Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dvd_R+


dvd_R+
őstag

07.27 dátummal indult a pre order. Itt már be rendelve belőle egy matt fekete :DD a sima Model O -ból is van már 1db-om de ki picit nagynak érzem a tenyerem szélén, ezért vártam hogy legyen belőle kisebb és tessék... ;] :P

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#2) nyunyu


nyunyu
félisten

Pár grammot még faraghattak volna belőle az RGB LEDek elhagyásával.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3) dvd_R+ válasza nyunyu (#2) üzenetére


dvd_R+
őstag

Iaz de megpróbálják azért a mai trendeknek megfelelően árusítani, és ha rgb led -el együtt ilyen könnyű az teljesen elfogadható :R

Ami viszont fura hogy ha a model o- egér rendelésemnél ha bele tettem a kosárba + 1db glide-ott az egérhez (egér tappancsokat) akkor a 7$ szállítási költség 27.79$ lett.. kb 1gramm az egész és a tenyeredben elfér :D
így sajnos arról le mondtam 8900 ft ért nem veszek 4db egér tappancsot :D

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#4) Synthwave válasza dvd_R+ (#3) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Fölösleges is. Itt, PH!-s egeres totyikban körbenézve 1000 pénz/szett alatt szerezhetsz PTFE tappancsokat.

Sajna jaffa már nincs a bizniszben a teljesen gyári formára vágott, mindeféle talpakkal, de szimpla, kis kör alakú változatból nincs hiány - személyes tapasztalat alapján bátran merem őket ajánlani. A Ninox Auroráim is ilyeneket kaptak (a paracord és Omron D2F-01F-ek mellé).

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5) Puma K


Puma K
veterán

A képeket látva ez jutott az eszembe: Trypophobia: egy betegség, ami interneten keresztül terjed :DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#6) dvd_R+ válasza Synthwave (#4) üzenetére


dvd_R+
őstag

Jaffától vásároltam korábban, és jó minőségű talpakat adott, viszont ennek a model o egérnek valami teljesen más tappancsai vannak.. nem tudom mihez hasonlítani a hyperglide -tól kb 1000x jobb, ilyet nem hiszem hogy aprón találok :(

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#7) Synthwave válasza dvd_R+ (#6) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem aprón, csak kérdezz be a totyikba. Adhatnék nevet, csak a hozzájárulása nélkül nem akarok.

A PTFE az PTFE. Ennél jobb hova (kompetitív quaker vélemény)?

tl;dr: Minimális utánajárással zacskó szotyiért lehet minőségi tappancsokat venni (postával együtt megvagy egy ezresből) - ha hajlandó vagy attól eltekinteni, hogy nincsenek egzakt formára vágva, hanem kis köröcskék (ami amúgy abból a szempontból jó, hogy a kisebb talp jobban csúszik, mert kevesebb a súrlódás a kisebb felület okán). Kétoldalú 3M-mel jönnek; szépen, szimmetrikusan felrakod őket és örömébódottá van.

Ha egy kis bónusz csúszási faktort akarsz, akkor szilikon spray vásárol az első szembejövő benzinkúton, egérpad gondosan lefúj - és megint örömébódottá. Párhavonta megismétlendő, ha tartani akarod a szintet. Csak a művelet alatt teríts a pad alá újságpapírt, mert iszonyúan csúszni fog a padló, ha nem teszed; még hetek után is random hanyattvágódásokkal örvendeztethet meg a multiverzum.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8) dvd_R+ válasza Synthwave (#7) üzenetére


dvd_R+
őstag

:D :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#9) Synthwave válasza dvd_R+ (#8) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

;)

:))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#10) #06658560 válasza Synthwave (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azt a kevesebb súrlódást szerintem gondold át újra.

(#11) Synthwave válasza #06658560 (#10) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Fizikailag nem jó?

Bár akár átgondolom újra, akár nem, tapasztalat által alátámaszott tény, hogy a kisebb talpak szerencsésebbek az egerek esetén.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#12) DraXoN válasza #06658560 (#10) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

a kisebb felület, kisebb felületen tud érintkezni ezáltal a súrlódás kisebb, de mivel kisebb pontokon hat az erő ezáltal "mélyebben" belevájódhat egy esetleges egérpadba ami viszont pont növelné a súrlódást.

végeredményben. felületfüggő, kemény felületen a kisebb talp, "puha" felületen a nagyobb talp a jó.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#13) Synthwave válasza DraXoN (#12) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Eddigi tapasztalataim alapján mindig a kisebb volt a jobb, a felület anyagától függetlenül (járt itt azért "néhány" egér és pad). Mondjuk nem passzírozom éktelen módon bele a rágcsálót az alátétbe.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14) b.


b.
félisten

A címen szakadtam :D :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#15) Synthwave válasza b. (#14) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#16) Amerigo57


Amerigo57
őstag

A Cooler Master MM710-nél jobban néz ki,
a Glorious PC Gaming Race Model O.

Pláne , matt feketében.

[ Szerkesztve ]

(#17) #06658560 válasza DraXoN (#12) üzenetére


#06658560
törölt tag

A súrlódási erő nem kisebb.

(#18) #06658560 válasza Amerigo57 (#16) üzenetére


#06658560
törölt tag

Öröm lehet takarítani, fehérben pláne szép lesz.

(#19) worxland válasza nyunyu (#2) üzenetére


worxland
addikt

De akkor nem lehetne glóriösz gémin rész.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#20) nubreed


nubreed
veterán

Ez az egér egyszerűen csak undorító.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#21) Mooka-Miki


Mooka-Miki
senior tag

Ha jól látom és azok ott lyukak és nem matrica/minta, akkor ennek az egérnek a tisztán tartása egy rémálom lesz egy idő után.

(#22) nyunyu válasza Mooka-Miki (#21) üzenetére


nyunyu
félisten

Majd a szponzorok összedobják, hogy minden nagyobb kompetitív megmérettetés előtt újat vehess. :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23) SunMount3r válasza Synthwave (#7) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azok a kis kör talpak jók lennének G400s-hez is? Le kell szedni az eredetit, és azok helyére, vagy csak úgy az egér aljára tetszőleges elosztásban? Gondolnám, hogy az sem mindegy mennyit és hová rakunk belőle...

Most ez van kinézve hozzá, azt írták, hogy jelenleg ez a legjobb/leggyorsabb a G400s formához. Melyik a jobb opció?

(Most egy darab egyszerű szikszalag van felragasztva az orrészi tappancsra :D , mert az már felvált egy kicsit, de 3 hónapja semmi hátrányát nem tapasztalom...)

ON: Ja, főleg BELÜL lesz majd kínos a kipucolása, ahhoz mindenképp szét kell majd szedni, ki tudja hány havonta. De legalább jól szellőzik és nem melegszik túl benne a processzor. :D

[ Szerkesztve ]

(#24) prolad


prolad
őstag

Hm, egyszer ki kellene próbálnom egy ilyet, tök jól elvagyok a 145 grammos MX Masterrel, ahhoz képest ez ijesztően könnyűnek tűnik. A lyukas kialakítás még jól is jönne az izzadós tenyerem miatt.

(#25) hardzsi2 válasza Mooka-Miki (#21) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Ráadásul minden bekerülő porszemmel egyre csak nő a súlya, míg végül meghaladja egy normál egérét is :D

Sikerült a praktikumot jól fenékbe billenteniük a dizájn oltárán, de a hozzászólásokból is látszik, hogy sokakat vonz az ilyesmi.

Gondolkodom is épp ezért, hogy magam is indítok egy hasonló bizniszt: mi nem volt még a DIY PC piacon méhsejt-szerkezettel átszitázva? Táp, gépház, egér kilőve, de van még pár lehetőség; pl. billentyűzet gombjai, monitortalp, gamepad stb... :)

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#26) prolad válasza hardzsi2 (#25) üzenetére


prolad
őstag

Alaplap? :D

(#27) -FreaK- válasza hardzsi2 (#25) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ez a probléma nagyon könnyen orvosolható, ha ennyire aggaszt. Én néhány hetente óvatosan kifújom sűrített levegővel, így vissza nyerem a porként rárakódott 0.000017g-ot....

Amúgy nem sikerült megértened a lényegét amint látom.
Nem a dizájn volt a cél, hanem a súlycsökkentés.
Egy 58g-os egeret használni elképesztő fps játéknál, amíg nem próbáltad lehet, hogy nem tudod értékelni.
Van mellette egy ~91g-os Logi G403, ami szintén nem nehézsúly, de ha a Finalmouse Ninja után használom, kis túlzással olyan mintha egy féltéglát tologatnál.

(#28) izee


izee
senior tag

Közben a Finalmouse is update-elt. 115mm hossz, 50g-56g. (van rá egy levehető lepedő)
RJN csinált róla videót pont 2 napja. Azt írja, vásárló botok vannak a vevők közt és próbálják kiszűrni, mert úgy egyébként megint kifogyott a rendelhető mennyiség.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#29) Synthwave válasza SunMount3r (#23) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Jók bármilyen egérhez.

Egen, optimális esetben gyári talpak le, egy kis alkohollal műanyagot megtisztít, gyári talpak helyére fel a köröket. Ha valamiért nem férnek oda, akkor értelemszerűen marad az egér aljának többi felülete. Felrakod szimmetrikusan, oszt jóvan - a lényeg, hogy minden talp érintkezzen az alatta lévő felülettel. 4-5-6 darab - ahogy érzed.

"Most egy darab egyszerű szikszalag van felragasztva az orrészi tappancsra :D , mert az már felvált egy kicsit, de 3 hónapja semmi hátrányát nem tapasztalom..."

Semmi hátrányát? Nemá. : D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#30) SunMount3r válasza Synthwave (#29) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mots mit mondjak? Nem játszom a gépen, csak net-ezés megy főleg, de ahogy mondom. Nem lassult észrevehetően, nem karcol (azért is ragasztottam le), mi kell még? 3 hónapja van fent és még csak nem is kopik. Mondjuk ez csak a felső rész, ha mind a 3 oldalra ragasztanék, lehet már más lenne. Meg mondjuk valóban, ha végig húzom az ujjam rajtuk, akkor az eredeti teflon sokkal "csúszósabb". De ideiglenes megoldásnak, ha valakinek hasonló gondja lenne, szerintem bőven megteszi.

(#31) Synthwave válasza SunMount3r (#30) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"De ideiglenes megoldásnak, ha valakinek hasonló gondja lenne, szerintem bőven megteszi."

Netezni, irodázgatni még oké, de játszani azért meredek, na. : D

Ha beszerzed a kis köröket, érdemes 2-3 szettet elraktározni, azzal évekig elvagy.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#32) Akula


Akula
őstag

Jó irány a tömegcsökkentés és a fehér szín is bejövős, de a csicsa már sok.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#33) nexplo


nexplo
őstag

Dúrván 1 dollár 1 grammja. Nem is rossz. Legközelebb így veszek egeret. Kézcsók mennyi a grammja annak a szép kis szürkének? 500Ft? Akkor jöhet. Negyed kilót kérek belőle :D :DDD
viccet félretéve pofás darab, még ha én nem is szeretem ezeket a pille súlyú egereket....

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#34) fecke78


fecke78
senior tag

Nyomorukban már nem tudnak mit kitalálni .
Tegyünk súlyokat mert az milyen exluziv hisz naponta cserélgeti az user .
Á nem imkáb legyen könnyü mert most az a menõ....

[ Szerkesztve ]

(#35) SunMount3r válasza fecke78 (#34) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A súlyozás tényleg hülyeség, ahogy az is, hogy ennek az ellentettjét (a kikönnyítettséget) is annak nevezzük. Mert pont valami, aminek van is valami értelme. Az más kérdés, hogy ennek a lyukacsos megoldásnak milyen más hátulütői lehetnek.

(#36) nyunyu válasza SunMount3r (#35) üzenetére


nyunyu
félisten

Az más kérdés, hogy ennek a lyukacsos megoldásnak milyen más hátulütői lehetnek.

Sajtreszelővel rejszolás?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#37) Synthwave válasza fecke78 (#34) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nyomorukban VÉGRE eljutnak arra a pontra, hogy nem csak a böszme féltéglákat nyomatják orrba-szájba.

Igen.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#38) Synthwave válasza nyunyu (#36) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Már megint azok a magányos órák a pislákoló LCD panel előtt..

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#39) #06658560 válasza SunMount3r (#35) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nekem nem hülyeség. Nekem a nehéz egerek a kényelmesek.

(#40) ribizly válasza #06658560 (#39) üzenetére


ribizly
veterán

Egyedül akkor nem hátrány, ha mondjuk tervező programban kell a finom mozgás, de azt is inkább alacsony érzékenységgel érdemes elérni, semmint egy nehéz egérrel.
Egyszer próbálj ki egy ilyet és megérted miért frankó. ;)

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#41) nexplo


nexplo
őstag

Az első gondolatom az volt hogy a kéz "zsírjától" összeállt kosz milyen szépen fog mutatni az egér lukacsaiban és belsejében. És ezt garantált sajnos :)
Sosem bírtam az amolyan "Tescos" egereket amik kb 10 grammosak és odébb lehet fújni őket. A legtöbb plázában vannak ilyenek fillérekért. Most ezeknek lett meg a gamer-profi változata. Nem vagyunk egyformák , biztosan sokan pont ilyenre vágynak :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#42) SunMount3r válasza nexplo (#41) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez nem olyan mint a Hajdú mosógép, hogy attól olyan jó, mert "van benne anyag"... :D (Ahogy szokták a súlyára mondani a szerelők).

(#43) Mclovin válasza nexplo (#41) üzenetére


Mclovin
senior tag

Nem kell az egér felett enni, meg kézmosás, mielőtt leülsz elé és láss csodát...nem lesz ilyen baj. :K

(#44) nexplo válasza SunMount3r (#42) üzenetére


nexplo
őstag

Pedig sajnos igaz sok mindenre hogy a súly megmutatja sok esetben hogy nincs spórolás. Nem mindenre de azért van amiben igenis kell hogy legyen anyag különben elfárad a maradék kikönnyített cucc vagy csak nemes egyszerűséggel valamit spórolhattak rajta és ezért pille. Itt nyilván mindenen spóroltak ahol lehet a súly oltárán természetesen a minőség megtartása mellett. Mosógépnél se tudnál spórolni pl a betonon ami a tőkesúlyt adja neki. Különben "elmászna" a masina :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#45) nexplo válasza Mclovin (#43) üzenetére


nexplo
őstag

Hidd el tisztaság mániás vagyok nem kicsit. De bőrünk van ami eleve hámlik ugye. Ez természeti adottság.
Sosem eszek gépnél, pláne nem felette. De tuti fog koszolódni. Olyan mint egy reszelő kb.
A por szintén száll a levegőben ami bele mehet és gyűjtheti-fokozhatja ezen hatást.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#46) #16939776 válasza ribizly (#40) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az egy dolog hogy kis tömeget jóval kisebb erővel mozgatsz, de mennyi idő alatt fárad el a csuklód, görcsöl be hüvelyk ujjad a kéztartástól. Én egy méretben hasonló finger-grip-es egeren tanultam meg lőni, szét is ment tőle a csukló ízületem.
Ma is van "könnyű" 80g-os finger-grip-es egerem, kb.: 2 órát tudok vele "nagyon intenzíven" játszani, de másnap inkább a nagyobb egeremet veszem elő ami Plam és Claw-ra alkalmas, az sem túl nehéz ~82g.
igaz hogy a letámasztott csukló, és az egéren lévő nagyobb kéztömeg miatt nem fogok akkorákat rántani, ezért nem érek oda időben mindenhova, de cserébe sokkal tovább tudok pontos maradni, sokkal simábban tudok követni, finoman pozicionálni, mert nem fárad rajta a kezem.

Szóval sebesség szempontjából nagyon frankó a mindennél kisebb tömeg, de évek múlva visszagondolva is frankó volt-e órákat szorongatni, az majd elválik.

[ Szerkesztve ]

(#47) #06658560 válasza ribizly (#40) üzenetére


#06658560
törölt tag

Próbáltam, nem jött be. Nem frankó.

(#48) Synthwave válasza #16939776 (#46) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ez személyes dolog. Nekem pl. ~5 percen belül szó szerint fizikai fájdalmat okoz, ha egy kicsit is nehezebb egérrel próbálok meg játszani, míg egy 70 grammossal (netán könnyebbel) simán elvagyok órákig. Formára a Logi MX300/Ninox Aurora itt az etalon, de alapjaiban véve ezek az 55-65 grammos egerek számomra az ég küldöttei. Hozzáteszem, nem kicsit vannak tropán az izületeim; egy ceruzát nem tudok 10 percnél tovább úgy fogni, hogy ne akarnám falhoz vágni.

Claw-fingertip hibrid fogás, teljesen csuklóból puffogtatok, a finomkorreciókat ujjbeggyel végzem, jellemzően low sens + medium accel (szóval állandó újrapozícionálás). Normális config fájllal nem rendelkező játékok esetén mostanra inkább medium sens.

(Az, hogy milyen egér milyen fogásra alkalmas, megintcsak szubjektív. Persze van egy általánosságban vehető ajánlás minden formára, de szinte bármit lehet bárhogy fogni (az extrém szélsőségek kivételével), csak megszokás/személyes preferencia kérdése.)

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#49) nexplo válasza Synthwave (#48) üzenetére


nexplo
őstag

Igazából szerintem a súlyozás pont ezt hivatott segíteni. Van akinek a nagy van akinek a kicsi egér jön be. A súly téma ugyanaz. Viszont a súlyozható egeret lehet könnyíteni de ezt a pille verziót nem tudod már nehezíteni ha mégis túl könnyűnek bizonyulna. Anno "gamer" fiatalságomban még ment hogy az egérbe szereltem súlyt ha végre találtam kényelmes külsejű egeret. Ezt már mai fejjel nem tenném, bár már a játék is kevésbé "izgat fel". vénülök na :D

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#50) Synthwave válasza nexplo (#49) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A súlyozhatóság jellemzően a már amúgy is elég nehéz egerek sajátja.

"de ezt a pille verziót nem tudod már nehezíteni ha mégis túl könnyűnek bizonyulna"

Dehogynem, csak egy kis találékonyság kell hozzá. Más kérdés, hogy aki ilyet vesz, az általában pontosan tudja, hogy mit (pihekönnyű egeret) akar.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#51) Mclovin válasza nexplo (#45) üzenetére


Mclovin
senior tag

Nekem meg két ilyen kialakítású egerem van (FM Sunset és Glorius O gaming) és egyik sem koszolódik jobban mint bármelyik zowie, roccat vagy ms egerem.

(#52) nexplo válasza Mclovin (#51) üzenetére


nexplo
őstag

Én csak úgy agyalok az egéren hogy nem volt ilyenem. Amennyiben nem lesz koszosabb az pozitív :K

(#50) Synthwave Nem biztos hogy farigcsálnék egy nem olcsó vadi új egeret. Igen lehetséges de ilyenformán ez nem opció. De mondom kinek mi. Szerencsére nem vagyunk egyformák és mindenki megtalálja a neki való a sok egérkéből :)
Én most adtam el a régi G9X egereimet. A szívem szakadt meg. :O

[ Szerkesztve ]

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#53) izee


izee
senior tag

Még friss a téma, a következő egér [link] a G-Wolves Skoll és ha minden igaz, intellimouse talppal szerelték.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#54) Synthwave válasza nexplo (#52) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor mér adtad el?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#55) dvd_R+ válasza izee (#53) üzenetére


dvd_R+
őstag

Én már egy hónapja követem a őkeg (G-wolves) twitteren, csak azért nem rendeltem be eddig a skoll-t mert láttam a twitterükön hogy lesz belőle wireless verzió + jön nekik a H-tm (hati) nevű egerük is ami elég jónak igérkezik.. Természetesen abból is lesz Wireless szóval várakozás van :D

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#56) Synthwave válasza dvd_R+ (#55) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem amíg nem 100 %, hogy Logitech Lightspeed szintjén van az a wireless, nem kell nagyon tűkön ülni.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#57) nexplo válasza Synthwave (#54) üzenetére


nexplo
őstag

Azért, mert a fiókban porosodtak. Nem tudtam tovább nézni ezt. Így legalább valaki tovább használja és örömét leli benne. Nekem van újabb ami kényelmesebb és már amúgy sem játszom kb semmit. Röviden az indok :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#58) Synthwave válasza nexplo (#57) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Fura. Enni nem kér, elférni elfér, nem is egy nagy érték már, plusz szeretem ---> kizárt, hogy eladom. Ha más nem, jó tarcsiba. Vagy majd később másik géphez - vagy akármi.

No mindegy.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#59) nexplo válasza Synthwave (#58) üzenetére


nexplo
őstag

Amikor már évek óta de tényleg évek óta pihenget akkor el kell engedni. Annyi ilyen cumóm van hogy lassan nem férek tőlük. Régi monitoroktól kezdve notikon át ezer dolog. Most tudtam elengedni :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#60) Synthwave válasza nexplo (#59) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egy használható egeret? Dehogy kell. :))

Valami old school ('80-as évekből, '90-es évek elejéről), ~37 cm-es TV-d nincs véletlenül elfekvőben?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#61) nexplo válasza Synthwave (#60) üzenetére


nexplo
őstag

Most ajándékoztam el egy 72 centis samsung 100Hz-es tv-t és egy 110centis samsung plazmát. Ezeket is évek óta kerülgettem már. Sajnos vagy szerencsére nem maradt más :(

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#62) Synthwave válasza nexplo (#61) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azok nem is lettek volna jók; C-64-hez kellene valami feelinges cucc az asztalra.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#63) SunMount3r válasza Synthwave (#62) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

15-17 "-os CRT monitor + valami videó jel konverter?

[ Szerkesztve ]

(#64) nyunyu válasza SunMount3r (#63) üzenetére


nyunyu
félisten

Ennyi erővel vehet bontóból/vateráról eredeti Commodore monitort is, azokhoz max kábelt kell forrasztani.

(Ha jól rémlik, akkor 1084S-em volt anno az Atari800XL-hez. Eredetileg asszem C128-hoz tervezték, kompozit bemenete van, így s-video outos Atarin minimálisan buherálni kellett: chrominance és luminance kimenetek közé egy kondi beforraszt, és úgy köt a monitorra.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#65) SunMount3r válasza nyunyu (#64) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az a baj, hogy mind az ilyen régi bontós, selejtezős TV-k, mind a monitorok már eléggé "kiszáradtak" és kipréselték az idejüket, így nagyon zsákba macska. Az se segít, ha előtte "jól megnézni" a vevő. Nekem több ilyen "ajándék" monitor is is volt, volt ami egyből sípont, volt ami csak 5 év után kezdte el. Régi TV-vel dettó, annak is lesz baja előbb-utóbb, de azt még egy jobb old-school TV szerelő akár rendbe is tudja hozni fillérekért. Még akkor sem biztos, hogy rögtön az alatt előjön a hiba, ha először vagy fél órát teszteli az ember. Ez a '"sípolás" egyébként az ilyen régi monitoroknak a specialitása, mert amúgy normálisan működik, de a sípolástól kiszaladna az ember a világból.

[ Szerkesztve ]

(#66) Synthwave válasza SunMount3r (#63) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Valami autentikusabbat szeretnék.

Persze a csúcs az valami Commodore monitor lenne (a 1702-essel az élen), de horror árakon mennek a szép példányok..

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#67) SunMount3r válasza Synthwave (#66) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem eredeti Commodore csak valami monokróm volt legelőszőr hozzá, utána jött egy kis fekete-fehér Junost, majd egy színes, végül valami német "nagy képernyős" CRT TV-n kötött ki a nappaliban. Kár, hogy végül egy Quickshot Cobra típusú Joystick kompatibilitás kapcsolója aztán a halálát okozta. Még a 2000' évek elején simán játszottam rajta. Megvolt a varázsa a bekuckózós kis TV-s játéknak is, de azért sokkal jobb volt később a nagy képernyőn tolni.

(#68) Synthwave válasza SunMount3r (#67) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Itt egy 8/16 bites kuckó a cél. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#69) SunMount3r válasza Synthwave (#68) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Lehet, hogy úgy a "legigazibb", de drága és helyigényes mulatság. Én már egy ideig biztos beérem az emulátorokkal...

Legutóbb pl. a zsibin jött velem szembe egy C=64, gondolom vagy 800Ft-ért oda adták volna, de kb. 90%, hogy meg se nyikkant volna itthon. Mondjuk "dísznek" még lehet megérte volna ha alaposan lepucoválom, de már ilyesmi miatt nincs kedvem órákig dzsuvát hipózni. :D

(#70) Synthwave válasza SunMount3r (#69) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A komplett C-64 már tizenpár éve megvan, szóval csak a monitor kéne (meg egy-két működő joy..). Meg majd egyszer esetleg egy egér és egy mátrix nyomtató. Illetve van egy nagyon komoly kis magyar kütyü (SD-1541 II) 20 pénz tájékán, ami full gyárinak néz ki, Class 10 memókártyákat fogad, kis LCD is van rajta és az 1541/II-es floppyt emulálja 100 százalékos módon. Elég kafa cucc.

Az emulátor meg gyors, kényelmes, de soha nem ugyanolyan, mint az autentikus hardver. : >

Szerintem még a roncs is többet ér. Ezeknek kezd felmenni az ára. Alapgép + floppy + magnó és a sallangok egy 20-asért simán elmegy.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#71) nyunyu válasza nyunyu (#64) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez a C= 1802D jobban hasonlít a régi monitoromra.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#72) nexplo válasza Synthwave (#62) üzenetére


nexplo
őstag

Sajnos annyira "régi" dolgaim már nincsenek :( pedig adnék szívesen.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.