Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) greenity


greenity
aktív tag

csak, hogy legyen folytatás :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#2) Jim-Y válasza greenity (#1) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hát nem tudom, szerintem nem Katinak kéne szarul éreznie magát, és el kéne gondolkodnia azon, hogy milyen ember is valójában Laci, aki nem hagyja el a jelenlegi barátnőjét Katiért. Hogy miért, kényelemből, vagy más okból, nem tudom, de mindenképp aljas dolog. Legalábbis szerintem.

(#3) greenity válasza Jim-Y (#2) üzenetére


greenity
aktív tag

Valamilyen szinten érthető Laci is, hiszen 6 éve van együtt azzal a lánnyal.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#4) E.Kaufmann válasza greenity (#3) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Kati hü-pi, Laci meg megérdemelne egy fa testápolós kezelést.
Fogadjunk hogy lenne a közelben egy Géza, aki ezerszer jobban tudná értékelni a Katit, még talán jelezte is ezt Géza, csak Kati magasról... Gézára.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#5) greenity válasza E.Kaufmann (#4) üzenetére


greenity
aktív tag

Van benne valami, majd kiderül mi lesz még ebből, a következő részben :D

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6) Jim-Y válasza greenity (#3) üzenetére


Jim-Y
veterán

Nem, nem érthető meg. Vagyis megérthető, van olyan, hogy nehéz a döntés, de ez a srác az itt olvasott alapján már rég meghozta a döntését, a döntése az, hogy nem akar szakítani a kényelmes kapcsolatával, de szeretné Kati málnásába is becsalogatni a Macit, vagy ha nem is vagyok ennyire egysíkú, akkor is csak simán Kati szeretete (is) kell neki.

Szerintem ami elfogadható lenne Laci részéről morális értelemben, ha ugyan nehéz a döntés, de magában ezt letisztázza előbb, esetleg megbeszéli külön-külön az érintettekkel, és utána csak azt szépíti aki mellett marad.

Jelenleg tökre nem ez a helyzet.

(#7) greenity válasza Jim-Y (#6) üzenetére


greenity
aktív tag

tegyük hozzá, hogy Laci barátnője mit sem sejt az egészből..

"Egy mosolynál jobb a több"

(#8) Jim-Y válasza greenity (#7) üzenetére


Jim-Y
veterán

hogy miért mindig a bunkó kell a lányoknak azt nem fogom megérteni :U

(#9) greenity válasza Jim-Y (#8) üzenetére


greenity
aktív tag

A nagy helyzet az, hogy valamiért Kati az ilyen pasiknak jön be, nem nagy a választék :(

"Egy mosolynál jobb a több"

(#10) Viszlát


Viszlát
addikt

Á, hogy folytatás is van. Ez fikció egyébként?

Katival nagyon súlyos gondok vannak. Adott egy ipse, aki a gerincét már régen elhagyta valahol, hazug és kétszínű, Kati meg úgy érzi, hogy szüksége van rá. Egyre kevesebb szimpátiát érzek Kati felé...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#11) Jim-Y válasza greenity (#9) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hát nem tudom, nem lehet, hogy a visszafogottabb, normális embereknek Kati elérhetetlennek mutatja magát? Nyílván nem tudatosan..

Katival nagyon súlyos gondok vannak. Adott egy ipse, aki a gerincét már régen elhagyta valahol, hazug és kétszínű, Kati meg úgy érzi, hogy szüksége van rá. Egyre kevesebb szimpátiát érzek Kati felé...

Hát ezzel abszolút nem értek egyet! Az, hogy Katinak tetszik egy fiú, aki történetesen olyan amilyen, nem Kati hibája. Tény, hogy sokkal jobb lenne Katinak ha ebben az esetben átlátna a szitán, és nem hagyná, hogy ezt tegyék vele, de ha minden esetben az eszére tudna hallgatni az ember, akkor nem emberek lennénk hanem gépek!

Ergo én Kati naivitását nem írnám az ő számlájára, végképp nem mondanám azt, hogy gondok vannak vele. Ha az gond, hogy érzékeny/naiv, akkor b*assza meg nagy gond van a világgal, mert többek között ezért is vagyunk emberek, mert a tetteinket nem csak a józan ész tudja befolyásolni..

[ Szerkesztve ]

(#12) greenity válasza Viszlát (#10) üzenetére


greenity
aktív tag

Igen fikció nagy vonalakban.

Nézd Kati oldaláról a dolgokat: Nincs párja évek óta, vagy olyan pasit talál aki messze van, adott esetben akár 500 km-re, vagy olyat, akinek párja van. Laci szépeket mond neki, ráadásul tetszik a lánynak. Nem mentegetem, igazad van, önbizalmat kéne növesztenie, akkor talán találna olyat is, aki nem csinál vele ilyet.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#13) Tim82


Tim82
nagyúr

Ha Kati egyfolytában ilyen pasasokat fog ki, mint Laci és Ottó, valamint egy számára közép- és hosszútávon egyértelműen nem jó szituációban az a reakciója, hogy "kár, pedig jók lettünk volna együtt", akkor ott valami nagyon el van cs... b... k... szúrva a párkeresési/választási mintájában.

Azért el lehet azon gondolkodni, hogy soha, senkivel sem történt olyasmi, hogy hosszú ideje tartó párkapcsolatban megingott? Igazából nem ez a gond szerintem, hanem az, hogy Laci minek van párkapcsolatban, ha mellette valószínűleg aktívan keresi az izé, ideiglenes alternatívákat. Kötve hiszem, hogy Kati volna az első és egyetlen ilyen eset, mert nem csak úgy "véletlenül szembejött" Lacival, Laci kereste a lehetőséget...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#14) Dany007


Dany007
veterán

Huh de dejavu érzésem van! :D

Az a gond, hogy ha ez a Laci el is hagyná a csaját akkor se lenne értelme egyből új kapcsolatba belefutni. 6 éve van a csajjal... egyik napról a másikra nem fogja otthagyni és belemenni egy újabb komoly kapcsolatba.

Itt max alakalmi szexről lehet szó. Szvsz ha egy 6 évnyi komoly kapcsolat után azt mondja, hogy belemegy újabb komoly kapcsolatba akkor az kamu. Vagy legalábbis nagyon nagyon ritka.
Így Kati eldöntheti, hogy kell-e neki a szex lesz-e 2. vagy hagyja a picsába az egészet, mert csak fölösleges időhúzás az egész.

Ha én nő lennék biztos benne lennék az alkalmi szexben. ;] és akkor már nem igazán számít, hogy van-e csaja. Persze etikailag kifogásolható, szó se róla. :)

(#15) greenity


greenity
aktív tag

Nos akkor összegezve:

Kati tudja, hogy Laci játszik vele, ezért állította válaszút elé, tudja, hogy nagy valószínűséggel ebből nem lesz semmi. Mégis jóleső érzéssel tölti el az a néhány pillanat.
Hogy Laci milyen és milyen se, az egy más kérdés.
Az alkalmi szex meg akkor már ne olyannal legyen, akit szeret, hanem valami teljesen semleges hapsival.
Itt a gond, ez a lány nagyon érzékeny és nagyon könnyen vonzódik a másik nemhez. Elég egy két szép szó. Ennek is oka van persze az egyik az önbizalomhiány, ebből fakadóan sosem ő kezdeményez, és itt a hiba. Erre kéne ráeszmélnie, hogy nem kell várni, amíg jön valaki, és esetleg egy normális hapsit összeszedni, nem megvárni míg a taplók megtalálják.
Hogy mi is lesz pontosan, holnap kiderül :D

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#16) greenity


greenity
aktív tag

A történetet befejeztem, talán az egyik legjobb véget kerekítettem neki Kati szempontjából. Remélem a lány, akiről formáltam is hasonlóképp dönt majd.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#17) Viszlát


Viszlát
addikt

Aranyos lett a befejezés, meglehetősen irracionális és naiv, de aranyos. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18) greenity válasza Viszlát (#17) üzenetére


greenity
aktív tag

Irracionális? Miért? Naiv? Miért?

Szerintem teljesen logikus, hogy a lány nem akar olyat, ahol kihasználják, választás elé állítja az embert, de tisztában van vele, hogy nem lesz belőle semmi.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#19) Tim82 válasza greenity (#18) üzenetére


Tim82
nagyúr

Irracionális? Miért? Naiv? Miért?

Mert valószerűtlen, hogy ennyi elég legyen ahhoz, hogy változtasson a mintáján, főleg ilyen már-már népmesei módon :) (önismereti tanfolyam, tánc stb.). Mondhatni, nem történt sokkhatás, amitől kitérnének az eddigi pályáról - általában ilyen esetben a Katihoz hasonló emberek sírnak egy picit, majd fejest ugranak a következő, számukra hasonlóan kedvezőtlen történetbe, mintha mi sem történt volna.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20) greenity válasza Tim82 (#19) üzenetére


greenity
aktív tag

Nekem teljesen logikusnak tűnt, már csak magamból kiindulva :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#21) Viszlát válasza greenity (#18) üzenetére


Viszlát
addikt

Ahogy Tim is írja, olyan kvalitásokat mutat fel a lány, aminek eddig jelét sem adta, sőt. A fordulatokra pedig valóban a népmesei a legjobb jelző, ezért naiv, amiben benne van a bája a még keveset tapasztalt romantikusságodnak. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#22) Tim82 válasza greenity (#20) üzenetére


Tim82
nagyúr

Te vagy Kati? :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#23) greenity válasza Tim82 (#22) üzenetére


greenity
aktív tag

Nyem, még mindig nem én vagyok Kati, csak abból indultam ki, hogy én képes vagyok ilyen fordulatokra.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#24) Tim82 válasza greenity (#23) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem véletlenül tettem oda azt a szmájlit. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#25) Viszlát válasza greenity (#23) üzenetére


Viszlát
addikt

Amikor írsz, akkor viszont a karakter felépítésekor oda kell figyelned arra, hogy legyen alapja az ilyen fordulatoknak, különben egyszerűen hiteltelen lesz az olvasó számára. Kati semmi jelét nem adta annak, hogy képes lenne ilyesmire, ezért írtam a korábbi jelzőket. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#26) greenity


greenity
aktív tag

Köszönöm a tanácsokat :)

"Egy mosolynál jobb a több"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.