan a webes felületet szeretik használni, és pont nem örülnek neki hogy változik.
Az pedig egy elterjedt szóhasználat hogy valaki "msn -ezik". Egyáltalán nem helyes kifejezés, de az okokat a múltban kell keresni... Olyan dolog ez mint ahogy régen minden számítógépet IBM -nek hívott a köznép... így maradt meg az MSN is. Nem kérdezték még tőled hogy "Mi az MSN címed?" :D

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#13) Narxis


Narxis
nagyúr

Jó dolog ez a SkyDrive, remélem elterjednek ezek a cloud megoldások és akkor tényleg bármit, bárhol elérhetünk. :)

Thanos was right.

(#14) .tnm válasza st4rlight (#11) üzenetére


.tnm
addikt

mondjuk az a WLM kliens már egyre többször küld fel a live oldalára olyan funkciókért (értsd: helyett), amelyek a régebbi kliensekben benne voltak. és ez sztem a felhasználó tudatos nevelése a cloud-ra (böngészőre, live honlapjára)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#15) #16820480


#16820480
törölt tag

jó lenne ez a skydrive, csak még mindig sajnos sok részét kényelmetlen használni. például bosszantó, hogy egy dokumentum szerkesztésnél nem tudja új lapon megnyitni (főleg hotmail-ből megnyitva dolgokat) a cuccokat, meg hogy csak egyesével tudok feltöltögetni linux alól fáljokat. meg az owa is kicsit döcögős. most például nagy fehérséget kapok egy olyan dokumentumra, amit ott szerkesztettem egy bő hete, meg néha nem tud nyomtatni sem, stb stb.
hiába a sok tárhely, meg az office-közeli szerkesztő, de az ilyenek miatt nem tudom gdocs helyett használni...

(#17) David75


David75
őstag

Én már legalább egy éve használom, nagyon hasznos sok mindenre. Pl: kollégáimmal azon van egy összevont adatbázis amit online szerkesztünk és mindenki egyből látja, persze úgy hogy csak az látja aki be tud lépni a hozzá tartozó live id-val.

A live-os naptár pedig pluszban nagyon jó mert ugyan ehhez a live id-hoz van kötve és látom ki mikor hol tárgyal sőt még emailt-is küld, plusz wp7-en a naptár ezzel van összekötve...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#18) attila9988 válasza Narxis (#13) üzenetére


attila9988
őstag

"és akkor tényleg bármit, bárhol elérhetünk."

És akkor mások is elérhetik majd bárhol, bármikor... :D

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#19) attila9988 válasza .tnm (#14) üzenetére


attila9988
őstag

és ez sztem a felhasználó tudatos nevelése a cloud-ra

Nagyon erősködnek ezzel a dologgal, azt gondolom nem kell ecsetelni hogy a vállalatoknak, és a kormányoknak miért is lenne ez jó... De azért szerencsére Microsoft -ék egyenlőre nem úgy hirdetik a dolgot mint a kugli a nevetséges "you can do anything on the web" marhaságával..

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#20) attila9988 válasza #16820480 (#15) üzenetére


attila9988
őstag

A felhőzésnek mindig is meg lesznek a korlátai, ez nem fog változni. Csak azt választhatod meg, hogy melyik szolgáltatót tartod megfelelőnek. Ha mindenképpen online dokumentumszerkesztő kell neked, akkor lehet hogy egyenlőre a gdocs -al jobban jársz, bármennyire csökött, és fogyatékos megoldás is az.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#21) Narxis válasza attila9988 (#18) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ennyi erővel lakásod se legyen mert bármikor kirabolhatják. :) Főleg társasháznál ahol sokszor előfordul, hogy nyitva hagyják a lépcsőház ajtaját. :))

Thanos was right.

(#22) hakosh válasza attila9988 (#18) üzenetére


hakosh
tag

Igen, ez teljesen természetes. Ki-be járkál mindenki a másik ember tárhelyére. Így megy ez :W

(#23) #16820480 válasza attila9988 (#20) üzenetére


#16820480
törölt tag

meg lehetne valószínűleg oldani saját szerverrel is, saját felhővel, vpn-en keresztül, csak egyelőre nincsen rá keret, meg igény, mert így is működik. de felhőben nagyságrendekkel egyszerűbb (lenne) csapatmunkát végezni, mert nem egyesével kellene átküldözgetni a dokumentumokat mindenkinek minden egyes változtatáskor, hanem azonal látnák.ez mondjuk most sem a gdocs sem az owa alatt nem annyira kényelmes, mint lehetne sajnos. de remélem a jövőben javul majd.

(#24) attila9988 válasza Narxis (#21) üzenetére


attila9988
őstag

Ennyi erővel lakásod se legyen mert bármikor kirabolhatják.

Hát persze. Viszont annak a kulcsát nem adom oda egy vállalatnak, aki aztán ki be járkálhat, bármennyire is megígéri hogy nem fog.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#25) attila9988 válasza hakosh (#22) üzenetére


attila9988
őstag

Igen, ez teljesen természetes. Ki-be járkál mindenki a másik ember tárhelyére. Így megy ez

Nekem az is pont elég, ha pl a kugli kereső robotjai túrkálnak az adataimban. A mai hdd, és flash méretek mellett nem hiszem hogy pl a hangyafasznyi gdocs tárhelynek lenne túl nagy vonzereje, főleg a gagyi kezelhetőség mellett.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#26) attila9988 válasza #16820480 (#23) üzenetére


attila9988
őstag

sharepoint?

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#27) #16820480 válasza attila9988 (#26) üzenetére


#16820480
törölt tag

fizetős.
annál már akkor egy eye-os is jobb lenne, vagy owncloud, vagy amahi.

(#28) hakosh válasza attila9988 (#25) üzenetére


hakosh
tag

Még mindig nem azért szeretik a felhőt az emberek, mert hatalmas tárhelyet kapnak. Másrészt téged miért zavar, ha statisztikát csinálnak az adataidból?

(#29) Narxis válasza attila9988 (#24) üzenetére


Narxis
nagyúr

Itt se kell odaadnod, nem vagy rákényszerítve, hogy használd a szolgáltatásukat, másrészről lehet titkosítva is feltölteni adatokat.

Thanos was right.

(#30) Debians


Debians
tag

Én nem hiszek abban, hogy amit a felhőbe beletöltök az biztonságban van.

Ügyvéd ismerősöm, aki csak presztizs kérdésből vett Mekbúkot, kutatóintézeteknek is dolgozik. Elkezdte feltöltögetni az anyagokat szkájdrávra, szóltak is neki, ha még egy ilyen eset lesz, kirúgják. Vajon miért? Nem értette.... Azok a gyökér kutatók annyira nem trendik... :(

Egyszer a Windows és a DRM is elbukik... csak idő kérdése. És tudod, hogy mennyi IP cím van még? S hány openproxy?

(#31) wii90


wii90
tag

Sok ismerősöm van akik már nagyon régóta használják a szolgáltatást de leginkább csak pár mb-s file-okat tárolnak osztanak meg szerintem itt ki is fullad a dolog..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.