Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Met


Met
nagyúr

Ezt nagyon sok minden okozhatja :(
Win7 hogy ment fel? Alap és arra update vagy sp1-es telepítővel és update? Mert nálam amikor az alapról frissítettem SP1-re voltak ilyen megállások.
VGA és ram csere volt?

Friss driverek mindenhez fent vannak?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2) Zoli0726


Zoli0726
aktív tag

Eléggé lemezhibának tűnik. Pláne, hogy közben világít is az állapotjelző ezerrel. Vagy a csatlakozással lesz a gond, vagy magával a lemezzel szerintem.
Nekem is volt ilyen problémám egyébként régen, és nekem a táppal volt a probléma, néha egy pillanatra megszakadt a hdd tápellátása, és akkor leválasztódott, elég sok idő kellett hozzá a windows-nak mire észbekapott. Pont mint neked. De az a rengeteg adatátviteli hiba szinte ordít arról, hogy a lemez környékén kell keresni a problémát. Vagy csatlakozás, vagy maga a lemez lesz a gond.

[ Szerkesztve ]

(#3) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nem pont ezzel, de hasonló problémám volt régebben. Akkor a HDD-hez volt köthető. Bizonyos esetekben az egész rendszer befagyott +10mp-re, majd ment tovább. A vinyómon volt 1 rossz szektor. Futtattam rajta egy "lemez újrainicializálása" felület tesztet és az rendbe tette.

Ezzel két legyet ütsz egy csapásra, mert a merevlemez is rendben lesz és még újra is fogod telepíteni (ha ezen van a rendszer), tehát szinte biztos megoldódik :D

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#4) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Tesztből húzd le a benne lévő hdd-ket és tegyél bele egy teljesen újat.
A kábel is legyen használatlan, ne egy a mostaniak közül!
Ha átalakítóval kapja az áramot, akkor a molex-sata tápátalakító is legyen új!

Erre telepítsél egy windowst, de ne kösd még vissza a régi lemezeket!

Ezt használva már fel kell tűnnie, hogy a hiba megszűnt, ha a fentiek valamelyike okozta :)

(#5) Giot válasza Met (#1) üzenetére


Giot
addikt

Win7 lemezről, SP1-el.
VGA igen, ram nem de a ram hiba inkább kékhalál, és vagy restart. Onnan nem tér vissza a win.
Friss driverek OK.

(#2) Zoli0726: A HDD más konfigban nem hozott ilyen hibákat, ha hibás lenne jönnének a badsectorok nem?
Itt konkrétan adatkommunikációs hibák vannak. Adatvesztés nincs.

(#3) Dr. Romano: Win reinstall most volt, OEM lemezes a winem nem tudom hányszor engedi még aktiválni az MS. De utánnanézek
Inkább az zavar hogy a 3THDD-n is megjelent az első adatkommunikációs hiba. Ezért is gondolom hogy máshol a hiba.

(#4) Krugszvele: Ha nem marad más akkor ez lesz. Most veszek egy újabb garnitúra Satakábelt hátha ez is hibás. :DDD

To all:
Egyébként szoftveres hiba okozhat olyan adatkommunikációs hibákat hogy bekerüljön a HDD naplójába?

[ Szerkesztve ]

(#6) Zoli0726 válasza Giot (#5) üzenetére


Zoli0726
aktív tag

Ha más konfigban jó darabig tesztelve volt mint rendszerlemez, és nem volt vele gond, akkor biztos, hogy csatlakozási problémái lesznek. Ha nem mint rendszerlemez volt kipróbálva, akkor még ha meg is áll, nem veszed észre automatikusan.

Táp, tápcsatlakozó, átalakító, sata kábel, sata port. nekem is ugyanilyen jellegű hibáim voltak, és ez volt a gond. Ha a szoftveres hibákat akarod kiszűrni, akkor telepíts fel egy ubuntut.

(#7) Giot válasza Zoli0726 (#6) üzenetére


Giot
addikt

:R

(#8) Giot


Giot
addikt

Vettem egy teljesen új sata kábel szettet a géphez (az első csere az itthoniakból volt), és a tápkábelt átalakító nélkül használom a HDD-khez.
Bár nem hiszem hogy ez a hiba de egy próbát teszek.

(#9) Dr. Romano válasza Giot (#8) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Azt írtad már túl vagy ezeken, nem?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#10) Simon02


Simon02
tag

Ahogy többen írták már valószínűleg a HDD-vel lesz a probléma, méghozzá a 750-essel (gondolom ez a rendszerlemez?). A rákötött sata kábel se tökéletes, érdemes cserélni, de az ilyen mértékű hibát nem okozna.
Néhány éve pontosan ilyen jelenségeket produkált egy Samsung 640es merevlemezem. Az ok pedig, hogy egy részén gyenge szektorok sokasága jelent meg, csak a lemez nem tekintette (még) annak. Valaki javasolta a lemez újrainicializálását HD Sentinellel, de ez sajnos nekem csak ideiglenesen segített. Előbb-utóbb megjelentek a smart-ban is a gyenge szektorok, majd a bad sectorok. Magamnál tudtam lokalizálni ezek helyét, így particionáláskor kihagyva nem okozna ilyen gondot. Diagnosztikához a Sentinel is jó, de én a HD Tune Error scanjét ajánlom. Ha valamelyik szektorra bepirul, akkor a környékét én nem használnám. Sőt onnantól max backupra használnám a vinyót, mert nem éri meg a macera és ahol 1 bad sector van, ott általában lesz több is.
Másik rendszerlemezzel egyszerűen tudod tesztelni, hogy igazam van e, de nagyon úgy tűnik, hogy a 750-es vinyód nem egészséges!
Egyébként tipikus Samsung betegség a lemez egy részének mágnesezettségének gyengülése. Mondanám, hogy a HD Regenerator elvileg segíthet, mert "ígéri", hogy javít ezen, és "újramágnesezi", de én nem tapasztaltam változást...
Remélem tudtam segíteni!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#11) Simon02 válasza Giot (#5) üzenetére


Simon02
tag

Adatátviteli hibának majdnem mindig a hibás vagy kontaktos sata kábel az oka. Smart-ba szoftver miatt nem kerülhet adat, hacsak nem kifagyasztja a gépet és ezzel eggyel nőveli a felpörgések számát :D
A gond ezzel van: A merevlemez 33 alkalommal vizsgált meg gyanús adatszektorokat., ez nem jelent jót!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#12) Dany007


Dany007
veterán

Had adjak egy pofátlan választ. ;]
Ha már ennyi ideje idegesít és a hardveres okokat kizártad, akkor mért nem húzod újra a Win7-et aztán viszlát. Azzal szépen kizárhatod a szoftveres oldalát is a dolognak.

Amúgy az ilyen idegesítő tud lenni. Nálam is volt valami hasonló. Már nem emlékszem mi volt, de eleinte én is hardveres dologra gyanakodtam. De vagy hónapokon át nem tudtam mit kezdeni a problémával. A végén már minden szóba jöhető programot is letöröltem, de semmi...
Aztán mondom újrahúzom a WinXp-et. Minden meg van. Egy ideig semmi. Aztán pár nappal később megint előjött a hiba. Na mondom ez nemigaz... De emlékeztem rá, hogy az elején még nem volt hiba. Mondom akkor biztos valami amit telepítettem, de nem jöttem rá mi az. Hiszen az elején az ember az alap dolgokat telepít semmi extrát.
Na, mégegyszer Win Xp újrahúzás. És most szépen lépésről lépésre kivártam és teszteltem meg minden... Egyesével tettem fel a programokat és vártam, melyiktől jön elő a probléma.
No mi volt a bűnös? Daemon Tools 4. akárhányas verziója. Nem akartam elhinni... :D De letöröltem a Daemon tools-t és utána nem csinálta tovább. Felraktam egy régebbi verziót és azzal is jó volt.
De már fogalmam sincs mi volt ez a hiba, de azt tudom hogy nem hétköznapi és nem elnézendő probléma volt ez, amit egy olyan program okozott aminek különböző verziói már évek óta ott vannak a gépemen és teljesen alap telepítésnek számít.... sose gondoltam volna, hogy ez okozza.

(#13) Dr. Romano válasza Dany007 (#12) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Go to 5-ös azon belül a 3-as.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#14) Dany007 válasza Dr. Romano (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Uh bakker, bocs. Nem olvastam vissza.

(#15) Dr. Romano válasza Dany007 (#14) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ugyan már, ez legyen a legnagyobb gondod, én sem olvasok vissza mindig (kell az idő másra is). ;)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#16) Giot válasza Dr. Romano (#9) üzenetére


Giot
addikt

"az első csere az itthoniakból volt"
Nem újat vettem, hanem az itthoni használaton kívüliekből tettem be másikat. Azok is alaplaphoz adott sata kábelek tehát nem ilyen legalja vezeték. Ezért mertem kizárni hogy az okozza, de hátha így most vettem újakat.

(#12) Dany007: Win reinstallon már túlvagyok. De a problémakereső metódus nem rossz.

(#10) Simon02: Nem kizárt amit írsz, meglátjuk. A 33db gyanús szektor attól is lehetett (?) hogy egy időben nagyon sok (értsd napi többszöri) áramkimaradások voltak. Valószínű nem tett jót a HDD-nek.

[ Szerkesztve ]

(#17) Mardel92


Mardel92
tag

Elsőre én is HDD hibára tippelnék, eressz re egy HDD Regeneratort, ha az nem talál hibát, akkor kicsi az esély a merevlemez bajra, akkor lehet tovább tippelgetni :).

(#18) KYZRR


KYZRR
őstag

Ki kell loni az indexelest.

You can only die once, make sure it is worth it...

(#19) Giot válasza KYZRR (#18) üzenetére


Giot
addikt

:F Kicsit bővebben?

(#20) Undoroid


Undoroid
őstag

Találkoztam már ezzel a jelenséggel! Azon a gépen az alaplapon voltak komoly problémák (púpos kondik) és ez okozta a felpörgési / adatkapcsolati hibákat. A kiváltó ok pedig a "szokásos" volt: gyenge minőségű tápegység. :K

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#21) KYZRR válasza Giot (#19) üzenetére


KYZRR
őstag

Startmenu keresesebe beirod, hogy szolgaltatasok, ott kikeresed a windows searchet, jobbklikk tulajdonsagok, Inditas tipusa >> letiltva.

You can only die once, make sure it is worth it...

(#22) JHC


JHC
tag

Nekem a Samsung már alapból gyanús. Ilyen hiba lehet attól, ha hibás szektor van a virtuális memória alatt. Ezt ki küszöbölheted a virtuális memória kikapcsolásával tesztként. Amúgy meg lehet öreg vagy gagyi tápegység miatt is.

(#23) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Eredmény?

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#24) Giot válasza Dr. Romano (#23) üzenetére


Giot
addikt

Cserélve de a probléma fennáll. Igaz érzetre mintha ritkábba jelentkezne.

(#25) KYZRR válasza Giot (#24) üzenetére


KYZRR
őstag

Ezt kiprobaltad mar?

You can only die once, make sure it is worth it...

(#26) Giot válasza KYZRR (#25) üzenetére


Giot
addikt

Gondolom nem véletlenül van bekapcsolva. :)

(#27) KYZRR


KYZRR
őstag

Csak akkor van ertelme indexelni, ha van 74328956378532^2 szamu file a gepeden, es minden nap keresel bennuk.

You can only die once, make sure it is worth it...

(#28) Giot válasza KYZRR (#27) üzenetére


Giot
addikt

Ok kikapcs. de ha gond lesz visszajövök és mérges leszek. :DDD

(#29) Giot válasza KYZRR (#27) üzenetére


Giot
addikt

Üdv!
Volt abban valami amit tanácsoltál. Mióta kikapcsoltam nem jött elő a probléma.
:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.