Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #95904256


#95904256
törölt tag

Ezek szerint a legkisebb 40GB-os darab is 250kHUF környékén lesz...
Hm. Picit borsos... Meglátjuk milyen lesz a szoftveres interfész. :)

(#2) Macilaci457


Macilaci457
őstag

Végülis az első CD lemez is egy vagyonba került... meg valószínűleg az első gigabyteos HDD is.
Csak az csípi az ember csőrét, hogy flash memóriák már jó rég óta vannak, nem olyan új találmány ez. Csak az ára olyan mintha :DD

(#3) juliabrilke válasza #95904256 (#1) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ennyiért inkább maradok a lassú winchestereknél. :U Árban "pár" gigával többet lehet kapni..

(#4) Obi-1 válasza #95904256 (#1) üzenetére


Obi-1
őstag

Valóban drága, de speciálisan gyorsaságra fejlesztett darab. A Sandisk, Samsung SSD-k kaphatóak már 32GB 100kHUF környékén is. Ezek viszont a HDD-k sebességét hozzák nagy vonalakban.

Only a Sith deals in absolutes.

(#5) Hack3er


Hack3er
őstag

Jó ötlet, csak kezdetekben drága lesz, de majd idővel csökken.

(#6) venember83


venember83
nagyúr

Szep, foleg igy feketeben ;) Marmint a kartya... Is.

Szerverbe meg kulonben minden draga, most pont ez miert lenne kivetel?

(#7) FehérHolló


FehérHolló
veterán

A háttérben álló nővel együtt kerül ennyibe, vagy anélkül?

Skynet is real. It's called Google.

(#8) bnss


bnss
veterán

Ezeknél az adattárolóknál vajon mennyi lesz az élettartam? Gondolom azért egy egyszerű flash memróiánál jóval többször tovább bírják majd. :B

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#9) #95904256 válasza juliabrilke (#3) üzenetére


#95904256
törölt tag

Na igen. Csak itt jön a képbe az a dolog mikor nagy mennyiségű adattal kell dolgozni, ráadásül fürgén. Ilyenkor a merevlemezes kiírom-beolvasom móka iszonyatosan visszafogja a teljesítményt. Tuti biztos vagyok benne hogy terjedni fog mint a cukora, még ilyen horror áron is. Na persze nem az otthoni felhasználók közt, hanem a szerverekben. Meg egy-két olyan jellegű munkaállomáson ahol szintén számít a hozzáférési idő. A 40-640GB RAM még ennél is jóval drágább lenne. Ráadásul bepakolni egy alaplapba...

(#10) #95904256 válasza bnss (#8) üzenetére


#95904256
törölt tag

Azoknál az adatoknál ahol gyors hozzáférésre van szükség, általában olvasási műveletek szoktak történni. Az írások száma nagyságrendekkel alacsonyabb. A flash alapú tárolóknak csak az újraírással van gondjuk. Nem hiszem hogy ez a ketyere ebből a szempontból többet nyújtana.

(#11) ngabor2


ngabor2
nagyúr

itt nem a méret az elsődleges, hanem a sebesség. egyes esetekben (pl. grafika) fontosabb, hogy pár100 megát nagyon gyorsan mozgassunk, minthogy óriási legyen a tárhely.

(#12) #95904256 válasza FehérHolló (#7) üzenetére


#95904256
törölt tag

Na igen. Elsőre nekem sem a kártya tűnt fel. :)

(#13) bnss válasza #95904256 (#10) üzenetére


bnss
veterán

Értelek, de egy ilyen árfekvésű "ketyerénél" valahol elvárható egy relatíve hosszú élettartam, akár az olvasásokat, akár az írásokat/újraírásokat tekintve - szvsz.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#14) #95904256 válasza bnss (#13) üzenetére


#95904256
törölt tag

Elvárható? Ennyit tud a jelenkori technika. :)
Akinek szüksége van rá és így is jó neki, az megveszi.

(#15) #95904256 válasza Obi-1 (#4) üzenetére


#95904256
törölt tag

Remélem lesz egyszer SSD teszt is itt a PH! hasábjain. :)

(#16) Male válasza venember83 (#6) üzenetére


Male
nagyúr

Na, ez már sebesség végre :K

Végre rájöttek, hogy előnyösebb egy nő kezében fotózni, mint egy 60 éves férfiéban?
(párszor már asszem tettem itt is rá megjegyzést, hogy miért nem figyelnek arra, hogy milyen kéz tartja a képen...)

(#17) ngabor2 válasza bnss (#13) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha cellánként csak 10^6 írási ciklust tételezünk fel, akkor teljesen teleírni/átírni 7/24-ben 2 évbe telne, mire mind teljesítené. ha feltételezzük, hogy a gyártó nem véletlenül tesz rá ekkora teljesítményű chipet, akkor valszeg közel egyenletes terheléssel akarja ellátni a teljes tárterületet. ha meg azt nézzük, hogy 10^6 írási ciklust kb. 2 éve is elértek, akkor ezt a 2 évet talán 10-zel is megszorozhatjuk.

(hogy hogyan számoltam ki ezt a 2 évet, már ne kérdezzétek, eléggé gondolkodnom kellett rajta :D)

(#18) Gr3ddy válasza FehérHolló (#7) üzenetére


Gr3ddy
tag

a sörrel együtt :DDD

win7 élményindex 7.3 :)

(#19) bnss válasza ngabor2 (#17) üzenetére


bnss
veterán

Igaz, írásod hatására én is végig gondoltam, már amennyire az én agytekervényeim ezt lehetővé tették. :D

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#20) venember83 válasza Gr3ddy (#18) üzenetére


venember83
nagyúr

Sor az elotte s kulon van, te ;) Utana esetleg egy szal cigi/szivar ;]

(#21) ngabor2 válasza bnss (#19) üzenetére


ngabor2
nagyúr

no, várjál, inkább megpróbálom leírni, hátha sikerül.

a 40-est vettem alapul, 600MB/s sebességgel teleírni 66,6 másodperc. 1M-szor teleírni tehát 66,6M s, ami 2,09 év (no, így leírva nem is olyan bonyolult). a részlet, ahol a kutya el van ásva: mi van, ha nem a teljes cucc van állandó/gyakori átírásnak kitéve, csak egyes, néhány megás részei, és ezt tizedmásodpercek alatt többször átírják? erre írtam, hogy feltételezzük az átgondolt felépítést, hogy az egyes cellák terhelése nagyjából egyenletes legyen.

(#22) liksoft válasza ngabor2 (#17) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ilyen terhelhetőség mellett nem lenne szabad, hogy flash adatmentésen megjelenjen. Főleg, ha azok fényképezőgépben voltak használva. El kell szomoritsalak. Jönnek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#23) bnss válasza ngabor2 (#21) üzenetére


bnss
veterán

Értem, köszi a magyarázatot, én az eggyel nagyobbat vettem alapul, de valamit benéztem. :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#24) Gr3ddy válasza venember83 (#20) üzenetére


Gr3ddy
tag

ötletnek nem rossz :DD

win7 élményindex 7.3 :)

(#25) joghurt válasza liksoft (#22) üzenetére


joghurt
addikt

Miért nem? Egy flash kártya vagy egy pendrive tipikusan nem homogén eloszlástban firkál. Bármit csinálsz, az a FATet cseszteti. Pakolgatsz file-okat egy könyvtárba, legalább annyiszor módosul a könyvtárbejegyzés, ahány file-t odaraktál (sőt, először módosul, hogy létrejött, aztán a másolás végén módosul, amikor beállítódik a méret és a módosítási idő).

A tej élet, erő, egészség.

(#26) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérek 4db 640GB-osat quad-SLI-be, ja és nem GB-onként, hanem TB-onként 30$-ért :DDD :DD

Komolyan remélem, hogy konzumer termék is lesz belőle, így egy lépcsőfokkal közelebb kerül a tárhely a processzorhoz:))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#27) stfeca


stfeca
csendes tag

Hali,

Szerintetek milyen szerver lehet amin Windows XP és Vista fut? :DD

FeCa

Ma nem volt egy telefonhívás sem. De holnap kétszer ennyi lesz! (Al Bundy)

(#28) EQMontoya válasza stfeca (#27) üzenetére


EQMontoya
veterán

lehet, hogy komolyabb munkaállomásban is használni kivánják.

Same rules apply!

(#29) Csyppa válasza stfeca (#27) üzenetére


Csyppa
senior tag

Hát ezt szerintem azért nem ide kellett volna írni... :)

Vagy ha igen akkor OFF-ban...de távol álljon tőlem hogy kioktassalak.

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#30) csiga997 válasza ngabor2 (#21) üzenetére


csiga997
őstag

Ez a legtöbb flash tárolóban már beépített. Lásd még: wear levelling

(#31) stfeca válasza Csyppa (#29) üzenetére


stfeca
csendes tag

Ok,ok bocsi csak "hangosan" gondolkodam.

Ma nem volt egy telefonhívás sem. De holnap kétszer ennyi lesz! (Al Bundy)

(#32) Hani válasza Csyppa (#29) üzenetére


Hani
aktív tag

Szerintem úgy értette, hogy a cikkben is szerepelt, hogy szerverekbe megy a kütyü, de hamarosan lesz driver XP és Vista alá is, pedig szervereken ezeket nem szokták sűrűn alkalmazni.

Mod: Mondjuk most újra elolvastam : "Az ioDrive-ot elsősorban professzionális környezetbe, szerverekbe szánják". Így már tiszta, a "professzionális környezet" igazolhatja az XP/Vista drivert.

(#33) G.A.


G.A.
aktív tag

Hali!
Végre valami használ PCI-E 4x-t! Jó tom, hogy vannak kártyák, amik használják pl. RAID karik, de ez! Nos, az SSDknek még egy ellenfelük lett, vagy inkább lesz, amíg le nem megy a 30USD/GB úgy 10re (40-80GBos kategóriára értem) 5re (640-1200GB) esetén. Nem hinném, hogy eltérne a 40es kártya kialakítása az 640estől annyiban, hogy ennyit kérjenek érte. Szvsz, már amennyire ezekhez értek, megterveztek 1 kártyát, azt a mem chipek méretének változtatásával érik el a kívánt kapacitást. Szóval a gyártás költsége a 640esnek úgy 150%-a lehet a 40eshez képest, ami a nagyobb chipek árának tudható be. Csak azért vélem így, mert a gyártónak így éri meg, így logikus és kivitelezhető is. Ha tévedek, ami meglehet: Sorry.
Bár ha jól emléxem Nvidia is csinált valami ilyesmit a 7600 és 8600os szériával vagy nem?

Azért beneveznék egy ilyenre!

(#34) Cs_Laci válasza ngabor2 (#21) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Szerintem ezt rögtön szorozhatod 2-vel. Mármint nagyon kevés olyan adatról tudok, amit csak egyszer felírunk, de sosem olvassuk vissza. He odarakjuk, hogy minden felírt bit-et legalább egyszer vissza is nézzük, mivel az írási és olvasási sebesség közel azonos, így kb 4 év. Ha fejlődött a technika mondjuk egy 10-essel, akkor 40 év :) És akkor ne felejtsük el, hogy 600 mbit sebességet tartunk több tíz éven keresztül folyamatosan. Szerintem elég ez :)

(#35) juliabrilke válasza #95904256 (#9) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igaz , hogy terjedni fog, mondjuk nem magénszemélyeknél.
Én inkább a csajra szavaznék. :DDD Mondjuk mind a kettőt cserélni kellene 3-4 év múlva már. :K :D

(#36) ngabor2 válasza joghurt (#25) üzenetére


ngabor2
nagyúr

és te feltételezed, hogy pl. egy linuxos ws-ben fat-tal szórakoznak? hogy mit hova tesznek, és milyen sorrendben (fizikailag) csak a kártya vezérlőchipjére tartozik (jó esetben), az ő dolga, hogy minél tovább kitartson a cucc. bízzunk benne, hogy akik etrvezik, nem 2 év használatra tervezik ennyiért.

ja, és én is remélem, hogy az ára hamarosan mélyzuhanásba kezd.

a csajnak meg vagy a hajával, vagy a szemével bajok vannak, a kettő színe nem passzol egymáshoz. nem azt mondom, hogy egy hideg téli éjszakán kirugdosnám az ágyamból... csak szebb fejet is láttam már...

(#37) kvp777


kvp777
tag

Azert jo latni, hogy az utoljara a regi commodore-os idokben latott memoriakartyak visszajonnek. Sokkal gyorsabb technologia volt mint a merevlemezek. Az egyetlen ami valtozott az a sebesseg es a kapacitas, de a technologia gyakorlatilag ugyanaz. Meg egy kis ido es megint gyakrabban lathatunk mozgo alkatresz nelkuli gepeket.

(#38) sirály12 válasza kvp777 (#37) üzenetére


sirály12
őstag

Hát azé ha valki akar most is lehet mozgó herkentyűktől mentes gépe.

Csak egy cf-ide étalakító kell párezeré meg egy nagyobb cf kari és voálá.
Csakhát a sebessége nem nagy szám, és még hamar tönkre is megy, ha a lapozófile is azon van.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#39) Ste


Ste
addikt

és ezek a csippek vajon meddig fogják bírni az állandó írás-olvasást szerverekben?

a tempó mindenesetre dícséretre méltó

(#40) Gabesz84 válasza stfeca (#27) üzenetére


Gabesz84
őstag

XP-s driver jo win 2003-hoz, Vistas meg majd jo lesz win2008-hoz, amik ugye szerver oprendszerek, és azért megfelelően stabilak tudnak ám lenni. :)

(#41) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Ez egy álom... álomáron sajnos.

No nembaj sok minden indult így, még egy 5-6év és lesz iylenem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#42) BSOD


BSOD
senior tag

A THG-n bemutató videó és további infók! :Y
Sajnos csajt nem mutatják... :O

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#43) juliabrilke válasza BSOD (#42) üzenetére


juliabrilke
addikt

A csajról nincs videó, de ez talán nagyobb... :D

Csaj karival
Még mindig jobb, mint a kari.

(#44) ngabor2 válasza Ste (#39) üzenetére


ngabor2
nagyúr

egyrészt miért lenne állandó az az írás? az olvasás nem csökkenti az élettartamot. másrészt ha egy kicsit visszaolvasol, találsz egy gyors számítást, ami elég jó közelítést ad az elméleti minimális élettartamról.

(#45) Honszu


Honszu
csendes tag

A lényeg, hogy ez is egy plusz lökés a teljesen hangtalan gépépítés felé. :)

(#46) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Azert nem artott volna a kartyara egy ESD-zacsi! :D Egyebkent valoban nem rossz a csaj!
Gondolom emelle a tempo melle mar nem szukseges hogy a windows lemezgyorsitotarat alkalmazzon...

(#47) janos1988 válasza stfeca (#27) üzenetére


janos1988
addikt

Hat megis milyen szerverekben? Barki szamara elerheto ftp serverek, amirol free- and shareware progamok tolthetsz le. :DDD

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#48) joghurt válasza ngabor2 (#36) üzenetére


joghurt
addikt

Ha nem lett volna egyértelmű, épp a te véleményed támogattam volna liksoft ellenében. Az őáltala felhozott meghibásodott flashek többek között az általam leírt dolgoknak köszönhetőek, ellentétben a profi tároló megoldásokkal, ahol van wear levelling, és egyáltalán: értelmes vezérlőchip. És ugyebár egy PCIe kártyánál az sem jellemző, hogy írás közben, feszültség alatt kitépik a gépből, ami a pendrive-oknál mindennapos.

A tej élet, erő, egészség.

(#49) ngabor2 válasza joghurt (#48) üzenetére


ngabor2
nagyúr

akkor ne reagálásnak, hanem kiegészítésnek vedd a hsz-t :D
(amúgy nem cáfoltam, amit írsz, csak más oldalról is megvilágítottam ;))

(#50) Filiic válasza ngabor2 (#21) üzenetére


Filiic
csendes tag

Én átlag 0,1 M újraírásról hallottam, úgy meg már elég gázos. Egyre kevesebb helyen kell elférni -> egyre hamarabb romlik...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.