Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Bogyi007 válasza simsonbetyar (#18) üzenetére


Bogyi007
veterán

Le a kalappal előtettek! Nem semmi élmény lehetett ez így elolvasás után.
Kedvesemnek megemlítem hogy mit szólna egy ilyen túrához, bár sejtem mit mondana. :C

A történetben a magyar családé tetszik. Mégiscsak létezik még az a híres vendégszeretetünk azért.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#52) Márton


Márton
nagyúr

Mi most voltunk Zakynthos-on autóval, így az út kb. 80%-a egyezik,
és hát volt nem 1-2 szakasz, aminél örültem hogy én vezetem a járművet :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#53) 1tom


1tom
tag

Nem semmi utazás. Én biztos nem mertem volna ebbe belevágni.

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#54) simsonbetyar


simsonbetyar
csendes tag

Köszönöm a biztató szavakat mindenkitől, ha lesz még ilyen út akkor arról is beszámolok majd! :)
Nem semmi utazás volt az biztos! :)
De mint a cikkben is említettem nem veszélytelen! Ezért is vágtunk neki ketten. Azért így biztonságosabb. Egyébként meg nem kell bárki mellé beülni, simán mondhatod neki hogy kösz, nem. Volt ilyen nekünk is.

"Na emberek! Az van ,hogy se nem van gond meg pénz!"

(#55) Márton válasza simsonbetyar (#54) üzenetére


Márton
nagyúr

Ok, de én egy 10mp alatti arcnézésből nem tudnám megállapítani, hogy vezet
majd a pali szűk úton szakadék mellett esőben..

Azért grat ;)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#56) simsonbetyar válasza westcoastog (#30) üzenetére


simsonbetyar
csendes tag

Na ilyet se mondtak még rám! :)
Azt már mondták hogy úgy nézek ki mint Jason Lee.
Meg egyszer voltam Lincoln is! :D

"Na emberek! Az van ,hogy se nem van gond meg pénz!"

(#57) simsonbetyar válasza Márton (#55) üzenetére


simsonbetyar
csendes tag

Az nem gáz ha tolja neki! :)

"Na emberek! Az van ,hogy se nem van gond meg pénz!"

(#58) simsonbetyar válasza atike (#34) üzenetére


simsonbetyar
csendes tag

Tényleg nagy élmény volt! :)
A cikk megírása egy egész napomat lefoglalta. Utána a képeket megcsinálni az útvonalról, többször átolvasni, ellenőrizni a linkeket meg valamilyen formába önteni....sok időt felemészt. Nekem ez 3 nap volt de ebből csak 1 nap tudtam vele rendesen foglalkozni.

"Na emberek! Az van ,hogy se nem van gond meg pénz!"

(#59) Apika válasza simsonbetyar (#58) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Nagyon tetszik az írásod! Bár még csak a felénél tartok, mert végigolvasni is komoly feladat... ;) Az tény, hogy nagyon bátrak voltatok. :K

(#60) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Minden elismerésem! Kiváló, részletes, érdekes cikk egy nagy kalandról. Egy pontos végösszeg, és utazási idő engem is érdekelne, az érdekesség kedvéért.

(#61) Buddhha


Buddhha
tag

Sziasztok!

Esetleg egy "mindent-egyben-térképet" láthatunk?

Üdv!
Buddhha

----O---- PSN: FrAnYo_Buddhha ----O---- Battlenet: Buddhha#2122 ----O---- Infrablútut van-e benne??? I'm hard as a rock, and wise as a mountain!

(#62) westcoastog válasza simsonbetyar (#56) üzenetére


westcoastog
veterán

Az szép, lincoln, boyka, ezerarcú ember vagy. :D

(#63) simsonbetyar válasza Buddhha (#61) üzenetére


simsonbetyar
csendes tag

Ha hazaerek csinalok egy mindent mutato terkepet.

"Na emberek! Az van ,hogy se nem van gond meg pénz!"

(#64) simsonbetyar válasza Buddhha (#61) üzenetére


simsonbetyar
csendes tag

Mindent egyben térkép. Oda-vissza út benne van. Közel 3000 km. :)

"Na emberek! Az van ,hogy se nem van gond meg pénz!"

(#65) hardstyler19


hardstyler19
csendes tag

Én egyenlőre csak országon belül stoppolgatok, de egyre többet :) 2 év alatt körülbelül 3000km-t sikerült megtenni ilyen módon, és egyre jobban szeretem!!
Ma is Lovasberényből így jöttem haza egy barátommal, másfél óra alatt értünk Pestre :D
Már a fejemben cikázik egy külföldi út ötlete is, de ahhoz még kellene valamennyi minimális pénzösszeg, illetve egy társ is ugye ;)

Ezenfelül csak annyit fűznék hozzá, hogy baromi jó cikk lett, részletes, és élményekkel teli, és csak így tovább!!! :R :R :R :R :R :R

Wizard>Kaiser>Hero>XT720>Monte>N1>O2X>XT912>MB855>S Advance>Sensation XE> MB886>XT1032>MB865>Lg L9>XT1052>XT1254>Padfone S>Moto Z>Z2 Force>Pixel 4 XL

(#66) talmida


talmida
Közösségépítő

Nekem is nagyon tetszett a túra-bemutatód. :D Örülök, hogy egészségesen és épségben hazaértetek! Sok munkám lett volna, de nem tudtam abbahagyni az olvasást, annyira kíváncsi voltam, hogy alakulnak a dolgok. :B

IN GOD WE TRUST!

(#67) dragonfx válasza simsonbetyar (#64) üzenetére


dragonfx
veterán

nem semmi de ilyen alapon ott fleül is maradhatatok volna az kevesebb kockázat kevesebb ut paralia környéke...
jo persze ha konkrét uticél volt valamiért. ;)
becsülendő a kitartás.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#68) kola.11 válasza simsonbetyar (#64) üzenetére


kola.11
tag

Gratula az úthoz és a cikkhez, nagy élmény lehetett.

Mivel a célállomás közel Nápoly magasságában volt, milyen az időjárás arrafelé ilyenkor? Nem volt túl meleg napközben? Csak azért kérdezem, mert szimpatikus az úticél számomra is, de még a kilencvenes évek közepén Spártában (igaz, az jóval delébbre van) jöttünk rá egy baráti társasággal, hogy a kb. 45 fok napközben már annyira meleg tud lenni, hogy az nem nekünk való, így inkább egyvégtében lenyomtuk Szalonikiig az utat visszafelé és rápihentünk pár napot a nagy melegre...

(#69) simsonbetyar válasza kola.11 (#68) üzenetére


simsonbetyar
csendes tag

Nagyon jo volt az idojaras vegig. Bar utolso nap be volt borulva de nem esett es nem volt az a nagyon fulledt ido. Hazafele a kamionban voltunk mar feluton Thessaloniki fele amikor esett de akkor se tartott sokaig.
Napkozben olyan del utan mar elegge perzselt a nap ugyhogy olyannkor mindig visszamentunk a szallasra es pihentunk. A klimas szobaban jo ido volt mindig! :)
A varosba kimenni olyan delutan 4 korul indultunk altalaban. Akkor mar nem volt az a rettenetes napsutes es kipihenten vaghattunk neki az ejszakanak is! :)

"Na emberek! Az van ,hogy se nem van gond meg pénz!"

(#70) kola.11 válasza simsonbetyar (#69) üzenetére


kola.11
tag

Köszi szépen a választ. :R

Ez az időjárás kibírhatónak tűnik.

PM-ben tudnál dobni esetleg szállásadói e-mail címet, v. telefonszámot, vagy bármit, ahol a településen lévő szállások után lehet érdeklődni? Felveszem ezt a kis várost a jövő évi nyaralási lehetőségek közé. :))

(#71) Xero


Xero
nagyúr

Nem egyszerű út. Szemfülesek és tökösek vagytok. Ha ennyit kell levezetnem, már akkor nyígok, de stoppolva kemény. :K

(#72) simsonbetyar válasza kola.11 (#70) üzenetére


simsonbetyar
csendes tag

A szállásról nem tudok semmit. Helyben találtuk. Nem volt semmi előre szervezett szállásunk csak mentünk az utcán és benéztünk ide-oda aztán ott kötöttünk ki ahol. :)
A szállásnak a weboldala egyébként elérhető ha a képére kattintasz és ott vannak elérhetőségek is.

http://www.akis-house.parga.com/

További lehetőségeket pedig találhatsz a neten. Viszont ha nem nézel semmit akkor is nyugodt lehetsz. Nincs annyi turista hogy megtöltsék a helyeket és így lehet könnyen találni és alkudni is hajlandóak.

"Na emberek! Az van ,hogy se nem van gond meg pénz!"

(#73) simsonbetyar válasza Xero (#71) üzenetére


simsonbetyar
csendes tag

Vezetni sem gáz ennyit. Csak korán kell indulni és kész. Megjártam már kocsival a Debrecen-Prága távot. :)
Az is egy érdekes út volt!
Odafelé 13, hazafelé 16 órát vezettünk és két autóval mentünk. Bár út közben már a pokolba kívántuk az egészet de visszagondolva jó volt azért. :)

"Na emberek! Az van ,hogy se nem van gond meg pénz!"

(#74) Xero válasza simsonbetyar (#73) üzenetére


Xero
nagyúr

Sokszor járok Miskolc - Budapest - München - Stuttgart vonalon egyedül autóal, szóval okkal mondom, hogy combos. :K

(#75) jerry311


jerry311
nagyúr

Nájsz. :))

(#76) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Hát le a kalappal! :Y :R Ugyan ekkora utat tettünk meg (családdal 4-en) autóval, és nem is lerobbant kocsival, hanem mercivel, ami alkalmas kellene, hogy legyen hosszú utakra, volt klíma, és mindenkinek a kisújján jött ki az utazás, fájt hátunk lábunk, ideges volt mindenki.

Ilyen stoppal nem is tudom, hogyan lehetett ezt túlélni :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#77) atee


atee
őstag

Amik eszembe jutnak erről röviden.
Kaland, vakmerőség és szerintem nem sokkal olcsóbb mint egy irodánál busszal.
Az írást köszönöm! Jó volt olvasni és megerősödni, hogy én tuti nem vállalnám be. :)

D-day 2002-01-04 01:54

(#78) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Nem semmi par vagytok, hogy bevallaltatok! :R
A cikket orommel olvastam :R , mert mi is rengeteget stoppoltunk volt szobatarsammal/osztalytarsammal (Csenger-Mateszalka /szabolcs megye).
Vittek mar haza vamosok (Csenger hataror-varos, es nem messze van a Csengersimai hataratkelo) rendorok, gyumolcs szallito furgonok, teherautok, betegszallitok, volt tanarok... :D Mindig izgatottan vartuk a pentek delutant, mert akkor mentunk haza a kolibol, es allandoan talalgattunk, hogy vajon 10 percen belul lesz fuvar, vagy 1 ora mulva. Voltak akik a szomszedos faluig tudtak csak vinni, de igy is hamarabb ertunk haza mint tavolsagi busszal.
Tenyleg nem veszelytelen, egyedul csak nehanyszor vagtam neki amikor a "stoptarsam" beteg volt.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#79) Huma


Huma
addikt

Hú, én félnék hogy megerőszakol egy beteg állat. Nem biztos hogy mernék stoppolni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#80) ferensz válasza Huma (#79) üzenetére


ferensz
senior tag

Téged Huma? A megálló autósnak kéne félnie tőled, hogy megerőszakolod :DDD

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#81) Huma válasza ferensz (#80) üzenetére


Huma
addikt

Mint tudjuk bármi megtörténhet. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#82) NeoExDeath válasza simsonbetyar (#73) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

16 óra egy 750 km-es úton? 90-el mentetek vidéki főutakon, vagy hogy jött ez össze? :)

Én idén nyáron egy 1400 Km-es utat vezettem le 14 óra alatt kb.

(#83) apuc válasza NeoExDeath (#82) üzenetére


apuc
őstag

STOPPOLTAK.

(#84) simsonbetyar válasza NeoExDeath (#82) üzenetére


simsonbetyar
csendes tag

Pontosan. Vidéken, főúton 90 hm/h-s tempóban. Ja és 2 autó meg a lányok. Tudod....pisilni kell! :)
Meg el is tévedtünk Bruno-ban mert volt egy "kis" dugó és mi meg addig kóvályogtunk utána hogy azt se tudtuk hol vagyunk. Végül is kikecmeregtünk és hazajutottunk, bár elég fáradtak voltunk már.

"Na emberek! Az van ,hogy se nem van gond meg pénz!"

(#85) Mbazsika


Mbazsika
tag

Láttalak titeket az M5 kivezetőn :DD

(#86) simsonbetyar válasza Mbazsika (#85) üzenetére


simsonbetyar
csendes tag

Tényleg?
És akkor miért nem vettél fel? Félelmetesek voltunk? :D
Senkit nem haraptunk meg vagy raboltunk el....bár most 3 autóval több van mint előtte! :D

"Na emberek! Az van ,hogy se nem van gond meg pénz!"

(#87) Mbazsika válasza simsonbetyar (#86) üzenetére


Mbazsika
tag

20 km-t mentem csak az M5-n és rosszabb helyen tudtalak volna kitenni titeket.

(#88) NeoExDeath válasza apuc (#83) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

1-es, leülhetsz.
Előbb olvasd el miről van szó, mielőtt rátenyerelsz a Caps Lock-ra. :W

[ Szerkesztve ]

(#89) Balrog


Balrog
tag

Ez egy nagyon jó élmény beszámoló volt. Élvezet volt végig olvasni. :R

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#90) Mr.Peter válasza Balrog (#89) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Jó írás! :R Grat. :K

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#91) QbHead


QbHead
aktív tag

Bártak vagytok csak ennyit tudok mondani

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#92) samir


samir
tag

Le a kalappal előttetek,bátrak vagytok

A Privát előny.

(#93) vakhangya001


vakhangya001
újonc

Egy héttel utánatok mentünk ugyanoda, csak mi kocsival. A tiétek "kicsit" bevállalósabb út lehetett.
Parga valóban olyan gyönyörű, ahogy leírtátok, bár én a Taka Taka Mam helyett a 33-asra esküszök. :)
Azt látni a fényviszonyokból, hogy ti is megvártátok az esti hűvösebb időt a vár megmászásához, mi sem mertünk nekivágni napsütésben.

Gratulálok az íráshoz, és a bátorságotokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#94) kispecek válasza Gored (#1) üzenetére


kispecek
aktív tag

Jó kis élménybeszámoló, öröm volt olvasni.Minden esetre bátorságra vall, hogy így el mertek indulni, a mai világban.

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#95) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Huhh, bátrak vagytok hogy nekivágtatok!

(#96) n.gab


n.gab
aktív tag

Nagyon kalandos utazásban volt részetek! Biztos sok bátorság kellett hozzá. :C Főleg a stoppoláshoz.
Én biztos nem mernék belevágni.
Tetszett az élménybeszámoló!
Köszönjük! :R

(#97) PistiSan


PistiSan
addikt

Nem semmi út lehetett, az írás is renden van, élmény volt olvasni.
Páromnak fel vetettem, hogy mi lenne ha mi is stoppolnánk?
Egyszerű választ kaptam:
Menj egyedül akkor :DD

(#98) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

Kicsit lemaradva, de ráakadtam a a cikkre. Jó is! Végig olvastam az élménybeszámolót. Gratu a bevállaláshoz!

Kérdezlek Titeket, hogy a szálláson és a napi élelmiszeren kívül volt-e valami "kötelező" költségetek? És végül mennyibe "fájt" a így nyaralás fejenként?

(#99) nemdan


nemdan
senior tag

Minden tiszteletem! :R :))

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#100) Shing


Shing
őstag

Tetszett az élménybeszámoló. A szomorú smile-s poénkodás nagyon tetszett. :DDD

(#101) Andie


Andie
őstag

Még csak most találtam rá erre a cikkre, és hát mit mondjak? :Y
Egyrészt nagyon kellemes volt olvasni a beszámolót, főleg a görög részről, mert olyan nosztalgiát indított bennem, hogy azóta is fáj a szivem. Én voltam vagy 10x Görögországban, a mindenem az a táj és a tenger, az elején busszal, aztán megunva az 1 napos utakat, repcsivel. Immár 3 éve nem jutottam el oda, csak másfele, ezért vérzik a szivem. (a nevem elatt olvashattok élménybeszámolót)
Szóba került nálunk is, hogy autóval lemegyünk, de bevallom, én még úgy sem mertem nekiindulni. Át a dél-szerb, makedón vidéken, hááát... Ahogy itt előttem is említették: még a buszból is félelmetes volt néha. Ráadásul elég feltűnő autóm van, szal célpont...
Na nemmintha ti nem lettetek volna azok, főleg az igencsak dekoratív megjelenésű Annával... szóval én inkább vakmerőségnek nevezném ezt a kalandot, mint bátorságnak - és nagyon nagy mázlitok van, hogy megúsztátok. Az, hogy párban voltatok, semmire nem biztosíték, ugyanúgy berántanak a furgonba, aztán hogy kit mire használnak, azt itt nem részletezném.
Node félre a károgással, nem ez a lényeg.
Néhány kérdés (ha még olvassátok):

- Miért ilyen rövid időre mentetek, hamár ennyit küzdöttetek? :) (én legalább 2-3 hetet maradtam volna, hamár). - szállás ügyben sem muszáj apartmanozni, láttam én sátrazókat Sarti mellett a Narancspartnál, stb. Hamár...
- Olvasom, hogy nem vagytok "pár" - a szó klasszikus értelmében. Miért? :) Ez így a cikk végén kicsit lehangoló is :) Ha egy ilyen kalandos út sem hozott össze titeket.... akkor főleg nem értem, miért és hogy jöttetek össze erre az útra :)
- Miért nem volt nálatok egy törölköző, rajta egy hímzett "42"-es? Szerintem dupla esély :)
- Hogy passzoljátok el a "gyanús" fuvart? Megáll, kedvesen letekeri az ablakot 5 albán szakad segédmunkás, erre ti? Kösz nem? És hogy reagálnak? Elég cink... :)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#102) mishubi


mishubi
tag

Merész, de jó dolog.:) Egyedül én se vállalnám be, de amúgy nagy "buli" ha van az ember mellett valaki. :)

||▐ 웃 + 유= 18+ ▐ || / NUBIA z11 black & gold edition / Lenovo yogabook

(#103) simsonbetyar válasza Andie (#101) üzenetére


simsonbetyar
csendes tag

Azt már az elején írtam hogy nem veszélytelen vállalkozás volt ez de azért két ember csak jobban tud figyelni a másikra mintha egyedül menne valaki. Egyébként nem annyira gáz mint ahogy sokan lefestik a dolgokat vagy csak mi találkoztunk (nagy szerencse) a kedves, közvetlen, normális emberekkel.
Nem értem miért nem akartatok autóval menni. Nem éjszakáztok ott sehol vagy nem álltok meg hosszabb időre éjszaka.

Kérdéseidre válaszolva pedig azért nem maradtunk tovább mert elég szűkös volt a költségvetés és nekem a következő héten hétfőn menni kellett dolgozni. Érdekes beszélgetés lett volna a főnökömmel hogy nem megyek be mert még nyaralok. :)
De szívünk szerint haza se jöttünk volna, nagyon tetszett az amit Parga-ban és a környéken láttunk. :)
Annával barátok vagyunk és hogy miért nem vagyunk egy pár azt nem részletezem. Ne haragudjon meg senki, de ez a mi dolgunk. Bocsi! :)
A törölköző eszünkbe se jutott de nem biztos hogy tudta volna mindenki a jelentését.
A gyanús fuvart elég egyszerűen el lehet passzolni. Megáll és ha nem szimpatikus akkor mondjuk neki hogy nem, bocsi. Elég bizalmi dolog a stoppolás és mindkét fél szükséges hozzá. Volt is olyan a Macedón határnál hazafelé hogy megállt egy autó és azt se kérdezték hogy merre megyünk csak szálljunk be. Na hát köszi nem. És a sofőr is furcsán mosolyog magában. Na azokat elküldtük.
Az hogy ki hogy reagál az ilyenekre már a saját dolga. Ha meg is sértődik akkor se szállok be sehova ahova nem szeretnék.

"Na emberek! Az van ,hogy se nem van gond meg pénz!"

(#104) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Tudom régi cikk, de csak most láttam meg teljesen véletlen, iszonyatosan jól sikerült. Én Budapest-Pécs távot tettem meg stoppal barátnőmmel, az sem volt egyszerű, ez amit ti csináltatok nagyon kemény. Szerintem amúgy sok szempontból jobb, ha az ember lány baráttal indul mint barátnővel, de mindenképp ez a legjobb összeállítás, mert ha van egy lány is sokkal szívesebben megállnak, van egy barátom ő Nyugat Európát stoppolta végig egy barátjával, hát hazafele a Magyar határ fele fél napig nem vették fel őket, végül egyikük szülei segítettek, és értük mentek.

(#105) hazalaca válasza Babetta-X (#104) üzenetére


hazalaca
csendes tag

Ezzel egyetértek:) Bár, én így sem vállaltam volna be a stoppolást főleg most a Balkánon át.... De elismerésem a bátraknak!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.