Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Killing


Killing
addikt

Tetszik. Már csak egy jó izmos SSD hiányzik bele. :U

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#2) Oliverda


Oliverda
félisten

Ezekkel az utólag ráaggatott vezérlőkkel csak az a baj hogy default sosem működnek azonnal, ergo az esetek többségében külön driver kell nekik. Az ezutáni működésük sem minden estben teljesen zökkenőmentes.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3) Chaser


Chaser
titán

Nekem a legszimpatikusabb a lapban a színe:D Végre nem legovilág ;)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4) darkarthur válasza Oliverda (#2) üzenetére


darkarthur
senior tag

Nekem is ez jutott eszembe elsőre. Tetszik a lap és így valóban vonzóbb, de valószínüleg megéri még várni, valami pofásabb, összerakottabb konstrukcióra.

Samsung S23 Ultra 5G

(#5) szki válasza Oliverda (#2) üzenetére


szki
őstag

Nekem 10 db SATA csati van az alaplapon, melyből 4 db JM322 chip-pel van megoldva. Hát ezek a SATA-k sokkal lassabbak (max 100 MBps), mint az alaplapi gyári AMD-sek.

Amúgy jó, hogy a nagyobb sebességű Sata és USB is az alaplapra kerül. Remélem a power eSata sem marad le.

(#6) Joci10


Joci10
őstag

"Az alaplap LGA1156 foglalattal rendelkezik, tehát Core i5 és i7 processzorokkal bővíthető."

Nem tudom, ez csak nekem szúrja-e a szemem, de számomra túl pongyola a megfogalmazás, hiszen i7 9xx procit még véletlenül sem kezel...

(#7) marcias válasza Joci10 (#6) üzenetére


marcias
őstag

Rendben van az, mivel ott van előtte hogy LGA1156. Esetleg annyi kiegészítés lehetne, hogy "a megfelelő i7 ..). Nem mellesleg sztem marha zavaró, hogy így összekutyulták a foglalatokat meg az elnevezéseket...

Steam: marcias88

(#8) #41133696


#41133696
törölt tag

Úgy látszik évvége felé elkezdenek szállingózni az USB 3.0 Sata 3-as interfésszel rendelkező lapok.

(#9) ATI


ATI
senior tag

"drágább áron" - Nem az ár a drága, hanem a termék. Az ár max magas, vagy alacsony lehet.

(#10) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez mind szép és jó, csak jöjjenek már hozzá az USB és SATA 3.0-s eszközök is... :U

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11) menalcas


menalcas
őstag

Nekem ezzel a dologgal vannak kétségeim, mivel még az álagos SSD-ék sem érik el a SATA2 határát ami viszont jóval átlépi azok meg PCIE csatin kapcsolodnak szal, max az usb lehet érdekes de sztem még az se kihasználható :F

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#12) lezso6 válasza menalcas (#11) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kihasználható itt minden, csak elfelejtettek az eszközökre megfelelő sebességű interfészeket tenni. Alaplapon akkor meg hiába van gyors... De majd lesz. Remélem. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13) #65675776 válasza szki (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

Port replikátortól mégis mit vársz? A lapodon ugyanis van egy darab kétportos vezérlő, aminek mind a két portjára raktak egy-egy replikátort (JM322). Tróger megoldás, és nem is vagyok benne biztos, hogy egy négyportos vezérlő ne lett volna olcsóbb. Mondjuk négy portnak már a PCI-E x1 lenne kevés...

(#14) szki válasza #65675776 (#13) üzenetére


szki
őstag

Nem is várok nagy teljesítményt a saját AM3 lapom JM322-es megoldásától.
Csak abban bízok, hogy a Giga P55A lapjainál már tényleg jók lesznek ezek az új megoldások.

(#15) lezso6 válasza szki (#5) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Power eSATA, na ARRA lenne valóban szükség. :R

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16) P00By


P00By
nagyúr

Ha, majd integrálva lesz.

(#17) gardener


gardener
senior tag

"...apa kezdődik..." :K

(#18) Joci10 válasza marcias (#7) üzenetére


Joci10
őstag

Szerintem ha Kis Pistike bemegy a boltba, akkor nem azt fogja mondani, hogy LGA775-be kérek egy Q9500-ast, hanem azt, hogy kérek egy Q9500-ast. Ugyanígy ha úgy tudja, hogy az alaplapba belemegy az i7, akkor őt nem fogja érdekelni, hogy milyen a foglalat, megveszi a lehető legjobbat, amit tud. Ha az i7 960 lesz, akkor azt; és majd csak otthon fog rádöbbenni, hogy nem megy bele az alaplapjába, pedig azt írták a prohardveren...

A kiegészítésről: igen, én is annyit hiányolok, hogy vagy azt írják, hogy a megfelelő foglalatú i7-et, vagy nevesítsék, hogy az i7 800-as sorozat tagjait (erre külön fel kellene hívni a figyelmet, és nem csak egyes hírekben, hanem mindegyikben - mint ahogy kiírják folyton, hogy egy adott típusú GPU milyen tulajdonságokkal rendelkezik, mennyi shaderproci van benne, meg milyen memóriasávszélességgel rendelkezik az adott VGA-ban, és hasonlók). Mert hiába írják ki, hogy LGA1156, az nem jelent semmit, hiszen ebből következően írják azt, hogy minden i7 belemegy. ("Az alaplap LGA1156 foglalattal rendelkezik, tehát Core i5 és i7 processzorokkal bővíthető.") Vagyis ebből nem az következik, hogy figyelni kell a foglalat típusára, henam pont az, hogy nem kell figyelni, hiszen belemegy az összes i5 is, meg az összes i7 is...

[ Szerkesztve ]

(#19) Weaver


Weaver
senior tag

890-es csipszet mikorra várható a itthoni kiskerekben ? remélem azok is simán meg lesznek pakolva hasonló finomságokkal :)

(#20) aram01


aram01
nagyúr

Frankó lett a lap

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#21) Komplikato


Komplikato
veterán

Csak nekem böki a szememet, hogy Premium vagy legalább drága lapokon még mindíg FireWire 400 csati van csak? :U
A múltkoriban láttam egy újkorában se drága, NF4-es P4 lapot, amin alapból FW800 volt, és azt se tegnap gyártották.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#22) Laci_a_Paci


Laci_a_Paci
tag

Nagyon kiváncsi vagyok én erre az USB3.0ra... Vajon mikor lesz ez elterjedt dolog...

(#23) kisszecso


kisszecso
csendes tag

Kár, hogy nem látom rajta mind a kettő hagyományos PS2-s billentyűzet és egér csatolókat. Nem vagyok híve az USB-s ilyen jellegű megoldásoknak.

(#24) anulu válasza kisszecso (#23) üzenetére


anulu
félisten

azok az idők már sok-sok éve elmúltak, h baj legyen ilyen téren (mminthogy USB vagy PS2 a csatoló) a billentyű / egerekkel.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#25) Oliverda válasza Weaver (#19) üzenetére


Oliverda
félisten

Jövő tavasszal.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#26) #65675776 válasza Komplikato (#21) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az a Gigabyte szokása volt egy időben, de Ők is leszoktak róla. De minek is tennék rá, ha Apple vonalat leszámítva szinte sehol sincs használva?

[ Szerkesztve ]

(#27) ppeterka


ppeterka
tag

Jaj, ne, már itt is az a százegyszer-százszor elátkozott "deszka"... Utálom a grammar nazikat, de ez a szó egyszerűen bántja a szememet... Lehet hogy csak vénülök, ti mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

(#28) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hali,
érdemes megvárni ezt a 6 Gbps-os SATA-portot ha következő 5 évben nem fejlesztek gépet?

vagy ha pl veszek egy alaplapot amin nincs 6 Gbps-os SATA csatlakozó és jönnek majd a vinyók hozzá akkor lehet majd valami kártyát venni a gépbe hogy működjön róla 6 Gbps-os SATA-s vinyó ?

Vagy érdemes megvárni ezt a lapot?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.