Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Frawly válasza zoltanz (#50) üzenetére


Frawly
veterán

Még a Win9x is gyorsítótárazott, meg a Win 3.x és a DOS is, ha betöltötted a smartdrv-ot. Nyilván feltéve, hogy van elég memória szabadon. Az XP is tudja. A Linux viszont sokkal jobban épít a cache-elésre. Ha elfogy a RAM, akkor a Linux is vadul swapel, és oda a cache-nek is, csodák nincsenek.

[ Szerkesztve ]

(#52) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Az Epiphany böngésző is szépen működik (sajna SSE2-t kér). Raspbian (Raspberry Pi) beépített böngetője és a Gnome környezet alapértelmezett alkalmazásai között van.
A Youtube is megy vele, igaz a videókat nem játssza le, de azt amúgy is külső média lejátszóval teszem.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#53) Frawly válasza zoltanz (#52) üzenetére


Frawly
veterán

Tudom régi cikk, de most jutott eszembe: SlimJet és Falkon (régi nevén QupZilla) böngészőket próbáltad? Persze 1 GB RAM-mal nem tesz semmi csodát, hiába a sovány WM, a böngészőknek kell a memória.

Múltkor rosszul írtam, mert nem feltétlenül kell kompozitor a tearing elkerülésére, ha a driver közvetlenül tud vsync opciót fogadni a Xorg confjában. Azt hiszem az Xorg-os driverek közül az Intel, Nvidia tudja ezt (de azoknál sem mindig működik bugmentesen), a többi nem, meg a nem Xorg-os driverek (modesetting driverek) közvetlenül nem támogatják, így az esetek többségében igenis kell valami kompozitoros megoldás. Teljesen hülyeséget nem írtam, csak elméletileg nem állta meg a helyét minden esetben, de a gyakorlatban az esetek 90+ százalékában megáll ökölszabálynak.

Úgyis annyi a lényeg, hogy az a hozzászólások elején belinkelt táblázat a WM/DE-k memóriafogyasztásáról a gyakorlatban teljesen használhatatlan. Olyan alacsony fogyasztásokat ne is várjon senki, akármilyen pehelysúlyú Linuxról van szó, amely alkalmas kezdőknek is, nem áll meg annyiból, durván az XP SP3 szintjén lesz a fogyasztása. Ennek alá lehet ugyan menni valami ultralightweight megoldással, terminálos programokkal, minimalista WM-ekkel, de az meg kezdő felhasználóknak nem lesz alternatíva, mivel nem lesz elég user friendly. Általánosságban is elmondható, hogy minél laikusabb felhasználó valaki, annál inkább nem opció neki ilyen régi gép kevés RAM-mal. Ilyen gép DOS-ozni, Win98-azni, XP-zni való retró játékokhoz, nem mindennapos felhasználásra, meg normális böngészésre. Valami rettenez olcsó SSD-t (9 ezer forintos vagy annál alacsonyabb áron) érdemes lehet ezekbe tenni, meg fillérekért RAM-ot bővíteni benne, ha lehet, de sok pénzt nem szabad beleölni.

[ Szerkesztve ]

(#54) zoltanz válasza Frawly (#53) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Értem.
Még ezeket a böngetőket nem próbáltam. Megnézem majd. :R
Armbian-t kiadást láttam most IceWM-mel, majd azzal is teszek egy kört. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.