Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Gyerekek

Hozzászólások

(#1) joghurt


joghurt
addikt

Az első sztorihoz csak ezt a klasszikust tudom hozzáfűzni.

A tej élet, erő, egészség.

(#2) Tim82


Tim82
nagyúr

"érdekes fazonú manus" :)

jó történet. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3) #64791808


#64791808
törölt tag

Jó sztorik. A hisztizést ki nem állom, annakidején kérdeztem jóanyámat, hogy én is hisztiztem? Erre azt mondta: fiam, te átokrossz gyerek voltál, szétszedtél mindent, hozzányúltál mindenhez, de soha, egyetlen egyszer sem hisztiztél, azt valahogy megértetted, hogy felesleges.

Hugom hisztizett, egyetlen egyszer, ekkor jóanyám közölte vele, hogy az egyetlen dolog, amit elér, hogy itt marad és csinál amit akar. Ekkor a hugi hülyén nézett rám, én bólintottam kettőt, és ő meg tudta, hogy nincs több támogató. Soha többet nem hisztizett, nem acsarkodott.

Szóval jellem kérdése, jól irányzott pszichológia kérdése, meg olykor egy-két kikúrt marhanagy "fal-adja-a-másikat" pofon kérdése a dolog.

(#4) dekoninck


dekoninck
aktív tag

Amit viszont csak én láttam, az a következő: pár perc múlva a buszmegálló felé ment hazafelé az első sztori hisztis főhőse és az anyukája, és a fiú meglátván az éhező kislányt, megkérte a mamáját, hogy adják neki a chipseket. Az anya nagyon örült, hogy végre valami emberséget is mutat a gyereke, és arra gondolt kicsit zavartan, hogy lám, Isten útjai kifürkészhetetlenek: előre nem lehet tudni, hogy egy ilyen kínos jelenet mégis valami jóra is vezethet.
PS: a két gyerek később találkozott és összebarátkoztak. Annyira, hogy fősulis korukban össze is házasodtak, majd csak a nászéjszakán szeretkeztek először (addig csak petting light), ami annyira extasztikus volt, hogy a lány majdnem belehalt a gyönyörbe. Most gyermeket vár - csak remélni tudom, hogy vele nem lesz sok baj.

[ Szerkesztve ]

(#5) Kazimír


Kazimír
őstag

Jó történetek. Tanulságosak. Ajánlom a szülők és a leendő szülők figyelmébe! :K

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#6) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

Anyum azt mondta egyszer kezdtem hisztizni:

megfogott szépen, ahogy vagyok és beleültetett egy lavór csaphideg vízbe. Meghökkentem, aztán nekiálltam pancsolni... :DDD
És sak akkor csaptam balhét, amikor ki akart venni... :DDD

de ez a sok mai hisztis gyerek.... :( Nevelni is kéne őket, nem csak megvenni mindent, amit megkívánnak... :K

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#7) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Megalol a videó. És teljesen egyet értek vele. :K
Én nem is akarok gyereket! :DDD Legalábbis egy ideig nagyon nem! :DD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#8) dekoninck válasza Ferdzsoo (#7) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Mégis, most minek örülsz ennyire, és hány éves vagy? Ja, UT... Asszem a nem megszületendő gyereked örülhet, hogy nem leszel az apja. ;]

[ Szerkesztve ]

(#9) faevike29


faevike29
tag

Nagyon jó kis írásaid vannak, ez is tetszett! :)
Ismerős szituációk jutottak nekem is eszembe az olvasottak alapján.
Ez a két kisgyerek szolídan is viselkedett. Volt amikor párom nagymamájánál aludtunk, emeletes ház, fejünk fölött kisgyerekes család. Éjszaka 2-kor égtelen hisztire keltünk, ugyanis a kissrác kitalálta, hogy neki túrórudi kell...éjszaka 2-kor :Y
Mondanom sem kell, legalább 1 órán át ment a hiszti, mire felfogta a kölyök, hogy éjszaka nincsen bolt a környéken nyitva. Nem tudom én is voltam kisgyererk, de az én időmben ennyire hisztisek nem voltak a gyerekek, bár lehet rosszul emlékszem... :)

[ Szerkesztve ]

(#10) Lenry


Lenry
félisten

én mindig áldott jó kisgyerek voltam :U

illetve anyuék szerint nem hisztiztem... valahogy nem tudom megérteni az ilyen gyereket, mint ami az első sztoriban van... pedig találkoztam már párral...
biztos sose foglalkoztak vele normálisan a szülei (ami nem biztos, h azért mert nem is akartak, lehet, h szimplán anyu-apu reggeltől estig dolgozik és örül, ha enni tud adni a gyereknek... sajnos ilyen is van)

nah mindegy, nekem ha gyerekem lesz, az biztos a világ legaranyosabb és okosabb gyereke lesz... ehhez kétség sem fér :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) ígyvanferi válasza dekoninck (#4) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Amire te gondolsz, az az eksztatikus. :U

Tetszik az elgondolásod a történetek összekapcsolásáról és befejezéséről... :)

(#12) DarkByte válasza joghurt (#1) üzenetére


DarkByte
addikt

Pontosan ugyanez a videó jutott eszembe nekem is :D Kicsit durva, de van benne valami. :U

A cikk pedig szerintem nagyon jó :) Köszi szépen!

#13: én is fel akartam hozni ezt, aztán mégsem tettem. Szerintem is - ha nem is mindenki - de a többség biztosan hisztizős volt/van/lesz. Én legalább is emlékszem rá hogy az voltam, és igen, néha kell az az 1-2 jókor elsülő pofon (ami mint tudjuk egy "elhadart símogatás" :D). Van amit nem lehet nélküle megfékezni.. minden másra ott mastercard. :B

[ Szerkesztve ]

(#13) dabadab


dabadab
titán

Azert erdekelne, hogy mi igaz ebbol a rengeteg "en soha nem hisztiztem" tortenetbol, mert ez igy kb annyira hiheto, mintha mindenki szobatisztan szuletett volna. A kisgyerekek hisztiznek, ez gyakorlatilag megkerulhetetlen eletkori sajatossag.

DRM is theft

(#14) tbs válasza dabadab (#13) üzenetére


tbs
addikt

:K

(#15) Viszlát válasza dabadab (#13) üzenetére


Viszlát
addikt

Pontosabban mindegyik gyerek bepróbálkozik vele, de azért azt rövid úton rövidre lehet zárni...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#16) #24889344 válasza Viszlát (#15) üzenetére


#24889344
törölt tag

Pontosabban mindegyik gyerek bepróbálkozik vele, de azért azt rövid úton rövidre lehet zárni...

üdv.

Ez érdekelne engem, ha egy kicsit jobban kifejtenéd. Ugyanis úgy érzem megkezdődött a hisztis korszaka a fiamnak.

(#17) dabadab válasza Viszlát (#15) üzenetére


dabadab
titán

Hehe.
Van egy olyan erzesem, hogy meg nem voltal hosszabb ideig osszezarva a fiatalabb korosztallyal, azzal, amelyiknek idonkent meg eros kommunikacios nehezsegei is vannk.

DRM is theft

(#18) Viszlát válasza #24889344 (#16) üzenetére


Viszlát
addikt

Szeretném leszögezni, hogy nincs gyermekem, így nem is akarom azt a látszatot kelteni, hogy mindentudó lennék a témában. Sok család életébe belátok ugyan, mindenféle gyerkőccel vagyok rendszeres közösségben, de pontosan tudom, hogy egészen más a mindennapos együttélés, mint én.

Így aztán azt tudom példának említeni ahogy az én szüleim tettek öcsémmel és velem annakidején. Azt gondolom, hogy a hiszti nem az üzletben kezdődik, hanem otthon. Amikor csak azért kap a gyerek hetente új játékot, hogy addig apu-anyu nyugodtan tévézhessen, vagy kapja töménytelen mennyiségben az édességet, mert legalább addig is nyugi van, akkor tulajdonképpen a szülők ássák saját maguknak a sírt. Mert ha otthon nem tanulja meg, hogy mit jelent a NEM, akkor a boltban végképp nem fogja.

Én pontosan emlékszem az első és egyetlen hisztériás jelenetemre. Akkoriban nagy haverságban voltam egy utcabéli sráccal, sok időt töltöttem náluk és láttam, hogy ha valamit akar, akkor már arra sem pazarolja az idejét, hogy legalább először szépen kérje, szimplán kijelentette, hogy neki az kell. Ha nem kapta meg, jött a hiszti, egyre durvább formában és általában 5-10 perc alatt elérte amit akart. Akaratlanul is szöget ütött a fejembe a dolog és aztán egy hasonló helyzetben én is bepróbálkoztam otthon a taktikával, persze nem sok sikerrel. Apám közölte velem, hogy egyrészt nincs szükségem arra a játékra, másrészt vannak sokkal fontosabb dolgok amire költenünk kell. Emlékszem teljesen ledöbbentett, hogy nem a szomszédnál látott szülői reakciót váltottam ki belőle, semmi indulat, fenyegetőzés, csupán két érv amire nem tudtam semmit mondani. Hát, röviden ennyi a történet, én is így fogok tenni, ha egyszer leszek olyan szerencsés és lesz gyermekem :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#19) Viszlát válasza Viszlát (#18) üzenetére


Viszlát
addikt

Elírtam, az első bekezdés végén: más a mindennapos együttélés, mint amit én tapasztalhatok.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#20) tbs válasza Viszlát (#15) üzenetére


tbs
addikt

Rövidre akkor zárhatod, ha már van picinél nagyobb értelme. Meg belátási képessége. 3év alatt ez ugye nagy hiány az esetek 90%-ában. Masszív éntudat nélkül gyakorlatilag lehetetlen kölcsönös értelemmel megoldani, csak pavlovi módszerekkel megy. ;)

(#21) tbs válasza Viszlát (#18) üzenetére


tbs
addikt

Jajj... Felhívom a figyelmed, hogy a "NEM" stílusú nevelés eléggé zilált embert eredményez mindkét oldalon. (Nevelő és nevelt.)

Nem a NEM a fontos, hanem a jó MINTA. A NEM az egy tanult/próbált mintától való eltiltás. 3+ évesen működik a konzekvens, értelmes NEM, ha a nevelő kongruens.

(#22) Viszlát válasza tbs (#20) üzenetére


Viszlát
addikt

Biztosan, én nem jártam bölcsibe, az első hatások ovisan értek, a 18-ban írt sztori is akkor történt. Hogy előtte miért nem volt hiszti, arra nem tudom a választ, de biztosan nem azért, mert angyali gyerek voltam ;]

#21: érdekes, én pont az ellenkezőjét látom :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#23) tbs válasza Viszlát (#22) üzenetére


tbs
addikt

Masszív éntudat nélküli "hiszti" nem feltétlenül belátható okkal történik. Van. Mindenkinél. Nálad is volt. Max. nem túl kifejezett módon. ;) A gyerekek habitusa is különböző. :DDD

#22: biztosan értjük egymást..? :D

[ Szerkesztve ]

(#24) Viszlát válasza tbs (#23) üzenetére


Viszlát
addikt

Így van biztosan volt, de nem is az volt a kérdés, hogy volt, vagy nem, hanem amikor az a bizonyos kifejezett mód felszínre került, akkor mi történt.

Igen, különböző a habitus, de most ezt miért :F Talán arra utaltam volna valahol, hogy nem? No mindegy...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#25) #24889344 válasza Viszlát (#18) üzenetére


#24889344
törölt tag

Még csak 3 és fél éves a drága. :)

Nem szokunk neki engedni, de azért néha előfordul.
Nem szeretném verni mint répát. Mikor már nincs mit tenni, magára van hagyva had hisztizzen.

(#26) tbs válasza #24889344 (#25) üzenetére


tbs
addikt

:K Nem kell verni. Konzevensen nem szabad bedőlni a trükköknek. Viszont érdemes elismerni, ha valamiben igaza van (nehéz), illetve kis(!) kompromisszummal megoldható a hiszti "tárgya". Persze még a hiszti előtt...

Ha már bepörgött, mindegy. Nem hozzászólni, lehetőleg nem is réfigyelni, csak szemsarokból, stb. A klasszikus dolgok. :DDD

Kiccsaj nálunk (3.3333 éves) olyan trükkös (nem hisztis fajta szerencsére, 1db indikációnk volt eddig 2 éves korában :DDD ), hogy a múltkor bevásárlás közben jött rá, hogy elfáradt. Tényleg kutyamód le volt pukkanva, sokat sétáltunk, stb. Kezem tele, reménytelen, hogy fölvegyem. Ötletelt, hogy mégis hogy tudnám fölvenni. Jöjjek vissza a szatyrokért (nem, nem vigyáznak rá), tartsam 1 kézzel (nem, nem bírom már el), stb. A végső ötlete ütött: kössem a szatyrokat a zsákomra kívülről... Nyert. Tényleg nem jutott eszembe. :B

[ Szerkesztve ]

(#27) Viszlát válasza #24889344 (#25) üzenetére


Viszlát
addikt

Persze, annak sincs értelme, egy idő után ugyanúgy hatástalan, mint bármi más, ha nem következetesen van használva. De a jól elhelyezett elporolásnak megvan a maga haszna :)

28: az elfenekelés miatt? Sosem vertek agyon, egy-egy suhintás a hátsómra viszont megtette a hatását, nem lettem se debil, se sérült, komplexusaim sincsenek és nem volt gyűlölöm a szüleimet korszakom sem... :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#28) tbs válasza Viszlát (#27) üzenetére


tbs
addikt

:( Fura vagy ebben a témában nagyon.

(#29) tbs válasza Viszlát (#27) üzenetére


tbs
addikt

"... nem lettem se debil, se sérült, komplexusaim sincsenek..."
Freud tanítványai mennyit tudnának belőled csemegézni öregem..! :DDD Az 1-1 suhintás elég beszédes.

(#30) dabadab válasza Viszlát (#22) üzenetére


dabadab
titán

Minek az ellenkezojet? Azt, hogy a jo (illetve akarmilyen) pelda kevesebbet szamit, mint a szoveges tiltas? Vagy azt, hogy az allando tiltas (es az ezzel egyuttjaro allando viaskodas) nem viseli meg a gyereket es szulot egyarant?

DRM is theft

(#31) Lenry válasza tbs (#26) üzenetére


Lenry
félisten

WOW :Y :Y

most ledöbbentem! ez nekem se jutott volna soha eszembe! gratulálok a kishölgynek, és persze a szüleinek is :R :R

#32: nem állt szándékomban, és a barátnőm se örülne, ha egy 3 éves miatt hagynám el (nem mintha bárkiért... :U ), de ez tényleg ledöbbentett... :))

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32) tbs válasza Lenry (#31) üzenetére


tbs
addikt

No, nyalni nem kell, még nincs eladó sorban... Meg úgyis ő választ. :DDD

#33: :K Mijaszösz van..? Nem szoktunk ennyire egyetérteni... :F

#31, szerk: Ja, én is hirtelen csak rákötöttem, mosolyogtam az eszén, és hazacipeltem a nyakamban...

[ Szerkesztve ]

(#33) dabadab válasza Lenry (#31) üzenetére


dabadab
titán

A gyerek nem hulye, csak kicsi :) A logikaja pont ugy mukodik (ill. meg ugyabbul), mint a nagyoke, csak neha vicces eredmennyel, mert a kiindulasul hasznalt tenyek neha hianyosak ill. nem teljesen esnek egybe a vilaggal :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#34) Viszlát válasza dabadab (#30) üzenetére


Viszlát
addikt

Éljen a sarkosítás. Ha állandó tiltásra van szükség, akkor ott valószínűleg valami bibi van (esetenként változó okokkal). Legalábbis, ha nekem megmondták, hogy fiam, a betonkeverő nem játék, ne mássz be alá, mert rádszakadhat, akkor nem próbálkoztam meg vele újra. Apámék elég határozottan meghúzták a határvonalakat, szóval nem volt állandó tiltás, elég volt az egyszeri. Persze az is kellett hozzá, hogy a határvonalak konzekvensen léteztek, ha változtak, akkor indokolták is, így tudtuk mi merre hány óra. És azon belül pedig azt csináltunk amit akartunk, hagyták, hogy gyerekek legyünk, nem volt szó semmiféle biorobot jellegű létezésről, még mielőtt ezen akarna lovagolni bárki is...

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#35) #24889344 válasza Viszlát (#27) üzenetére


#24889344
törölt tag

Volt már eset hogy kapott egy pofont a fiam, de beláttam nincs sok értelme.

Amennyire vissza tudok emlékezni nagyon ritka eset volt hogy kaptam itt-ott eggyet én is gyerekkoromban.

(#36) dabadab válasza Viszlát (#34) üzenetére


dabadab
titán

Bocs, de most milyen korosztalyrol beszelsz? Az, ahol a hiszti foleg jellemzo (vagyis az elso par ev), az nem az a kor, amikor kulonosebb veszelyerzetuk lenne a gyerekeknek, ill. az sem jellemzo, hogy egyszeri tiltasnak kulonosebben hosszantarto hatasa lenne (ill. minden bizonnyal ebbol az idoszakbol nincs tul sok emleked, mar ha egyaltalan valami is van).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#37) tbs válasza Viszlát (#34) üzenetére


tbs
addikt

:C Értem már mit nem értesz. Ezek az alap viselkedésminták (pl. "szófogadó") 3 éves kor előtt rögzülnek... Höhö. Ezeken később csak durva módon és lassan lehet változtatni. Nyilván nem 2.5 évesen kaptad a például felhozott utasítást. ;)

#36: :DDD -> :K

[ Szerkesztve ]

(#38) Ferdzsoo válasza dekoninck (#8) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Addig nem lesz gyerekem ameddig az általam megfelelőnek vélt körülményeket meg nem tudom teremteni neki. Ha ez soha nem teljesül, akkor soha nem lesz gyerekem.

De azt nem fogom csinálni mint a többség, hogy be nem tervezett gyereket megtart a saját hülyeségük miatt... Ezen vigyorogtam hogy nem is kevés ilyen eset van. Ennek is a gyerek issza meg a levét. múví is erre világít rá.

Remélem a gyereked meg nem a te humorérzékedet örökölte, mert akkor eléggé elküldi majd mindenki a sz@r vicceivel a jó pi**ába. ;]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#39) Lenry válasza Ferdzsoo (#38) üzenetére


Lenry
félisten

"De azt nem fogom csinálni mint a többség, hogy be nem tervezett gyereket megtart a saját hülyeségük miatt..."

ugye most nem arra gondolsz amire én gondolom hogy gondolsz?
mert én személy szerint sokmindenre képes vagyok, de gyilkos nem lennék... ahhoz senkinek nincs joga... ha nincs "betervezve" akkor nincs betervezve, de ha megszületik felnevelem, mert felelős vagyok érte. ennyi.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#40) tbs


tbs
addikt

Inkább neveljük. Vidámabb téma... :DDD

(#41) Ferdzsoo válasza Lenry (#39) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ha az abortuszt gyilkolásnak tartod akkor igen arra gondolok.
Tiszteletben tartom a hozzáállásod, de szerencsére nem vagyunk egyformák. Én születésszabályozásnak hívnám, és sokminden "felesleges" és életreszóló dologtól tud megmenteni.

"ahhoz senkinek nincs joga" - tudommal az abortusz legális magyarországon, szóval igen aki akarja annak van hozzá joga... ;)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#42) Lenry válasza Ferdzsoo (#41) üzenetére


Lenry
félisten

a magyar jogrendről ne kezdjünk vitát, mert ez nem az a fórum... itt nem holmi papírról és jogászok által biztosított jogokról van szó...
ez annál komolyabb... jogod lehet sokmindenhez, de valaki életét elvenni nem

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#43) Lenry válasza Lenry (#42) üzenetére


Lenry
félisten

a témaindítótól elnézést az erős OFFolásért, de van amit nem hagyhatok szó nélkül

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#44) Viszlát válasza tbs (#37) üzenetére


Viszlát
addikt

A betonkeverős eset pedig épp a 3. születésnapom előtt történt nem sokkal, emlékszem, mert akkor kezdtük az építkezést. Abban egyetértünk, hogy ha rosszak az alapok, nagyon nehéz változtatni...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#45) tbs válasza Viszlát (#44) üzenetére


tbs
addikt

:C Ügyes kölök voltál/vagy. :K

(#46) Viszlát válasza tbs (#45) üzenetére


Viszlát
addikt

Nade ne mondd már, hogy ez akkora kunszt... elég sok gyerkőcöt ismerek, akik hasonlóan növögetnek... Vagy ha tényleg neked van igazad, akkor nagy szerencsém van :(

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#47) tbs válasza Viszlát (#46) üzenetére


tbs
addikt

3 évesen még inkább hangsúlyra, mint megértésre mozdulnak. ;)

Persze lazán előfordulnak olyan -0.5-+2 év elcsúszások a fejlődésben. De szociális szabálykövetni általános esetben 3+ évesen kezdenek.

(#48) Vakegérke


Vakegérke
veterán

joghurt: A belinkelt videot már láttam, és nem tudtam, hogy sírjak, vagy nevessek.
Tragikomikus.

Cerebellum: "Szóval jellem kérdése, jól irányzott pszichológia kérdése, meg olykor egy-két kikúrt marhanagy "fal-adja-a-másikat" pofon kérdése a dolog."
Ez nagyon jó, és a hugi-féle történeted is tetszik.

dekoninck: Elképzelem, hogy a srác a nászéjszakán üvölt, hogy akarom, akaroooooom, aztán a lány megadóan az ágyra omlik...

Részemről sosem engedtem a gyerekeket hisztizni. Voltak egyértelmű határok, amelyeken belül szabadok voltak, ahogy Viszlát is írta. Viszont az olyan huncutságot, mint tbs #26-ban leírt esete engedékenységgel jutalmaztam. Rendszer nem lett belőle, viszont megtanultak logikusan gondolkodni, kiértékelni minden helyzetet.
Egy biztos. A szülő szava legyen kellő súlyú. Ha már az apa/anya sem elég tekintélyes a gyerek előtt, elképzelhető, mennyit ér neki egy idegen szava.
Tehát következetes, kiszámítható szigor, (nem feltétlen anyagi) jutalmazás, őszinteség az alap.

Feree13: "Addig nem lesz gyerekem ameddig az általam megfelelőnek vélt körülményeket meg nem tudom teremteni neki. Ha ez soha nem teljesül, akkor soha nem lesz gyerekem."
Ez is egy álláspont. Gyermektelen lennék, ha én is így gondoltam volna. Sosem dúskáltunk, de annyink mindig volt, hogy a gyerekek ne szenvedjenek hiányt. Nem a saját szoba, márkás ruhák, költséges nyaralások számítottak, hanem a család, a szeretet.
Hidd el, az élet legszebb pillanatai közé tartozik, amikor gyermeked csak úgy a nyakadba ugrik, és ragyogó szemekkel azt mondja: én szeretlek ám...

Jó volt olvasgatni a hozzászólásokat. Hol nevettem egy jót, hol elgondolkodtam.

Köszönöm mindenkinek. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#49) Viszlát válasza tbs (#47) üzenetére


Viszlát
addikt

Ezt valami szakkönyv mondja? :U

Persze, minden általánosítás sántít, ami oda-vissza igaz :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#50) tbs válasza Viszlát (#49) üzenetére


tbs
addikt

Nem. A párom és a saját tapasztalataim. (600+ a mintaszám. Oké, városi kölyköcskék. :D )

Kevesebb koraiszocival találkoztunk, mint későbbivel... ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Gyerekek
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.