Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bigadam94


bigadam94
tag

"Elmondásuk szerint minden MMORPG legunalmasabb és legfrusztrálóbb eleme a vég nélküli grindelés."

Jajj, ezt hányszot hallottuk már.. Nem olyan rég például az Aion esetében. És hát, érdekes módon ugyanolyan grindfest lett, mint a többi MMO..

A trailer egyébként igen látványos, ha tényleg ilyen lesz a játék, akkor egy próbát biztos teszek vele.. :)

GAMERS szerkesztő, hétköznapi szuperhős, képregény-addikt

(#2) Archanon válasza bigadam94 (#1) üzenetére


Archanon
őstag

A folyamatos grindelést csak úgy lehetne elkerülni, ha teli raknák tartalommal a játékot [WoW], de legjobb lenne, ha elfelejtenék az "ölj meg x szörnyet/hozz nekem x db-ot ebből, mert én/mi itt 5en kevesek/lusták vagyunk megcsinálni" küldetéseket. Jó, legyen néhány, de ne ebből álljon már a questelés. Legyenek izgalmas küldetések [GW1-missionok], izgalmas eseményekkel, mint egy rendes RPG-ben [pl. Neverwinter N. 1?], elvégre ez is az lesz, csak Online. :)

GW1 ilyen téren szerintem egész jól sikerült, bár hosszútávon rettentő unalmassá tudott válni a játékmenet [és történetileg is hagy maga után néhány kívánnivalót], kiváltképp, ha egyedül mentünk henchmanekkel. Most viszont kilép a zárt világból, MMO lesz belőle, és reméljük tényleg valami nagyon ütős dolog lesz, amivel az ember nem csak az első 10 lvl-ig játszik szívesen. :DDD

Nekem eddigi videók alapján tetszetős, csak arra leszek kíváncsi, mennyire lesz ez RPG. Várom a bétát. :K

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#3) iSonic


iSonic
addikt

Szerintem eszméletlen gyönyörű lesz ;)

(#4) bigadam94 válasza Archanon (#2) üzenetére


bigadam94
tag

Az a baj, hogy a grindelés gyakorlatilag az MMORPG-k velejárója. Két lehetőség van ugyanis:

1.) A készítők összedobnak egy jó sztorit, érdekes és változatos küldetésekkel. Itt az a baj, hogy a fő történetszál (jobb esetben) kitart mondjuk két hétig, aztán.. gyakorlatilag vége a játéknak. Persze, end-game tartalom, satöbbi, de ez már csak időhúzás.. A játék hosszútávon unalmas, rövid távon élvezhető. Így a játékosok többsége max. egy hónapot játszik. (Ami -mellékesen- a kiadónak nem túl jövedelmező..)

2.) A készítők összedobnak valamit, amit "történetként" prezentálnak, és megtámogatják sok-sok sablonos questtel (amit te is mondtál.. "hozz el 4 vérnyúl bölcsességfogat"), meg néha esetleg egy-egy látványosabb dungeonnal. A küldetések alig mozgatják előre a történetet, ergó szinte a végtelenségig folytathatók. (Ami a kiadónak igen jövedelmező, hisz sok időre leköti a játékosokat.)

A grind tehát ott van minden MMO-ban, és jelentős ideig még ott is lesz - a kérdés az, melyik MMO mennyire jól tudja azt "elrejteni".

GAMERS szerkesztő, hétköznapi szuperhős, képregény-addikt

(#5) dunc


dunc
nagyúr

Á persze a PC játékoknak harangoztak :))
Nagyon jó játék lesz nekem kötelező vétel az első rész is nagyon jó (legjobb MMO)
VÁROM. :R

(#6) Archanon válasza bigadam94 (#4) üzenetére


Archanon
őstag

A kettőt kéne valahogy ötvözni. Lehetne MMO-t csinálni jó alapsztorival, amivel elvan pl 2 hetet az ember. De a készítők meg a game kiadása után ne csak "üljenek a babérjaikon", hanem igenis, gőzerővel csináljanak ingame contenteket [nem fél év után vmivel előrukkolnak], amit beleraknak. De ez ne csak amolyan ünnepség legyen, meg húú, most lehet ilyentmegolyantat csinálni, hanem: történet tovább. Mint valami sorozat... Nincs vége. Azaz lesz, egyszer, vmikor lezárul teljesen, úgy 10 év múlva, de az ember már csak azért is játszana vele, hogy megtudja, most mi történt ezzel meg azzal, mi lesz ha ezt megcsinálja. És tudja, hogy még nincs vége, várja a következő alkalmat. S szerintem ezt valamilyen úton MMO-ba is meg lehet csinálni... elvégre WoW-ban Arthas-t is megölték már kismilliószor. :) Amikor meg épp nincs semmi, akkor ugye a jól bevált PVP.

Nem kell új helyszín, új kaszt, 30ezer új küldetés, új kieg. Élet kell a játékba. Igaz, a fejlesztőknek is jócskán kellene dolgozniuk, de ez akár havidíjat is bőven megérdemelne, és ha sok előfizető van, igencsak kifizetődő dolog.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#7) LW


LW
őstag

Eddig kizárólag WoW-al találkoztam mint MMORPG, az lekötött pár hónapra, de annyira nem az én világom. Viszont hangulatos ez a videó.

(#8) qad


qad
senior tag

Örülnék ha sikerülne megoldani a fejlődést grindelés nélkül. Talán csapatos fejlődéssel meg is valósítható a 2 legyet 1 csapásra. Így az Xp megszerzése mellett biztosítani tudják a lootot is 1 wow-os LFG-rendszerrel. Mindez gyerekjáték lenne (wow koppintás)és már csak a fix lootkiosztást kell hozzávariálniuk kasztonként és már meg is van oldva.

(#9) Wolverine válasza dunc (#5) üzenetére


Wolverine
félisten

A Guild Wars nem MMO, és nem is hívja magát annak.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#10) dunc válasza Wolverine (#9) üzenetére


dunc
nagyúr

Akkor mi ?

(#11) Archanon válasza Wolverine (#9) üzenetére


Archanon
őstag

Kevés köze van az MMO-khoz, annyi szent... Annyi, hogy online mindenképp.

Itt megnézhetitek a videót magyar felirattal, így akinek gondot okoz az angol kiejtés, megértheti amit mondanak. :) Igaz, nem sok újdonságot.....

dunc: Klikk. Tulajdonképpen MMO ez is, de nem is. Szerintem egyáltalán nem úgy működik, mint egy rendes mmo, bár van némi hasonlóság.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#12) Z10N


Z10N
veterán

Vártam már, hogy kikerüljön ide is a videó. Ha hozni tudják azt amit mondtak benne akkor engem kilóra megvettek megint :D

Bétát ide! :C

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#13) Wolverine válasza dunc (#10) üzenetére


Wolverine
félisten

A saját definíciójuk szerint Competitive Online RPG. A Massively Multiplayer semmiképpen sem igaz rá, ahhoz túl erősen instance-olt.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#14) ProEvoFan válasza Z10N (#12) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Én féltem a szociális életemet:D De a bétát kipróbálom majd.

(#15) kovsol


kovsol
titán

első rész is nagyon lekötött, bár a wow jobban, mert azért az összetettebb volt na de ez más tészta

engem meggyőztek, 100% hogy meg fogom venni a játékot!
amúgy már az első részben se kellett grindelni a fejlődéshez, mivel bőségesen elegendő küldetés volt

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#16) fubenalvo


fubenalvo
csendes tag

Ha valakit érdekelnek részletek a játékmenetről, az itt nézzen szét: [link]

Igyekszünk minden fellelhető és hasznos információt továbbítani a játékról a magyar community felé. Jó olvasgatást! ;)

Játékaim + Játékok amikbe belekontárkodtam: http://fubenalvo.wordpress.com

(#17) HS 2142


HS 2142
őstag

Az első rész zenei anyagával is kiváló munkát végzett Jeremy Soule (hogy a többi, hasonlóan, jól sikerült játékzenéiről már ne is beszéljünk) a 2. részben remélem megugorja az első résznél felállított magas mércét.

I am...the architect of my own destruction...So this is it. What is written in the timeline cannot be changed.

(#18) Archanon válasza HS 2142 (#17) üzenetére


Archanon
őstag

Vele az a gondom, hogy a zenéi többsége néhol igen altató jellegű, de attól még szépek, és jók. :DDD

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.