Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gored


Gored
csendes tag

Szuper, nekem tetszett! :K

"Diaboli Virtus in Lumbar Est"

(#2) Ygg


Ygg
senior tag

Hát nagyon bátrak vagytok.
Én nem vállaltam volna ezt be, csak ha nagyon muszáj.
De jó olvasni, hogy még van kedves emberek.

(#3) gabe_


gabe_
őstag

Kellemes írás, jól sikerült így elsőre. :R

Sovány szakácsban sose bízz!

(#4) bbTamas77


bbTamas77
aktív tag

Szerintem ez a cikk simán megérdemli az ÉV cikke díját is mint bármilyen tuningolós vagy videokártyás cikk.

Igazi felüdülés volt olvasni, köszönjük. :)

(#5) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Jó cikk lett! :R

Viszont azt elárulnád, hogy mennyiből jött ki kettőtöknek ez a kiruccanás? :) Illetve, hogy a hazaút hány óráig tartott!

Mentalita'

(#6) roberto02


roberto02
tag

Nagyon aranyos pár vagytok és nagyon jó lett ez az iromány :R már 5 perce fűzöm az angyalkámat,hogy mi is megpróbáljuk de csak nem akarja :DDD

\::/ : i5 -3470 + 8 Gb Elpida \::/

(#7) haxiboy


haxiboy
veterán

Gratula a cikkhez, nagyon jó volt olvasni. Csoda hogy a mai világban vannak még ilyen rendes emberek.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#8) roberto02 válasza haxiboy (#7) üzenetére


roberto02
tag

Igazából szerintem tévedünk mikor kijelentünk egy ilyet. az emberek mai napig nagyon nagy százalékban jók. a média és a köztudat nyomatja azt,hogy milyen rosszak vagyunk és félelmet meg bizonytalanságot ébreszt bennünk..

\::/ : i5 -3470 + 8 Gb Elpida \::/

(#9) Stonerice


Stonerice
őstag

Nagyon jó volt olvasni is :D. Nem bírtam abbahagyni.
Valaki kérdezte, hogy mennyiből kiviteleztétek ezt a nyaralást. Én úgygondolom 100 ezer ft-ból kijött kettőtöknek. De majd úgyis közlitek a valódi összeget :C Köszi a cikket :R

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#10) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Szia!

Lehet, hogy még - terjedelméből adódóan - felületesen olvastam át a cikket, de azért a történelmi résznél megemlíthetted volna Pargalı Ibrahim paşa szülőhelyeként (no egyáltalán nem a sorozat miatt, még mielőtt rámfogjátok, hanem inkább mint "nagy hatást gyakorló híres ember" (nagyvezír) mivolta miatt. :D)

A kategóriában ez az év írása szvsz. :R

Üdv. core2

(#11) PAtr0n


PAtr0n
addikt

Nagyon jó kis írás, nem semmi élmény lehetett! Jó ilyeneket olvasni, és jó tudni, hogy vannak olyan magyarok akik bele mernek ilyesmibe vágni! Ügyesek vagytok, és rendkívül kitartóak, gratulálok! ;)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#12) vinibali


vinibali
őstag

nagyon meleg, hogy ezt megpróbáltátok. de legalább ingyen volt :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#13) Goldwin


Goldwin
aktív tag

Tetszett az élménybeszámoló. Jó volt olvasni. :R

A képek alapján nagyon szép helynek tűnik Parga.

[ Szerkesztve ]

(#14) INTELligent


INTELligent
senior tag

Grat a cikkhez! Azt hiszem megvan az év cikke a témában! :D

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#16) larryking válasza Stonerice (#9) üzenetére


larryking
senior tag

Szerintem ez jóval olcsóbb volt. Mi 129-ért voltunk 10 napot busszal ellátással. Szerintem olyan 30-50 közé teszem a költségeket.

"We'll meet you where the lights are...."

(#17) Stonerice válasza larryking (#16) üzenetére


Stonerice
őstag

Nem akarok kötekedni, de csak a szállás volt 170 € ~50e Ft. 14. oldal :K

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#18) simsonbetyar


simsonbetyar
csendes tag

Anna vagyok, csak Peti felhasználónevén vandálkodom :D
Nem vagyunk egy pár, bár a moderálás után néhány helyen olyanná alakult a szöveg :)

Egyébként hazafele az út 39óránkba telt, míg odafele 36-ba.
A költség, de Peti majd kijavít ha tévedek kb 120ezer volt, de ebből dőzsöltünk.
Alapból drágább kategóriás szállást választottunk, plusz mindennap péksütiztünk, fagyiztunk, süteményeztünk és étteremben ettünk. Ebből még vettem egy 30eurós ruhát meg ezüstmedált meg ilyenek, ja és minden napra bort, vagyis ebből jóval olcsóbban két emberre szerintem olyan 80ból kihozható és akkor nincs meghúzva még a derékszíj :)

"Na emberek! Az van ,hogy se nem van gond meg pénz!"

(#19) Stonerice válasza simsonbetyar (#18) üzenetére


Stonerice
őstag

Hát igen :K . A benzin pénzt megspóroltátok rendesen. :C Ti is jobban kijöttetek a pénzből, nem beszélve a CO2 kibocsátásról.

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#20) dragonfx


dragonfx
veterán

ez nem smemi kalandtura öcsém bele nem vágtam volna ennyi idegenbe megbízva....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#21) Balesz1899


Balesz1899
aktív tag

Erre nem lehet mást mondani: Le a kalappal! :)

(#22) HUNPSP


HUNPSP
aktív tag

Köszönjük a cikket, szuper lett! :) Főleg így, hogy első írás. Gratula!

Lehet, hogy csak én hiányolom/vagyok kíváncsi (sőt, csak addig olvastam, hogy Pargáról bővebben), de: esetleg arról nem írtok, hogy hogyan, milyen, mennyi felszereléssel utaztatok? Hogy oldottátok meg a wc-zést? Szóval ilyen teljesen alap dolgok.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#23) siskad


siskad
őstag

tényleg nagyon bátrak vagytok. én nem ugrottam volna neki csak úgy az ismeretlennek. :N

Xiaomi 13

(#24) simsonbetyar


simsonbetyar
csendes tag

Még mindig Anna, ééés Peti ki fog nyírni, csinálnom kéne egy saját felhasználónevet :D

Szóval cuccunk annyi volt, amennyit a lábunknál látsz a hazafele stoppolós képnél. Fontos a kevés cucc, mert annak is be kell férnie oda ahova téged felvesznek, plusz mindent a hátadon viszel. Még így is volt két olyan váltás ruhám is amit fel sem vettem :D

Wc-zés benzinkúton, határnál ahol az ember tud. Görög fele menet az ember gyakran találkozik "egy lyuk a földben" típusú mosdókkal, ne oda menjetek. Mindenhol kell lennie mozgáskorlátozott mosdónak, ami rendes angol wc-s, keressétek meg és menjetek oda ha nem külön kulccsal van, amit el kell kérni. :)

"Na emberek! Az van ,hogy se nem van gond meg pénz!"

(#25) djdaniel


djdaniel
senior tag

Gratulálok a cikkhez, nagyon érdekes volt. :)

Nekem nem lett volna türelmem órákat stoppolni, minden tiszteltetem nektek :R

(#26) Navaren


Navaren
aktív tag

Nagyon klassz beszámoló, még klasszabb célállomással.
Bár korábban szemeztünk a stoppolással, de aztán valahogy mindíg elvetettük az ötletet, nem ritkán az én ellenkampányolásommal! :). Na majd egyszer, talánl... :)

iBalu :: Ordo Ab Chao

(#27) G-Vas


G-Vas
csendes tag

Nagyon jó cikk lett. :D
Szívem szerint valamikor én is kipróbálnám, de senkit nem tudnék rávenni , hogy velem tartson. :D

(#28) Zol01


Zol01
tag

Húú ez nem semmi nyaralás lehetett, igazán élvezetes volt olvasni, igaz a hazaút egy részét holnapra hagyom mert reggel már így is sírás lesz! Szerintem elég kicsi az esélye hogy ezt utánatok csinálnám, (mármint a stoppolást) de én biztos hogy jobban unatkoznék utazás közben... ez így volt jó és különleges!
Tényleg le a kalappal előtettek. :))

[ Szerkesztve ]

(#29) HUNPSP válasza simsonbetyar (#24) üzenetére


HUNPSP
aktív tag

Ennyi az egész?! :) (persze leírni könnyű ezt...)

Köszi, azt hittem valami titok, vagy spéci megoldás kifejezetten stopposoknak. :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#30) westcoastog


westcoastog
veterán

Oldalról nézve tiszta yuri boyka arcod van van. :DDD :D

[ Szerkesztve ]

(#31) gaborbol


gaborbol
őstag

Jo cikk! Jo volt olvasni, bevallaosak vagytok jo ertelembe veve :R

(#32) Stanchore


Stanchore
senior tag

Jó kis cikk lett, gratt hozzá! Irigylésre méltó a kitartásotok, én nem vágnék bele, az biztos, de azért jó tudni, hogy ennyi rendes ember van még az utakon. Mi minden évben busszal tesszük meg ezt az utat, az sem olyan rossz, bár messze nem ilyen izgalmas :)

Origin / Steam: Stanchore

(#33) dragonfx válasza G-Vas (#27) üzenetére


dragonfx
veterán

hehe
én is megemlitettem barátnőmnek...hát hagy ne irjam ide mitmondott. :C
flashelős de mi van ha féluton elakadsz a stoppba...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#34) atike


atike
nagyúr

:R

Ez egy nagyon komoly írás... Részletes, összeszedett, és félelmetesen hosszú... Mennyi idő volt megírni, de komolyan...? :)

Le a kalappal előttetek - nem semmi egy ilyet bevállalni és végigvinni. Kalandos, és hihetetlen mennyiségű élményt nyújtott! Grat!

(#35) Gave


Gave
addikt

Jó írás lett.

Másodmagammal én is nekivágnék egy ilyen vagy hasonló útazásnak. Egyedül sajnos tényleg nagyon erős lelki jelenlét kell, amihez a hétköznapi józsi nincs hozzászokva :D.

Ennek a Parga-nak kicsit olyan 'vidéki' Monaco kinézete van :D. Jó helynek tűnik a bemutató alapján.

(#36) McDog


McDog
aktív tag

Nagyon tetszett az út leírása.
Merész ötlet volt minden esetre.Biztos nem vágnék bele.

(#37) viking19


viking19
tag

Sziasztok,

Nagyon komoly, De nem tudom melyik melléknév illik rátok. Bevállalós, felelőtlen, jóhiszemű... sok jutott eszembe. Nem is sorolnám.

Ha egy kicsit rosszmájú akarnék lenni akkor írnám, hogy lehet, hogy ti vagytok 8. pár aki így stoppolt, és ti vagytok az elsők, akiknek sikerült cikket írnia utána - mert ti hazaértetek. :)
De nem vagyok ilyen, így inkább gratula!

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#38) psycroptic


psycroptic
őstag

Nagyon jó volt olvasni! Köszönöm!

Egyébként embertelen, hogy mennyire lusta vagyok. Ahogyan olvastam úgy hasított belém a tudat, hogy csinálná ezt az a bizonyos testrészem... :DDD

Ha nem vagytok egy pár, akkor csak barátok/haverok/rokonok? Azért egy ilyen közös úthoz kell a bizalom is.

PSNID: Tomy83PS

(#39) KZP


KZP
őstag

Köszi az élménybeszámolót, jó volt olvasni! :C

(#40) vimes


vimes
senior tag

Tényleg érdekes volt olvasni. A dinnyés arcon meg nagyot szakadtam... :)

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#41) Dany007


Dany007
veterán

Nem semmi. Le a kalappal hogy bevállaltátok. :R
Én biztos, hogy önszántamból sose vállalnék be ilyet! :D Sajnos nem bízom ennyire az emberekben.
Meghát azért na... nem a legbiztonságosabb közlekedési forma.

(#42) FlashLed


FlashLed
senior tag

Nagyon jó írás,tetszett!

The Mechanic

(#43) Ygg válasza westcoastog (#30) üzenetére


Ygg
senior tag

:D
Ez jó:).
Ez valójában az Undisputed IV. - Hard way to Greece bemutató írása:).

(#44) westcoastog válasza Ygg (#43) üzenetére


westcoastog
veterán

:DDD :DDD

(#45) Neil Watts válasza Ygg (#43) üzenetére


Neil Watts
veterán

:DDD :DDD Made my day.

Üdv. core2

(#46) Chiller


Chiller
őstag

Én 3x voltam eddig Görögországban (Paralia, Nei Pori, Sarti), mindig busszal, és nagyjából 35 ezerből (út+szállás) + 30 ezerből (kaja, étterem, vízibicikli, szuvenír, stb) mindig kijöttem. Plusz az olyan 'gagyi' fakultatív kirándulások ára, mint Meteorák (mindenkinek látnia kell!!), Olympos, Athosi kolostorok, Skiathos (Mamma Mia film). A busz sem egy 'élmény', 24 órán át elég sokat kell egy helyben ülni, de a stoppnál azért jobb lehet :D

Makedóniához szerintem nem bátorság kell, hanem vakmerőség, már csak az alapján is amit a buszból láttam. :(

Én inkább nyugatra mennék stoppal, Franciao. (riviéra), Hollandia. Persze oda sincs kivel, így ez (is) egyelőre álom marad. :U

(#47) Kashim


Kashim
őstag

Grat! Tényleg jó cikk lett. Jómagam biztos nem mennék így soha sehova, max. ha valahol elvesznék, de ettől függetlenül jó és érdekes volt olvasni. Örülök hogy nem esett bajotok, azért az egyik sofőrnél rezgett a léc.
Mondjuk az sem lehet kellemes érzés és helyzet, ha valaki megáll nektek, de marhára nem szimpatikus, vagy gyanús és valahogy vissza kell utasítani.
Az viszont más téma, ha lenne kocsim és sokat járnék nagyobb távokra egyedül és látnék stoppolókat, biztos felvenném őket, már csak unaloműzés gyanánt is, meg nem mellesleg azért jó érzés, ha az ember segíthet. Persze szintén a szimpatikusabb, nem veszélyes kinézetű figuráknak állnék meg, ugye fordítva is lehúzhatják az embert.

(#48) temes69


temes69
aktív tag

huhh ez nem semmi, hogy bevállaltátok :) pláne a szerbeken át stoppal. mi tavaly voltunk Bulgáriában kocsival, de a szerbeknél csak tankolni álltunk meg. az is nagy élmény volt. minden tiszteletem a tiétek, nagyon bátrak voltatok :)

(#49) ssj81


ssj81
aktív tag

Jó cikk,eszembe juttatta mikor tanuló koromban a gyakorlati helyről mi is sokszor stoppal jöttünk haza.Jó kis kalandok ezek.

https://www.youtube.com/watch?v=gAlRqRRK68Q

(#50) apuc válasza Chiller (#46) üzenetére


apuc
őstag

Én 20 évesen együl stoppoltam Amsterdamba, 26 óra alatt kiértem, az is elég érdekes volt. :DDD

Én még német autópályán is stoppoltam, kb 3 perc mulva egy rendőr BMW megált, lecsekkolta az útlevelemet, kivitt a párhuzamos régi útra, ott elbúcsúztunk..se büntetés, sem semmi más..segítettek.
Igaz, ez 1991-ben volt.. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.