Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Löncsi


Löncsi
őstag

De most volt fülkeforradalom, állítólag most nagyon jó lesz minden, nem kell szomorkodni. :DDD

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#2) Syl válasza Löncsi (#1) üzenetére


Syl
nagyúr

Hány éves vagy, hogy még hiszel a mesékben? ;] :O

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3) vikvuk


vikvuk
aktív tag

boldog jan 1-et, ha így jobban tetszik ;]

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#4) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ilyet is csak az mondhat aki szilveszterkor otthon volt. Ha szórakozni mentél volna akkor nem ez lenne a véleményed. Ilyenkor nem azt ünnepeljük hogy vége van annak az évnek és jön a következő, hanem azt hogy találkozol a barátaiddal és jól érzed magad. Persze abban a pillanatban amikor jön az éjfel búcsúztatod az az évet. Én is így tettem. elköszöntem a 2011-től. És elküldtem a fészkes fenébe hogy soha többet vissza se jöjjön. És köszöntöttem a 2012őt. Hogy ha nem is kiváló, de jobb legyen mint az előző. A szilveszter csak egy ürügy hogy kikapcsolódj. Ha ezt nem teszed akkor fognak ilyen gondoltatok járni a fejedben.

All→M8

(#5) Kassadin válasza callmeakos (#4) üzenetére


Kassadin
addikt

Elég nagy baj, hogy a bejegyzésből neked sikerült kiszedned az a négy sort, aminek semmilyen jelentősége nincsen az egészet figyelembe véve. És mellesleg teljesen igaza van.

(#6) Gradilaci válasza callmeakos (#4) üzenetére


Gradilaci
tag

Éppen azért nem mentem el itthonról, mert nem tehettem meg. Anyagi, és legfőképpen családi okokból. A súlyos beteg apánkat kellett ápolni, akinek semmi esélye nincs a felgyógyulásra. És azért írtam, amit írtam, mert nem látom a jövőt. Illetve látni látom, csak nagyon sötéten, és ezért nem is találtam volna okot az ünneplésre. Maximum azért, mert az elmúlt évet túléltük. Ez még nehezebb lesz, választott vezetőnk (!) is megmondta. Még több lemondás, nélkülözés vár ránk, kevesebb bérből, mindenért többet fogunk fizetni. A barátaimmal meg bármikor tudok találkozni. Szóval nekem, nincs mit ünnepelnem szilveszterkor...

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#7) David93Pecs


David93Pecs
tag

Igen,már közhellyé válik lassan. :) Ha tekintjük az elmúlt éveket,ma már teljesen másról a szól a szilveszter mint eddig mondjuk 5-10éve.
Még 5-10éve és előtte arról szólt,hogy valóban köszöntsük az új évet addig most arról szól,hogy minnél jobban beb*sz*nk és minnél többen kerüljünk detoxba,mert az olyan menő.

Nem mondom,hogy én otthon ültem és nem ittam semmit,de azért a detoxba nem végeztem...:) Pár baráttal ünnepeltünk,pókereztünk,röhögtünk stb. ennyi szerintem belefér.
De sajnos szinte már egész ország az alkohol hatása alá került,és nem csak szilveszterkor,hanem szinte minden péntek szombaton egy csomóan a detoxba kelnek..
Ezt bizonyítja az az elég szomorú dolog is,amit szilveszter éjjelén láttam,kb 2db 10 tagú család randalirozott az utcán, 8-40éves között mindegyik korosztály megtalálható volt a 2*10-ben,és mindegyik egytől egyik bevolt b*szva,még a 8éves is. A 13éves csaj azt se tudta hol van.... hát erről szól a szilveszter mostanság.:)
És akkor ott van a szerintem tök értelmetlen tüzijáték dolog is... Akkor inkább költenék a villanyszámlára,vagy kenyérre.

Hát,ha 2012 rosszabb lesz,akkor rosszabb lesz. Tenni ugysem tudunk ellene egyénileg... :)

És akkor így a végére a jól ismert közhely :D BUÉK.

(#8) Kassadin válasza David93Pecs (#7) üzenetére


Kassadin
addikt

Tenni lehetne ellene, csak az emberek már beletörődnek mindenbe.

(#9) David93Pecs válasza Kassadin (#8) üzenetére


David93Pecs
tag

Igen,én is így látom.
Énis így látom,az ember egymaga v rajta kivül még pár emberrel kevés ehhez.... sajnos.

(#10) Gradilaci


Gradilaci
tag

Csak egy személyes példa: Euró-kölcsönöm van, nem is kevés. Akkor amikor felvettem, ez volt a jó megoldás. Ez 6 éve volt, valahol 245 Ft körül volt az árfolyam. Most mennyi is?...
Fizetek hatodik éve, és sokkal több a tartozásom most, mint amikor felvettem....

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#11) Syl válasza Gradilaci (#10) üzenetére


Syl
nagyúr

Oda se neki. Majd jönnek mindjárt az okostojás megmondóemberek, hogy "nem kő hitelt fővönni!" :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12) Kassadin válasza Gradilaci (#10) üzenetére


Kassadin
addikt

Euró kölcsön, jézusom, a chf se kutya, de euró...
Gondolom, milyen részleteket kell fizetned ilyen gyenge forint mellett.

(#13) Syl válasza Kassadin (#12) üzenetére


Syl
nagyúr

Pedig a CHF sokkal jobban elszállt.
Például:

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#14) Gradilaci válasza Kassadin (#12) üzenetére


Gradilaci
tag

A részlet fix, a futamidő is az, a kamat is rögzített. Akkor ez a hitel sokkal de sokkal olcsóbb volt, és egyszerűbb, mint a Ft.Ja és Euróban kell törleszteni is, és nem magyar bank....

A diagrammon is látszik, a Frank azért egy százast is drágult, a Juro meg "csak" 60 körül...

[ Szerkesztve ]

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#15) Kassadin válasza Syl (#13) üzenetére


Kassadin
addikt

Igen, de nem hinném, hogy az euró ettől függetlenül olyan jó lenne.

Gradilaci: "Ja és Euróban kell törleszteni is."
Ez pontosan hogyan működik? A törlesztőrészletedet levonják forintba, átváltják euróba és úgy számolják el?

#16: Első mondatom nem is neked írtam. :P

[ Szerkesztve ]

(#16) Gradilaci válasza Kassadin (#15) üzenetére


Gradilaci
tag

Nem mondtam hogy olyan jó, de nagyságrendekkel volt akkor egyszerűbb mint itthoni banknál hitelhez jutni. Hogy működik? Euróban kaptam, abban is törlesztem, ennyi. Sima átutalással, az éppen aktuális bankközi árfolyamon, devizautalással.

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#17) Syl válasza Kassadin (#15) üzenetére


Syl
nagyúr

Nyilván egyik hitel sem jó. Az a legjobb, ha az ember a farzsebből elő tudja rántani a szükséges összeget. De sajnos nem Utópiában élünk. Legalábbis én nem. :(

Egy barátom tavaly forint hitelre vett autót. Fix kamat, fix törlesztő, fix futamidő. És olcsóbb volt mint az EUR/CHF hitelek!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#18) tildy válasza Syl (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

Azert ez nem feltetlen van igy. Pl. vallalkozasok eseteben tud jo lenni a hitel, vagy ha pl. 0% thm van, es cashflow gondjai vannak az embernek (pl. hamarabb kene valamit kifizetni, minthogy a fizetes jonne).
Nem ordogtol valo a hitel, es tud jo dolog is lenni, ha esszel csinalja az ember.

(Pl. ha zsebben van a termekre az osszeg, sak igy egyszerubb, konnyebb picit)

Kassadin: Ki tudja, lehet hogy euroban is van bevetele, akkor meg nem szamit a torlesztesnel ...
"Az euro 262-rol ment 314-re az 19%, USD 181-rol 242-re az 33.7%, font 291-rol 378-ra, az 29.8%. Minden valuta julius elejen volt melyponton, azota csak felfele ment, es sokat." by esm
gbp arfolyamvaltozas itt

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) Kassadin válasza Syl (#17) üzenetére


Kassadin
addikt

Nekem nem kell bemutatni a hitelt, 100-as törlesztőnk van havonta, pedig forint, ha chf lett volna, már a híd alatt laknánk valószínűleg. Farzsebből mi nem rántunk elő semmit, nem utazunk semmi alvilági buliban(sajnos vagy szerencsére, manapság egyre nehezebb eldönteni).

(#20) tildy


tildy
nagyúr

En tudom rosszul , hogy Ú-val kell irni a BÚÉK-ot, vagy valtozott valami szabaly? Leven a Boldog Új Évet Kívánok roviditese.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) Kassadin válasza tildy (#18) üzenetére


Kassadin
addikt

A font az valami iszonyat beteg lett az elmúlt időszakban. Neked "jó" mivel fontban kapod odaát a fizud, sokkal többet ér a pénzed, s amikor hazaküldesz és átváltják, ők is jobban járnak.

(#22) Syl válasza tildy (#18) üzenetére


Syl
nagyúr

Persze, a hitel a gazdaság egyik mozgatórugója, tudom. De a kis embernek akkor is az lenne a legjobb, ha nem kellene hitelhez folyamodnia, hanem a fizetéséből meg tudna élni, félretenni stb.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#23) Kassadin válasza Syl (#22) üzenetére


Kassadin
addikt

Tőlünk nyugatabbra ez valahogy működik...

#24: Ugye tudjuk, hogy lehetnénk olyan szinten is? :) Sajnos igaz amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#24) Syl válasza Kassadin (#23) üzenetére


Syl
nagyúr

Ugye tudjuk, hogy nálunk semmi olyan nem működik, ami nyugaton igen. És ez nyilván nem a nyugatot minősíti. :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25) Kama3 Lackó


Kama3 Lackó
újonc

Szervusz Laci! Sziasztok!

Nagyon jók az írásaid,(ki is lehetne adatni.)
A sors úgy hozta,hogy áprilisban belföldiről, nemzetközi pályára lépek.
Ezért is kezdtem el olvasni a bejegyzéseidet. Remélem egyszer összefutunk a cégnél,vagy valahol a nagyvilágban.
(Annak meg egyenesen örülnék,ha te oktatnál.)
Így megkésve is Boldog Új Évet Kívánok neked és családodnak,valamint a többi kollégának is.

Üdv:
- Lackó -

<<< V O L V O F H 1 2 >>>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.