Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12) #41133696 válasza t72killer (#11) üzenetére


#41133696
törölt tag

Rommel vette be 1940-ben Franciaország több meghatározó városát is.
Észak-Afrika a meglepetések színtere volt. Oda az Afrika Korps élére került, mely korlátozott forrássokkal rendelkezett, de ennek ellenére sikereket ért el, és melynek célja, hogy Mussolinit kimentse a bajból.

A németeknek eredetileg ez nem volt betervezve. A Duce el volt szédülve hadseregétől ám azt Észak-Afrikában az angolok tönkreverték és az olasz hadsereg szétszóródott a sivatagban.

Fontos megjegyezni, hogy a németek sem akartak világháborút, mert tisztában voltak vele, hogy az előzővel sem jártak túl jól, és a szövetségeseik sem lesznek megint sokkal erősebbek. Pont ezért került sor a Molotov-Ribbentrop paktumra is az ideológiai különbségek ellenére. Németország lakossága 80 millió körül volt Franciaországé ennek a fele, mégis Hitler azt mondta közvetlenül mielőtt lerohanta volna a franciákat, hogy:

" vagy győzünk, vagy elveszünk" illetve, hogy "a háború olyan mint egy sötét szoba, mikor benyitunk nem tudjuk mi vagy ki van bent".

2 évig próbálta elkerülni a két frontos háborút, és ha nincs a földrajzi akadály - La Mance csatorna - no meg a RAF akkor minden bizonnyal elsöpri az angolokat is.

Szintén Hitler mondta Bormannak:

"Eljön az idő amikor az USA készen áll majd a háborúra, ha szembe kerülünk velük, akkor több nyersanyagra lesz szükségünk, és ezek az anyagok keleten vannak, támadjuk meg hát a Szovjetuniót! Ha győzünk, elszáll a Britek minden reménye, és az USA-nak már túl késő lesz..."

Ezen döntésének meghozatalában az Abwehr jelentése is tévútra vitte, Wilhelm Canaris az Abweher vezetője úgy vélte, hogy a Szovjetunió pár hónapon belül össze fog omlani.

Dunkerque egy óriási hiba volt mai szemmel, sőt sok német tábornok akkor is majdnem felrobbant a tehetetlen dühtől. Ha ott megsemmisítik az expedíciós csapatokat és nem hagyja elmenekülni, hanem a Luftwaffe az utolsó csónakot is kilövi, elvileg Churchill bukott volna. Egyébként Észak-Afrikában is volt az angoloknak égés, amikor többszörös túlerő ellenére megfutamodtak.

A második világháborúban három hadsereg volt amely messze jobb volt az utánuk következők bármelyikénél:

1. Wehrmacht
2. Vörös hadsereg (1942 végétől, 1943 elejétől, már lényegében egyenrangúnak számított a Wehrmacht-tal.
3. Japán hadsereg

Az Amerikai hadsereget nem nevezném annak, tömeggel mentek harcolni. A Sherman amit Tommy sütőnek neveztek a németek, nem volt jó konstrukció igazán. A Sherman Firefly viszont kapott egy normális lövegtornyot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.