Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) imibogyo


imibogyo
veterán

Pont ez hiányzott már csak a piacról...
Bár minél nagyobb a kínálat annál jobb, ezt elfogadom.

Egy kérdés, mennyire lehetnek a hangszórók leszigetelve benne? Mert azért gondolom a pen-drive, a merevlemez, vagy az SSD sem ugrál örömében a mágneses tértől. Vagy ez elhanyagolható mértékű? :U

[ Szerkesztve ]

(#2) Psych0


Psych0
őstag

Gondolom jót tesz a merevlemeznek, mikor a gyerek beletép a 40 hz-es húrba a basszusgitárján...

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#3) vanhalen válasza Psych0 (#2) üzenetére


vanhalen
senior tag

Hasonló jutott eszembe, bár ez nem kimondott basszus erősítő, inkább valami hobby ketyere superstrat gitárokhoz (ami egyébként nem is rossz ötlet ismerkedni a zenével, hangszerekkel stb) De azért az is eszembe jutott, mikor az első laney erősítőmet, (ami csak egy box kivitel volt) letakartam 2 összehajtogatott, vastag dunyhával és fél hangerőre tekerve 1 pengetés után reccsent a panel ablaküvege szóval.. ez egy játékszer, bár ötletes és ennél kevesebb is megihletett már nagy zenészeket is :) A hangszóró mágneses mezejének a közelségéből adódó khm.. "problémákat" elképzelésem sincs, hogy küszöbölték ki, de nyitott vagyok :)

A csöves előerősítős PC(!) Cd-olvasó óta már szinte bármit elhiszek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4) anaqer


anaqer
veterán

Mágnes vs merevlemez

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#5) vanhalen válasza anaqer (#4) üzenetére


vanhalen
senior tag

Ez jó, de azért egy PC-ben vannak más alkatrészek is :)

(#6) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Kicsit elszálltak az árakkal :U
Ekkora méretben negyed pénzből nem jobb egy barbone + microcube? Kicsit parasztvakítás. Mert ekkora méretben analóg technikával nincs benne igazán jó szand, ahhoz meg drága, hogy analóg legyen. Ha megcsinálják ezt 50W-os fullcsöves fejben, akkor azt mondom oké ;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7) vanhalen válasza Plazmacucci (#6) üzenetére


vanhalen
senior tag

Csöves persze :DDD Belevágtak valszeg valami fetes vacakot és annyi. Képzeld még a csövek is ott fűtenének benne :DDD

Egyébként, azt vágjátok, hogy gitárokról, meg erősítőkről dumálunk és alul "Gibson karácsony" lett (asszem GoogleAD) hehe. Múltkor mosógéppel jártam így :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) cucka


cucka
addikt

Gyerekek, ez überf*sza cuccnak tűnik, instant get.

Az ár az tényleg húzós, de
- adnak ám vele jogtiszta szoftvereket is
- nem kell külön gyakorló kombó
- überkúl kinézet
- Orange szánd ftw!
- remélhetőleg minőségi hangkártyával szerelik, ami valóban alkalmas hangszeres felvételekhez

[ Szerkesztve ]

(#9) Tomate


Tomate
veterán

Tudtam már mi hiányzott... :N

(#10) Jack@l


Jack@l
veterán

Az ára húzós, de az ötlet nagyon jó, jól is néz ki ,erős is pc ügyileg, amcsiba egy hobbi gitárral//zeneírással ismerkedőknek tök jó lehet.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#11) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Alaplapi hangkari szóval a minőségi zene ki van csukva..
Ehhez még egy M-audio USB vagy firewire es hangkari ne adj isten egy XFI-platinum , de hova teszed a 5.25"os panelt :D
Ez az a cucc ami kezdésnek talán jó, de normális zenész hozzá nem nyúl, az ára miatt hazánkban szinte esélytelen.
Szerintem is laptop egy dibox al, m-adio hangkari és egy kis kombó láda.
Használhatóbb lehet vele felvenni stb.

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#12) MZperX75


MZperX75
addikt

Ez mitől jobb mint egy jó laptop,meg egy jó gitárerősítő?
Ja hogy az effect!? aha......

Illetve ,ha a hang elöbb a pc-be utána a gitárerősítőbe megy akkor?!

Ez tényleg a konyhagitárosoknak van kitalálva,nem hiszem hogy koncerten valaki monítorral menne csápolni a AC villám DC-t! :W

Gazdag tehetségtelen hülyegyerekeknek(gondolom amerikában dunát lehene rekeszteni ezekből) :C

Amíg van hülye addig óriási a piac,reklám úgy is azt fogja mondani,hogy ez a "szar"nélkül már nem lehet semmít sem csinálni.

(én inkább egy jó lap-top+egy jó gitárerősítőben hiszek(MARSALL csöves. min. 100W)+I5 laptop!

mint ez a .......

HalasKYO:
konyhában minek minőségi szuper hangmintát mexolaltatni,egy ilyen szar 10W-os gitárnyenyerén,talán a funky-zni lehet,de mást??

Kis"fender"-nek jobban őrülnék....

Itt egy szer Hardvare-t kevernek egy szar gitárerősítővel és pont.
Külön külön kellene a halálnak,viszont egyben (hú ez milyen kafa 2x annyiért)

[ Szerkesztve ]

(#13) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Szvsz én inkább maradok a hagyományos combonál. Jó fajta csöves van.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#14) anaqer válasza vanhalen (#5) üzenetére


anaqer
veterán

És...? Mi azok közül, ami még ilyen érzékeny lehet arra a két szpíkermágnesnyi térre? :F

(Csöves hangot meg láttunk már ennél furcsább helyen is.)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#15) cucka válasza MZperX75 (#12) üzenetére


cucka
addikt

Ez mitől jobb mint egy jó laptop,meg egy jó gitárerősítő?
Semmivel, csak egybe van építve. Ez egy réteg termék, ami jópofa meg mellesleg működik is, de nem úgy kell rátekinteni, mint egy univerzális, mindenki igényei szerint kitalált dologra.

Ez tényleg a konyhagitárosoknak van kitalálva
Na és? Otthonra gyakorolni meg demózgatni jó ez is, nem?

(én inkább egy jó lap-top+egy jó gitárerősítőben hiszek(MARSALL csöves. min. 100W)+I5 laptop!
Sok sikert az otthoni gyakorláshoz a 100 wattos csöves marshallon.
Egyébként az ugye megvan, hogy ha egy gitár jól szól, az általában annak köszönhető, hogy a zenész jól tud gitározni, nem pedig annak, hogy milyen márkájú erősítőt vásárolt.. :U

(#16) Plazmacucci válasza cucka (#15) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ha már mobil meg hordozható, jó lenne rá egy kicsapható LCD kijelző :DDD Demózgatni meg gyakorolni nekem a P2 meg a mikrofon is elég ha már így vesszük. Basszus, ez meg 1100 dodóról indul.
Am százvattos Marshallal is tudok otthon gyakorolni a garázsban ;) És igen, kézben a szand, de azért fordítva sem teljesen hamis az állítás. Elég lelombozó fosadék cuccon gyakorolni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17) bogabi válasza MZperX75 (#12) üzenetére


bogabi
senior tag

Legalább a nevét írnád le helyesen, ha már benne hiszel: Marshall

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#18) MZperX75 válasza cucka (#15) üzenetére


MZperX75
addikt

a konyhában elég 10W is ,még az is sok.

Én műkedvelő vagyok,viszont 2 zeneszerző ,vagy 5 gitáros,vagy egy tucat zenekart ismerek,barátsági körömbe tartoznak.

Ilyen szart senki nem használna!
Abban igazság van ,hogy nem mindig számít a márka....,de az is számít.

Koncertre egy 10W-ossal ne jelenj meg ,főleg ha rock zenéről van szó,ugye.....

(én otthon,ha gitározgatok csak ,hobby szinten,és marad egy egyszerü "nejlon" húros akusztikus gitár..

bogabi: na hisz egy H kimaradt,.............és?

[ Szerkesztve ]

(#19) bogabi válasza MZperX75 (#18) üzenetére


bogabi
senior tag

Nem láthatsz bele mindenki fejébe, milyen igényei vannak. Én simán el tudom képzelni, hogy egy "zenész" is hasznát veszi egy ilyennek. Egy jó erős PC elég jó szoftverekkel megtámogatva jól jöhet turné, nyaralás, mittudomén mi alatt, ha hirtelen valami ötletet rögzíteni kell. És nem utolsó sorban Orange. :-) Persze, mint minden "márkás" termék, ez is túl van árazva, de mi nincs? És azért tegyük hozzá, koránt sem horror az ára, még ha a legerősebb kivitelt is nézzük: 1.500$, ami nem egy eget verő összeg (persze, ne magyar átlagbéreket vegyünk alapul) - de nyilván ez nem is egy Exclusively for Hungary termék).

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#20) cucka válasza MZperX75 (#18) üzenetére


cucka
addikt

Ilyen szart senki nem használna!
Szerintem demózni meg gyakorolni pont az ilyen, kisméretű de sokoldalú cuccok az ideálisak. Nyilván nem koncertre van kitalálva.
Egyébként már hallottam olyan felvételt, amit egy 2 wattos Roland digitális gyakorlóerősítővel vettek fel és úgy szólt, ahogy a "csövesmarshall" arcok 99%-a soha sem fog.

Koncertre egy 10W-ossal ne jelenj meg ,főleg ha rock zenéről van szó,ugye.....
Ööö, milyen koncert? Klubbuli vagy népstadion? A gitárláda magában szól, vagy bemikrofonozzák és kirakják PA-ra? Hallottál már a Meshuggah nevű zenekarról, akik vannak annyira kemény arcok, hogy egy Line6 modellezős cuccot használnak és vonalból szólnak? Vannak ám dolgok, bizony..

Abban igazság van ,hogy nem mindig számít a márka....,de az is számít.
Ezt most nem értem, szerinted az Orange nem elég jó márka? :D

[ Szerkesztve ]

(#21) Plazmacucci válasza cucka (#20) üzenetére


Plazmacucci
félisten

"Egyébként már hallottam olyan felvételt, amit egy 2 wattos Roland digitális gyakorlóerősítővel vettek fel és úgy szólt, ahogy a "csövesmarshall" arcok 99%-a soha sem fog."

Újabb urban legend? Nekem is Microcube-om van ami az egyetlen 2W-os digi erősítő Rolandnál, szal tudom miről beszélek. :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22) cucka válasza Plazmacucci (#21) üzenetére


cucka
addikt

A hangmester fórumon posztolt az egyik arc egy felvételt valami gitárversenyre és überjól szólt. Nyilván, vonalból vette fel. (Ha jól emlékszem, a Lovrek csávó posztolta, aki a hangmester fórum lokál hírója és emellett gitározni is elég jól tud)

(#23) MZperX75 válasza cucka (#20) üzenetére


MZperX75
addikt

Nem kell kitekerni a mondandóm.

Ez a holmi a konyhába való!

(#24) Plazmacucci válasza cucka (#22) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jaj de nem kedvelem azt az arcot. Egyébként inkább el tudnám képzelni, hogy bemikrofonozta, mert bűn gagyi AD DA átalakító van a Micróban. Olyan '90es évek eleji digitális effekt hangja lesz.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#25) cucka válasza Plazmacucci (#24) üzenetére


cucka
addikt

Jaj de nem kedvelem azt az arcot.
Én sem. :)
A sztori többi részét nem kommentálnám, az a hangzás, amit hallottam, az meggyőző volt, azt meg nem tudom ellenőrizni, hogy valóban Micro Cube-al vette-e fel vagy sem, de simán elhiszem.

[ Szerkesztve ]

(#26) Plazmacucci válasza cucka (#25) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jaja Line6 rendesen kinőtte a Boss-t. Most tervezem, hogy cserélek POD xt-re, vagy gyűjtök Pod HD-ra.
Jó hangzást meg lehet csinálni, de szvsz sokan ötlettelenül zenélnek. Nekem pont ez nem tetszik, hogy "egyeseknek" nagy az arca, de amit zenél az enyhén szólva is kritizálható. És ezt csak azért mondom, mert tudom, hogy pl Lovreck mindenkit vég nélkül fikázott, be is perelték rendesen.
Na OFF vége :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#27) Bogyó bá' válasza vanhalen (#3) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Sajnos a Laney-n nem futott a Krájzisz, ezen viszont igen! :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#28) MZperX75 válasza Bogyó bá' (#27) üzenetére


MZperX75
addikt

Amíg a haver nyomja krizist ,addig nyomsz neki valami örökzöldet az ABBA-tól :DDD

(#29) Edge válasza imibogyo (#1) üzenetére


Edge
veterán

SSD-t nem zavarja a mágneses tér.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#30) consono válasza Plazmacucci (#24) üzenetére


consono
nagyúr

Pár hónapja láttam először ezt a cuccot, már akkor is drágáltam...

Egen, vonalból tényleg nem mutat sokat a Microcube... Kell az a pici speaker a nagy soundhoz :) Nekem is ilyen van... Amúgy egyre digitálisabbnak hallom a hangját :( Miért nincs 0.1 W-os csöves kombó? Mert otthon gitározgatni még ez a 2W is sok, ha a Marshall vagy a Mesa modellt használnám...

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#31) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nekem egy 15W-os Laney Cub 12R van. Hát azért ezzel odamernék állni egy 100W-os Marshall mellé. Persze nem hangerő szempontjából mondom. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#32) matyi94


matyi94
senior tag

Úgy hiányzott ez is, mint egy falat kenyér. Nálam eddig volt tekintélye az Orangenek, mint egy régi vágású márkának, ezzel megingott a hitem bennük. Maradok a régi Tiny terroromnál és a 30éves Marshall ládámnál.

Legyen szép napod!

(#33) cucka válasza Plazmacucci (#26) üzenetére


cucka
addikt

Jaja Line6 rendesen kinőtte a Boss-t. Most tervezem, hogy cserélek POD xt-re, vagy gyűjtök Pod HD-ra.
Nem kell egy POD 2.0? Véletlenül pont van egy eladó olcsón :D .

Jó hangzást meg lehet csinálni, de szvsz sokan ötlettelenül zenélnek. Nekem pont ez nem tetszik, hogy "egyeseknek" nagy az arca, de amit zenél az enyhén szólva is kritizálható.
Ezzel maximálisan egyetértek. Ha választhatnék, hogy egy nagyon jó gitárost hallgatok, amint egy olcsó cuccon játszik, vagy egy fórumos megmondóembert a csövesmarshallján, nem lenne kérdés :D .
A másik meg nyilván az, hogy igazából a zene a lényeg. A Nirvana úgy lett világsztár, hogy úgy szólnak, mint amikor belefingasz a trombitába, oszt' mégis.. :)

[ Szerkesztve ]

(#34) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Nekem nagyon bejön, ötletes. Amúgy is csípem az orange ot, az van itthon is, picike BCrush35 ös gyakorló, itthonra tökéletes, bár nehéz mint a dőg, szóval nem az amit buszon vinnél :DDD

(#35) vanhalen


vanhalen
senior tag

Őszintén szólva életem első "találkozása" a zenéléssel (bármilyen formában) egy dunakanyarban tett kirándulás alkalmával történt az egyik domboldalon, aholis elkértem egy csávó akusztikus gitárját és összevissza pengettem mindenféle akkord nélkül magában a húrokat. Kb. 5 perc után szépen megkértek, hogy kurv@gyorsan hagyjam abba, mert frankón fáj, szóval nem az a kimondott "impozáns" kezdet, de értitek a lényeget: megfogott. Nekem addig olyan volt az összes hangszer, mint bantu négernek a balett (kb. olyan ismeretlen, mintha nem is létezne) De erre jó volt, hogy megtetsszen. Szerintem ez a cucc kiválóan alkalmasnak tűnik esetleg egy ifjú, leendő gitárvirtuóz kezdő cuccának, vagy egyeseknek otthon a panelben gyakorolgatni este 10 előtt :) NE egy csöves Marshall, 5150, Mesa, Fender, vagy Soldano-hoz stb. mérjétek szerintem, nem arról szól a történet.. Én anno 15 évesen kurv@ra örültem volna egy ilyennek asszem és van egy olyan sanda gyanúm, hogy ezzel nem vagyok egyedül.

Aki meg írta a "vonalból" nyomatta XY együttes témát, azt ezúton csókoltatom, a lényeg vész el, az egy steril F05..
OFF2: Garageband :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#36) cucka válasza vanhalen (#35) üzenetére


cucka
addikt

Aki meg írta a "vonalból" nyomatta XY együttes témát, azt ezúton csókoltatom, a lényeg vész el, az egy steril F05..
A Meshuggah zenekarról van szó és nem GarageBand-el nyomatják, hanem a line6 modellezős cuccának rack-es változatával, 8 húros gitárokkal, plusz ők azért elég jól tudnak zenélni, tessék rákeresni youtube-on, amúgy is alap zenekar.
A lényeg úgyis a zene, annak a minősége meg nem attól lesz jó, hogy milyen csövek vannak az erősítődben. (Fun fact: Dimebag nagyon sokáig tranyós erősítőkőn játszott, aztán csináltak neki csöves signature-t, gondolom a fórumos megfejtő emberek máshogy nem adtak volna sok pénzt rá :D )

(#37) vanhalen válasza cucka (#36) üzenetére


vanhalen
senior tag

Garageband az nem a line-hoz ment :) Az már OFF2 :D (Gyakorolgatásra az is jó, erre írtam csak. Egyébként ez 50/50% amit mondasz szerintem, mármint hogy lehet a világ legjobb gitáralapja/hangszere/rackje/keverése stb. egy gityós "alatt" ha csak egy lelketlen szakbarbár és mondjuk annyi érzés, vagy tudás van a "kezében" mintha egy varrógépre kötnél egy pengetőt, de akkor is csak egy sz@r lesz a végeredmény. Viszon lehet a világ legjobb zenésze is, olyan mentalitással, hogy "nem az erősítő számít, hanem a zene" és úgy szólnak a riffjei, mint öreganyám kávédarálója, akkor az (szerintem) csak egy pár fokkal lesz jobb, de ez nézőpont kérdése, ki hogy fogja fel persze.. BALANCE! és akkor mindenki örül :) Amúgy nem ismertem a mesügét, rá fogok keresni, ha ennyire dícséritek :R

[ Szerkesztve ]

(#38) vanhalen


vanhalen
senior tag

Nekem nem jön be.. asszem maradok ennél:[link] :DDD

(#39) #16939776


#16939776
törölt tag

Ez így vicces, két 6.5"-os hangszóró, hifi lesz ez, semmi köze a gitár hangjához. aztán megkomprimáljuk, meg effektezzük

persze kinek mi az igénye :DDD

Inkább:[link]

(#40) Plazmacucci válasza #16939776 (#39) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jamvox-ot hallottál már? szerintem nagyon brutkó cucc. Mondjuk 40 ruppó körül van.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#41) banhammer válasza Psych0 (#2) üzenetére


banhammer
veterán

Pont hasonlóra gondoltam én is, hogy a HDD egyszerűen imádja a rezgéseket.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#42) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Ez egy Orange erősítőre hasonlító házba rakott PC JBL moniorokkal és stúdió alkalmazásokkal van telepítve. A hangzást az Amplitube 3.5+ orange modelljei adják, amiben benne van az Orange modellsorozat. Vonalból nincs az a Roland modellezős termék ami megközelítené az Amplitube-ot. Nekem ilyen nem kéne de az a vicc, hogy lényegében egy hordozható stúdió. Részemről inkább notebook és pl. egy StealthPedal ha már Amplitube és vonalból. Csak érdekesség képpen Alapi István az utóbbi időben a MacBook-ját használja az OverLoud szoftverével.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#43) zz top


zz top
tag

Szarság.

(#44) BemAnyó válasza zz top (#43) üzenetére


BemAnyó
senior tag

ez komoly vélemény, jó hogy megosztottad mindenkivel, megérte

(#45) #16939776 válasza Plazmacucci (#40) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ezen a "szinten" jó gitárhanghoz, elég* egy egyszerű csöves pre, meg egy jó hangkártya.

*persze ha megvan hozzá jó input is*

Aztán ha nem tetszik a "digitális torzító", meg az "erősítő szimuláció" akkor kell hozzá egy jó csöves fej+láda, meg egy dinamikus és két-három nagy membrános kondenzátormikrofon...Egy jó hangkártyával...

a 6,5"os hangszórónak sosem lesz olyan karaktere mint egy rendes 12"-os gitárhangszórónak, persze meg lehet próbálni dsp-zni meg szétküttyögni a hangot... :)

Mint írtam, kinek mi tetszik :U

[ Szerkesztve ]

(#46) albert8


albert8
addikt

Azta. :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.