Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bbazs96


bbazs96
csendes tag

Ilyen stresszes helyzetben nekem az jött be, hogy olyan hangosra tettem a zenét a fülhallgatómban, hogy kiűzte a gondolataimat, és 10 perc múlva már aludtam, fülemben az üvöltő zenével :D

(#2) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Jajdeörülök ha 4-5 órát tudok aludnipernap.

Ágyban régen aludtam már, pár hónapja utoljára. Ott nem megy mert még rosszabb. Megmondom őszintén a munkahelyen tudok jót aludni. Elég 15 perc és totál ki vagyok cserélve. Többet ér mint az éjszakai 5 óra.

[ Szerkesztve ]

(#3) greenity válasza Kolondrum (#2) üzenetére


greenity
aktív tag

Ha egyben alszom azt a 4-5 órát én is, de amikor ez úgy néz ki hogy közben 0.5-1 órát ébren vagyok és forgolódok, akkor nem igazán...

bbazs96 majd ma kipróbálom :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#4) greenity válasza Kolondrum (#2) üzenetére


greenity
aktív tag

Nekem még buszon szokott sikerülni hazafelé az alvás, természetesen odafelé reggel 6-kor nem sikerül elaludni, csak halál fáradtan hazafelé, persze csak akkor, ha nincs ismerős, mert akkor jajj nekem.
Érdekes, amíg kolis voltam, addig ilyen bajom nem volt, ott is és itthon is tudtam aludni annyit, hogy ne legyek alvajáró. Mióta csak itthon alszom van nagyobb gáz :(

"Egy mosolynál jobb a több"

(#5) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

evidenciákat kellene magyarázni? :P :P :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) greenity válasza bambano (#5) üzenetére


greenity
aktív tag

ha neked úgy tetszik :P

Eredetileg arra lettem volna kíváncsi ki hogy oldja meg, ha már én ilyen béna vagyok, hogy magamtól nem jutok el idáig.

Nyilván találjam fel az időgépet és legyek túl a július előtti dolgaimon gyorsan és le van rendezve az egész :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#7) bambano válasza greenity (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a moderációs elvekbe beleférő válasz az, hogy nálam mindig c vitamin hiány okoz ilyen szintű álmatlanságot. el kell kezdeni c vitamint szedni, 3-4 nap után javul a helyzet.

egyébként meg az otthonalvással lesz probléma :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) greenity válasza bambano (#7) üzenetére


greenity
aktív tag

A C vitamin jó ötlet. :R

Hát ha az itthon alvás a gond, akkor még jó sokáig lesz így, szeptemberben megyek vissza Pécsre, addig itthon dekkolok....

"Egy mosolynál jobb a több"

(#9) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Cseréljünk. Én tudnék aludni, de a student-party-k miatt van hogy 4-5 óra előtt nem nyomják le a zenét. Nyolckor meg kelés mert kell munkába menni. Az meg nem megy, hogy minden ilyen nap kiüssem magam, hogy tudjak aludni.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#10) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nézd, én éjjel azt álmodtam, hogy diplomamunkát írtam. beszéltem másokkal is, azt hiszem normális.

a hosszú távú stressz, folyamatos hajtás és a kipihenetlenség egy idő után visszaüt. mozogj többet, aludj többet, iktass be pihenőt. a diplomamunka stresszteszt, adott esetben fél évig ez nem épp ideális.

illetve ismerd a határaid: ha mondjuk a folyamatos napi 10 órázást bírod (70óra/hét), akkor ha fölémész, akkor vissza fog csapni. a hajtásról nem is beszélve.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11) greenity válasza Blindmouse (#9) üzenetére


greenity
aktív tag

És neked abban mi a jó, hogy holtfáradt vagy?
Nekem persze jó, hogy tudok aludni :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#12) Lortech


Lortech
addikt

Ismerem a helyzetet, komoly megmérettetés előtt, hosszútávú nagy (munka)terhelés, magas elvárások mellett gyakori az ilyesmi. Főleg maximalista, lelkiismeretes emberek esetében.
Néhány Tanács. Tudom, könnyű mondani, de először is rendezd a gondolataidat. Néhány perc tudatos, irányított gondolkodás csukott szemmel csodákra képes. Mi kellene ahhoz, hogy nyugodtan tudj aludni? Tudsz-e tenni ennek érdekében? Elvégzed a szükséges munkát ahhoz, hogy minden rendben menjen az államvizsgán vagy egyéb céljaid elérésében? Ha igen, próbáld ezt a tényt erősíteni magadban. A bizonytalanság csökkentése, önbizalmad növelése segíthet. Ha egy adott napon hamar el tudod végezni a napi előirányzott munkát, az felszabadult érzést adhat a nap hátralévő részére. Tudom, ilyenkor nem létezik, hogy elég ideje legyen az embernek. Élesen el kell választani azt, amikor dolgozol / tanulsz, és amikor kikapcsolódsz, időben és térben is, pl. ne azonos környezetben legyen a kettő, ha kikapcsolódsz, akkor az tényleg legyen kikapcsolódás, lehetőleg emberek közt, szabadban, ne számítógép / tévé előtt, tanulást megszakítva ezzel szétaprózva a figyelmet és időt.
-Sport. A felszínes alváson segíthet a kellemes fáradtság. A csapat- vagy társas sport a legjobb, mert közben is kikapcsolódsz, koncentrálnod kell, de a napi dolgokból kikapcsol.
-Jó társaság, beszélgetés, amiben aktívan részt tudsz venni, vagy pl. egy koncert.
Nálam még szerepjátékok (nem a jelmezes ;] ) is beváltak, bahh, amikor még volt időm ilyesmire.
S a legjobb, ami végülis társas sport kategóriában is elfér, és ideális esetben két eltérű nemű ember kell hozzá...

Thank you to god for making me an atheist

(#13) greenity válasza Lortech (#12) üzenetére


greenity
aktív tag

proci985 most épp lazább időszak van, csak védés- és tételírás. Majd igyekszem jobban figyelni az arányokra :R

Lortech Köszönöm a tippeket :) igyekszem ügyesen felhasználni a tanácsokat :R

"Egy mosolynál jobb a több"

(#14) Blindmouse válasza greenity (#11) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Amikor más miatt nem tud aludni az ember az rosszabb. Hogy saját magam miatt ne tudjak aludni az egész ritka, vagy szerelmesnek kell hozzá lennem, vagy nagyon várakoznom kell valamire másnap. Pl a diplomám leadása előtti napon is teljesen jól aludtam, azért feküdtem csak későn, mert még a formázással szívtam... Nem értem miért kellene az egyetemen ilyen szinten már stresszelni, sokkal fontosabb dolgok is vannak annál.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#15) greenity válasza Blindmouse (#14) üzenetére


greenity
aktív tag

Igen, vannak fontosabb dolgok, ezt nem tagadom.
Ami miatt mégis nekem ez egy fontos dolog:
- az előző szakdolgozatom nem volt túl fényes
- ez az egész hajcihő a doktori iskolába való bekerüléshez kell, ami célom 2007 decembere óta, így talán érthető, hogy számomra miért ilyen fontos a dolog.

Szerelmes szerintem nem vagyok, úgyhogy marad ez a hülyeség. Egyébként unom, hogy minden szabad processzor időt a fejemben kitölt.... majd ha megvédtem meg hasonlók talán jobb lesz :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#16) wetomi válasza greenity (#8) üzenetére


wetomi
aktív tag

Szerintem nem feltétlenül erre gondolt, csak a moderációs elvek miatt nem fejthette ki. :)
De lehet, hogy a jelenlegi helyzetemből kiindulva csak én gondolok mindig arra :D

(#17) wetomi


wetomi
aktív tag

A mozgás nagyon sokat tud segíteni. Amikor tehetem, akkor elmegyek bringázni egyet, de sokszor egy jó koncertre mennék el, egy jó pogó rettentő felszabadító és fárasztó tud lenni. De néha már egy jó hosszú séta is megteszi a friss levegőn, a csendben és nyugalomban.
Sajnos mindhárom egyre nehezebben kivitelezhető a jelenlegi 3 műszakos, irodában ülős, de felelősséggel járó távfelügyeletes munkám miatt.

A lényeg, hogy semmiképpen sem az otthonülés a legjobb.

Anno egyetemen, télen, vizsga előtt szinte mindig kimentünk hógolyózni páran, ha volt hó. A lányokat jól megfürdettük, néha hagytuk magunkat, hogy legyen sikerélményük, majd csurom vizesen hazavánszorogva a kollégiumba fürdés, a jegyzetek átfutása, majd egy jó nagy alvás következett. Ez mindig hatásos volt. Nyilván a hógolyózás mostanság nehezen kivitelezhető, ezért kell valami más mozgásfajtát kipróbálni.

(#18) greenity válasza wetomi (#16) üzenetére


greenity
aktív tag

Hogy saját magam miatt ne tudjak aludni az egész ritka, vagy szerelmesnek kell hozzá lennem, vagy nagyon várakoznom kell valamire másnap. erre válaszoltam azt, hogy nem vagyok szerelmes.....

Viszont itt lehet a probléma gyökere: alapvetően otthonülős fajta vagyok itthon. Bicajozni és pecázni mozdulok ki.. Egyetemen azért ez egy kicsit másképp van. :)

"Egy mosolynál jobb a több"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.