Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Jó lenne áttérni a műanyag pénzre.
Vagy NFC-s fizetést terjeszteni. Biztonságosabb lenne telefonnal és ujjlenyomattal mint bankkártyával.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#3) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Míg eladó voltam, sokkal jobban szerettem, ha a vevők kártyával fizettek, mintsem hogy bénázzak a papírpénzzel (meg legyen elég váltópénz mindig, stb.). Sok vevő azt hitte, hogy a KP-t jobban szeretjük, aztán - aki megkérdezte - mondtam, hogy a kártyás fizetést preferáljuk, nekünk úgy egyszerűbb (meg biztonságosabb is).

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#4) Csapoati válasza Klaus Duran (#1) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Dániában és Svédországban tavaly totál feleslegesen volt nálam kápé, egyszerűen mindenhol (igen, a sarki hotdogosnál meg trafikosnál) is volt kártyaolvasó. Konkrétan utolsó nap költöttem el a svéd koronát egy boltban, hogy ne kelljen hazavinni feleslegesen. Na ezt szeretném itthon is. Nem állunk olyan rosszul amúgy, nekem kb egyedül a sarki pékség meg a munkahelyi kávé (kolléganő csinálja) miatt kell készpénz. Nem is nagyon használom emiatt, havi egyszer veszek fel csak.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#5) UnA válasza Csapoati (#4) üzenetére


UnA
Korrektor

Látnod kéne az angolokat. Ott is szinte mindenhol lehet kártyával fizetni, mégis az emberek sorban állnak a bolt előtt az AM-nél, kivesznek 10 vagy 20 fontot, majd bent a boltban fizetnek a készpénzzel. :) Soha nem jöttem rá, hogy ennek mi az értelme...

(#6) dabadab válasza #20749568 (#2) üzenetére


dabadab
titán

"Ez mind szolgáltató hibája, nem a papírpénzé."

De, a papírpénz (meg az érmék) hibája.
Sérült papírpénzt nem kötelező elfogadni, a visszaadáshoz szükséges apró kezelése meg drága és macerás.

DRM is theft

(#7) Lauda


Lauda
félisten

Téged is érdekelne, ha a saját kasszád kárára menne a dolog. Mikor benzinkúton dolgoztam, ott sem fogadhattunk el sérül/hiányos bankjegyet.

(#8) dabadab válasza Lauda (#7) üzenetére


dabadab
titán

"Téged is érdekelne, ha a saját kasszád kárára menne a dolog"

Egyébként nem megy a kárára.

DRM is theft

(#9) YASKATIR válasza UnA (#5) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Az, hogy sok kis boltnal / kajaldanal extra koltsege van a kartyas fizetesnek

(#10) mephi666


mephi666
nagyúr

mákod volt a boltban, ahol benyelték :K sérült bankjegyet amúgy sem köteles elfogadni... tényleg macerás a papírpénz: alapos eladó pedig simán nekiáll egyesével nézegetni uv-lámpa alatt és ellenőriz rajta n+1 ismertetőjegyet, amiről megállapítható, hogy hamis-e... nem veled szembeni bizalmatlanságból, mert simán kaphattál előtte valahol (pl a sarki kisboltban, ahol nem ellenőrzik) hamisat és ezt azonnal jelentenie kell, hogy friss nyomon indulhasson el a hatóság :K jobb szeretem én is a kártyás fizetést: kp-t max párezer forintot hordok csak magamnál... itt a városban a pizzafutárok is terminállal járkálnak, viszont 1-2 vágja is a pofákat kártyás fizetésnél... (ennek örülnék még, ha inkább bevezetnék az árba épített borravalót, amit a dolgozóknak köteles kifizetni a munkáltató, mert akkor ez a probléma is megszűnne)

ui: gondolj bele, ha a buszon a sofőr nekiállna csekkolgatni a bankjegyeket, mennyivel lassulna a sor... rég utaztam tömegközlekedéssel, de úgy rémlik neki is ott az uv-lámpa :K ezért is lenne jó, ha lenne náluk terminál... nem kellene aprót/visszajárót sem számolgatni, csak beüti az összeget, aztán péjpassz-szevasz

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11) csepelball


csepelball
tag

Személy szerint én is örülnék, ha mindenhol lehetne kártyával fizetni. Sajna erre sok helyen még mindig nincs lehetőség.

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#12) UnA válasza YASKATIR (#9) üzenetére


UnA
Korrektor

Lehet, hogy régen volt, de én sehol sem találkoztam ilyen plusz költséggel az évek során. És persze a legnagyobb boltoknál is sokan felvesznek készpénzt ;)

(#13) Krugszvele válasza mephi666 (#10) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Múltkor megkérdeztem a pizzafutárt, hogy a borravaló ilyenkor hogy működik?
Nyugodtan fizessek többet kártyával és megkapják a többletet! Ez korrekt :)

Én mindig egy irányba megyek busszal és tudom hogy 310 forint a jegy. Mindig pontosan viszek olyankor 310 forintot. Amikor eszembe jut és odapillantok, akkor viszont mindig látok egy nagy halom ~10.000 forintnyi fémpénzt a sofőrnél!

(#14) janeszgol


janeszgol
félisten

Azért a sofőrt is meg lehet érteni. Meg a boltost stb. Én amúgy kerekíteném az árakat. Nem 450 lenen a jegy a buszon váltva, hanem kereken 500 vagy 1000. Aki nem képes elmenni és megvenni (millió helyen kapható) az fizessen.
Én vagy bérletet veszek vagy egy tömböt (300ft/db).

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#15) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Szerencsére BP-n a boltok 99.9%-ában lehet kártyával fizetni, még olyan helyeken is, amikről kívülről nem hinnéd.. :)) Minimális papírpénz mindig van nálam, de alig veszek fel már pénzt.

(#16) bobalazs válasza janeszgol (#14) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kriptopénzzel kell majd fizetni, mert az a jövő.
S akkor majd a CIa meg enesa se fogja tudni éppen hol járok, mit vásárolok.

(#17) gygabor88 válasza Lauda (#7) üzenetére


gygabor88
tag

Nem csinaltam belole problemat, siman csereltem a bankjegyet, de nem elvarhato, hogy evek ota forgalomban levo bankjegyek ugyanolyan allapotban legyenek, mint amikor kiveszem az automatabol. Ezen az ezresen tenyleg pici a hiba. Volt mar nalam olyan, ami keresztbe volt szakadva egy jo reszen es valaki celluxal orvosolta a problemat. Kellene mar volanhoz is bankkartyas fizetesi lehetoseg vagy e-jegy, mint a mavnal.

(#18) Cathfaern válasza mephi666 (#10) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Dupla.

[ Szerkesztve ]

(#19) Cathfaern válasza mephi666 (#10) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"ezért is lenne jó, ha lenne náluk terminál... nem kellene aprót/visszajárót sem számolgatni, csak beüti az összeget, aztán péjpassz-szevasz"
Ha helyijáratos, akkor elég lenne egy előre beállított terminál, paypass-al odaérintesz, levonja a jegy árát, aztán mehetsz is.

Csapoati
Izland ugyanez, csak a becsületkasszás kempingek miatt kellett kp.

(#20) janeszgol válasza gygabor88 (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

Egy kártya, mint Németországban talán. Azt feltöltöd és az összeg erejéig utazhatsz. De az ötszázasok és az ezresek is le lesznek cserélve. Elavultak, ritkán gusztustalan állapotban vannak már. Pláne az ezresek (úgy, mint a kétezresek). Ötszázasból találni még jó állapotút.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#21) Kasya


Kasya
nagyúr

Sajnos nagyon lassan terjed a mobilos fizetes (de a kartyas-terminalos sem tul kedvelt egyesek koreben).

Mint kereskedo, a terminal dijait sokallom.
Mint vasarlo, nem kivanok plusz koltseget szanni az NFC-s fizetesre (lsd. OTP Simple). Jo lenne ha a tobbi bank is behozna a sajat rendszeret es a dijakat osszekotne a csomagokkal/szamlakkal.

(#22) Avicularia válasza Csapoati (#4) üzenetére


Avicularia
veterán

Múltkor olvastam, hogy a híresen kártyahasználó USA-ban 7% a készpénzforgalom mértéke, míg itt a svédeknél csak 2%.
Érdekesség, hogy papíron létezik 1000 koronás bankjegy, de 9 év alatt mióta svédben élek egyszer volt olyanom (eladtam egy laptopot és a vevő hozott 6 darabot belőle) és egyszer láttam, hogy valaki előttem fizetett vele a kasszánál.
Automata kizárólag max 500 koronást ad ki, bankokban meg talán már az összesben megszűnt a készpénzkivétel és berakás lehetősége. Talán western union-nál és forexnél lehet készpénzhez jutni, ami nem automatás pénzkivétel. Automatában pedig heti max 15K a kivétel és berakás összege, ha sok pénzed van akkor nemigen tudsz hozzájutni, ha valamiért készpénzt szeretnél.

(#24) Jhonny06 válasza Avicularia (#22) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Múltkor olvastam, hogy a híresen kártyahasználó USA-ban 7% a készpénzforgalom mértéke, míg itt a svédeknél csak 2%."

Tekintve a két ország népességét meg kiterjedését, ez inkább az USA-t nézve szép szám, Svédországban ezt nem túl nehéz összehozni. :)

[ Szerkesztve ]

(#25) UnA válasza Avicularia (#22) üzenetére


UnA
Korrektor

Hol volt ilyen összehasonlító statisztika? Egyrészt érdekelne, másrészt nem igazán tudom, hogy mennyire lehet pontos, mert a feketegazdaság sohasem szokott jelentkezni, hogy ők is szerepelnének a statisztikai felmérésben... :)

A dollár (USD) egyébként zűrös téma, mert többszöröse van kint forgalomban, mint amennyit valóban felhasznál az Egyesült Államok gazdasága. De ez része a pénzügyi a hatalomnak, nem véletlenül nyomják a pénzt.

(#26) Avicularia válasza Jhonny06 (#24) üzenetére


Avicularia
veterán

Nyilván a lakosság számára kivetítve

(#27) Krugszvele válasza Cathfaern (#19) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Szolnokon volt ilyen pilot projekt, én használtam is egyszer.

270 ft az előváltott menetjegy, 350 a buszon és a paypass is 350-et vont le.

Párszor nem működött, aztán már hónapok óta nem is láttam ilyen buszt sajnos.

Többen használnák, ha 270-re lenne beállítva és a volánnak is sokkal jobban megérné.

(#28) Avicularia válasza Avicularia (#26) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem találom a cikket sajnos, nem emlékszem hol olvastam.
Egyébként annyira nem használunk készpénzt, hogy talán múlt évben cserélték le a fémpénzeket a tízes kivételével, de még mindig nézegetnem kell, melyik melyik. Az is csak a bevásárlókocsiba kell néha.
Van úgynevezett Swish, amivel telefonszámról telefonszámra tudsz azonnal pénzt átküldeni, akár nagyobb összeget is(150K sek a max). Ezt milliók használják, nagyon népszerű. Vásárokon pld, így szoktunk fizetni az eladóknak, kint van mindegyiknél a swish száma és oda küldöd a pénzt, amikor fizeted az árut készpénz helyett.

[ Szerkesztve ]

(#29) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Ha tehetném mindenhol csak bankkártyát használnék, el nem tudom mondani, hogy néha számomra is néha mekkora nyűg a papírpénz, de sokkal inkább az aprópénz használata.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#30) Stanlee válasza #20749568 (#23) üzenetére


Stanlee
őstag

A nemetek nagy cash imadok. Nem kell ide NFC meg, kartyaterminal. QR kod, mint az azsiaiaknal. Minden okostelefon alkalmas mint fizetoeszkoz es mint elfogado allomas is, ha QR koddal fizetnenk.

Szerintem vicc, hogy a nemeteknel parkolast szinte mindenhol csak vaspenzel lehet fizetni (vagy GeldKarte-val). Sorry, de a vilag mar nem itt tart kb. 5 eve...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#31) Lauda válasza gygabor88 (#17) üzenetére


Lauda
félisten

Nem is várja el senki. Az ilyen pénzeket a postán beváltják azonos címletre. Tedd el és ha postán jársz kicserélteted. Máshogy nem jut vissza a sérült bankjegy a megfelelő helyre, csak ha az állampolgár leadja.

[ Szerkesztve ]

(#33) Egon


Egon
nagyúr

Nálam általában van kp. Rosszul érzem magam, ha legalább 20K nincs nálam készpénzben. Miért? Számos esetben jól jön. Volt, hogy az OTP rendszere szarakodott, a Tesco-ban bemondták, hogy technikai okokból nem tudnak kártyát elfogadni (az egyszer bankjegykiadó automatánál kb. harmincan álltak sorba). Találkoztam már ilyennel benzinkúton is. Talán a legszebb példa az volt, amikor egy céges karácsonyi buli végén (éjfél körül), az egyik kollégám százéves Audijának kitört az első kereke, kb. 100 méterre a munkahelytől. Hívni kellett egy autómentőt, aki persze csak kp-t tudott elfogadni. Az egész társaságból csak nálam volt aanyi pénz, hogy azzal ki tudtuk fizetni (persze a kolléga másnap megadta a lóvét).
Sajnos kereskedői oldalról olyan drága a kártya jutaléka (minimum összeggel, tehát pl. ha 300,- Ft-ért vásárolsz kártyával, az konkrétan veszteség a boltosnak), hogy komolyan mérlegelni kell: megnő-e annyival a forgalom, amennyi pénzbe kerül a kiépítés és az üzemeltetés. Kis boltoknál esélytelen.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#34) mbalint987 válasza Egon (#33) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Attól függ milyen szerződése van a boltnak. Mi a K&H-nál voltunk, ott nem volt fix jutalék, csak százalékos (pluszba havonta ugye a POS terminál díja). Simán elfogadtam a 200 forintos fizetésre is a kártyát. Mondom ezt úgy, hogy egy kisvárosi PC-boltról beszélünk.

"Rosszul érzem magam, ha legalább 20K nincs nálam készpénzben."
Én pont fordítva vagyok bekötve. :D Én rosszul érzem magam, ha 5k-nál több van nálam KP-ban. Ha elhagyom/ellopják a tárcám, akkor a kártyához sokkal kevésbé férnek hozzá (PayPass-nál is csak max. 5k), mint a KP-hoz.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#35) Cathfaern válasza csasaKKP (#29) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én gyakorlatilag nem használok aprópénzt :) Ha véletlenül kp-val kéne fizetnem és kapok vissza aprót, akkor csak addig van nálam amíg haza nem érek, akkor rakom is ki. Jelenleg feleségem elhasználja őket, régebben meg összegyűjtögettem aztán egyben elvittem beváltani, vagy munkahelyen gyűjtöttem mert volt automata és abba jó volt (jelenlegiben olyan van ahol lehet paypassal fizetni! :C). De meg nem tudnám mondani mikor fizettem utoljára pénztárnál aprópénzzel.

Egon:
Ezzel mondjuk én is így vagyok, a legváratlanabb helyzetekben nem lehet fizetni KP-val, szóval jobban érzem magam, ha mindig van nálam. Igaz, hogy van hogy egy hónapig is állnak ugyanazok a darabok a tárcámban, mert ha lehet mindig bankkártyával fizetek.

(#36) mephi666 válasza Cathfaern (#35) üzenetére


mephi666
nagyúr

pár hónapja rendeltünk pizzát, bejelöltem, hogy kártyával akarok fizetni... jött a futár, majd nézett a kártyára, hogy neki nem mondták, hogy kártyás lesz... mondtam, hogy várjon, összeszedem kp-ban, de jó apró lesz: otthon általában bögrékbe gyűjtjük... 2700at kifizettem úgy, hogy volt benne egy 500-as, pár darab 200+100+50ft-os, a maradék 1000-1200ft meg 10+20ft-osokból jött ki :) múltkor amikor összeszámoltuk, kb 6000ft volt már apróban otthon...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#37) Stanlee válasza #20749568 (#32) üzenetére


Stanlee
őstag

:-) OK, megfogtal. De azert belatjuk, hogy eleg messze van az optimumtol a nemet digitalizalodas. Fizetes teruleten szerintem Mo is jobb.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#39) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Vannak agyf@sz dolgok. Vonatjegyet szépen kúszámoltam 1305 JMF és az 5öst nem fogdta el a pénztáros mert hogy koszos és fizethettem nagyob címlettel utána meg balfaszkodhattam a sok apróval amit visszaadtak csak mert kicsit koszos volt az 5ös.... :@

(#40) Kasya válasza KISDUCK (#39) üzenetére


Kasya
nagyúr

így jar az, aki nem mos pénzt ;)

(#41) pet007 válasza YASKATIR (#9) üzenetére


pet007
aktív tag

Masreszt akik igy vesznek le penzt, ott az is kozrejatszik szerintem, hogy gyors racsekkolnak egyenlegre..

(#42) Lauda válasza Kasya (#40) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD

(#43) nemlehet válasza Cathfaern (#35) üzenetére


nemlehet
őstag

Hát én jártam úgy, hogy volt nálam egy 20-as meg egy 10-es. Taxival mentem volna haza, volt kb 3730 Ft a díja. Adom a huszast, közli nem tud visszaadni. Adnám a 10-est, abból se. Mondom ne szórakozzon már, hogy lehet ez? Hát műszak vége van és az előző pár vevő is 20-assal fizetett. Szóval ugyan úgy mentünk automatát keresni, hogy felvegyek 4000 Ft-ot, abból 500-at felváltassak a mekiben 1 db kávétejszín megvásárlásával, majd a taxis grátiszba hozzám vágja, hogy borravalót amúgy illene adni...

Meg ez az egész legyen nálam hátha kell dologgal úgy vagyok, hogy úgy sem lehet felkészülni. Mert mennyi kellhet? 5k? 10? 20? 40? Mert ha lerobban a kocsi és mentőt kell hívni annak nem lesz elég 5k. De ha két város között a pusztában rohadsz le oda valószínűleg a 20 sem.
Plusz azért még Iszapszentgilisztáson is van 1 db ATM tehát kp-hoz tudsz jutni ha van kártyád. Persze szar dolog mondjuk éjszaka félrészegen ATM-et keresgélni, de még mindig jobb mint elhagyni 20 rongyot...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#44) Egon válasza nemlehet (#43) üzenetére


Egon
nagyúr

Nálunk a cégnél a büfében sem lehet kártyával fizetni, illetve a korábbi lakhelyünk mellett volt egy normális pékség, ami nem is volt kicsi, mégis csak kp-t fogadott el. Ennél fogva általában van nálam kis címlet is.
Persze minden problémára nem lehet felkészülni, de azért annyira nem jellemző, hogy bárki elhagyja a pénztárcáját, vagy ellopják tőle (mondjuk én kocsival járok kb. mindenhova, így a közlekedésben esélytelen, hogy eltűnjön a tárca; a cégnél egyedül vagyok egy irodában, ha kimegyek zárom az ajtót és viszem magammal a kulcsot).
Természetesen nem problémamentes a készpénzes fizetés sem: velem is többször előfordult már, hogy adott címletet nem tudtak felváltani (főleg a céges büfében), és lehetett menni a kolégákkal felváltatni. De ez korábban (amikor még abszolút nem léteztek bankkártyák) is probléma volt, csak akkor hozzá volt szokva mindenki.
A fentiekkel nem azt akarom mondani, hogy a készpénzes fizetést preferálom: pusztán szeretek felkészült lenni a váratlan helyzetekre (a lehetőségekhez képest). Egyébként meg nem annyira ördögtől való a kp használata: azt 100%-ban mindenhol elfogadják, illetve bizonyított tény, hogy kevesebbet költ az ember, ha kp-val fizet, mivel jobban érzékeli, hogy fogy a pénze (látja, hogy mennyi maradt). A szüleim (70-hez közelítve) kizárólag a kp-ben hisznek, semmilyen készpénzkímélő megoldást nem hajlandóak használni (szerintem sokan vannak így).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#45) ncc1701 válasza YASKATIR (#9) üzenetére


ncc1701
veterán

Eleve a tranzakciós adó miatt van neki költsége. A kp fizetésnek viszont nincs.

Amúgy most hozta a futár a téli gumikat, kártya jól jött. :)

[ Szerkesztve ]

(#46) Janus27


Janus27
tag

Lehet hogy "öreg" vagyok a magam 37 évével, de én pont ellenkezőleg érzek. A lehető legritkábban fizetek kártyával, kb évente 1-2 alkalommal. Hónap elején megjön a fizu, leveszem és utána mindenhol kp. Jobban bízom a készpénzben mint a bankban!

(#47) Cathfaern válasza ncc1701 (#45) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kártyás vásárláson nincs tranzakciós adó.

(#48) ncc1701 válasza Cathfaern (#47) üzenetére


ncc1701
veterán

Bakker, ezt nem is tudtam, köszi. :)
Mellesleg én már régen eltöröltem volna a kp-t. Persze ezeknek feljebb nem érdekük, mert nehezebb lenne zsebeket kitömködni.

(#49) Jhonny06 válasza Janus27 (#46) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Jobban bízom a készpénzben mint a bankban!"

Ezt már láttam párszor, de még mindig nem tudom, hogy mit jelent.

(#50) ncc1701 válasza Jhonny06 (#49) üzenetére


ncc1701
veterán

Azt jelenti, h elég sok bank bedőlt a válság alatt, és azóta is. Ha a kertben elásom a fizikai aranyat, az megmarad bármeddig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.